‘Belgisch toptalent wil terugkeren, clubs op vinkenslag’

door
‘Belgisch toptalent wil terugkeren, clubs op vinkenslag’

De Gouden Generatie is voorbij, maar er wordt al naar de volgende generaties van Belgische talenten gekeken. Ayanda Sishuba is daar één van. De 19-jarige aanvallende middenvelder wordt gezien als een groot talent.

Sishuba staat tot 2026 onder contract bij het Franse Racing Lens. Daar wacht de Belg met Zuid-Afrikaanse roots echter nog steeds op een doorbraak. Nadat hij niet werd opgenomen in de selectie voor de oefenwedstrijd tegen Bayer Leverkusen hakte hij drastische knopen door.

LEES OOK: 'Dries Mertens stiekem jaloers op Kat Kerkhofs'

Belgische terugkeer

Sishuba begon met voetballen bij Moeskroen en trok vervolgens naar Lille. Na drie seizoenen koos de Belgische jeugdinternational voor de opleiding van RC Lens. Daar speelt hij voorlopig vooral bij de reserves. Het toptalent mocht al wel zeven keer aantreden in de Ligue 1 en één keer in de Coupe de France.

Nu oogt Sishuba op een terugkeer naar de Belgische velden. De 19-jarige middenvelder wil doorbreken op het hoogste niveau. Volgens journalist Sacha Tavolieri liggen verschillende Belgische clubs op vinkenslag om het talent binnen te halen. Sishuba heeft een marktwaarde van 500.000 euro.

Nieuwe generatie

De Rode Duivels kennen een overgang van de Gouden Generatie naar de nieuwe generatie. Op het afgelopen Europees Kampioenschap in Duitsland kon er alvast niet worden overtuigd. Aan talent is er alvast geen gebrek. Verschillende jeugdinternationals staan klaar om aan de deur van de Rode Duivels te kloppen.

Trending:

Groot nieuws uit onverwachte hoek: Marc Degryse pakt uit
Groot nieuws uit onverwachte hoek: Marc Degryse pakt uit

Vind jij dat Belgische talenten te vroeg naar het buitenland trekken?

Meest recent

Anderlecht on fire: deze transfers zijn nog op komst

Ilay Camara trekt wellicht naar RSC Anderlecht, maar daar stopt het niet bij. Onze redactie vernam ...

16
16
'Laatste struikelblok van tafel: miljoenenklepper Sadiki'

De Jupiler Pro League staat op punt om opnieuw één van zijn smaakmakers te verliezen. ...

73
73
'Anderlecht dendert door: twee extra aanwinsten op komst'

Woensdag vond bij RSC Anderlecht een Raad van Bestuur plaats. Tijdens die meeting werd de ...

378
378
'Jashari steenrijk: transferakkoord helemaal rond'

Het begint er meer en meer naar uit te zien dat Ardon Jashari deze zomer vertrekt bij Club Brugge ...

426
426
'Gent in de wolken met onverwachte miljoenentransfer'

Om komend seizoen kans te maken op een Europees ticket, kan KAA Gent nog wat versterking gebruiken. ...

137
137
'Megatransfer Barça in gevaar: Bayern onderneemt actie'

FC Barcelona wil zijn goede prestaties van de voorbije jaargang bevestigen in het komende seizoen en ...

86
86
Nieuwe steunpilaar? Aanwinst maakt indruk bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn tweede oefenwedstrijd van de voorbereiding achter de rug. Onder een loden ...

499
499
OHL houdt goudhaantje vast, Beveren shopt bij Standard

De start van het Belgische voetbalseizoen komt steeds dichter. Maar de ploegen uit de Jupiler Pro ...

51
51
'Contract van vier jaar: Club op zucht van transferdeal'

De zomerse transfermolen begint bij Club Brugge KV stilaan op volle toeren te draaien, vooral aan ...

1094
1094
'Mondeling akkoord: Arsenal vindt eindelijk topspits'

De zomerse transferperiode leverde al enkele spraakmakende deals op, maar er zitten nog meer grote ...

340
340
'Anderlecht dokt miljoenen: details Camara-deal gelekt'

RSC Anderlecht blijft maar doorrazen op de transfermarkt. Daags nadat de komst van middenvelder ...

922
922
Fink zet slijpmachine aan: nieuwe Genk-diamanten staan klaar

KRC Genk is foutloos begonnen aan zijn oefencampagne. Ondanks een zware eerste trainingsweek werd ...

358
358
‘Onverwachte zet: Club Brugge slaat genadeloos toe’

Club Brugge verrast vriend en vijand met een nieuwe transferzet op het zomerse toneel. De ...

610
610
'Gent lacht tanden bloot: enorme transferom voor Fofana'

AA Gent krijgt straks mogelijke een welgekomen financiële bonus erbij. De Buffalo's hebben ...

507
507
Topdeal in JPL: Standard haalt Nielsen weg bij Club Brugge

Club Brugge heeft woensdagavond zijn tweede grote uitgaande transfer van de zomermercato ...

222
222
Atlético spendeert 70 miljoen, Chelsea strikt PL-uitblinker

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Atlético ...

80
80
'Club houdt been stijf: Union loopt blauwtje in Brugge'

Het middenveld van Club Brugge ondergaat straks wellicht een metamorfose. Niet alleen dreigt Ardon ...

664
664
'Renard pleegt coup: Anderlecht shopt bij Standard'

Vanaf volgend seizoen zijn er opnieuw bezoekende fans welkom in de zogenaamde Clasico tussen RSC ...

674
674
'Genk drukt door: opvolger Tolu al in de wachtkamer'

Op formele bevestiging blijft het voorlopig wachten, maar met de lucratieve overstap van Christopher ...

293
293
'Anderlecht pikt fors graantje mee bij knaltransfer Sadiki'

Union deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken door miskende talenten elders weg te plukken. ...

336
336
'Groen licht: Club Brugge rondt recordtransfer af'

De afgelopen dagen is er al veel inkt gevloeid over de mogelijke overstap van Ardon Jashari naar AC ...

1383
1383
'Hasi hakt knoop door: verrassende vertrekker bij RSCA?'

RSC Anderlecht haalde tot dusver al vijf zomeraanwinsten in huis, maar langs uitgaande zijde bleef ...

883
883
Anderlecht legt zoon ex-Rode Duivel onder contract

RSC Anderlecht heeft al vele jaren een uitstekende jeugdopleiding. De spelers die doorbraken ...

174
174
Niemand zag dit aankomen: Van Looy biecht op als Antwerp-fan

Eerder vandaag kon u al lezen dat Erik Van Looy weer enkele nieuwe kandidaten wist te strikken voor ...

245
245
Pocognoli velt oordeel over 'uittocht' bij Union SG

Union SG bereidt zich in alle rust voor op het nieuwe seizoen. Geen Europese voorrondes voor hen, ...

124
124

Meer sportnieuws