Kater voor AA Gent: "Onverwacht was het niet"

door
Kater voor AA Gent:

AA Gent kon tot dusver een perfect rapport voorleggen met zeges in zijn twee Europese matchen tegen Vikingur en zijn openingsmatch in de competitie tegen KV Kortrijk, maar zondag is het tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aangelopen. De Buffalo's lieten zich in eigen stadion verrassen door FCV Dender.

De nieuwkomer in de Jupiler Pro League zorgde toch wel voor een stunt door met 1-2 te komen winnen in de Planet Group Arena, met dank aan een laat doelpunt van invaller Berte. Die zege was niet eens onverdiend, want vooral in de eerste helft was Dender de betere ploeg.

LEES OOK: 1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Kums niet verrast door nederlaag

"Onverwacht was het niet", zei aanvoerder Sven Kums achteraf aan Sporza over de nederlaag. "We wisten dat ze zo hoog druk konden zetten. Maar ze deden het wel heel goed, bij ons waren de ruimtes te groot en we verloren te veel duels in het begin, dan sta je snel 0-1 achter. Er komen weer veel belangrijke wedstrijden aan voor ons, dus deze hadden we absoluut willen winnen, zodat we goed vertrokken waren..."

Donderdag moet Gent immers alweer aan de bak. Dan moet het naar Denemarken voor zijn heenwedstrijd in de derde voorronde van de Conference League. Daarin wordt Silkeborg de tegenstander. Dan zal Gent uit een ander vaatje moeten tappen.

Vrancken zag probleem in eerste helft

Wouter Vrancken wist alvast wel waar het probleem lag. "Eigenlijk hebben we de wedstrijd verloren in de eerste helft door te starten met zo weinig duels te winnen, dan maak je het jezelf moeilijk", stelde de trainer immers vast.

"Door balverlies zakt het zelfvertrouwen. Tweede helft was beter, door bijsturingen. Het was veel directer, maar we kiezen nog te veel voor de te moeilijke oplossingen. Voor een stuk ligt het nog aan het feit dat we nog niet genoeg hebben samengewerkt, maar dat mag je niet inroepen als excuses. Het puntenverlies had niet gehoeven."

Heeft AA Gent het puntenverlies aan zichzelf te wijten?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

99
99
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

45
45
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

31
31
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

84
84
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

84
84
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

101
101
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

18
18
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

112
112
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

127
127
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

142
142
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

262
262
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

171
171
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

197
197
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

287
287
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

43
43
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

162
162
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

104
104
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

163
163
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

608
608
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

344
344
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

179
179
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

382
382
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

134
134
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

397
397

Meer sportnieuws