'Opsteker voor Anderlecht: overbodige pion naar Serie A'

578 stemmen
'Opsteker voor Anderlecht: overbodige pion naar Serie A'

Anderlecht pronkt na twee speeldagen met een zes op zes en heeft daarmee al een mooie voorsprong genomen op een aantal van zijn concurrenten, want Club Brugge en KRC Genk volgen bijvoorbeeld al op vijf punten. Paars-Wit klopte STVV en Antwerp, ondanks dat het eigenlijk nog niet kon overtuigen.

Het spel was zeker nog niet op het peil van de resultaten, maar Brian Riemer kan zich verstoppen achter het excuus dat zijn kern nog niet op punt staat. Met Jan-Carlo Simic en Thomas Foket kreeg hij tot dusver twee aanwinsten, terwijl ook Ludwig Augustinsson intussen in Brussel neergestreken is om zijn terugkeer af te ronden.

LEES OOK: Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

Diawara kan terug naar Serie A

Er is echter nog heel wat meer vers bloed nodig. Een doelman, creatieve middenvelder en flankaanvaller worden bijvoorbeeld nog steeds gezocht. Daarnaast mogen ook enkele spelers nog vertrekken. Voor één van hen lijkt eindelijk een oplossing in de maak te zijn.

Anderlecht rekent niet meer op Amadou Diawara, die de voorbije weken nog met Guinee aan de slag was op de Olympische Spelen. Hij staat tegenwoordig onderaan de pikorde op het middenveld en heeft bovendien een zwaar contract. Enkele dagen geleden werd gemeld dat hij terug naar de Serie A zou willen.

Empoli meldt zich

Het lijkt erop dat Diawara zijn zin ook zal krijgen. Volgens DiMarzio heeft Empoli zich immers gemeld voor zijn diensten. De club zou zelfs volop werk maken van zijn komst. 

Anderlecht zal niet moeilijk doen voor de speler die het twee jaar geleden voor iets minder dan 2 miljoen euro weghaalde bij AS Roma. Eerder kwam Diawara in Italië ook al uit voor San Marino, Bologna en Napoli.

Zou Anderlecht hem dit seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

10
10
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

71
71
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

18
18
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

245
245
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

325
325
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

100
100
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

70
70
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

338
338
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

328
328
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

356
356
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

123
123
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

148
148
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

629
629
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

78
78
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

140
140
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

268
268
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

306
306
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

294
294
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

62
62
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

307
307
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

121
121
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

300
300
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

493
493
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

81
81

Meer sportnieuws