Bakayoko eist hoofdrol op in waanzinnige Johan Cruijff Schaal

208 stemmen
Bakayoko eist hoofdrol op in waanzinnige Johan Cruijff Schaal

Ook in Nederland is het nieuwe voetbalseizoen intussen weer op gang getrapt. Dat gebeurde zondag zoals gebruikelijk met de Johan Cruijff Schaal, waarin landskampioen PSV het opnam tegen bekerwinnaar Feyenoord. De Rotterdammers namen daarbij revanche voor het verlies van een jaar geleden na een spektakelstuk met acht doelpunten.

Nochtans begon de wedstrijd uitstekend voor PSV, met dank aan Rode Duivel Johan Bakayoko. De flankaanvaller schotelde immers al in de negende minuut de openingstreffer voor aan Noa Lang. Rond het halfuur keerde Feyenoord de situatie op vier minuten tijd echter helemaal om.

LEES OOK: 'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

Knotsgek spektakelstuk eindigt op 4-4

Eerst maakte Gimenez gelijk vanop de stip en vervolgens bracht Nieuwkoop de bekerwinnaar op voorsprong. Met die voorsprong ging Feyenoord ook de rust in, maar in de tweede helft speelden ze die meteen kwijt. De Jong zorgde al na drie minuten voor 2-2.

Een tweede penaltygoal van Gimenez zorgde even later echter voor een nieuwe Rotterdamse voorsprong, maar Til bracht PSV halfweg de tweede helft nogmaals langszij. Maar nog was Feyenoord niet klaar, want via Milambo kwam het wéér voor.

Bakayoko mist penalty

Tien minuten voor tijd zorgde De Jong vanop de stip echter voor 4-4, waardoor uiteindelijk strafschoppen de beslissing moesten brengen. Daarin eiste Bakayoko een negatieve hoofdrol op door zijn elfmeter te missen. Ook Til faalde nog voor de kampioen, waardoor Feyenoord met 2-4 uiteindelijk aan het langste eind trok.

Trainer Brian Priske debuteert dus meteen met een prijs bij Feyenoord. PSV begint dan weer met een domper aan zijn seizoen. Al was het voor één Belg toch een beetje een mooie avond, want in de slotfase mocht verdediger Matteo Dams (20) nog zijn officiële debuut maken voor PSV.

Moet PSV zich zorgen maken over het verlies?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

54
54
Kerkhofs legt uit waarom Courtois en Hasselt op niets uitliepen

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

12
12
RSCA-speler plots opgeroepen voor Marokko: niemand zag het aankomen

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

37
37
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

35
35
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

76
76
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

57
57
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

281
281
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

129
129
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

256
256
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

172
172
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

212
212
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

57
57
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

270
270
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

161
161
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

491
491
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

119
119
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

98
98
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

391
391
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

141
141
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

800
800
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

240
240
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

137
137
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

222
222
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

255
255
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1763
1763
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

835
835

Meer sportnieuws