Siquet legt keuze voor 'hardnekkig' Club Brugge haarfijn uit

218
Siquet legt keuze voor 'hardnekkig' Club Brugge haarfijn uit

Hugo Siquet (ex-Standard en Cercle Brugge) is komend seizoen te zien bij Club Brugge. De rechtsback had meerdere opties, maar koos uiteindelijk voor een avontuur bij de landskampioen. 

In een interview met Het Nieuwsblad legde Siquet zijn keuze voor Club Brugge uit. Onder meer Anderlecht en buitenlandse clubs kwamen ook aankloppen bij Siquet en Freiburg.

LEES OOK: Siquet looft ploegmaat: "Club slechts een opstapje voor hem"

Hardnekkig Club Brugge

Siquet laat weten dat er ook opties in het buitenland waren, onder meer de Ligue 1 lonkte. De rechtsback wil zich in België in de kijker spelen voor de Rode Duivels. “Een vrij makkelijke beslissing. Het was deze zomer een kleine teleurstelling dat ik niet mee mocht naar het EK. Stap voor stap hoop ik om vaker Rode Duivel te worden. Ik denk dat deze transfer daarbij kan helpen, Club is een echte topclub.”

Uiteraard was het ook van belang dat Club Brugge Champions League-voetbal speelt komend seizoen. Blauw-Zwart had Siquet overigens al geruime tijd op het lijstje en toonde zich hardnekkig. “Het eerste contact dateert al van toen ik nog bij Standard speelde en vorig jaar was Club daar opnieuw. Drie weken geleden raakte alles plots in een stroomversnelling. Eenmaal ik had beslist, ging het dus inderdaad supersnel. Dat apprecieer ik, er was geen gedoe.”

Ongelukkig in Duitsland

Siquet laat ook weten dat hij ongelukkig was in Duitsland. “Ik was er nooit honderd procent gelukkig. Ik kon het met iedereen goed vinden, maar mijn vriendin woonde niet bij mij, ik speelde niet. Ik leerde er wel om mijn plan te trekken. Zonder steun van mijn naasten sleurde ik me door moeilijke momenten.”

De speelstijl van Freiburg lag ook niet in de lijn der verwachtingen van Siquet. Club Brugge wilde de verdediger ook kopen en dat was voor Siquet nog een reden om voor de landskampioen te kiezen. “Het feit dat Club mij wilde kopen en niet huren, was een pluspunt. Al heeft Freiburg mij nooit belet om te vertrekken.”

Concurrentie en Hayen

Alsof er nog geen redenen genoeg waren was er ook nog Nicky Hayen. “Ik wist door de blessure van Kyriani Sabbe en het vertrek van Denis Odoi dat een rechtsback welkom was. De coach zei dat hij mij al kent sinds mijn elfde. Het is een man met normen en waarden, dat bevalt me. Hij was heel duidelijk in dat gesprek. De beste zal spelen, zo push je elkaar naar een hoger niveau. Zo moet het.”

Denk jij dat Siquet een succes zal worden bij Club Brugge?

Meest recent

Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

11
11
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

35
35
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

93
93
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

24
24
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

11
11
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

25
25
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

78
78
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

182
182
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

102
102
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

37
37
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

20
20
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

145
145
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

388
388
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

29
29
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

29
29
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

45
45
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

55
55
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

359
359
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

655
655
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

138
138
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

62
62
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

729
729
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

304
304
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

90
90
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

246
246

Meer sportnieuws