TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt uit, volgende toptransfer Real'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt uit, volgende toptransfer Real'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: ‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

Jupiler Pro League

Het zijn drukke dagen bij Anderlecht. Dat maakte donderdag de verwachte contractverlenging van Killian Sardella bekend. De 22-jarige rechtsachter blijft op die manier aan boord tot 2028. Hij krijgt er binnenkort echter wel een zware concurrent bij.

Vrijdag zou Thomas Foket immers neerstrijken om zijn medische testen af te leggen. Daarna kan de (ex-)Rode Duivel een overeenkomst voor drie jaar tekenen. Door die ontwikkelingen wordt er deze zomer wel nog een oplossing gezocht voor Louis Patris, die op zijn minst tijdelijk mag vertrekken.

Daarnaast zou ook de terugkeer van Ludwig Augustinsson snel afgerond moeten worden en strikte Anderlecht vrijdag nog een talent. De komst van de 19-jarige Deen Magnus Munck werd aangekondigd. Hij wordt gehuurd met aankoopoptie van FC Nordsjaelland en sluit aan bij RSCA Futures.

Anderlecht wordt ook nog gelinkt aan een talent uit de Premier League. Het zou interesse tonen in Jesurun Rak-Sakyi, een 21-jarige flankaanvaller van Crystal Palace. Hij mag weg op huurbasis en geniet ook nog belangstelling van Sheffield United, Leeds, Burnley, Southampton en Lyon.

Nog aan uitgaande zijde lijkt ook het verhaal van Alexis Flips voorbij. De Fransman kreeg in de voorbereiding een nieuwe kans, maar kon opnieuw geen basisplaats afdwingen. Bovendien komt er nog een creatieve middenvelder bij. Flips mag daarom alweer op zoek naar een andere club.

Club Brugge lijkt dan weer klaar met het hier en nu en maakt vooral werk van de toekomst. Zo kondigde het aan dat Axl De Corte een contractverlenging tot 2027 getekend heeft. De 18-jarige doelman lijkt dit seizoen als derde keeper te gaan fungeren en wordt wellicht straks ook de nummer één bij Club NXT.

Enkel aan uitgaande zijde lijkt er nog wat gaan te bewegen. Zo werd Antonio Nusa de voorbije dagen gelinkt aan Juventus. Er zou echter nog geen concrete aanbieding binnengelopen zijn bij Club, dat ook enkel wil meewerken als het financiële én sportieve plaatje kloppen.

Bij KRC Genk maakten ze de voorbije dagen werk van de komst van Nikolas Sattlberger en leek dicht bij een akkoord te staan. Nu blijkt echter plots AA Gent in de dans gesprongen te zijn, want de Buffalo's willen de Oostenrijker als vervanger van De Sart. Ze zouden bovendien een iets hogere transfersom bieden. De speler zou wel zelf een voorkeur hebben voor Genk.

In Gent moeten ze ook nog enkele vertrekkers vrezen. Zo staan er vraagtekens achter de namen van Hyun-seok Hong, die in zijn laatste contractjaar zit, en Matias Fernandez-Pardo, die gegeerd is in Italië. Gent wil beide spelers echter liefst aan boord houden, al zal het bij een lucratief bod wellicht toch moeten plooien.

Buitenland

Real Madrid haalde deze zomer al stevig uit met de komst van Mbappé en Endrick, maar zou ook nu al een absolute toptransfer voorbereiden voor de zomer van 2025. Ze zouden namelijk proberen om dan Trent Alexander-Arnold weg te kapen bij Liverpool. De rechtsachter is dan einde contract en zou dus gratis kunnen komen. Jude Bellingham zou zijn landgenoot alvast moeten overtuigen.

Bij FC Barcelona zetten ze dan weer alles op alles om Dani Olmo binnen te halen. Ze zouden met de Spanjaard zelf al een akkoord hebben over een contract tot 2030, alleen lopen de onderhandelingen met RB Leipzig een pak moeizamer. De Duitsers verwezen immers ook een tweede en verbeterde aanbieding naar de prullenmand.

Nog bij Leipzig wordt ook Loïs Openda weer aan een vertrek gelinkt. De Rode Duivel zou op het verlanglijstje staan van Atletico Madrid, dat na het vertrek van Morata en Depay op zoek is naar een nieuwe spits. Ook Viktor Gyökeres (Sporting CP) en Jonathan David (Lille) zouden echter concrete opties zijn.

Zou Alexander-Arnold een aanwinst zijn voor Real Madrid?

Meest recent

Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

5
5
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

29
29
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

35
35
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

179
179
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

24
24
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

12
12
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

326
326
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

353
353
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

68
68
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

277
277
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

237
237
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

172
172
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

36
36
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

281
281
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

137
137
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

351
351
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

246
246
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

283
283
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

261
261
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

405
405
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

68
68
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

186
186
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

156
156

Meer sportnieuws