‘Genk staat perplex: Fredberg domineert McKenzie-topdeal’

door
‘Genk staat perplex: Fredberg domineert McKenzie-topdeal’

Anderlecht heeft dringend behoefte aan versterking in het hart van de defensie. Met slechts twee centrale verdedigers beschikbaar, heeft de club zijn oog laten vallen op Mark McKenzie van KRC Genk. De Amerikaan dient als een veel goedkoper alternatief voor Andrea Carboni van AC Monza.

Terwijl Carboni een prijskaartje van 10 miljoen euro heeft, zou McKenzie slechts 3 à 4 miljoen kosten. McKenzie zit in zijn laatste contractjaar bij KRC Genk en heeft aangegeven niet te willen verlengen, waardoor een zomerse transfer onvermijdelijk lijkt. Genk wil hem deze zomer verkopen om te voorkomen dat hij transfervrij vertrekt.

McKenzie's marktwaarde wordt op 6 miljoen euro geschat, maar Genk zal genoegen moeten nemen met een lager bedrag, wat een financieel verlies betekent aangezien hij in 2021 voor 5,45 miljoen euro werd aangetrokken.

LEES OOK: 'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

Anderlecht zoekt CV: McKenzie (veel) goedkoper alternatief

Brian Riemer heeft momenteel slechts twee centrale verdedigers ter beschikking bij Anderlecht. De coach wil snel nog een extra versterking toevoegen in het hart van zijn defensie.

Sporting heeft daarom zijn oog laten vallen op Andrea Carboni van AC Monza, terwijl ook Mark McKenzie (25) van KRC Genk op de shortlist staat. Volgens Sky Sports toont Anderlecht interesse in de Amerikaanse verdediger, met FSV Mainz, Werder Bremen en VfB Stuttgart als andere gegadigden.

McKenzie zou ‘slechts’ 3 à 4 miljoen moeten kosten, wat een haalbare prijs is voor Anderlecht. Aan het alternatief Carboni hangt daarentegen een prijskaartje van maar liefst 10 miljoen euro.

Sky Sports-journalist Florian Plettenberg bevestigde zondag nogmaals dat de interesse van Anderlecht voor McKenzie aan de orde blijft. Paars-Wit heeft zelfs al bij de speler geïnformeerd naar zijn toekomstplannen.

McKenzie zet Genk onder druk: “We laten niemand zijn laatste jaar ingaan”

Mark McKenzie gaat zijn laatste contractjaar in bij KRC Genk en eerder dit jaar was de club vastbesloten hem nog minstens tot deze zomer te behouden. Hoewel er vorig jaar informele gesprekken waren over een contractverlenging, is er tot op heden niets concreets voortgekomen.

In januari meldde Het Laatste Nieuws dat er toen nog geen gesprekken gaande waren over het verlengen van McKenzie's contract. “Volgens de logica dient zich dan een transfer aan, want zelden vertrekt er iemand transfervrij uit de Cegeka Arena…”

Dimitri de Condé vertelde in februari aan Het Belang van Limburg dat er geen gesprekken waren met McKenzie, noch met Mujaid Sadick, een andere centrale verdediger met nog één jaar contract bij de club.

De Head of Football gaf aan dat McKenzie zelf de boot afhield. “We hebben nog even tijd, maar blijven ze dat doen, dan zal er in de zomer een oplossing moeten komen. We laten niemand zijn laatste jaar ingaan.”

Genk wil 'boter bij de vis' voor McKenzie

Begin maart bevestigde Mark McKenzie dat er nog steeds geen gesprekken hadden plaatsgevonden tussen hem en de club. “Zowel McKenzie als Sadick dreigen in Genk hun laatste contractjaar in te gaan en zullen zonder verlenging een transfer maken,” concludeerde Het Nieuwsblad.

Een zomerse transfer leek steeds waarschijnlijker voor McKenzie, Het Nieuwsblad meldde eind mei dat de club en de speler inzetten op een transfer. Begin juni stelde Het Belang van Limburg dat het de Amerikaan is die niet wil verlengen, waardoor een transfer onvermijdelijk lijkt.

Dat werd bevestigd door Dimitri de Condé in Het Laatste Nieuws. De Head of Football bevestigde medio juni dat de verdediger duidelijk heeft aangegeven dat hij weg wil. Met Matte Smets werd er al een vervanger aangetrokken voor McKenzie.

“KRC Genk wil wel boter bij de vis voor de Amerikaanse international,” waarschuwde Het Belang van Limburg wel.

Anderlecht kan absoluut koopje doen bij Genk

Brighton & Hove Albion, West Ham, Everton, Leeds United en Trabzonspor werden de afgelopen maanden gelinkt aan Mark McKenzie. FSV Mainz, VfB Stuttgart, Werder Bremen en Anderlecht tonen de meeste actuele belangstelling voor de Amerikaanse verdediger.

Omdat McKenzie in zijn laatste contractjaar zit, is de nood hoog voor KRC Genk om hem deze zomer te verkopen, en bevindt Dimitri de Condé zich in een zwakke onderhandelingspositie.

Volgens Sky Sports is de richtprijs voor de verdediger 3 à 4 miljoen euro, terwijl McKenzie's marktwaarde op 6 miljoen euro wordt geschat door de gespecialiseerde website Transfermarkt.com.

Bovendien haalde Genk McKenzie in 2021 voor 5,45 miljoen euro weg bij Philadelphia, waardoor de Limburgers een flink verlies zullen slikken op zijn aanstaande transfer.

McKenzie zou een supertransfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

6
6
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

6
6
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

35
35
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

68
68
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

54
54
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

107
107
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

116
116
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

395
395
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

66
66
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

165
165
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

81
81
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

170
170
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

191
191
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

153
153
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

352
352
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

401
401
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

103
103
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

310
310
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

316
316
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

73
73
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

238
238
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

299
299
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

85
85
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

265
265
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

137
137

Meer sportnieuws