Malinwa viert Olympisch goud, Westerlo de leidersplaats

door
Malinwa viert Olympisch goud, Westerlo de leidersplaats

Zijn Timmy Simons en co op weg naar een prima seizoen? De start van de Kemphanen is alvast veelbelovend te noemen. Vandaag walste Westerlo in de eerste helft over een pover Malinwa, in de tweede helft hing er bijwijlen een Olympisch sfeertje in het AFAS-stadion en dat zorgde voor vernieuwde moed.

Zowel KV Mechelen als Westerlo begonnen prima aan het seizoen. Malinwa kaapte een knap gelijkspel mee uit Brugge, de Kemphanen overklasten dan weer Cercle in eigen huis. Vandaag kon Westerlo de leidersplaats weer opeisen, ook voor Malinwa was die positie weggelegd als het een zege pakte. Onder meer Nosa kwam in het elftal van Hasi, bij de bezoekers verving Rommens de geblesseerde Bos.

LEES OOK: Sportief mysterie: Welk geheim onthult Marc Coucke vandaag?

Zwierige Kemphanen duwen pover Malinwa plat

De wedstrijd kende een lange studieronde, na tien minuten spelen tikte Stassin de eerste kans naast. Westerlo duwde door en kreeg op het kwartier een (terechte) strafschop na een VAR-interventie. Raemaekers haalde Sayyadmanesh onderuit en vanaf elf meter bezorgde Madsen Rood-Geel meteen een mokerslag: 0-1.

KV Mechelen voetbalde slordig in de eerste periode en werd nog voor de pauze op een dubbele achterstand gezet. Het jonge talent Vuskovic klom prima bij een hoekschop en kopte krachtig raak in de verste hoek: 0-2. Na een, voor de thuisploeg, ontluisterende eerste helft leek Westerlo bij rust al gewonnen spel te hebben.

Olympische sfeer in AFAS-stadion

Een vermoedelijk furieuze Besnik Hasi bracht meteen na rust Bafdili, Storm en Belghali in het veld. Ook Westerlo moest noodgedwongen wisselen: de geblesseerde Vuskovic werd vervangen door Ortakaya. Ook in de tweede helft leek Malinwa lange tijd geen vuist te maken, tot Storm halfweg de tweede helft toch weer leven in de partij blies. De flankspeler kwam vanop links prima naar binnen en schoot de bal knap in de verste hoek: 1-2.

De Rood-Gele aanhang ging ondertussen stevig los op de wereldtitel van Remco Evenepoel, nieuws dat uiteraard snel rondging in het AFAS-stadion. De sfeer geraakte echter snel terug bedrukt toen Alcócer alleen op De Wolf afging en ijzig koel raak schoot: 1-3. De bezoekers speelden nadien een paar aanvallen heel slecht uit en na een VAR-tussenkomst kreeg ook KV een strafschop. Lauberbach werd onderuit gehaald en Pflücke trapte de bal mooi in de hoek: 2-3. Een echt slotoffensief zat er echter niet meer in voor Malinwa, dat in het slot nog op de 2-4 liep van Frigan. Zo verliest Malinwa meteen drie dure punten in eigen huis. De Kemphanen staan nog minstens één week aan de leiding.

Scoreverloop:

0-1 (18') Madsen (p), 0-2 (37') Vuskovic, 1-2 (65') Storm, 1-3 (79') Alcócer, 2-3 (88') Pflücke (p), 2-4 (90+5') Frigan

Staat KV Mechelen voor een moeilijk seizoen?

Meest recent

'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

25
25
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

8
8
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

58
58
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

59
59
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

466
466
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

59
59
Géén WK voor Rode Duivel? "Dan liever De Cat meenemen"

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

122
122
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

379
379
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

495
495
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

151
151
Grote zorgen bij Rode Duivels: "Slechtste sinds ... 2012"

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

254
254
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

498
498
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

583
583
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

134
134
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

639
639
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een 1-1 gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten ...

316
316
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

455
455
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

89
89
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

62
62
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

266
266
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

104
104
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

297
297
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

249
249
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

107
107
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

95
95

Meer sportnieuws