De Bleeckere kiest voor zeer opvallende nieuwe uitdaging

door
De Bleeckere kiest voor zeer opvallende nieuwe uitdaging

Er was vorig seizoen heel wat te doen over het niveau van de Belgische arbitrage en dus greep de voetbalbond de voorbije maanden snoeihard in. Het Referee Department werd volledig op de schop gegooid, met Peter Willems als directeur en Jonathan Lardot als technisch directeur.

De samenwerkingen met Herbert Fandel, Bertrand Layec en Frank De Bleeckere werden daarbij ook beëindigd, want zij slaagden er de voorbije jaren niet in om de Belgische scheidsrechters naar een hoger niveau te tillen. 

De Bleeckere aan de slag in Azerbeidzjan

Een maand nadat zijn vertrek bij de bond bekend raakte, heeft De Bleeckere nu een opvallende nieuwe uitdaging gevonden. Het Nieuwsblad weet dat hij aan de slag gaat als scheidsrechtersbaas in Azerbeidzjan.

De Azerische voetbalbond heeft hem een contract voor drie jaar voorgeschoteld. Hij zou nu zelfs al aan de slag zijn op een trainingskamp voor de scheidsrechters van het land waar hij voortaan werkt.

Laatste Belgische topscheidsrechter

Voor De Bleeckere wordt het zijn eerste buitenlandse ervaring, want sinds het einde van zijn scheidsrechterscarrière in 2012 was hij vrijwel de hele tijd aan de slag bij de Belgische voetbalbond. Hij is nog steeds de laatste topscheidsrechter die ons land voortbracht.

De Bleeckere floot immers op de WK's van 2006 en 2010 en het EK 2008. Grote finales kreeg hij nooit toegewezen van de UEFA, maar hij floot wel de Supercup in 2009 en halve finales op het EK en in de Champions League. 

Jammer dat De Bleeckere uit België vertrekt?

Meest recent

Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

12
12
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

26
26
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

6
6
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

27
27
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

109
109
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

143
143
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

104
104
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

189
189
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

240
240
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

435
435
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

233
233
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

93
93
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

52
52
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

62
62
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

74
74
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

81
81
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

44
44
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

79
79
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

203
203
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

134
134
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

188
188
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

178
178
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

642
642
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

85
85
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

213
213

Meer sportnieuws