Siquet legt keuze voor 'hardnekkig' Club Brugge haarfijn uit

door
Siquet legt keuze voor 'hardnekkig' Club Brugge haarfijn uit

Hugo Siquet (ex-Standard en Cercle Brugge) is komend seizoen te zien bij Club Brugge. De rechtsback had meerdere opties, maar koos uiteindelijk voor een avontuur bij de landskampioen. 

In een interview met Het Nieuwsblad legde Siquet zijn keuze voor Club Brugge uit. Onder meer Anderlecht en buitenlandse clubs kwamen ook aankloppen bij Siquet en Freiburg.

LEES OOK: Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Hardnekkig Club Brugge

Siquet laat weten dat er ook opties in het buitenland waren, onder meer de Ligue 1 lonkte. De rechtsback wil zich in België in de kijker spelen voor de Rode Duivels. “Een vrij makkelijke beslissing. Het was deze zomer een kleine teleurstelling dat ik niet mee mocht naar het EK. Stap voor stap hoop ik om vaker Rode Duivel te worden. Ik denk dat deze transfer daarbij kan helpen, Club is een echte topclub.”

Uiteraard was het ook van belang dat Club Brugge Champions League-voetbal speelt komend seizoen. Blauw-Zwart had Siquet overigens al geruime tijd op het lijstje en toonde zich hardnekkig. “Het eerste contact dateert al van toen ik nog bij Standard speelde en vorig jaar was Club daar opnieuw. Drie weken geleden raakte alles plots in een stroomversnelling. Eenmaal ik had beslist, ging het dus inderdaad supersnel. Dat apprecieer ik, er was geen gedoe.”

Ongelukkig in Duitsland

Siquet laat ook weten dat hij ongelukkig was in Duitsland. “Ik was er nooit honderd procent gelukkig. Ik kon het met iedereen goed vinden, maar mijn vriendin woonde niet bij mij, ik speelde niet. Ik leerde er wel om mijn plan te trekken. Zonder steun van mijn naasten sleurde ik me door moeilijke momenten.”

De speelstijl van Freiburg lag ook niet in de lijn der verwachtingen van Siquet. Club Brugge wilde de verdediger ook kopen en dat was voor Siquet nog een reden om voor de landskampioen te kiezen. “Het feit dat Club mij wilde kopen en niet huren, was een pluspunt. Al heeft Freiburg mij nooit belet om te vertrekken.”

Concurrentie en Hayen

Alsof er nog geen redenen genoeg waren was er ook nog Nicky Hayen. “Ik wist door de blessure van Kyriani Sabbe en het vertrek van Denis Odoi dat een rechtsback welkom was. De coach zei dat hij mij al kent sinds mijn elfde. Het is een man met normen en waarden, dat bevalt me. Hij was heel duidelijk in dat gesprek. De beste zal spelen, zo push je elkaar naar een hoger niveau. Zo moet het.”

Denk jij dat Siquet een succes zal worden bij Club Brugge?

Meest recent

Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

16
16
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

18
18
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

280
280
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

395
395
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

152
152
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

211
211
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

217
217
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

308
308
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

513
513
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

382
382
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

331
331
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

237
237
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

123
123
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

249
249
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

80
80
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

59
59
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

208
208
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

54
54
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

167
167
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

370
370
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

55
55
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

537
537
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

116
116
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

241
241
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

122
122

Meer sportnieuws