Kater voor AA Gent: "Onverwacht was het niet"

door
Kater voor AA Gent:

AA Gent kon tot dusver een perfect rapport voorleggen met zeges in zijn twee Europese matchen tegen Vikingur en zijn openingsmatch in de competitie tegen KV Kortrijk, maar zondag is het tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aangelopen. De Buffalo's lieten zich in eigen stadion verrassen door FCV Dender.

De nieuwkomer in de Jupiler Pro League zorgde toch wel voor een stunt door met 1-2 te komen winnen in de Planet Group Arena, met dank aan een laat doelpunt van invaller Berte. Die zege was niet eens onverdiend, want vooral in de eerste helft was Dender de betere ploeg.

LEES OOK: Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

Kums niet verrast door nederlaag

"Onverwacht was het niet", zei aanvoerder Sven Kums achteraf aan Sporza over de nederlaag. "We wisten dat ze zo hoog druk konden zetten. Maar ze deden het wel heel goed, bij ons waren de ruimtes te groot en we verloren te veel duels in het begin, dan sta je snel 0-1 achter. Er komen weer veel belangrijke wedstrijden aan voor ons, dus deze hadden we absoluut willen winnen, zodat we goed vertrokken waren..."

Donderdag moet Gent immers alweer aan de bak. Dan moet het naar Denemarken voor zijn heenwedstrijd in de derde voorronde van de Conference League. Daarin wordt Silkeborg de tegenstander. Dan zal Gent uit een ander vaatje moeten tappen.

Vrancken zag probleem in eerste helft

Wouter Vrancken wist alvast wel waar het probleem lag. "Eigenlijk hebben we de wedstrijd verloren in de eerste helft door te starten met zo weinig duels te winnen, dan maak je het jezelf moeilijk", stelde de trainer immers vast.

"Door balverlies zakt het zelfvertrouwen. Tweede helft was beter, door bijsturingen. Het was veel directer, maar we kiezen nog te veel voor de te moeilijke oplossingen. Voor een stuk ligt het nog aan het feit dat we nog niet genoeg hebben samengewerkt, maar dat mag je niet inroepen als excuses. Het puntenverlies had niet gehoeven."

Heeft AA Gent het puntenverlies aan zichzelf te wijten?

Meest recent

Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

19
19
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

38
38
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

76
76
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

23
23
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

32
32
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

386
386
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

68
68
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

78
78
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

242
242
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

206
206
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

366
366
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

173
173
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

43
43
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

144
144
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

197
197
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

44
44
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

156
156
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

247
247
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

228
228
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

206
206
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

50
50
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

300
300
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

371
371
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

55
55
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

201
201

Meer sportnieuws