Union opent rekening in Dudenpark tegen weerbaar Beerschot

189
Union opent rekening in Dudenpark tegen weerbaar Beerschot

Union heeft met de nodige moeite zijn eerste competitiezege gepakt. In eigen huis leek het voor rust geen kind te hebben aan een mak Beerschot. Na de pauze tapten de Mannekes uit een heel ander vaatje.

Kampioen Beerschot had zijn debuut in de Jupiler Pro League zeker niet gemist vorige week. De Mannekes hielden knap OHL in bedwang en mochten vanavond de vice-kampioen bekampen: Union. Pocognoli zag zijn team sterk presteren in de supercup maar botste vorige week op die andere promovendus, Dender. De Brusselse traditieclub wou vanavond maar wat graag zijn eerste zege pakken voor eigen volk.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

Union veegt Mannekes aanvankelijk van de mat

De droomstart was er al in minuut twee voor Union. Plat speelde dramatisch terug, de bal werd onderschept door Fuseini, die vervolgens de 1-0 op een presenteerblaadje aanbood aan Eckert Ayensa. Ook nadien was de thuisploeg oppermachtig, nog voor er tien minuten gespeeld waren ranselde Matijas een gekraakt schot van Puertas uit zijn doelvlak.

Union liet nadien de teugels wat vieren en daardoor geraakte Beerschot wat beter in de wedstrijd. Veel kansen vloeiden daar echter niet uit voort. Op slag van rust sloeg het team van Pocognoli nog een keer dodelijk toe: een prima hoekschop werd door Mac Allister fraai naar de hoek gekopt, halfweg had de thuisploeg een 2-0 voorsprong te pakken.

Stug Beerschot recht knap de rug

Beerschot toonde voor de pauze niets en wou de rug rechten na rust. Dat lukte meteen aardig: Keita zette zich prima door en werkte de 2-1 voorbij een blunderende doelman Moris. Plots hadden we terug spanning in de wedstrijd, al konden de Ratten hun prima start nadien geen vervolg geven.

Op twintig minuten van het einde was er plots toch een dot van een kans op de gelijkmaker voor Beerschot. Verlinden mocht alleen op Moris afgaan maar schoot onbeholpen over. Niet veel later knalde ook Sanusi op de vuisten van de thuisdoelman.

De gelijkmaker kwam er finaal niet en in het slot van de wedstrijd was het de spelmaker zelf, Puertas, die na een heel fraaie aanval de 3-1 naast Matijas in doel legde. Meteen de beslissing. Zo pakt Union zijn eerste competitiezege, de Mannekes kunnen teren op een behoorlijke tweede helft.

Scoreverloop:

1-0 (2') Eckert Ayensa, 2-0 (42') Mac Allister, 2-1 (48') Keita, 3-1 (83') Puertas

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot krijgt eindelijk nieuwe aanwinst
Beerschot krijgt eindelijk nieuwe aanwinst
88

Denkt u dat Union terug mee gaat doen voor de titel?

Meest recent

Xavi sleutelt aan basisploeg: Oranje met basisdebutant

Niet enkel de Rode Duivels zijn tijdens de huidige interland-periode aan een nieuw hoofdstuk ...

8
8
Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

KRC Genk is één van de teleurstellingen van het eerste seizoensluik in de Jupiler Pro ...

53
53
Nieuwe naam in elftal Duivels? "Hij heeft alle kwaliteiten"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

122
122
'Kompany wordt bediend: Bayern slaat toe in januari'

Coach Vincent Kompany beschikt bij Bayern München over een ijzersterke selectie. Maar op ...

73
73
Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

347
347
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

45
45
Van Bommel verrast: basisploeg tegen Frankrijk al bekend

Maandagavond is het zover, dan werkt Mark van Bommel zijn eerste wedstrijd als Belgisch bondscoach ...

436
436
'Wintertransfer Seys: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

Ondanks de interesse vanuit de Europese topcompetities slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

179
179
Italianen stomverbaasd door Rode Duivel: "Fenomenale speler"

De Rode Duivels zijn uitstekend aan hun campagne in de Nations League begonnen. Vrijdagavond werd op ...

360
360
Van Bommel meldt domper: tweetal afwezig tegen Fransen

De Rode Duivels moeten daags na hun zege in Italië weer vol aan de bak. Maandag komt Frankrijk ...

310
310
De Cuyper lyrisch voor Duivels-ploegmaat: "Héél extreem"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

477
477
'Strijd om Haaland wijd open: Barça schakelt uniek wapen in'

Nu Manchester City schuldig is bevonden aan financiële wanpraktijken en de club zelfs ...

94
94
Drietal scoort punten bij Duivels: bondscoach zwaait met lof

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

252
252
Transferfabriek JPL: deze zomeraanwinsten brengen straks jackpot op

De Jupiler Pro League maakte zijn reputatie als doorverkoopcompetitie in de voorbije zomermercato ...

368
368
Lammens doet monden openvallen: analisten trekken grote ogen

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

312
312
'Aardbeving in Manchester: Real klaar om City kaal te plukken'

Manchester City is schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving. ...

611
611
Duivels herboren: "Dan kunnen we van iedereen winnen"

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

392
392
Besnik Hasi doet boekje open over Biglia en Still

Besnik Hasi is na zijn ontslag bij RSC Anderlecht aan de slag bij Amedspor. In Turkije verrast de ...

214
214
Beerschot krijgt eindelijk nieuwe aanwinst

Beerschot neemt het in de Croky Cup op tegen vierdeklasser Schaerbeek. De Antwerpse club is ...

88
88
Degryse tempert van Bommel-euforie bij Rode Duivels

Mark van Bommel is uitstekend begonnen bij de Rode Duivels met een knappe 0-2-zege tegen ...

117
117
Israël komt met bikkelharde laatste woorden voor Ierland

De commotie rond Israël in de Nations League blijft voortduren. Ierland wilde aanvankelijk niet ...

85
85
Emotioneel eerbetoon na stunt Heist tegen KV Kortrijk

De eerste grote stunt van de Croky Cup is een feit. KSK Heist won van KV Kortrijk na ...

184
184
'Bom onder Man City: rampscenario tart alle verbeelding'

Manchester City zit in de penarie. De afgelopen jaren gaf de club heel wat miljoenen uit op de ...

337
337
Drama bij KV Kortrijk: Dejaegere snoeihard

KV Kortrijk kent een rotseizoen en werd ook nog eens vernederd in de Croky Cup. Heist was daar te ...

149
149
Xavi verklaart 'vreemde selectie' van Zirkzee

Joshua Zirkzee is de opvallendste naam in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi ...

55
55

Meer sportnieuws