Charleroi haalt ondermaatse Kanaries door gehaktmolen

door
Charleroi haalt ondermaatse Kanaries door gehaktmolen

Is STVV een degradatiekandidaat? Op dit moment zouden we zelfs zeggen: met stip op nummer één. De Kanaries werden vandaag gretig door de gehaktmolen gedraaid door een veel sterker Charleroi. Daar opende Daan Heymans op fraaie wijze zijn rekening.

STVV en Charleroi sloten een doelpuntenrijke tweedaagse af in de Jupiler Pro League. Beide ploegen verloren op de eerste speeldag en hoopten op een eerste puntengewin. De Kanaries gingen pas in het absolute slot onderuit in het Lotto Park, Rik De Mil en co botsten op een sterker Antwerp.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Zebra's hakken Kanaries in mootjes

Wie kon vanavond de beste start nemen op Stayen? Dat was overduidelijk Charleroi. De Zebra's legden meteen een hoge intensiteit aan de mat en duwden STVV tot kort voor het eigen doel. Op het kwartier was het Coppens die pijnlijk in de fout ging en Bernier aantikte. De bezoekers kregen een terechte strafschop en Heymans opende zijn rekening dit seizoen: 0-1.

Ook nadien bleven de Kanaries onmachtig. Op het halfuur verlengde Heymans een lange bal van Zorgane fraai over de thuisdoelman en de Zebra's hadden al een dubbele voorsprong te pakken. De martelgang van de Kanaries werd in het slotkwartier nog groter met doelpunten van Guiagon en Bernier. Halfweg stonden er ontluisterende 0-4 cijfers op het bord. Dit STVV leek voorlopig een vogel voor de kat.

Eén appel valt uit Limburgse boom

Uiteraard was deze wedstrijd al gespeeld, aan de Kanaries om nog iets van hun eer te redden na rust. Dat lukte aanvankelijk matig, Charleroi bleef voortdurend in balbezit. Op het uur viel er toch een appel uit de Limburgse boom: doelman Koné had medelijden met STVV en bokste de bal zomaar tegen Zahiroleslam aan, die vervolgens in doel dwarrelde: 1-4.

Een echte vuist maken lukte de Kanaries echter allerminst. Ook nadien controleerde Charleroi eenvoudig, al moest het ook allemaal niet echt meer voor het team van Rik De Mil. Uiteindelijk werd er niet meer gescoord op Stayen en keren de Zebra's na een avondwandeling terug richting Charleroi.

Scoreverloop:

0-1 (18') Heymans (p), 0-2 (30') Heymans, 0-3 (43') Guiagon, 0-4 (45+1') Bernier, 1-4 (61') Zahiroleslam

Is STVV voor u een degradatiekandidaat?

Meest recent

Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

40
40
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

21
21
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

96
96
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

80
80
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

129
129
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

64
64
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

75
75
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

53
53
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

291
291
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

64
64
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

41
41
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

237
237
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

81
81
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

64
64
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

173
173
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

137
137
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

212
212
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

604
604
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

139
139
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

101
101
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

457
457
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

130
130
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

171
171
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

526
526

Meer sportnieuws