Union opent rekening in Dudenpark tegen weerbaar Beerschot

door
Union opent rekening in Dudenpark tegen weerbaar Beerschot

Union heeft met de nodige moeite zijn eerste competitiezege gepakt. In eigen huis leek het voor rust geen kind te hebben aan een mak Beerschot. Na de pauze tapten de Mannekes uit een heel ander vaatje.

Kampioen Beerschot had zijn debuut in de Jupiler Pro League zeker niet gemist vorige week. De Mannekes hielden knap OHL in bedwang en mochten vanavond de vice-kampioen bekampen: Union. Pocognoli zag zijn team sterk presteren in de supercup maar botste vorige week op die andere promovendus, Dender. De Brusselse traditieclub wou vanavond maar wat graag zijn eerste zege pakken voor eigen volk.

LEES OOK: Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

Union veegt Mannekes aanvankelijk van de mat

De droomstart was er al in minuut twee voor Union. Plat speelde dramatisch terug, de bal werd onderschept door Fuseini, die vervolgens de 1-0 op een presenteerblaadje aanbood aan Eckert Ayensa. Ook nadien was de thuisploeg oppermachtig, nog voor er tien minuten gespeeld waren ranselde Matijas een gekraakt schot van Puertas uit zijn doelvlak.

Union liet nadien de teugels wat vieren en daardoor geraakte Beerschot wat beter in de wedstrijd. Veel kansen vloeiden daar echter niet uit voort. Op slag van rust sloeg het team van Pocognoli nog een keer dodelijk toe: een prima hoekschop werd door Mac Allister fraai naar de hoek gekopt, halfweg had de thuisploeg een 2-0 voorsprong te pakken.

Stug Beerschot recht knap de rug

Beerschot toonde voor de pauze niets en wou de rug rechten na rust. Dat lukte meteen aardig: Keita zette zich prima door en werkte de 2-1 voorbij een blunderende doelman Moris. Plots hadden we terug spanning in de wedstrijd, al konden de Ratten hun prima start nadien geen vervolg geven.

Op twintig minuten van het einde was er plots toch een dot van een kans op de gelijkmaker voor Beerschot. Verlinden mocht alleen op Moris afgaan maar schoot onbeholpen over. Niet veel later knalde ook Sanusi op de vuisten van de thuisdoelman.

De gelijkmaker kwam er finaal niet en in het slot van de wedstrijd was het de spelmaker zelf, Puertas, die na een heel fraaie aanval de 3-1 naast Matijas in doel legde. Meteen de beslissing. Zo pakt Union zijn eerste competitiezege, de Mannekes kunnen teren op een behoorlijke tweede helft.

Scoreverloop:

1-0 (2') Eckert Ayensa, 2-0 (42') Mac Allister, 2-1 (48') Keita, 3-1 (83') Puertas

Denkt u dat Union terug mee gaat doen voor de titel?

Meest recent

'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

0
0
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

12
12
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

22
22
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

107
107
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

242
242
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

140
140
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

97
97
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

505
505
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

731
731
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

58
58
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

289
289
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

31
31
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

518
518
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

100
100
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

425
425
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

526
526
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

632
632
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

352
352
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

599
599
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

452
452
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

236
236
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

538
538
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

644
644
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

558
558
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

139
139

Meer sportnieuws