'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

door
'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

De transfersoap van de zomer in de Lage Landen draait om Aimé Omgba, de middenvelder van NAC Breda. AA Gent heeft meerdere keren geprobeerd om hem over te nemen, met biedingen die opliepen tot meer dan drie miljoen euro.

Ondanks een mondeling akkoord en de aanvankelijke hoop op een deal, liepen de onderhandelingen stuk door betalingsvoorwaarden en miscommunicatie. NAC Breda weigerde uiteindelijk verdere gesprekken, wat leidde tot een fiasco rondom Omgba’s transfer.

Anderlecht, dat Omgba vorig seizoen al volgde, is nu opnieuw in beeld als mogelijke bestemming voor de speler.

LEES OOK: 'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

I. AA Gent trekt de stekker uit Omgba-deal

Aimé Omgba wordt al enkele weken gezien als onhoudbaar voor NAC Breda, vanwege de groeiende binnenlandse en buitenlandse interesse. AA Gent heeft zelfs tot vier keer toe een miljoenenbod uitgebracht en bij de Buffalo’s had Omgba tot vijftien keer zoveel kunnen verdienen als bij zijn huidige club.

De middenvelder wil graag een transfer maken, maar NAC Breda doet er alles aan om hem te behouden. “Hij wil zelf graag een sportieve stap vooruit zetten, maar wij willen hem ook graag bij NAC houden,” zei technisch directeur Peter Maas aan BN De Stem.

Hoewel NAC Omgba had beloofd mee te werken aan een zomertransfer, bleek na de eerste onderhandelingen met Gent dat deze belofte niet werd nagekomen. Omgba uitte vervolgens zijn frustratie in het Algemeen Dagblad:

“Ik krijg sterk het gevoel dat NAC mij als een product ziet. Ik word misselijk van het gedrag van deze mensen bij NAC Breda.”

Uiteindelijk besloten de Buffalo’s de stekker uit de deal te trekken nadat er geen akkoord werd bereikt tussen de clubs.

II. Mondeling akkoord bereikt, deal stort in, NAC stemt toch in

Eén week na de grote heisa meldde AA Gent zich opnieuw bij NAC Breda voor Aimé Omgba. Technisch directeur Peter Maas bevestigde dat beide clubs dichter bij elkaar waren gekomen:

“Als het juiste bedrag komt, sta je daar natuurlijk ook voor open, het is de balans tussen deze twee zaken.” Volgens Voetbal International hadden NAC en Gent een mondeling akkoord bereikt om een nieuw uitgaand transferrecord voor de promovendus te vestigen, minstens 3 miljoen euro.

Omgba verheugde zich op zijn aanstaande transfer, maar één dag later stortte het nieuwe akkoord opnieuw in.

Volgens Het Nieuwsblad wilde NAC, tegen eerdere afspraken in, het vaste gedeelte van de transfersom (2,8 miljoen euro van de totale 3,4 miljoen met bonussen) in één keer ontvangen.

Om de transfersoap compleet te maken, stemde NAC er uiteindelijk toch mee in om de betalingen in drie termijnen te laten verlopen.

III. Omgba reist af naar Gent, NAC wil niet meer om de tafel zitten

Aimé Omgba was vorig weekend onderweg naar Gent voor de medische keuring en om zijn contract tot en met 2028 af te ronden. De Buffalo’s stonden ook op het punt hem in te schrijven op de spelerslijst voor de UEFA Conference League.

In datzelfde weekend viel de transfer van Omgba naar Gent echter definitief in duigen. NAC Breda maakte officieel bekend dat de club niet meer om tafel zou gaan met de Buffalo’s.

Bij AA Gent waren ze bijzonder verrast door deze ontwikkeling. NAC stelde dat AA Gent na de medische keuring alsnog met de Nederlanders wilde onderhandelen. Het is mogelijk dat de Buffalo’s tijdens de medische tests op iets stuitten en de vastgestelde voorwaarden wilden aanpassen.

Een voorstel van Gent om de deal te redden werd door NAC Breda van tafel geveegd.

