Bakayoko eist hoofdrol op in waanzinnige Johan Cruijff Schaal

door
Bakayoko eist hoofdrol op in waanzinnige Johan Cruijff Schaal

Ook in Nederland is het nieuwe voetbalseizoen intussen weer op gang getrapt. Dat gebeurde zondag zoals gebruikelijk met de Johan Cruijff Schaal, waarin landskampioen PSV het opnam tegen bekerwinnaar Feyenoord. De Rotterdammers namen daarbij revanche voor het verlies van een jaar geleden na een spektakelstuk met acht doelpunten.

Nochtans begon de wedstrijd uitstekend voor PSV, met dank aan Rode Duivel Johan Bakayoko. De flankaanvaller schotelde immers al in de negende minuut de openingstreffer voor aan Noa Lang. Rond het halfuur keerde Feyenoord de situatie op vier minuten tijd echter helemaal om.

Knotsgek spektakelstuk eindigt op 4-4

Eerst maakte Gimenez gelijk vanop de stip en vervolgens bracht Nieuwkoop de bekerwinnaar op voorsprong. Met die voorsprong ging Feyenoord ook de rust in, maar in de tweede helft speelden ze die meteen kwijt. De Jong zorgde al na drie minuten voor 2-2.

Een tweede penaltygoal van Gimenez zorgde even later echter voor een nieuwe Rotterdamse voorsprong, maar Til bracht PSV halfweg de tweede helft nogmaals langszij. Maar nog was Feyenoord niet klaar, want via Milambo kwam het wéér voor.

Bakayoko mist penalty

Tien minuten voor tijd zorgde De Jong vanop de stip echter voor 4-4, waardoor uiteindelijk strafschoppen de beslissing moesten brengen. Daarin eiste Bakayoko een negatieve hoofdrol op door zijn elfmeter te missen. Ook Til faalde nog voor de kampioen, waardoor Feyenoord met 2-4 uiteindelijk aan het langste eind trok.

Trainer Brian Priske debuteert dus meteen met een prijs bij Feyenoord. PSV begint dan weer met een domper aan zijn seizoen. Al was het voor één Belg toch een beetje een mooie avond, want in de slotfase mocht verdediger Matteo Dams (20) nog zijn officiële debuut maken voor PSV.

Moet PSV zich zorgen maken over het verlies?

Meest recent

'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

18
18
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

48
48
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

123
123
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

70
70
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

98
98
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

76
76
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

98
98
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

128
128
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

470
470
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

504
504
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

44
44
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

224
224
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

99
99
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

182
182
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

136
136
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

47
47
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

254
254
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

40
40
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

299
299
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

492
492
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

139
139
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

393
393
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

233
233
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

98
98
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

518
518

Meer sportnieuws