Bakayoko eist hoofdrol op in waanzinnige Johan Cruijff Schaal

208 stemmen
Bakayoko eist hoofdrol op in waanzinnige Johan Cruijff Schaal

Ook in Nederland is het nieuwe voetbalseizoen intussen weer op gang getrapt. Dat gebeurde zondag zoals gebruikelijk met de Johan Cruijff Schaal, waarin landskampioen PSV het opnam tegen bekerwinnaar Feyenoord. De Rotterdammers namen daarbij revanche voor het verlies van een jaar geleden na een spektakelstuk met acht doelpunten.

Nochtans begon de wedstrijd uitstekend voor PSV, met dank aan Rode Duivel Johan Bakayoko. De flankaanvaller schotelde immers al in de negende minuut de openingstreffer voor aan Noa Lang. Rond het halfuur keerde Feyenoord de situatie op vier minuten tijd echter helemaal om.

Knotsgek spektakelstuk eindigt op 4-4

Eerst maakte Gimenez gelijk vanop de stip en vervolgens bracht Nieuwkoop de bekerwinnaar op voorsprong. Met die voorsprong ging Feyenoord ook de rust in, maar in de tweede helft speelden ze die meteen kwijt. De Jong zorgde al na drie minuten voor 2-2.

Een tweede penaltygoal van Gimenez zorgde even later echter voor een nieuwe Rotterdamse voorsprong, maar Til bracht PSV halfweg de tweede helft nogmaals langszij. Maar nog was Feyenoord niet klaar, want via Milambo kwam het wéér voor.

Bakayoko mist penalty

Tien minuten voor tijd zorgde De Jong vanop de stip echter voor 4-4, waardoor uiteindelijk strafschoppen de beslissing moesten brengen. Daarin eiste Bakayoko een negatieve hoofdrol op door zijn elfmeter te missen. Ook Til faalde nog voor de kampioen, waardoor Feyenoord met 2-4 uiteindelijk aan het langste eind trok.

Trainer Brian Priske debuteert dus meteen met een prijs bij Feyenoord. PSV begint dan weer met een domper aan zijn seizoen. Al was het voor één Belg toch een beetje een mooie avond, want in de slotfase mocht verdediger Matteo Dams (20) nog zijn officiële debuut maken voor PSV.

Moet PSV zich zorgen maken over het verlies?

Meest recent

'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

58
58
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

70
70
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

203
203
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

94
94
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

75
75
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

262
262
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

31
31
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

387
387
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

72
72
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

257
257
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

468
468
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

60
60
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

199
199
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

100
100
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

331
331
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

529
529
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

428
428
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

175
175
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

87
87
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

425
425
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

217
217
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

509
509
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

143
143
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

353
353

Meer sportnieuws