Ex-pion KV Mechelen, Standard en Antwerp terug in België?

221 stemmen
Ex-pion KV Mechelen, Standard en Antwerp terug in België?

De transferperiode loopt nog een maand en bij de meeste eersteklassers ligt er nog heel wat werk op de plank. De eerste prioriteit is vooral om de spelerskern te versterken, maar bij sommige clubs kijken ze misschien ook al verder naar de toekomst.

Om die toekomst te helpen vorm geven, kunnen sommigen eersteklassers misschien eens polsen bij een oude bekende. Olivier Renard is tegenwoordig weer vrij nadat hij begin mei na zowat vijf jaar de deur bij CF Montréal achter zich dicht trok.

Renard vertrok bij Montréal

Renard vertrok bij de Canadese MLS-club omwille van een verschil in visie met het clubbestuur. "Er was geen directe lijn meer eigenaar Joey Saputo, zoals voorheen wel het geval was. Een sportief directeur moet geen carte blanche hebben, maar nu voelde ik dat de deur systematisch gesloten bleef. Dan is het beter om te vertrekken", legt hij uit bij Sudpresse.

De 45-jarige was in het verleden al werkzaam als technisch directeur bij KV Mechelen en Standard, terwijl hij vlak voor zijn vertrek naar Montréal ook enkele maanden lang adviseur was bij Antwerp. Als doelman was Renard actief bij Charleroi, Udinese, Modena, Napoli, Standard en KV Mechelen. Hij werd opgeroepen voor de Rode Duivels, maar pakte nooit een cap.

Contacten met Belgische clubs

Na vijf jaar in het buitenland ziet Renard een terugkeer naar België wel zitten. "Er zijn zelfs al contacten geweest met clubs", geeft hij aan.

De meeste Belgische clubs lijken in deze fase van het seizoen hun sportieve leiding wel al ingevuld te hebben. Het wordt dus uitkijken wie er Renard benaderd heeft.

Zou hij een goede sportieve baas zijn voor een eersteklasser?

Meest recent

Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

0
0
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

10
10
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

53
53
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

162
162
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

64
64
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

252
252
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

324
324
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

94
94
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

180
180
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

226
226
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

147
147
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

252
252
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

480
480
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

148
148
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

147
147
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

154
154
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

162
162
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

135
135
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

298
298
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

373
373
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

616
616
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

475
475
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

574
574
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

301
301
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

109
109

Meer sportnieuws