'Opsteker voor Anderlecht: overbodige pion naar Serie A'

578 stemmen
'Opsteker voor Anderlecht: overbodige pion naar Serie A'

Anderlecht pronkt na twee speeldagen met een zes op zes en heeft daarmee al een mooie voorsprong genomen op een aantal van zijn concurrenten, want Club Brugge en KRC Genk volgen bijvoorbeeld al op vijf punten. Paars-Wit klopte STVV en Antwerp, ondanks dat het eigenlijk nog niet kon overtuigen.

Het spel was zeker nog niet op het peil van de resultaten, maar Brian Riemer kan zich verstoppen achter het excuus dat zijn kern nog niet op punt staat. Met Jan-Carlo Simic en Thomas Foket kreeg hij tot dusver twee aanwinsten, terwijl ook Ludwig Augustinsson intussen in Brussel neergestreken is om zijn terugkeer af te ronden.

LEES OOK: De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Diawara kan terug naar Serie A

Er is echter nog heel wat meer vers bloed nodig. Een doelman, creatieve middenvelder en flankaanvaller worden bijvoorbeeld nog steeds gezocht. Daarnaast mogen ook enkele spelers nog vertrekken. Voor één van hen lijkt eindelijk een oplossing in de maak te zijn.

Anderlecht rekent niet meer op Amadou Diawara, die de voorbije weken nog met Guinee aan de slag was op de Olympische Spelen. Hij staat tegenwoordig onderaan de pikorde op het middenveld en heeft bovendien een zwaar contract. Enkele dagen geleden werd gemeld dat hij terug naar de Serie A zou willen.

Empoli meldt zich

Het lijkt erop dat Diawara zijn zin ook zal krijgen. Volgens DiMarzio heeft Empoli zich immers gemeld voor zijn diensten. De club zou zelfs volop werk maken van zijn komst. 

Anderlecht zal niet moeilijk doen voor de speler die het twee jaar geleden voor iets minder dan 2 miljoen euro weghaalde bij AS Roma. Eerder kwam Diawara in Italië ook al uit voor San Marino, Bologna en Napoli.

Zou Anderlecht hem dit seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

4
4
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

55
55
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

293
293
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

104
104
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

55
55
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

65
65
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

157
157
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

423
423
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

398
398
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

392
392
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

317
317
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

159
159
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

529
529
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

245
245
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

907
907
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

311
311
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

606
606
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

432
432
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

148
148
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

706
706
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

286
286
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

229
229
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

31
31
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

150
150
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

574
574

Meer sportnieuws