'Union koestert opvallend plan na vertrek Amoura en Nilsson'

door
'Union koestert opvallend plan na vertrek Amoura en Nilsson'

Na zijn twee eerste seizoenen op het hoogste niveau kreeg Union telkens te maken met een leegloop en dat bleek deze zomer niet anders te zijn. Na alweer een sterk seizoen met een tweede plaats in de competitie, bekerwinst en een achtste finale in de Conference League zagen de Brusselaars de voorbije weken opnieuw de nodige sleutelfiguren vertrekken.

Trainer Alexander Blessin was de eerste die de deur van het Dudenpark achter zich dicht trok, want hij zwichtte voor de kans om in zijn thuisland bij Sankt Pauli aan de slag te gaan. Vervolgens verloor Union ook nog eens zijn ijzersterke spitsenduo, want zowel Mohamed Amoura als Gustaf Nilsson versierden een transfer.

LEES OOK: Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union haalde geen nieuwe topspits

Samen waren ze vorig seizoen goed voor 39 doelpunten en die prestaties bleven niet onopgemerkt. Amoura versierde een overgang naar VfL Wolfsburg, terwijl landskampioen Club Brugge Nilsson kwam wegkapen voor een slordige 6,5 miljoen euro.

Opvallend genoeg haalde Union tot dusver niet meteen een vervanger van dezelfde orde. Met Promise David kwam er wel een ruwe diamant uit Estland, maar verder kochten de Brusselaars met Anan Khalaili en Mohammed Fuseini vooral flankaanvallers. Volgens Het Nieuwsblad is dat een bewuste zet.

Union rekent op doorbraak Rodriguez

Bij Union willen ze dit seizoen immers alles zetten op Kevin Rodriguez, die na een aanpassingsjaar helemaal moet doorbreken. De Ecuadoraanse international werd een jaar geleden voor 4,5 miljoen euro binnengehaald en was daarmee op dat moment de duurste aankoop ooit van Union.

Hij bleef het voorbije jaar echter in de schaduw van Amoura en Nilsson, onder meer door blessures. Dit seizoen moet hij dus wél belangrijk gaan worden. Al zal Union nog werk hebben om hem klaar te stomen, want door zijn deelname aan de Copa America kon Rodriguez pas deze week op de groepstraining aansluiten.

Zal Rodriguez dit seizoen helemaal doorbreken bij Union?

Meest recent

Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

4
4
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

15
15
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

25
25
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

133
133
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

140
140
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

41
41
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

112
112
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

221
221
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

288
288
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

112
112
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

124
124
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

175
175
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

317
317
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

73
73
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

411
411
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

293
293
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

403
403
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

497
497
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

400
400
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

122
122
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

521
521
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

271
271
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

791
791
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

456
456

Meer sportnieuws