Ook AA Gent laat zich verrassen door stuntend Dender

door
Ook AA Gent laat zich verrassen door stuntend Dender

De topclubs geven in dit seizoensbegin duidelijk nog niet allemaal thuis. KRC Genk en Club Brugge hebben hun start helemaal gemist en nu is ook AA Gent tegen een verrassende zeperd aangelopen. De Buffalo's gingen in eigen stadion de boot in tegen promovendus FCV Dender.

Door het drukke programma met de Europese voorrondes moest Wouter Vrancken bij Gent weer de nodige wijzigingen doorvoeren. Hij bracht maar liefst vijf verse krachten in vergelijking met donderdag, maar dat leverde geen fris voetbal op. In tegendeel zelfs, want het was Dender dat van meet af aan ten aanval trok.

LEES OOK: Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Gent herstelt zich na slappe eerste helft

De promovendus dreigde in het openingskwartier al met pogingen van Ferraro en Soladio en beloonde zichzelf halfweg de eerste helft ook met een voorsprong. Pupe kreeg alle tijd om voor te zetten tot bij Soladio, wiens schot via Watanabe voorbij Roef in doel verdween.

Gent moest dus aan de bak, maar kon enkel dreigen met een afstandsschotje van Delorge. Meteen na rust viel de gelijkmaker echter toch uit de lucht. Yokota knalde een voorzet van Surdez tegen de touwen. Daarmee schoten de Buffalo's eindelijk wakker en plots ontwikkelden ze wel de nodige druk.

Berte velt Gent in het slot

Scoren lukte daarbij echter niet, ook omdat Verrips uitpakte met een knappe redding op een vrijschop van Gudjohnsen. Ondertussen bleef het ook opletten voor Gent voor counters, want Dender kwam er af en toe nog gevaarlijk uit. Vijf minuten voor tijd leverde zo'n tegenaanval zelfs de 1-2 op. Berte draaide netjes weg bij zijn tegenstander en vloerde Roef.

Gent kon die achterstand niet meer wegvegen en loopt dus tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Dender is dan weer begonnen met een knappe vier op zes en draait daardoor op dit moment knap mee in de subtop. Ze delen de derde plaats met Union, OHL en Standard.

Was de zege verdiend voor Dender?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

31
31
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

14
14
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

66
66
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

58
58
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

126
126
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

187
187
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

130
130
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

72
72
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

85
85
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

74
74
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

98
98
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

93
93
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

135
135
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

43
43
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

150
150
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

232
232
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

504
504
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

436
436
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

340
340
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

321
321
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

202
202
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

172
172
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

106
106
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

319
319
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

518
518

Meer sportnieuws