Ex-pion KV Mechelen, Standard en Antwerp terug in België?

door
Ex-pion KV Mechelen, Standard en Antwerp terug in België?

De transferperiode loopt nog een maand en bij de meeste eersteklassers ligt er nog heel wat werk op de plank. De eerste prioriteit is vooral om de spelerskern te versterken, maar bij sommige clubs kijken ze misschien ook al verder naar de toekomst.

Om die toekomst te helpen vorm geven, kunnen sommigen eersteklassers misschien eens polsen bij een oude bekende. Olivier Renard is tegenwoordig weer vrij nadat hij begin mei na zowat vijf jaar de deur bij CF Montréal achter zich dicht trok.

Renard vertrok bij Montréal

Renard vertrok bij de Canadese MLS-club omwille van een verschil in visie met het clubbestuur. "Er was geen directe lijn meer eigenaar Joey Saputo, zoals voorheen wel het geval was. Een sportief directeur moet geen carte blanche hebben, maar nu voelde ik dat de deur systematisch gesloten bleef. Dan is het beter om te vertrekken", legt hij uit bij Sudpresse.

De 45-jarige was in het verleden al werkzaam als technisch directeur bij KV Mechelen en Standard, terwijl hij vlak voor zijn vertrek naar Montréal ook enkele maanden lang adviseur was bij Antwerp. Als doelman was Renard actief bij Charleroi, Udinese, Modena, Napoli, Standard en KV Mechelen. Hij werd opgeroepen voor de Rode Duivels, maar pakte nooit een cap.

Contacten met Belgische clubs

Na vijf jaar in het buitenland ziet Renard een terugkeer naar België wel zitten. "Er zijn zelfs al contacten geweest met clubs", geeft hij aan.

De meeste Belgische clubs lijken in deze fase van het seizoen hun sportieve leiding wel al ingevuld te hebben. Het wordt dus uitkijken wie er Renard benaderd heeft.

Zou hij een goede sportieve baas zijn voor een eersteklasser?

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

43
43
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

131
131
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

170
170
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

22
22
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

58
58
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

21
21
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

23
23
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

60
60
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

19
19
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

21
21
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

31
31
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

33
33
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

38
38
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

17
17
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

333
333
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

57
57
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

137
137
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

315
315
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

32
32
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

355
355
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

66
66
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws