Ook AA Gent laat zich verrassen door stuntend Dender

door
Ook AA Gent laat zich verrassen door stuntend Dender

De topclubs geven in dit seizoensbegin duidelijk nog niet allemaal thuis. KRC Genk en Club Brugge hebben hun start helemaal gemist en nu is ook AA Gent tegen een verrassende zeperd aangelopen. De Buffalo's gingen in eigen stadion de boot in tegen promovendus FCV Dender.

Door het drukke programma met de Europese voorrondes moest Wouter Vrancken bij Gent weer de nodige wijzigingen doorvoeren. Hij bracht maar liefst vijf verse krachten in vergelijking met donderdag, maar dat leverde geen fris voetbal op. In tegendeel zelfs, want het was Dender dat van meet af aan ten aanval trok.

LEES OOK: Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

Gent herstelt zich na slappe eerste helft

De promovendus dreigde in het openingskwartier al met pogingen van Ferraro en Soladio en beloonde zichzelf halfweg de eerste helft ook met een voorsprong. Pupe kreeg alle tijd om voor te zetten tot bij Soladio, wiens schot via Watanabe voorbij Roef in doel verdween.

Gent moest dus aan de bak, maar kon enkel dreigen met een afstandsschotje van Delorge. Meteen na rust viel de gelijkmaker echter toch uit de lucht. Yokota knalde een voorzet van Surdez tegen de touwen. Daarmee schoten de Buffalo's eindelijk wakker en plots ontwikkelden ze wel de nodige druk.

Berte velt Gent in het slot

Scoren lukte daarbij echter niet, ook omdat Verrips uitpakte met een knappe redding op een vrijschop van Gudjohnsen. Ondertussen bleef het ook opletten voor Gent voor counters, want Dender kwam er af en toe nog gevaarlijk uit. Vijf minuten voor tijd leverde zo'n tegenaanval zelfs de 1-2 op. Berte draaide netjes weg bij zijn tegenstander en vloerde Roef.

Gent kon die achterstand niet meer wegvegen en loopt dus tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Dender is dan weer begonnen met een knappe vier op zes en draait daardoor op dit moment knap mee in de subtop. Ze delen de derde plaats met Union, OHL en Standard.

Was de zege verdiend voor Dender?

Meest recent

'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

33
33
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

16
16
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

90
90
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

51
51
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

238
238
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

159
159
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

271
271
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

94
94
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

392
392
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

462
462
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

582
582
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

290
290
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

204
204
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

267
267
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

70
70
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

232
232
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

124
124
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

275
275
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

494
494
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

335
335
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

289
289
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

254
254
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

353
353
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

334
334

Meer sportnieuws