'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

door
'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

De transfersoap van de zomer in de Lage Landen draait om Aimé Omgba, de middenvelder van NAC Breda. AA Gent heeft meerdere keren geprobeerd om hem over te nemen, met biedingen die opliepen tot meer dan drie miljoen euro.

Ondanks een mondeling akkoord en de aanvankelijke hoop op een deal, liepen de onderhandelingen stuk door betalingsvoorwaarden en miscommunicatie. NAC Breda weigerde uiteindelijk verdere gesprekken, wat leidde tot een fiasco rondom Omgba’s transfer.

Anderlecht, dat Omgba vorig seizoen al volgde, is nu opnieuw in beeld als mogelijke bestemming voor de speler.

LEES OOK: 'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

I. AA Gent trekt de stekker uit Omgba-deal

Aimé Omgba wordt al enkele weken gezien als onhoudbaar voor NAC Breda, vanwege de groeiende binnenlandse en buitenlandse interesse. AA Gent heeft zelfs tot vier keer toe een miljoenenbod uitgebracht en bij de Buffalo’s had Omgba tot vijftien keer zoveel kunnen verdienen als bij zijn huidige club.

De middenvelder wil graag een transfer maken, maar NAC Breda doet er alles aan om hem te behouden. “Hij wil zelf graag een sportieve stap vooruit zetten, maar wij willen hem ook graag bij NAC houden,” zei technisch directeur Peter Maas aan BN De Stem.

Hoewel NAC Omgba had beloofd mee te werken aan een zomertransfer, bleek na de eerste onderhandelingen met Gent dat deze belofte niet werd nagekomen. Omgba uitte vervolgens zijn frustratie in het Algemeen Dagblad:

“Ik krijg sterk het gevoel dat NAC mij als een product ziet. Ik word misselijk van het gedrag van deze mensen bij NAC Breda.”

Uiteindelijk besloten de Buffalo’s de stekker uit de deal te trekken nadat er geen akkoord werd bereikt tussen de clubs.

II. Mondeling akkoord bereikt, deal stort in, NAC stemt toch in

Eén week na de grote heisa meldde AA Gent zich opnieuw bij NAC Breda voor Aimé Omgba. Technisch directeur Peter Maas bevestigde dat beide clubs dichter bij elkaar waren gekomen:

“Als het juiste bedrag komt, sta je daar natuurlijk ook voor open, het is de balans tussen deze twee zaken.” Volgens Voetbal International hadden NAC en Gent een mondeling akkoord bereikt om een nieuw uitgaand transferrecord voor de promovendus te vestigen, minstens 3 miljoen euro.

Omgba verheugde zich op zijn aanstaande transfer, maar één dag later stortte het nieuwe akkoord opnieuw in.

Volgens Het Nieuwsblad wilde NAC, tegen eerdere afspraken in, het vaste gedeelte van de transfersom (2,8 miljoen euro van de totale 3,4 miljoen met bonussen) in één keer ontvangen.

Om de transfersoap compleet te maken, stemde NAC er uiteindelijk toch mee in om de betalingen in drie termijnen te laten verlopen.

III. Omgba reist af naar Gent, NAC wil niet meer om de tafel zitten

Aimé Omgba was vorig weekend onderweg naar Gent voor de medische keuring en om zijn contract tot en met 2028 af te ronden. De Buffalo’s stonden ook op het punt hem in te schrijven op de spelerslijst voor de UEFA Conference League.

In datzelfde weekend viel de transfer van Omgba naar Gent echter definitief in duigen. NAC Breda maakte officieel bekend dat de club niet meer om tafel zou gaan met de Buffalo’s.

Bij AA Gent waren ze bijzonder verrast door deze ontwikkeling. NAC stelde dat AA Gent na de medische keuring alsnog met de Nederlanders wilde onderhandelen. Het is mogelijk dat de Buffalo’s tijdens de medische tests op iets stuitten en de vastgestelde voorwaarden wilden aanpassen.

Een voorstel van Gent om de deal te redden werd door NAC Breda van tafel geveegd.

IV. Dé transfersoap van de Lage Landen: loopt Anderlecht met Omgba weg?

Een dag nadat bekend werd dat zijn transfer naar AA Gent niet doorgaat, heeft Aimé Omgba zich ziek afgemeld voor de training bij NAC Breda. De club verwachtte hem aanwezig, maar Omgba lijkt vastbesloten om zich volledig te richten op een nieuwe transfer, al dan niet naar AA Gent.

Het is duidelijk dat Omgba deze zomer niet meer voor NAC Breda wil spelen en koste wat het kost een overstap wil forceren. De transferperikelen rond Omgba zijn dé grote transfersoap van de zomer in de Lage Landen.

Anderlecht, dat Omgba al vorige winter op de voet volgde, heeft de interesse in de middenvelder behouden. Volgens Het Nieuwsblad is paars-wit nog steeds geïnteresseerd in Omgba.

Vorige winter zou hij bij de RSCA Futures beginnen, maar na zijn sterke seizoen bij NAC Breda is hij nu vooral een optie voor de eerste ploeg.

Anderlecht moet Omgba halen

Meest recent

KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

0
0
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

1
1
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

16
16
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

53
53
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

33
33
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

45
45
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

149
149
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

117
117
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

359
359
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

148
148
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

379
379
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

364
364
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

294
294
VAR-fiasco in JPL: Lardot geeft flagrante fout toe

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

272
272
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

158
158
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

259
259
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

166
166
Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

114
114
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

109
109
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

85
85
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

329
329
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

548
548
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

551
551
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

75
75
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

75
75

Meer sportnieuws