‘Genk staat perplex: Fredberg domineert McKenzie-topdeal’

door
‘Genk staat perplex: Fredberg domineert McKenzie-topdeal’

Anderlecht heeft dringend behoefte aan versterking in het hart van de defensie. Met slechts twee centrale verdedigers beschikbaar, heeft de club zijn oog laten vallen op Mark McKenzie van KRC Genk. De Amerikaan dient als een veel goedkoper alternatief voor Andrea Carboni van AC Monza.

Terwijl Carboni een prijskaartje van 10 miljoen euro heeft, zou McKenzie slechts 3 à 4 miljoen kosten. McKenzie zit in zijn laatste contractjaar bij KRC Genk en heeft aangegeven niet te willen verlengen, waardoor een zomerse transfer onvermijdelijk lijkt. Genk wil hem deze zomer verkopen om te voorkomen dat hij transfervrij vertrekt.

McKenzie's marktwaarde wordt op 6 miljoen euro geschat, maar Genk zal genoegen moeten nemen met een lager bedrag, wat een financieel verlies betekent aangezien hij in 2021 voor 5,45 miljoen euro werd aangetrokken.

LEES OOK: 'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Anderlecht zoekt CV: McKenzie (veel) goedkoper alternatief

Brian Riemer heeft momenteel slechts twee centrale verdedigers ter beschikking bij Anderlecht. De coach wil snel nog een extra versterking toevoegen in het hart van zijn defensie.

Sporting heeft daarom zijn oog laten vallen op Andrea Carboni van AC Monza, terwijl ook Mark McKenzie (25) van KRC Genk op de shortlist staat. Volgens Sky Sports toont Anderlecht interesse in de Amerikaanse verdediger, met FSV Mainz, Werder Bremen en VfB Stuttgart als andere gegadigden.

McKenzie zou ‘slechts’ 3 à 4 miljoen moeten kosten, wat een haalbare prijs is voor Anderlecht. Aan het alternatief Carboni hangt daarentegen een prijskaartje van maar liefst 10 miljoen euro.

Sky Sports-journalist Florian Plettenberg bevestigde zondag nogmaals dat de interesse van Anderlecht voor McKenzie aan de orde blijft. Paars-Wit heeft zelfs al bij de speler geïnformeerd naar zijn toekomstplannen.

McKenzie zet Genk onder druk: “We laten niemand zijn laatste jaar ingaan”

Mark McKenzie gaat zijn laatste contractjaar in bij KRC Genk en eerder dit jaar was de club vastbesloten hem nog minstens tot deze zomer te behouden. Hoewel er vorig jaar informele gesprekken waren over een contractverlenging, is er tot op heden niets concreets voortgekomen.

In januari meldde Het Laatste Nieuws dat er toen nog geen gesprekken gaande waren over het verlengen van McKenzie's contract. “Volgens de logica dient zich dan een transfer aan, want zelden vertrekt er iemand transfervrij uit de Cegeka Arena…”

Dimitri de Condé vertelde in februari aan Het Belang van Limburg dat er geen gesprekken waren met McKenzie, noch met Mujaid Sadick, een andere centrale verdediger met nog één jaar contract bij de club.

De Head of Football gaf aan dat McKenzie zelf de boot afhield. “We hebben nog even tijd, maar blijven ze dat doen, dan zal er in de zomer een oplossing moeten komen. We laten niemand zijn laatste jaar ingaan.”

Genk wil 'boter bij de vis' voor McKenzie

Begin maart bevestigde Mark McKenzie dat er nog steeds geen gesprekken hadden plaatsgevonden tussen hem en de club. “Zowel McKenzie als Sadick dreigen in Genk hun laatste contractjaar in te gaan en zullen zonder verlenging een transfer maken,” concludeerde Het Nieuwsblad.

Een zomerse transfer leek steeds waarschijnlijker voor McKenzie, Het Nieuwsblad meldde eind mei dat de club en de speler inzetten op een transfer. Begin juni stelde Het Belang van Limburg dat het de Amerikaan is die niet wil verlengen, waardoor een transfer onvermijdelijk lijkt.

Dat werd bevestigd door Dimitri de Condé in Het Laatste Nieuws. De Head of Football bevestigde medio juni dat de verdediger duidelijk heeft aangegeven dat hij weg wil. Met Matte Smets werd er al een vervanger aangetrokken voor McKenzie.

“KRC Genk wil wel boter bij de vis voor de Amerikaanse international,” waarschuwde Het Belang van Limburg wel.

Anderlecht kan absoluut koopje doen bij Genk

Brighton & Hove Albion, West Ham, Everton, Leeds United en Trabzonspor werden de afgelopen maanden gelinkt aan Mark McKenzie. FSV Mainz, VfB Stuttgart, Werder Bremen en Anderlecht tonen de meeste actuele belangstelling voor de Amerikaanse verdediger.

Omdat McKenzie in zijn laatste contractjaar zit, is de nood hoog voor KRC Genk om hem deze zomer te verkopen, en bevindt Dimitri de Condé zich in een zwakke onderhandelingspositie.

Volgens Sky Sports is de richtprijs voor de verdediger 3 à 4 miljoen euro, terwijl McKenzie's marktwaarde op 6 miljoen euro wordt geschat door de gespecialiseerde website Transfermarkt.com.

Bovendien haalde Genk McKenzie in 2021 voor 5,45 miljoen euro weg bij Philadelphia, waardoor de Limburgers een flink verlies zullen slikken op zijn aanstaande transfer.

McKenzie zou een supertransfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

5
5
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

7
7
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

27
27
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

80
80
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

30
30
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

47
47
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

106
106
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

375
375
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

65
65
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

91
91
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

43
43
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

114
114
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

243
243
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

107
107
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

433
433
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

105
105
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

255
255
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

171
171
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

374
374
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

118
118
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

103
103
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

964
964
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

504
504
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

16
16

Meer sportnieuws