'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

1636
'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

De transfersoap van de zomer in de Lage Landen draait om Aimé Omgba, de middenvelder van NAC Breda. AA Gent heeft meerdere keren geprobeerd om hem over te nemen, met biedingen die opliepen tot meer dan drie miljoen euro.

Ondanks een mondeling akkoord en de aanvankelijke hoop op een deal, liepen de onderhandelingen stuk door betalingsvoorwaarden en miscommunicatie. NAC Breda weigerde uiteindelijk verdere gesprekken, wat leidde tot een fiasco rondom Omgba’s transfer.

Anderlecht, dat Omgba vorig seizoen al volgde, is nu opnieuw in beeld als mogelijke bestemming voor de speler.

LEES OOK: Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

I. AA Gent trekt de stekker uit Omgba-deal

Aimé Omgba wordt al enkele weken gezien als onhoudbaar voor NAC Breda, vanwege de groeiende binnenlandse en buitenlandse interesse. AA Gent heeft zelfs tot vier keer toe een miljoenenbod uitgebracht en bij de Buffalo’s had Omgba tot vijftien keer zoveel kunnen verdienen als bij zijn huidige club.

De middenvelder wil graag een transfer maken, maar NAC Breda doet er alles aan om hem te behouden. “Hij wil zelf graag een sportieve stap vooruit zetten, maar wij willen hem ook graag bij NAC houden,” zei technisch directeur Peter Maas aan BN De Stem.

Hoewel NAC Omgba had beloofd mee te werken aan een zomertransfer, bleek na de eerste onderhandelingen met Gent dat deze belofte niet werd nagekomen. Omgba uitte vervolgens zijn frustratie in het Algemeen Dagblad:

“Ik krijg sterk het gevoel dat NAC mij als een product ziet. Ik word misselijk van het gedrag van deze mensen bij NAC Breda.”

Uiteindelijk besloten de Buffalo’s de stekker uit de deal te trekken nadat er geen akkoord werd bereikt tussen de clubs.

II. Mondeling akkoord bereikt, deal stort in, NAC stemt toch in

Eén week na de grote heisa meldde AA Gent zich opnieuw bij NAC Breda voor Aimé Omgba. Technisch directeur Peter Maas bevestigde dat beide clubs dichter bij elkaar waren gekomen:

“Als het juiste bedrag komt, sta je daar natuurlijk ook voor open, het is de balans tussen deze twee zaken.” Volgens Voetbal International hadden NAC en Gent een mondeling akkoord bereikt om een nieuw uitgaand transferrecord voor de promovendus te vestigen, minstens 3 miljoen euro.

Omgba verheugde zich op zijn aanstaande transfer, maar één dag later stortte het nieuwe akkoord opnieuw in.

Volgens Het Nieuwsblad wilde NAC, tegen eerdere afspraken in, het vaste gedeelte van de transfersom (2,8 miljoen euro van de totale 3,4 miljoen met bonussen) in één keer ontvangen.

Om de transfersoap compleet te maken, stemde NAC er uiteindelijk toch mee in om de betalingen in drie termijnen te laten verlopen.

III. Omgba reist af naar Gent, NAC wil niet meer om de tafel zitten

Aimé Omgba was vorig weekend onderweg naar Gent voor de medische keuring en om zijn contract tot en met 2028 af te ronden. De Buffalo’s stonden ook op het punt hem in te schrijven op de spelerslijst voor de UEFA Conference League.

In datzelfde weekend viel de transfer van Omgba naar Gent echter definitief in duigen. NAC Breda maakte officieel bekend dat de club niet meer om tafel zou gaan met de Buffalo’s.

Bij AA Gent waren ze bijzonder verrast door deze ontwikkeling. NAC stelde dat AA Gent na de medische keuring alsnog met de Nederlanders wilde onderhandelen. Het is mogelijk dat de Buffalo’s tijdens de medische tests op iets stuitten en de vastgestelde voorwaarden wilden aanpassen.

Een voorstel van Gent om de deal te redden werd door NAC Breda van tafel geveegd.

IV. Dé transfersoap van de Lage Landen: loopt Anderlecht met Omgba weg?

Een dag nadat bekend werd dat zijn transfer naar AA Gent niet doorgaat, heeft Aimé Omgba zich ziek afgemeld voor de training bij NAC Breda. De club verwachtte hem aanwezig, maar Omgba lijkt vastbesloten om zich volledig te richten op een nieuwe transfer, al dan niet naar AA Gent.

Het is duidelijk dat Omgba deze zomer niet meer voor NAC Breda wil spelen en koste wat het kost een overstap wil forceren. De transferperikelen rond Omgba zijn dé grote transfersoap van de zomer in de Lage Landen.

Anderlecht, dat Omgba al vorige winter op de voet volgde, heeft de interesse in de middenvelder behouden. Volgens Het Nieuwsblad is paars-wit nog steeds geïnteresseerd in Omgba.

Vorige winter zou hij bij de RSCA Futures beginnen, maar na zijn sterke seizoen bij NAC Breda is hij nu vooral een optie voor de eerste ploeg.

Anderlecht moet Omgba halen

Meest recent

Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

12
12
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

10
10
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

113
113
‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

197
197
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

46
46
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

44
44
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

230
230
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

37
37
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

330
330
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

245
245
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

279
279
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

1034
1034
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

44
44
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

58
58
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

62
62
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

283
283
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

58
58
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

298
298
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

64
64
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

96
96
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

190
190
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

135
135
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

76
76
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

126
126

Meer sportnieuws