Standard Luik verrast tegen gefrustreerd Club Brugge

door
Standard Luik verrast tegen gefrustreerd Club Brugge

Standard Luik en Club Brugge namen het tegen elkaar op in een topper op speeldag 2 van de Jupiler Pro League. Uiteindelijk trok de thuisploeg aan het langste eind, het werd 1-0.

Standard kampt achter de schermen met financiële problemen en het zoekt al een tijdje naar een nieuwe overnemer na problemen met Amerikaanse eigenaar 777 Partners. Sportief gaat het een stuk beter.

LEES OOK: 'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Felle openingsfase

In een felle openingsfase begon de thuisploeg het sterkst aan de wedstrijd. Landskampioen Club Brugge had het moeilijk met de druk van de Rouches, maar Blauw-Zwart nam de wedstrijd stilaan over met het meeste balbezit.

Er kwamen echter geen kansen voor de uitploeg en Standard kwam wel een paar keer gevaarlijk opzetten. Price scoorde ei zo na een olympisch doelpunt en ook O’Neill was dicht bij de openingstreffer. Even later knalde Bulat tegen de paal.

Standard viert

In de tweede helft kreeg Nielsen meteen een goede kans en Club Brugge leek de wedstrijd in handen te nemen. In minuut 64 was het Standard dat plots mocht vieren. Nieuweling Bulat maakte zijn eerste voor Standard en Blauw-Zwart lag tegen de touwen.

Even later stonden de bordjes alweer bijna gelijk, maar Sutalo haalde een poging van Hans Vanaken van de lijn. Club Brugge gooide nog alles in de strijd, maar Blauw-Zwart kwam niet tot een doelpunt. Het kon geen vuist maken en verloor met het kleinste verschil op Sclessin.

Frustratie

In het slot van de wedstrijd kwam de frustratie naar boven bij Club Brugge. Ferran Jutgla leek na te trappen, maar kreeg enkel een gele kaart van Lawrence Visser. Hans Vanaken hield de klagende Spanjaard bij de scheidsrechter weg. Uiteindelijk kwam de VAR niet tussenbeide en mocht Jutgla van geluk spreken.

Landskampioen Club Brugge begint zo met een één op zes aan de competitie en Standard verrast vriend en vijand met een vier op zes.

Een terechte uitslag?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

80
80
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

26
26
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

59
59
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

171
171
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

120
120
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

148
148
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

57
57
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

138
138
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

188
188
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

530
530
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

215
215
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

57
57
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

413
413
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

420
420
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

87
87
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1213
1213
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

621
621
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

183
183
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

55
55
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

234
234
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

964
964
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

172
172
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

188
188
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

424
424
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

760
760

Meer sportnieuws