Malinwa viert Olympisch goud, Westerlo de leidersplaats

door
Malinwa viert Olympisch goud, Westerlo de leidersplaats

Zijn Timmy Simons en co op weg naar een prima seizoen? De start van de Kemphanen is alvast veelbelovend te noemen. Vandaag walste Westerlo in de eerste helft over een pover Malinwa, in de tweede helft hing er bijwijlen een Olympisch sfeertje in het AFAS-stadion en dat zorgde voor vernieuwde moed.

Zowel KV Mechelen als Westerlo begonnen prima aan het seizoen. Malinwa kaapte een knap gelijkspel mee uit Brugge, de Kemphanen overklasten dan weer Cercle in eigen huis. Vandaag kon Westerlo de leidersplaats weer opeisen, ook voor Malinwa was die positie weggelegd als het een zege pakte. Onder meer Nosa kwam in het elftal van Hasi, bij de bezoekers verving Rommens de geblesseerde Bos.

LEES OOK: Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

Zwierige Kemphanen duwen pover Malinwa plat

De wedstrijd kende een lange studieronde, na tien minuten spelen tikte Stassin de eerste kans naast. Westerlo duwde door en kreeg op het kwartier een (terechte) strafschop na een VAR-interventie. Raemaekers haalde Sayyadmanesh onderuit en vanaf elf meter bezorgde Madsen Rood-Geel meteen een mokerslag: 0-1.

KV Mechelen voetbalde slordig in de eerste periode en werd nog voor de pauze op een dubbele achterstand gezet. Het jonge talent Vuskovic klom prima bij een hoekschop en kopte krachtig raak in de verste hoek: 0-2. Na een, voor de thuisploeg, ontluisterende eerste helft leek Westerlo bij rust al gewonnen spel te hebben.

Olympische sfeer in AFAS-stadion

Een vermoedelijk furieuze Besnik Hasi bracht meteen na rust Bafdili, Storm en Belghali in het veld. Ook Westerlo moest noodgedwongen wisselen: de geblesseerde Vuskovic werd vervangen door Ortakaya. Ook in de tweede helft leek Malinwa lange tijd geen vuist te maken, tot Storm halfweg de tweede helft toch weer leven in de partij blies. De flankspeler kwam vanop links prima naar binnen en schoot de bal knap in de verste hoek: 1-2.

De Rood-Gele aanhang ging ondertussen stevig los op de wereldtitel van Remco Evenepoel, nieuws dat uiteraard snel rondging in het AFAS-stadion. De sfeer geraakte echter snel terug bedrukt toen Alcócer alleen op De Wolf afging en ijzig koel raak schoot: 1-3. De bezoekers speelden nadien een paar aanvallen heel slecht uit en na een VAR-tussenkomst kreeg ook KV een strafschop. Lauberbach werd onderuit gehaald en Pflücke trapte de bal mooi in de hoek: 2-3. Een echt slotoffensief zat er echter niet meer in voor Malinwa, dat in het slot nog op de 2-4 liep van Frigan. Zo verliest Malinwa meteen drie dure punten in eigen huis. De Kemphanen staan nog minstens één week aan de leiding.

Scoreverloop:

0-1 (18') Madsen (p), 0-2 (37') Vuskovic, 1-2 (65') Storm, 1-3 (79') Alcócer, 2-3 (88') Pflücke (p), 2-4 (90+5') Frigan

Staat KV Mechelen voor een moeilijk seizoen?

Meest recent

De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

3
3
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

3
3
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

57
57
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

16
16
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

20
20
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

107
107
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

46
46
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

68
68
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

336
336
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

200
200
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

69
69
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

98
98
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

324
324
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

62
62
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

30
30
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

160
160
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

206
206
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

188
188
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

879
879
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

171
171
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

47
47
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

141
141
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

384
384
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

281
281

Meer sportnieuws