'Opsteker voor Anderlecht: overbodige pion naar Serie A'

578 stemmen
'Opsteker voor Anderlecht: overbodige pion naar Serie A'

Anderlecht pronkt na twee speeldagen met een zes op zes en heeft daarmee al een mooie voorsprong genomen op een aantal van zijn concurrenten, want Club Brugge en KRC Genk volgen bijvoorbeeld al op vijf punten. Paars-Wit klopte STVV en Antwerp, ondanks dat het eigenlijk nog niet kon overtuigen.

Het spel was zeker nog niet op het peil van de resultaten, maar Brian Riemer kan zich verstoppen achter het excuus dat zijn kern nog niet op punt staat. Met Jan-Carlo Simic en Thomas Foket kreeg hij tot dusver twee aanwinsten, terwijl ook Ludwig Augustinsson intussen in Brussel neergestreken is om zijn terugkeer af te ronden.

LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Diawara kan terug naar Serie A

Er is echter nog heel wat meer vers bloed nodig. Een doelman, creatieve middenvelder en flankaanvaller worden bijvoorbeeld nog steeds gezocht. Daarnaast mogen ook enkele spelers nog vertrekken. Voor één van hen lijkt eindelijk een oplossing in de maak te zijn.

Anderlecht rekent niet meer op Amadou Diawara, die de voorbije weken nog met Guinee aan de slag was op de Olympische Spelen. Hij staat tegenwoordig onderaan de pikorde op het middenveld en heeft bovendien een zwaar contract. Enkele dagen geleden werd gemeld dat hij terug naar de Serie A zou willen.

Empoli meldt zich

Het lijkt erop dat Diawara zijn zin ook zal krijgen. Volgens DiMarzio heeft Empoli zich immers gemeld voor zijn diensten. De club zou zelfs volop werk maken van zijn komst. 

Anderlecht zal niet moeilijk doen voor de speler die het twee jaar geleden voor iets minder dan 2 miljoen euro weghaalde bij AS Roma. Eerder kwam Diawara in Italië ook al uit voor San Marino, Bologna en Napoli.

Zou Anderlecht hem dit seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

28
28
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

69
69
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

38
38
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

95
95
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

786
786
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

53
53
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

317
317
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

574
574
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

95
95
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

563
563
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

342
342
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

264
264
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

230
230
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

46
46
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

177
177
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

342
342
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

660
660
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

448
448
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

420
420
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

200
200
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

120
120
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

132
132
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

670
670
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

151
151
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

153
153

Meer sportnieuws