Malinwa viert Olympisch goud, Westerlo de leidersplaats

159 stemmen
Malinwa viert Olympisch goud, Westerlo de leidersplaats

Zijn Timmy Simons en co op weg naar een prima seizoen? De start van de Kemphanen is alvast veelbelovend te noemen. Vandaag walste Westerlo in de eerste helft over een pover Malinwa, in de tweede helft hing er bijwijlen een Olympisch sfeertje in het AFAS-stadion en dat zorgde voor vernieuwde moed.

Zowel KV Mechelen als Westerlo begonnen prima aan het seizoen. Malinwa kaapte een knap gelijkspel mee uit Brugge, de Kemphanen overklasten dan weer Cercle in eigen huis. Vandaag kon Westerlo de leidersplaats weer opeisen, ook voor Malinwa was die positie weggelegd als het een zege pakte. Onder meer Nosa kwam in het elftal van Hasi, bij de bezoekers verving Rommens de geblesseerde Bos.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Zwierige Kemphanen duwen pover Malinwa plat

De wedstrijd kende een lange studieronde, na tien minuten spelen tikte Stassin de eerste kans naast. Westerlo duwde door en kreeg op het kwartier een (terechte) strafschop na een VAR-interventie. Raemaekers haalde Sayyadmanesh onderuit en vanaf elf meter bezorgde Madsen Rood-Geel meteen een mokerslag: 0-1.

KV Mechelen voetbalde slordig in de eerste periode en werd nog voor de pauze op een dubbele achterstand gezet. Het jonge talent Vuskovic klom prima bij een hoekschop en kopte krachtig raak in de verste hoek: 0-2. Na een, voor de thuisploeg, ontluisterende eerste helft leek Westerlo bij rust al gewonnen spel te hebben.

Olympische sfeer in AFAS-stadion

Een vermoedelijk furieuze Besnik Hasi bracht meteen na rust Bafdili, Storm en Belghali in het veld. Ook Westerlo moest noodgedwongen wisselen: de geblesseerde Vuskovic werd vervangen door Ortakaya. Ook in de tweede helft leek Malinwa lange tijd geen vuist te maken, tot Storm halfweg de tweede helft toch weer leven in de partij blies. De flankspeler kwam vanop links prima naar binnen en schoot de bal knap in de verste hoek: 1-2.

De Rood-Gele aanhang ging ondertussen stevig los op de wereldtitel van Remco Evenepoel, nieuws dat uiteraard snel rondging in het AFAS-stadion. De sfeer geraakte echter snel terug bedrukt toen Alcócer alleen op De Wolf afging en ijzig koel raak schoot: 1-3. De bezoekers speelden nadien een paar aanvallen heel slecht uit en na een VAR-tussenkomst kreeg ook KV een strafschop. Lauberbach werd onderuit gehaald en Pflücke trapte de bal mooi in de hoek: 2-3. Een echt slotoffensief zat er echter niet meer in voor Malinwa, dat in het slot nog op de 2-4 liep van Frigan. Zo verliest Malinwa meteen drie dure punten in eigen huis. De Kemphanen staan nog minstens één week aan de leiding.

Scoreverloop:

0-1 (18') Madsen (p), 0-2 (37') Vuskovic, 1-2 (65') Storm, 1-3 (79') Alcócer, 2-3 (88') Pflücke (p), 2-4 (90+5') Frigan

🚀

Staat KV Mechelen voor een moeilijk seizoen?

Meest recent

Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

20
20
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

17
17
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

156
156
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

282
282
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

250
250
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

444
444
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

192
192
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

312
312
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

146
146
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

501
501
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

570
570
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

380
380
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

617
617
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

133
133
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

258
258
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

442
442
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

123
123
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

480
480
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

435
435
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

511
511
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

888
888
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

204
204
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

205
205
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

395
395

Meer sportnieuws