Union opent rekening in Dudenpark tegen weerbaar Beerschot

door
Union opent rekening in Dudenpark tegen weerbaar Beerschot

Union heeft met de nodige moeite zijn eerste competitiezege gepakt. In eigen huis leek het voor rust geen kind te hebben aan een mak Beerschot. Na de pauze tapten de Mannekes uit een heel ander vaatje.

Kampioen Beerschot had zijn debuut in de Jupiler Pro League zeker niet gemist vorige week. De Mannekes hielden knap OHL in bedwang en mochten vanavond de vice-kampioen bekampen: Union. Pocognoli zag zijn team sterk presteren in de supercup maar botste vorige week op die andere promovendus, Dender. De Brusselse traditieclub wou vanavond maar wat graag zijn eerste zege pakken voor eigen volk.

LEES OOK: Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

Union veegt Mannekes aanvankelijk van de mat

De droomstart was er al in minuut twee voor Union. Plat speelde dramatisch terug, de bal werd onderschept door Fuseini, die vervolgens de 1-0 op een presenteerblaadje aanbood aan Eckert Ayensa. Ook nadien was de thuisploeg oppermachtig, nog voor er tien minuten gespeeld waren ranselde Matijas een gekraakt schot van Puertas uit zijn doelvlak.

Union liet nadien de teugels wat vieren en daardoor geraakte Beerschot wat beter in de wedstrijd. Veel kansen vloeiden daar echter niet uit voort. Op slag van rust sloeg het team van Pocognoli nog een keer dodelijk toe: een prima hoekschop werd door Mac Allister fraai naar de hoek gekopt, halfweg had de thuisploeg een 2-0 voorsprong te pakken.

Stug Beerschot recht knap de rug

Beerschot toonde voor de pauze niets en wou de rug rechten na rust. Dat lukte meteen aardig: Keita zette zich prima door en werkte de 2-1 voorbij een blunderende doelman Moris. Plots hadden we terug spanning in de wedstrijd, al konden de Ratten hun prima start nadien geen vervolg geven.

Op twintig minuten van het einde was er plots toch een dot van een kans op de gelijkmaker voor Beerschot. Verlinden mocht alleen op Moris afgaan maar schoot onbeholpen over. Niet veel later knalde ook Sanusi op de vuisten van de thuisdoelman.

De gelijkmaker kwam er finaal niet en in het slot van de wedstrijd was het de spelmaker zelf, Puertas, die na een heel fraaie aanval de 3-1 naast Matijas in doel legde. Meteen de beslissing. Zo pakt Union zijn eerste competitiezege, de Mannekes kunnen teren op een behoorlijke tweede helft.

Scoreverloop:

1-0 (2') Eckert Ayensa, 2-0 (42') Mac Allister, 2-1 (48') Keita, 3-1 (83') Puertas

Denkt u dat Union terug mee gaat doen voor de titel?

Meest recent

'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

50
50
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

68
68
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

47
47
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

149
149
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

302
302
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

108
108
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

242
242
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

224
224
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

130
130
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

127
127
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

87
87
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

86
86
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

427
427
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

149
149
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

47
47
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

300
300
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

368
368
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

279
279
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

341
341
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

270
270
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

514
514
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

793
793
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

554
554
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

708
708

Meer sportnieuws