Union opent rekening in Dudenpark tegen weerbaar Beerschot

189 stemmen
Union opent rekening in Dudenpark tegen weerbaar Beerschot

Union heeft met de nodige moeite zijn eerste competitiezege gepakt. In eigen huis leek het voor rust geen kind te hebben aan een mak Beerschot. Na de pauze tapten de Mannekes uit een heel ander vaatje.

Kampioen Beerschot had zijn debuut in de Jupiler Pro League zeker niet gemist vorige week. De Mannekes hielden knap OHL in bedwang en mochten vanavond de vice-kampioen bekampen: Union. Pocognoli zag zijn team sterk presteren in de supercup maar botste vorige week op die andere promovendus, Dender. De Brusselse traditieclub wou vanavond maar wat graag zijn eerste zege pakken voor eigen volk.

LEES OOK: Beerschot komt met transfernieuws én nieuw shirt

Union veegt Mannekes aanvankelijk van de mat

De droomstart was er al in minuut twee voor Union. Plat speelde dramatisch terug, de bal werd onderschept door Fuseini, die vervolgens de 1-0 op een presenteerblaadje aanbood aan Eckert Ayensa. Ook nadien was de thuisploeg oppermachtig, nog voor er tien minuten gespeeld waren ranselde Matijas een gekraakt schot van Puertas uit zijn doelvlak.

Union liet nadien de teugels wat vieren en daardoor geraakte Beerschot wat beter in de wedstrijd. Veel kansen vloeiden daar echter niet uit voort. Op slag van rust sloeg het team van Pocognoli nog een keer dodelijk toe: een prima hoekschop werd door Mac Allister fraai naar de hoek gekopt, halfweg had de thuisploeg een 2-0 voorsprong te pakken.

Stug Beerschot recht knap de rug

Beerschot toonde voor de pauze niets en wou de rug rechten na rust. Dat lukte meteen aardig: Keita zette zich prima door en werkte de 2-1 voorbij een blunderende doelman Moris. Plots hadden we terug spanning in de wedstrijd, al konden de Ratten hun prima start nadien geen vervolg geven.

Op twintig minuten van het einde was er plots toch een dot van een kans op de gelijkmaker voor Beerschot. Verlinden mocht alleen op Moris afgaan maar schoot onbeholpen over. Niet veel later knalde ook Sanusi op de vuisten van de thuisdoelman.

De gelijkmaker kwam er finaal niet en in het slot van de wedstrijd was het de spelmaker zelf, Puertas, die na een heel fraaie aanval de 3-1 naast Matijas in doel legde. Meteen de beslissing. Zo pakt Union zijn eerste competitiezege, de Mannekes kunnen teren op een behoorlijke tweede helft.

Scoreverloop:

1-0 (2') Eckert Ayensa, 2-0 (42') Mac Allister, 2-1 (48') Keita, 3-1 (83') Puertas

🚀

Denkt u dat Union terug mee gaat doen voor de titel?

Meest recent

Beerschot komt met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

4
4
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

63
63
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

38
38
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

30
30
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

97
97
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

9
9
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

218
218
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

404
404
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

651
651
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

285
285
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

75
75
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

208
208
‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Malick Fofana maakte de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon en in Frankrijk werd de ...

152
152
Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

1073
1073
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

600
600
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

370
370
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

59
59
'Verrassende transfer voor Arne Engels'

Vorig seizoen wist Arne Engels op de valreep nog de Schotse dubbel te pakken met Celtic. Onze ...

118
118
'Charleroi vindt akkoord en wacht in spanning af'

Bij Charleroi maken ze zich een week voor de start van het nieuwe seizoen nog op voor hun grootste ...

23
23
'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

186
186
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

470
470
'Club Brugge maakt zeer straf transferstatement'

Voor Club Brugge begint het nieuwe seizoen vrijdagavond al met de Supercup. Tegen Union zal Ivan ...

960
960
Voetbalwereld in shock: legende van Milan en Italië overleden

De internationale voetbalwereld in het algemeen en de Italiaanse in het bijzonder is vrijdagochtend ...

0
0
'Union troeft prestigieuze club af voor nieuwste aanwinst'

Het Belgische voetbalseizoen begint om 20u30 met de Supercup tussen Club Brugge en Union. Daarbij ...

160
160
‘Lukaku verraadt Napoli voor de meest gehate vijand’

Romelu Lukaku kan Napoli deze zomer verlaten voor de meest gehate vijand. Een Italiaanse topclub ...

587
587

Meer sportnieuws