Malinwa viert Olympisch goud, Westerlo de leidersplaats

159 stemmen
Malinwa viert Olympisch goud, Westerlo de leidersplaats

Zijn Timmy Simons en co op weg naar een prima seizoen? De start van de Kemphanen is alvast veelbelovend te noemen. Vandaag walste Westerlo in de eerste helft over een pover Malinwa, in de tweede helft hing er bijwijlen een Olympisch sfeertje in het AFAS-stadion en dat zorgde voor vernieuwde moed.

Zowel KV Mechelen als Westerlo begonnen prima aan het seizoen. Malinwa kaapte een knap gelijkspel mee uit Brugge, de Kemphanen overklasten dan weer Cercle in eigen huis. Vandaag kon Westerlo de leidersplaats weer opeisen, ook voor Malinwa was die positie weggelegd als het een zege pakte. Onder meer Nosa kwam in het elftal van Hasi, bij de bezoekers verving Rommens de geblesseerde Bos.

LEES OOK: Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Zwierige Kemphanen duwen pover Malinwa plat

De wedstrijd kende een lange studieronde, na tien minuten spelen tikte Stassin de eerste kans naast. Westerlo duwde door en kreeg op het kwartier een (terechte) strafschop na een VAR-interventie. Raemaekers haalde Sayyadmanesh onderuit en vanaf elf meter bezorgde Madsen Rood-Geel meteen een mokerslag: 0-1.

KV Mechelen voetbalde slordig in de eerste periode en werd nog voor de pauze op een dubbele achterstand gezet. Het jonge talent Vuskovic klom prima bij een hoekschop en kopte krachtig raak in de verste hoek: 0-2. Na een, voor de thuisploeg, ontluisterende eerste helft leek Westerlo bij rust al gewonnen spel te hebben.

Olympische sfeer in AFAS-stadion

Een vermoedelijk furieuze Besnik Hasi bracht meteen na rust Bafdili, Storm en Belghali in het veld. Ook Westerlo moest noodgedwongen wisselen: de geblesseerde Vuskovic werd vervangen door Ortakaya. Ook in de tweede helft leek Malinwa lange tijd geen vuist te maken, tot Storm halfweg de tweede helft toch weer leven in de partij blies. De flankspeler kwam vanop links prima naar binnen en schoot de bal knap in de verste hoek: 1-2.

De Rood-Gele aanhang ging ondertussen stevig los op de wereldtitel van Remco Evenepoel, nieuws dat uiteraard snel rondging in het AFAS-stadion. De sfeer geraakte echter snel terug bedrukt toen Alcócer alleen op De Wolf afging en ijzig koel raak schoot: 1-3. De bezoekers speelden nadien een paar aanvallen heel slecht uit en na een VAR-tussenkomst kreeg ook KV een strafschop. Lauberbach werd onderuit gehaald en Pflücke trapte de bal mooi in de hoek: 2-3. Een echt slotoffensief zat er echter niet meer in voor Malinwa, dat in het slot nog op de 2-4 liep van Frigan. Zo verliest Malinwa meteen drie dure punten in eigen huis. De Kemphanen staan nog minstens één week aan de leiding.

Scoreverloop:

0-1 (18') Madsen (p), 0-2 (37') Vuskovic, 1-2 (65') Storm, 1-3 (79') Alcócer, 2-3 (88') Pflücke (p), 2-4 (90+5') Frigan

🚀

Staat KV Mechelen voor een moeilijk seizoen?

Meest recent

Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

19
19
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

14
14
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

30
30
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

69
69
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

121
121
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

156
156
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

343
343
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

85
85
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

771
771
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

274
274
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

93
93
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

447
447
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

270
270
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

231
231
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

325
325
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

439
439
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

124
124
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

590
590
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

244
244
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1043
1043
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

242
242
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

483
483
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

57
57
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

739
739
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

269
269

Meer sportnieuws