Ook AA Gent laat zich verrassen door stuntend Dender

door
Ook AA Gent laat zich verrassen door stuntend Dender

De topclubs geven in dit seizoensbegin duidelijk nog niet allemaal thuis. KRC Genk en Club Brugge hebben hun start helemaal gemist en nu is ook AA Gent tegen een verrassende zeperd aangelopen. De Buffalo's gingen in eigen stadion de boot in tegen promovendus FCV Dender.

Door het drukke programma met de Europese voorrondes moest Wouter Vrancken bij Gent weer de nodige wijzigingen doorvoeren. Hij bracht maar liefst vijf verse krachten in vergelijking met donderdag, maar dat leverde geen fris voetbal op. In tegendeel zelfs, want het was Dender dat van meet af aan ten aanval trok.

LEES OOK: Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

Gent herstelt zich na slappe eerste helft

De promovendus dreigde in het openingskwartier al met pogingen van Ferraro en Soladio en beloonde zichzelf halfweg de eerste helft ook met een voorsprong. Pupe kreeg alle tijd om voor te zetten tot bij Soladio, wiens schot via Watanabe voorbij Roef in doel verdween.

Gent moest dus aan de bak, maar kon enkel dreigen met een afstandsschotje van Delorge. Meteen na rust viel de gelijkmaker echter toch uit de lucht. Yokota knalde een voorzet van Surdez tegen de touwen. Daarmee schoten de Buffalo's eindelijk wakker en plots ontwikkelden ze wel de nodige druk.

Berte velt Gent in het slot

Scoren lukte daarbij echter niet, ook omdat Verrips uitpakte met een knappe redding op een vrijschop van Gudjohnsen. Ondertussen bleef het ook opletten voor Gent voor counters, want Dender kwam er af en toe nog gevaarlijk uit. Vijf minuten voor tijd leverde zo'n tegenaanval zelfs de 1-2 op. Berte draaide netjes weg bij zijn tegenstander en vloerde Roef.

Gent kon die achterstand niet meer wegvegen en loopt dus tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Dender is dan weer begonnen met een knappe vier op zes en draait daardoor op dit moment knap mee in de subtop. Ze delen de derde plaats met Union, OHL en Standard.

Was de zege verdiend voor Dender?

Meest recent

Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

2
2
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

8
8
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

151
151
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

29
29
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

46
46
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

124
124
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

173
173
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

63
63
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

56
56
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

190
190
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

456
456
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

123
123
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

97
97
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

431
431
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

144
144
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

155
155
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

241
241
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

72
72
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

364
364
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

88
88
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

253
253
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

322
322
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

149
149

Meer sportnieuws