TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt uit, volgende toptransfer Real'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt uit, volgende toptransfer Real'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Jupiler Pro League

Het zijn drukke dagen bij Anderlecht. Dat maakte donderdag de verwachte contractverlenging van Killian Sardella bekend. De 22-jarige rechtsachter blijft op die manier aan boord tot 2028. Hij krijgt er binnenkort echter wel een zware concurrent bij.

Vrijdag zou Thomas Foket immers neerstrijken om zijn medische testen af te leggen. Daarna kan de (ex-)Rode Duivel een overeenkomst voor drie jaar tekenen. Door die ontwikkelingen wordt er deze zomer wel nog een oplossing gezocht voor Louis Patris, die op zijn minst tijdelijk mag vertrekken.

Daarnaast zou ook de terugkeer van Ludwig Augustinsson snel afgerond moeten worden en strikte Anderlecht vrijdag nog een talent. De komst van de 19-jarige Deen Magnus Munck werd aangekondigd. Hij wordt gehuurd met aankoopoptie van FC Nordsjaelland en sluit aan bij RSCA Futures.

Anderlecht wordt ook nog gelinkt aan een talent uit de Premier League. Het zou interesse tonen in Jesurun Rak-Sakyi, een 21-jarige flankaanvaller van Crystal Palace. Hij mag weg op huurbasis en geniet ook nog belangstelling van Sheffield United, Leeds, Burnley, Southampton en Lyon.

Nog aan uitgaande zijde lijkt ook het verhaal van Alexis Flips voorbij. De Fransman kreeg in de voorbereiding een nieuwe kans, maar kon opnieuw geen basisplaats afdwingen. Bovendien komt er nog een creatieve middenvelder bij. Flips mag daarom alweer op zoek naar een andere club.

Club Brugge lijkt dan weer klaar met het hier en nu en maakt vooral werk van de toekomst. Zo kondigde het aan dat Axl De Corte een contractverlenging tot 2027 getekend heeft. De 18-jarige doelman lijkt dit seizoen als derde keeper te gaan fungeren en wordt wellicht straks ook de nummer één bij Club NXT.

Enkel aan uitgaande zijde lijkt er nog wat gaan te bewegen. Zo werd Antonio Nusa de voorbije dagen gelinkt aan Juventus. Er zou echter nog geen concrete aanbieding binnengelopen zijn bij Club, dat ook enkel wil meewerken als het financiële én sportieve plaatje kloppen.

Bij KRC Genk maakten ze de voorbije dagen werk van de komst van Nikolas Sattlberger en leek dicht bij een akkoord te staan. Nu blijkt echter plots AA Gent in de dans gesprongen te zijn, want de Buffalo's willen de Oostenrijker als vervanger van De Sart. Ze zouden bovendien een iets hogere transfersom bieden. De speler zou wel zelf een voorkeur hebben voor Genk.

In Gent moeten ze ook nog enkele vertrekkers vrezen. Zo staan er vraagtekens achter de namen van Hyun-seok Hong, die in zijn laatste contractjaar zit, en Matias Fernandez-Pardo, die gegeerd is in Italië. Gent wil beide spelers echter liefst aan boord houden, al zal het bij een lucratief bod wellicht toch moeten plooien.

Buitenland

Real Madrid haalde deze zomer al stevig uit met de komst van Mbappé en Endrick, maar zou ook nu al een absolute toptransfer voorbereiden voor de zomer van 2025. Ze zouden namelijk proberen om dan Trent Alexander-Arnold weg te kapen bij Liverpool. De rechtsachter is dan einde contract en zou dus gratis kunnen komen. Jude Bellingham zou zijn landgenoot alvast moeten overtuigen.

Bij FC Barcelona zetten ze dan weer alles op alles om Dani Olmo binnen te halen. Ze zouden met de Spanjaard zelf al een akkoord hebben over een contract tot 2030, alleen lopen de onderhandelingen met RB Leipzig een pak moeizamer. De Duitsers verwezen immers ook een tweede en verbeterde aanbieding naar de prullenmand.

Nog bij Leipzig wordt ook Loïs Openda weer aan een vertrek gelinkt. De Rode Duivel zou op het verlanglijstje staan van Atletico Madrid, dat na het vertrek van Morata en Depay op zoek is naar een nieuwe spits. Ook Viktor Gyökeres (Sporting CP) en Jonathan David (Lille) zouden echter concrete opties zijn.

Zou Alexander-Arnold een aanwinst zijn voor Real Madrid?

Meest recent

Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

11
11
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

74
74
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

99
99
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

84
84
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

19
19
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

206
206
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

62
62
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

199
199
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

232
232
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

131
131
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

42
42
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

208
208
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

40
40
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

103
103
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

252
252
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

109
109
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

192
192
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

112
112
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

393
393
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

160
160
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

352
352
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

283
283
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

511
511
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

252
252

Meer sportnieuws