Bakayoko eist hoofdrol op in waanzinnige Johan Cruijff Schaal

door
Bakayoko eist hoofdrol op in waanzinnige Johan Cruijff Schaal

Ook in Nederland is het nieuwe voetbalseizoen intussen weer op gang getrapt. Dat gebeurde zondag zoals gebruikelijk met de Johan Cruijff Schaal, waarin landskampioen PSV het opnam tegen bekerwinnaar Feyenoord. De Rotterdammers namen daarbij revanche voor het verlies van een jaar geleden na een spektakelstuk met acht doelpunten.

Nochtans begon de wedstrijd uitstekend voor PSV, met dank aan Rode Duivel Johan Bakayoko. De flankaanvaller schotelde immers al in de negende minuut de openingstreffer voor aan Noa Lang. Rond het halfuur keerde Feyenoord de situatie op vier minuten tijd echter helemaal om.

Knotsgek spektakelstuk eindigt op 4-4

Eerst maakte Gimenez gelijk vanop de stip en vervolgens bracht Nieuwkoop de bekerwinnaar op voorsprong. Met die voorsprong ging Feyenoord ook de rust in, maar in de tweede helft speelden ze die meteen kwijt. De Jong zorgde al na drie minuten voor 2-2.

Een tweede penaltygoal van Gimenez zorgde even later echter voor een nieuwe Rotterdamse voorsprong, maar Til bracht PSV halfweg de tweede helft nogmaals langszij. Maar nog was Feyenoord niet klaar, want via Milambo kwam het wéér voor.

Bakayoko mist penalty

Tien minuten voor tijd zorgde De Jong vanop de stip echter voor 4-4, waardoor uiteindelijk strafschoppen de beslissing moesten brengen. Daarin eiste Bakayoko een negatieve hoofdrol op door zijn elfmeter te missen. Ook Til faalde nog voor de kampioen, waardoor Feyenoord met 2-4 uiteindelijk aan het langste eind trok.

Trainer Brian Priske debuteert dus meteen met een prijs bij Feyenoord. PSV begint dan weer met een domper aan zijn seizoen. Al was het voor één Belg toch een beetje een mooie avond, want in de slotfase mocht verdediger Matteo Dams (20) nog zijn officiële debuut maken voor PSV.

Moet PSV zich zorgen maken over het verlies?

Meest recent

Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge op tweede kerstdag leverde een heus spektakelstuk op, ...

44
44
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

141
141
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

578
578
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

209
209
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

274
274
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

162
162
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

412
412
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

737
737
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

255
255
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

681
681
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

491
491
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

289
289
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

31
31
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

83
83
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

398
398
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

103
103
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

38
38
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

2024
2024
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

411
411
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

280
280
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

422
422
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

157
157
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

250
250
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

104
104
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

168
168

Meer sportnieuws