Malinwa viert Olympisch goud, Westerlo de leidersplaats

159 stemmen
Malinwa viert Olympisch goud, Westerlo de leidersplaats

Zijn Timmy Simons en co op weg naar een prima seizoen? De start van de Kemphanen is alvast veelbelovend te noemen. Vandaag walste Westerlo in de eerste helft over een pover Malinwa, in de tweede helft hing er bijwijlen een Olympisch sfeertje in het AFAS-stadion en dat zorgde voor vernieuwde moed.

Zowel KV Mechelen als Westerlo begonnen prima aan het seizoen. Malinwa kaapte een knap gelijkspel mee uit Brugge, de Kemphanen overklasten dan weer Cercle in eigen huis. Vandaag kon Westerlo de leidersplaats weer opeisen, ook voor Malinwa was die positie weggelegd als het een zege pakte. Onder meer Nosa kwam in het elftal van Hasi, bij de bezoekers verving Rommens de geblesseerde Bos.

LEES OOK: Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Zwierige Kemphanen duwen pover Malinwa plat

De wedstrijd kende een lange studieronde, na tien minuten spelen tikte Stassin de eerste kans naast. Westerlo duwde door en kreeg op het kwartier een (terechte) strafschop na een VAR-interventie. Raemaekers haalde Sayyadmanesh onderuit en vanaf elf meter bezorgde Madsen Rood-Geel meteen een mokerslag: 0-1.

KV Mechelen voetbalde slordig in de eerste periode en werd nog voor de pauze op een dubbele achterstand gezet. Het jonge talent Vuskovic klom prima bij een hoekschop en kopte krachtig raak in de verste hoek: 0-2. Na een, voor de thuisploeg, ontluisterende eerste helft leek Westerlo bij rust al gewonnen spel te hebben.

Olympische sfeer in AFAS-stadion

Een vermoedelijk furieuze Besnik Hasi bracht meteen na rust Bafdili, Storm en Belghali in het veld. Ook Westerlo moest noodgedwongen wisselen: de geblesseerde Vuskovic werd vervangen door Ortakaya. Ook in de tweede helft leek Malinwa lange tijd geen vuist te maken, tot Storm halfweg de tweede helft toch weer leven in de partij blies. De flankspeler kwam vanop links prima naar binnen en schoot de bal knap in de verste hoek: 1-2.

De Rood-Gele aanhang ging ondertussen stevig los op de wereldtitel van Remco Evenepoel, nieuws dat uiteraard snel rondging in het AFAS-stadion. De sfeer geraakte echter snel terug bedrukt toen Alcócer alleen op De Wolf afging en ijzig koel raak schoot: 1-3. De bezoekers speelden nadien een paar aanvallen heel slecht uit en na een VAR-tussenkomst kreeg ook KV een strafschop. Lauberbach werd onderuit gehaald en Pflücke trapte de bal mooi in de hoek: 2-3. Een echt slotoffensief zat er echter niet meer in voor Malinwa, dat in het slot nog op de 2-4 liep van Frigan. Zo verliest Malinwa meteen drie dure punten in eigen huis. De Kemphanen staan nog minstens één week aan de leiding.

Scoreverloop:

0-1 (18') Madsen (p), 0-2 (37') Vuskovic, 1-2 (65') Storm, 1-3 (79') Alcócer, 2-3 (88') Pflücke (p), 2-4 (90+5') Frigan

Staat KV Mechelen voor een moeilijk seizoen?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

18
18
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

28
28
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

184
184
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

112
112
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

206
206
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

263
263
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

121
121
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

555
555
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

174
174
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

476
476
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

142
142
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

713
713
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

232
232
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

744
744
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

521
521
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

196
196
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

371
371
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1247
1247
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

468
468
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

330
330
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

486
486
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

406
406
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

282
282
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

224
224
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

480
480

Meer sportnieuws