Ook AA Gent laat zich verrassen door stuntend Dender

door
Ook AA Gent laat zich verrassen door stuntend Dender

De topclubs geven in dit seizoensbegin duidelijk nog niet allemaal thuis. KRC Genk en Club Brugge hebben hun start helemaal gemist en nu is ook AA Gent tegen een verrassende zeperd aangelopen. De Buffalo's gingen in eigen stadion de boot in tegen promovendus FCV Dender.

Door het drukke programma met de Europese voorrondes moest Wouter Vrancken bij Gent weer de nodige wijzigingen doorvoeren. Hij bracht maar liefst vijf verse krachten in vergelijking met donderdag, maar dat leverde geen fris voetbal op. In tegendeel zelfs, want het was Dender dat van meet af aan ten aanval trok.

LEES OOK: Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Gent herstelt zich na slappe eerste helft

De promovendus dreigde in het openingskwartier al met pogingen van Ferraro en Soladio en beloonde zichzelf halfweg de eerste helft ook met een voorsprong. Pupe kreeg alle tijd om voor te zetten tot bij Soladio, wiens schot via Watanabe voorbij Roef in doel verdween.

Gent moest dus aan de bak, maar kon enkel dreigen met een afstandsschotje van Delorge. Meteen na rust viel de gelijkmaker echter toch uit de lucht. Yokota knalde een voorzet van Surdez tegen de touwen. Daarmee schoten de Buffalo's eindelijk wakker en plots ontwikkelden ze wel de nodige druk.

Berte velt Gent in het slot

Scoren lukte daarbij echter niet, ook omdat Verrips uitpakte met een knappe redding op een vrijschop van Gudjohnsen. Ondertussen bleef het ook opletten voor Gent voor counters, want Dender kwam er af en toe nog gevaarlijk uit. Vijf minuten voor tijd leverde zo'n tegenaanval zelfs de 1-2 op. Berte draaide netjes weg bij zijn tegenstander en vloerde Roef.

Gent kon die achterstand niet meer wegvegen en loopt dus tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Dender is dan weer begonnen met een knappe vier op zes en draait daardoor op dit moment knap mee in de subtop. Ze delen de derde plaats met Union, OHL en Standard.

Was de zege verdiend voor Dender?

Meest recent

Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

0
0
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

10
10
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

59
59
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

84
84
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

105
105
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

37
37
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

30
30
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

136
136
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

154
154
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

70
70
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

330
330
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

278
278
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

76
76
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

563
563
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

66
66
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

551
551
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

413
413
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

209
209
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

119
119
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

102
102
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

253
253
Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Bij de Rode Duivels is de voorbereiding volop aan de gang voor het WK. Er is echter nog altijd ...

99
99
'Tresoldi blijft gegeerd: grootmacht stuurt scout'

Club Brugge haalde woensdag stevig uit door KV Mechelen met 6-1 te verslaan. Dat deed deugd na het ...

117
117
Club Brugge voor transferbom? 25 miljoen voor ‘nieuwe Yamal’

Club Brugge wordt genoemd in een transferdossier dat alle kanten opgaat. Voor een piepjonge ...

485
485

Meer sportnieuws