‘Genk staat perplex: Fredberg domineert McKenzie-topdeal’

door
‘Genk staat perplex: Fredberg domineert McKenzie-topdeal’

Anderlecht heeft dringend behoefte aan versterking in het hart van de defensie. Met slechts twee centrale verdedigers beschikbaar, heeft de club zijn oog laten vallen op Mark McKenzie van KRC Genk. De Amerikaan dient als een veel goedkoper alternatief voor Andrea Carboni van AC Monza.

Terwijl Carboni een prijskaartje van 10 miljoen euro heeft, zou McKenzie slechts 3 à 4 miljoen kosten. McKenzie zit in zijn laatste contractjaar bij KRC Genk en heeft aangegeven niet te willen verlengen, waardoor een zomerse transfer onvermijdelijk lijkt. Genk wil hem deze zomer verkopen om te voorkomen dat hij transfervrij vertrekt.

McKenzie's marktwaarde wordt op 6 miljoen euro geschat, maar Genk zal genoegen moeten nemen met een lager bedrag, wat een financieel verlies betekent aangezien hij in 2021 voor 5,45 miljoen euro werd aangetrokken.

LEES OOK: El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Anderlecht zoekt CV: McKenzie (veel) goedkoper alternatief

Brian Riemer heeft momenteel slechts twee centrale verdedigers ter beschikking bij Anderlecht. De coach wil snel nog een extra versterking toevoegen in het hart van zijn defensie.

Sporting heeft daarom zijn oog laten vallen op Andrea Carboni van AC Monza, terwijl ook Mark McKenzie (25) van KRC Genk op de shortlist staat. Volgens Sky Sports toont Anderlecht interesse in de Amerikaanse verdediger, met FSV Mainz, Werder Bremen en VfB Stuttgart als andere gegadigden.

McKenzie zou ‘slechts’ 3 à 4 miljoen moeten kosten, wat een haalbare prijs is voor Anderlecht. Aan het alternatief Carboni hangt daarentegen een prijskaartje van maar liefst 10 miljoen euro.

Sky Sports-journalist Florian Plettenberg bevestigde zondag nogmaals dat de interesse van Anderlecht voor McKenzie aan de orde blijft. Paars-Wit heeft zelfs al bij de speler geïnformeerd naar zijn toekomstplannen.

McKenzie zet Genk onder druk: “We laten niemand zijn laatste jaar ingaan”

Mark McKenzie gaat zijn laatste contractjaar in bij KRC Genk en eerder dit jaar was de club vastbesloten hem nog minstens tot deze zomer te behouden. Hoewel er vorig jaar informele gesprekken waren over een contractverlenging, is er tot op heden niets concreets voortgekomen.

In januari meldde Het Laatste Nieuws dat er toen nog geen gesprekken gaande waren over het verlengen van McKenzie's contract. “Volgens de logica dient zich dan een transfer aan, want zelden vertrekt er iemand transfervrij uit de Cegeka Arena…”

Dimitri de Condé vertelde in februari aan Het Belang van Limburg dat er geen gesprekken waren met McKenzie, noch met Mujaid Sadick, een andere centrale verdediger met nog één jaar contract bij de club.

De Head of Football gaf aan dat McKenzie zelf de boot afhield. “We hebben nog even tijd, maar blijven ze dat doen, dan zal er in de zomer een oplossing moeten komen. We laten niemand zijn laatste jaar ingaan.”

Genk wil 'boter bij de vis' voor McKenzie

Begin maart bevestigde Mark McKenzie dat er nog steeds geen gesprekken hadden plaatsgevonden tussen hem en de club. “Zowel McKenzie als Sadick dreigen in Genk hun laatste contractjaar in te gaan en zullen zonder verlenging een transfer maken,” concludeerde Het Nieuwsblad.

Een zomerse transfer leek steeds waarschijnlijker voor McKenzie, Het Nieuwsblad meldde eind mei dat de club en de speler inzetten op een transfer. Begin juni stelde Het Belang van Limburg dat het de Amerikaan is die niet wil verlengen, waardoor een transfer onvermijdelijk lijkt.

Dat werd bevestigd door Dimitri de Condé in Het Laatste Nieuws. De Head of Football bevestigde medio juni dat de verdediger duidelijk heeft aangegeven dat hij weg wil. Met Matte Smets werd er al een vervanger aangetrokken voor McKenzie.

“KRC Genk wil wel boter bij de vis voor de Amerikaanse international,” waarschuwde Het Belang van Limburg wel.

Anderlecht kan absoluut koopje doen bij Genk

Brighton & Hove Albion, West Ham, Everton, Leeds United en Trabzonspor werden de afgelopen maanden gelinkt aan Mark McKenzie. FSV Mainz, VfB Stuttgart, Werder Bremen en Anderlecht tonen de meeste actuele belangstelling voor de Amerikaanse verdediger.

Omdat McKenzie in zijn laatste contractjaar zit, is de nood hoog voor KRC Genk om hem deze zomer te verkopen, en bevindt Dimitri de Condé zich in een zwakke onderhandelingspositie.

Volgens Sky Sports is de richtprijs voor de verdediger 3 à 4 miljoen euro, terwijl McKenzie's marktwaarde op 6 miljoen euro wordt geschat door de gespecialiseerde website Transfermarkt.com.

Bovendien haalde Genk McKenzie in 2021 voor 5,45 miljoen euro weg bij Philadelphia, waardoor de Limburgers een flink verlies zullen slikken op zijn aanstaande transfer.

McKenzie zou een supertransfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

98
98
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

27
27
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

39
39
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

88
88
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

42
42
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

197
197
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

194
194
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

234
234
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

518
518
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

85
85
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

244
244
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

391
391
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

91
91
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

318
318
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

223
223
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

540
540
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

298
298
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

423
423
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

377
377
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

318
318
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

58
58
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

270
270
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

529
529
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

136
136
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

222
222

Meer sportnieuws