‘Genk staat perplex: Fredberg domineert McKenzie-topdeal’

door
‘Genk staat perplex: Fredberg domineert McKenzie-topdeal’

Anderlecht heeft dringend behoefte aan versterking in het hart van de defensie. Met slechts twee centrale verdedigers beschikbaar, heeft de club zijn oog laten vallen op Mark McKenzie van KRC Genk. De Amerikaan dient als een veel goedkoper alternatief voor Andrea Carboni van AC Monza.

Terwijl Carboni een prijskaartje van 10 miljoen euro heeft, zou McKenzie slechts 3 à 4 miljoen kosten. McKenzie zit in zijn laatste contractjaar bij KRC Genk en heeft aangegeven niet te willen verlengen, waardoor een zomerse transfer onvermijdelijk lijkt. Genk wil hem deze zomer verkopen om te voorkomen dat hij transfervrij vertrekt.

McKenzie's marktwaarde wordt op 6 miljoen euro geschat, maar Genk zal genoegen moeten nemen met een lager bedrag, wat een financieel verlies betekent aangezien hij in 2021 voor 5,45 miljoen euro werd aangetrokken.

LEES OOK: 'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Anderlecht zoekt CV: McKenzie (veel) goedkoper alternatief

Brian Riemer heeft momenteel slechts twee centrale verdedigers ter beschikking bij Anderlecht. De coach wil snel nog een extra versterking toevoegen in het hart van zijn defensie.

Sporting heeft daarom zijn oog laten vallen op Andrea Carboni van AC Monza, terwijl ook Mark McKenzie (25) van KRC Genk op de shortlist staat. Volgens Sky Sports toont Anderlecht interesse in de Amerikaanse verdediger, met FSV Mainz, Werder Bremen en VfB Stuttgart als andere gegadigden.

McKenzie zou ‘slechts’ 3 à 4 miljoen moeten kosten, wat een haalbare prijs is voor Anderlecht. Aan het alternatief Carboni hangt daarentegen een prijskaartje van maar liefst 10 miljoen euro.

Sky Sports-journalist Florian Plettenberg bevestigde zondag nogmaals dat de interesse van Anderlecht voor McKenzie aan de orde blijft. Paars-Wit heeft zelfs al bij de speler geïnformeerd naar zijn toekomstplannen.

McKenzie zet Genk onder druk: “We laten niemand zijn laatste jaar ingaan”

Mark McKenzie gaat zijn laatste contractjaar in bij KRC Genk en eerder dit jaar was de club vastbesloten hem nog minstens tot deze zomer te behouden. Hoewel er vorig jaar informele gesprekken waren over een contractverlenging, is er tot op heden niets concreets voortgekomen.

In januari meldde Het Laatste Nieuws dat er toen nog geen gesprekken gaande waren over het verlengen van McKenzie's contract. “Volgens de logica dient zich dan een transfer aan, want zelden vertrekt er iemand transfervrij uit de Cegeka Arena…”

Dimitri de Condé vertelde in februari aan Het Belang van Limburg dat er geen gesprekken waren met McKenzie, noch met Mujaid Sadick, een andere centrale verdediger met nog één jaar contract bij de club.

De Head of Football gaf aan dat McKenzie zelf de boot afhield. “We hebben nog even tijd, maar blijven ze dat doen, dan zal er in de zomer een oplossing moeten komen. We laten niemand zijn laatste jaar ingaan.”

Genk wil 'boter bij de vis' voor McKenzie

Begin maart bevestigde Mark McKenzie dat er nog steeds geen gesprekken hadden plaatsgevonden tussen hem en de club. “Zowel McKenzie als Sadick dreigen in Genk hun laatste contractjaar in te gaan en zullen zonder verlenging een transfer maken,” concludeerde Het Nieuwsblad.

Een zomerse transfer leek steeds waarschijnlijker voor McKenzie, Het Nieuwsblad meldde eind mei dat de club en de speler inzetten op een transfer. Begin juni stelde Het Belang van Limburg dat het de Amerikaan is die niet wil verlengen, waardoor een transfer onvermijdelijk lijkt.

Dat werd bevestigd door Dimitri de Condé in Het Laatste Nieuws. De Head of Football bevestigde medio juni dat de verdediger duidelijk heeft aangegeven dat hij weg wil. Met Matte Smets werd er al een vervanger aangetrokken voor McKenzie.

“KRC Genk wil wel boter bij de vis voor de Amerikaanse international,” waarschuwde Het Belang van Limburg wel.

Anderlecht kan absoluut koopje doen bij Genk

Brighton & Hove Albion, West Ham, Everton, Leeds United en Trabzonspor werden de afgelopen maanden gelinkt aan Mark McKenzie. FSV Mainz, VfB Stuttgart, Werder Bremen en Anderlecht tonen de meeste actuele belangstelling voor de Amerikaanse verdediger.

Omdat McKenzie in zijn laatste contractjaar zit, is de nood hoog voor KRC Genk om hem deze zomer te verkopen, en bevindt Dimitri de Condé zich in een zwakke onderhandelingspositie.

Volgens Sky Sports is de richtprijs voor de verdediger 3 à 4 miljoen euro, terwijl McKenzie's marktwaarde op 6 miljoen euro wordt geschat door de gespecialiseerde website Transfermarkt.com.

Bovendien haalde Genk McKenzie in 2021 voor 5,45 miljoen euro weg bij Philadelphia, waardoor de Limburgers een flink verlies zullen slikken op zijn aanstaande transfer.

McKenzie zou een supertransfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

Engelse pers zet bepalende Trossard in de bloemetjes

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

5
5
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

20
20
Kompany verovert het voetbal: "Ooit FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

10
10
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

66
66
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

160
160
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

242
242
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

77
77
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

134
134
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

21
21
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

269
269
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

237
237
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

223
223
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

177
177
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

363
363
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

78
78
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

105
105
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

114
114
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

62
62
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

114
114
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

96
96
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

301
301
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

96
96
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

40
40
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

268
268
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

399
399

Meer sportnieuws