Ook AA Gent laat zich verrassen door stuntend Dender

door
Ook AA Gent laat zich verrassen door stuntend Dender

De topclubs geven in dit seizoensbegin duidelijk nog niet allemaal thuis. KRC Genk en Club Brugge hebben hun start helemaal gemist en nu is ook AA Gent tegen een verrassende zeperd aangelopen. De Buffalo's gingen in eigen stadion de boot in tegen promovendus FCV Dender.

Door het drukke programma met de Europese voorrondes moest Wouter Vrancken bij Gent weer de nodige wijzigingen doorvoeren. Hij bracht maar liefst vijf verse krachten in vergelijking met donderdag, maar dat leverde geen fris voetbal op. In tegendeel zelfs, want het was Dender dat van meet af aan ten aanval trok.

LEES OOK: C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Gent herstelt zich na slappe eerste helft

De promovendus dreigde in het openingskwartier al met pogingen van Ferraro en Soladio en beloonde zichzelf halfweg de eerste helft ook met een voorsprong. Pupe kreeg alle tijd om voor te zetten tot bij Soladio, wiens schot via Watanabe voorbij Roef in doel verdween.

Gent moest dus aan de bak, maar kon enkel dreigen met een afstandsschotje van Delorge. Meteen na rust viel de gelijkmaker echter toch uit de lucht. Yokota knalde een voorzet van Surdez tegen de touwen. Daarmee schoten de Buffalo's eindelijk wakker en plots ontwikkelden ze wel de nodige druk.

Berte velt Gent in het slot

Scoren lukte daarbij echter niet, ook omdat Verrips uitpakte met een knappe redding op een vrijschop van Gudjohnsen. Ondertussen bleef het ook opletten voor Gent voor counters, want Dender kwam er af en toe nog gevaarlijk uit. Vijf minuten voor tijd leverde zo'n tegenaanval zelfs de 1-2 op. Berte draaide netjes weg bij zijn tegenstander en vloerde Roef.

Gent kon die achterstand niet meer wegvegen en loopt dus tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Dender is dan weer begonnen met een knappe vier op zes en draait daardoor op dit moment knap mee in de subtop. Ze delen de derde plaats met Union, OHL en Standard.

Was de zege verdiend voor Dender?

Meest recent

'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

9
9
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

51
51
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

127
127
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

227
227
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

219
219
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

256
256
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

224
224
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

263
263
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

68
68
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

289
289
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

239
239
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

262
262
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

182
182
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

343
343
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

142
142
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

107
107
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

174
174
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

290
290
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

559
559
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

543
543
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

52
52
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

317
317
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

260
260
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

79
79
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

215
215

Meer sportnieuws