Siquet legt keuze voor 'hardnekkig' Club Brugge haarfijn uit

218 stemmen
Siquet legt keuze voor 'hardnekkig' Club Brugge haarfijn uit

Hugo Siquet (ex-Standard en Cercle Brugge) is komend seizoen te zien bij Club Brugge. De rechtsback had meerdere opties, maar koos uiteindelijk voor een avontuur bij de landskampioen. 

In een interview met Het Nieuwsblad legde Siquet zijn keuze voor Club Brugge uit. Onder meer Anderlecht en buitenlandse clubs kwamen ook aankloppen bij Siquet en Freiburg.

LEES OOK: Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Hardnekkig Club Brugge

Siquet laat weten dat er ook opties in het buitenland waren, onder meer de Ligue 1 lonkte. De rechtsback wil zich in België in de kijker spelen voor de Rode Duivels. “Een vrij makkelijke beslissing. Het was deze zomer een kleine teleurstelling dat ik niet mee mocht naar het EK. Stap voor stap hoop ik om vaker Rode Duivel te worden. Ik denk dat deze transfer daarbij kan helpen, Club is een echte topclub.”

Uiteraard was het ook van belang dat Club Brugge Champions League-voetbal speelt komend seizoen. Blauw-Zwart had Siquet overigens al geruime tijd op het lijstje en toonde zich hardnekkig. “Het eerste contact dateert al van toen ik nog bij Standard speelde en vorig jaar was Club daar opnieuw. Drie weken geleden raakte alles plots in een stroomversnelling. Eenmaal ik had beslist, ging het dus inderdaad supersnel. Dat apprecieer ik, er was geen gedoe.”

Ongelukkig in Duitsland

Siquet laat ook weten dat hij ongelukkig was in Duitsland. “Ik was er nooit honderd procent gelukkig. Ik kon het met iedereen goed vinden, maar mijn vriendin woonde niet bij mij, ik speelde niet. Ik leerde er wel om mijn plan te trekken. Zonder steun van mijn naasten sleurde ik me door moeilijke momenten.”

De speelstijl van Freiburg lag ook niet in de lijn der verwachtingen van Siquet. Club Brugge wilde de verdediger ook kopen en dat was voor Siquet nog een reden om voor de landskampioen te kiezen. “Het feit dat Club mij wilde kopen en niet huren, was een pluspunt. Al heeft Freiburg mij nooit belet om te vertrekken.”

Concurrentie en Hayen

Alsof er nog geen redenen genoeg waren was er ook nog Nicky Hayen. “Ik wist door de blessure van Kyriani Sabbe en het vertrek van Denis Odoi dat een rechtsback welkom was. De coach zei dat hij mij al kent sinds mijn elfde. Het is een man met normen en waarden, dat bevalt me. Hij was heel duidelijk in dat gesprek. De beste zal spelen, zo push je elkaar naar een hoger niveau. Zo moet het.”

Denk jij dat Siquet een succes zal worden bij Club Brugge?

Meest recent

Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

13
13
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

381
381
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

82
82
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

248
248
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

111
111
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

214
214
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

616
616
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

303
303
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

258
258
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

369
369
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

333
333
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

257
257
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

168
168
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

404
404
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

289
289
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

143
143
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

118
118
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

177
177
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

212
212
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

159
159
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

100
100
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

472
472
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

116
116
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

322
322
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

136
136

Meer sportnieuws