Union opent rekening in Dudenpark tegen weerbaar Beerschot

door
Union opent rekening in Dudenpark tegen weerbaar Beerschot

Union heeft met de nodige moeite zijn eerste competitiezege gepakt. In eigen huis leek het voor rust geen kind te hebben aan een mak Beerschot. Na de pauze tapten de Mannekes uit een heel ander vaatje.

Kampioen Beerschot had zijn debuut in de Jupiler Pro League zeker niet gemist vorige week. De Mannekes hielden knap OHL in bedwang en mochten vanavond de vice-kampioen bekampen: Union. Pocognoli zag zijn team sterk presteren in de supercup maar botste vorige week op die andere promovendus, Dender. De Brusselse traditieclub wou vanavond maar wat graag zijn eerste zege pakken voor eigen volk.

LEES OOK: Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Union veegt Mannekes aanvankelijk van de mat

De droomstart was er al in minuut twee voor Union. Plat speelde dramatisch terug, de bal werd onderschept door Fuseini, die vervolgens de 1-0 op een presenteerblaadje aanbood aan Eckert Ayensa. Ook nadien was de thuisploeg oppermachtig, nog voor er tien minuten gespeeld waren ranselde Matijas een gekraakt schot van Puertas uit zijn doelvlak.

Union liet nadien de teugels wat vieren en daardoor geraakte Beerschot wat beter in de wedstrijd. Veel kansen vloeiden daar echter niet uit voort. Op slag van rust sloeg het team van Pocognoli nog een keer dodelijk toe: een prima hoekschop werd door Mac Allister fraai naar de hoek gekopt, halfweg had de thuisploeg een 2-0 voorsprong te pakken.

Stug Beerschot recht knap de rug

Beerschot toonde voor de pauze niets en wou de rug rechten na rust. Dat lukte meteen aardig: Keita zette zich prima door en werkte de 2-1 voorbij een blunderende doelman Moris. Plots hadden we terug spanning in de wedstrijd, al konden de Ratten hun prima start nadien geen vervolg geven.

Op twintig minuten van het einde was er plots toch een dot van een kans op de gelijkmaker voor Beerschot. Verlinden mocht alleen op Moris afgaan maar schoot onbeholpen over. Niet veel later knalde ook Sanusi op de vuisten van de thuisdoelman.

De gelijkmaker kwam er finaal niet en in het slot van de wedstrijd was het de spelmaker zelf, Puertas, die na een heel fraaie aanval de 3-1 naast Matijas in doel legde. Meteen de beslissing. Zo pakt Union zijn eerste competitiezege, de Mannekes kunnen teren op een behoorlijke tweede helft.

Scoreverloop:

1-0 (2') Eckert Ayensa, 2-0 (42') Mac Allister, 2-1 (48') Keita, 3-1 (83') Puertas

Denkt u dat Union terug mee gaat doen voor de titel?

Meest recent

'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

16
16
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

41
41
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

192
192
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

320
320
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

39
39
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

200
200
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

186
186
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

248
248
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

251
251
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

131
131
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

455
455
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

604
604
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

428
428
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

211
211
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

216
216
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

109
109
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

636
636
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

360
360
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

376
376
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

428
428
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

240
240
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

182
182
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

393
393
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

835
835
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

300
300

Meer sportnieuws