Siquet legt keuze voor 'hardnekkig' Club Brugge haarfijn uit

218 stemmen
Siquet legt keuze voor 'hardnekkig' Club Brugge haarfijn uit

Hugo Siquet (ex-Standard en Cercle Brugge) is komend seizoen te zien bij Club Brugge. De rechtsback had meerdere opties, maar koos uiteindelijk voor een avontuur bij de landskampioen. 

In een interview met Het Nieuwsblad legde Siquet zijn keuze voor Club Brugge uit. Onder meer Anderlecht en buitenlandse clubs kwamen ook aankloppen bij Siquet en Freiburg.

LEES OOK: 'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Hardnekkig Club Brugge

Siquet laat weten dat er ook opties in het buitenland waren, onder meer de Ligue 1 lonkte. De rechtsback wil zich in België in de kijker spelen voor de Rode Duivels. “Een vrij makkelijke beslissing. Het was deze zomer een kleine teleurstelling dat ik niet mee mocht naar het EK. Stap voor stap hoop ik om vaker Rode Duivel te worden. Ik denk dat deze transfer daarbij kan helpen, Club is een echte topclub.”

Uiteraard was het ook van belang dat Club Brugge Champions League-voetbal speelt komend seizoen. Blauw-Zwart had Siquet overigens al geruime tijd op het lijstje en toonde zich hardnekkig. “Het eerste contact dateert al van toen ik nog bij Standard speelde en vorig jaar was Club daar opnieuw. Drie weken geleden raakte alles plots in een stroomversnelling. Eenmaal ik had beslist, ging het dus inderdaad supersnel. Dat apprecieer ik, er was geen gedoe.”

Ongelukkig in Duitsland

Siquet laat ook weten dat hij ongelukkig was in Duitsland. “Ik was er nooit honderd procent gelukkig. Ik kon het met iedereen goed vinden, maar mijn vriendin woonde niet bij mij, ik speelde niet. Ik leerde er wel om mijn plan te trekken. Zonder steun van mijn naasten sleurde ik me door moeilijke momenten.”

De speelstijl van Freiburg lag ook niet in de lijn der verwachtingen van Siquet. Club Brugge wilde de verdediger ook kopen en dat was voor Siquet nog een reden om voor de landskampioen te kiezen. “Het feit dat Club mij wilde kopen en niet huren, was een pluspunt. Al heeft Freiburg mij nooit belet om te vertrekken.”

Concurrentie en Hayen

Alsof er nog geen redenen genoeg waren was er ook nog Nicky Hayen. “Ik wist door de blessure van Kyriani Sabbe en het vertrek van Denis Odoi dat een rechtsback welkom was. De coach zei dat hij mij al kent sinds mijn elfde. Het is een man met normen en waarden, dat bevalt me. Hij was heel duidelijk in dat gesprek. De beste zal spelen, zo push je elkaar naar een hoger niveau. Zo moet het.”

Denk jij dat Siquet een succes zal worden bij Club Brugge?

Meest recent

‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

106
106
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

15
15
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

37
37
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

32
32
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

32
32
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

149
149
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

19
19
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

67
67
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

48
48
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

141
141
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

135
135
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

34
34
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

54
54
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

63
63
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

339
339
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

176
176
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

52
52
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

241
241
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

154
154
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

151
151
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

96
96
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

450
450
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

348
348
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

137
137
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

148
148

Meer sportnieuws