Kater voor AA Gent: "Onverwacht was het niet"

door
Kater voor AA Gent:

AA Gent kon tot dusver een perfect rapport voorleggen met zeges in zijn twee Europese matchen tegen Vikingur en zijn openingsmatch in de competitie tegen KV Kortrijk, maar zondag is het tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aangelopen. De Buffalo's lieten zich in eigen stadion verrassen door FCV Dender.

De nieuwkomer in de Jupiler Pro League zorgde toch wel voor een stunt door met 1-2 te komen winnen in de Planet Group Arena, met dank aan een laat doelpunt van invaller Berte. Die zege was niet eens onverdiend, want vooral in de eerste helft was Dender de betere ploeg.

LEES OOK: Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Kums niet verrast door nederlaag

"Onverwacht was het niet", zei aanvoerder Sven Kums achteraf aan Sporza over de nederlaag. "We wisten dat ze zo hoog druk konden zetten. Maar ze deden het wel heel goed, bij ons waren de ruimtes te groot en we verloren te veel duels in het begin, dan sta je snel 0-1 achter. Er komen weer veel belangrijke wedstrijden aan voor ons, dus deze hadden we absoluut willen winnen, zodat we goed vertrokken waren..."

Donderdag moet Gent immers alweer aan de bak. Dan moet het naar Denemarken voor zijn heenwedstrijd in de derde voorronde van de Conference League. Daarin wordt Silkeborg de tegenstander. Dan zal Gent uit een ander vaatje moeten tappen.

Vrancken zag probleem in eerste helft

Wouter Vrancken wist alvast wel waar het probleem lag. "Eigenlijk hebben we de wedstrijd verloren in de eerste helft door te starten met zo weinig duels te winnen, dan maak je het jezelf moeilijk", stelde de trainer immers vast.

"Door balverlies zakt het zelfvertrouwen. Tweede helft was beter, door bijsturingen. Het was veel directer, maar we kiezen nog te veel voor de te moeilijke oplossingen. Voor een stuk ligt het nog aan het feit dat we nog niet genoeg hebben samengewerkt, maar dat mag je niet inroepen als excuses. Het puntenverlies had niet gehoeven."

Heeft AA Gent het puntenverlies aan zichzelf te wijten?

Meest recent

‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

13
13
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

75
75
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

216
216
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

269
269
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

172
172
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

64
64
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

122
122
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

622
622
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

469
469
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

609
609
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

648
648
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

173
173
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

331
331
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

744
744
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

1209
1209
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

157
157
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

127
127
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

321
321
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

82
82
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

298
298
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

107
107
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

992
992
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

543
543
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

245
245
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1821
1821

Meer sportnieuws