IV. Dé transfersoap van de Lage Landen: loopt Anderlecht met Omgba weg?

Een dag nadat bekend werd dat zijn transfer naar AA Gent niet doorgaat, heeft Aimé Omgba zich ziek afgemeld voor de training bij NAC Breda. De club verwachtte hem aanwezig, maar Omgba lijkt vastbesloten om zich volledig te richten op een nieuwe transfer, al dan niet naar AA Gent.

Het is duidelijk dat Omgba deze zomer niet meer voor NAC Breda wil spelen en koste wat het kost een overstap wil forceren. De transferperikelen rond Omgba zijn dé grote transfersoap van de zomer in de Lage Landen.

Anderlecht, dat Omgba al vorige winter op de voet volgde, heeft de interesse in de middenvelder behouden. Volgens Het Nieuwsblad is paars-wit nog steeds geïnteresseerd in Omgba.

Vorige winter zou hij bij de RSCA Futures beginnen, maar na zijn sterke seizoen bij NAC Breda is hij nu vooral een optie voor de eerste ploeg.

Anderlecht moet Omgba halen

Meest recent

Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

7
7
'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Het belooft bij Anderlecht nog een zeer drukke wintermercato te worden. Zowel aan inkomende als ...

40
40
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

81
81
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

167
167
Hasi pessimistisch over mercato: "Zolang dat zo blijft..."

Anderlecht stoomt zich dezer dagen onder de Spaanse zon klaar voor de tweede helft van het seizoen. ...

135
135
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemvertrek De Bruyne, transfer Nainggolan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

264
264
Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Lucas Biglia was een iconische middenvelder bij RSC Anderlecht en nu zit de Argentijn in de staf van ...

261
261
‘Kassa voor Westerlo: miljoenenbod op sterkhouder’

De wintermercato is geopend en de Belgische club speuren naar opportuniteiten. Er moet echter ook ...

68
68
Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Naast Transfermarkt is ook databureau CIES met marktwaarden bezig. Het statistiekenbureau nam de ...

75
75
'Standard schiet in actie en doet bod op oude bekende'

Standard ging de winterstop in als de verrassende nummer zes in de rangschikking, maar de Rouches ...

105
105
'OHL heeft nieuwe miljoenentransfer in het vizier'

OH Leuven presteerde de voorbije seizoenen wisselvallig, maar wist wel enkele lucratieve uitgaande ...

40
40
'Anderlecht baalt: Ajax plukt weer talent weg'

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Dat bleek ook nog eens tijdens de winterstage, ...

250
250
'Genk blijft in spanning over vertrek sterkhouder'

KRC Genk heeft na de winterstop nog heel wat werk om in de top zes te raken, want de Limburgers ...

121
121
Leko spreekt klare taal over nieuwe spits bij Club

Het belooft bij Club Brugge nog een spannende wintermercato te gaan worden. Ze willen dit seizoen ...

472
472
'Anderlecht steekt transfer voorlopig in koelkast'

Het blijft voorlopig wachten tot er wat beweegt op transfervlak bij Anderlecht. Paars-Wit zit in de ...

262
262
Lokeren baalt na vertrek, Lommel stalt miljoenenaankoop

Sporting Lokeren zit met ontevreden spelers. Radja Nainggolan wil naar Patro Eisden, maar de club ...

114
114
RSCA compleet verrast: "Dacht aan terugkeer naar Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken er in 2025 heel wat smaakmakers. De kern is anno 2026 zeker niet beter ...

512
512
Vossen lucht zijn hart en neemt drastische beslissing

Bij Zulte Waregem gaat het al een tijdje over Jelle Vossen. De ex-Rode Duivel komt dit seizoen ...

711
711
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

105
105
'Club Brugge verrast en mikt op oude JPL-bekende'

Club Brugge wil zich deze mercato stevig versterken. De Bruggelingen gaan voor een flankaanvaller en ...

467
467
De Bruyne geschokt: Napoli zet alles op scherp

Hij kwam naar Napels om nog één keer écht te voetballen. Om te winnen, te ...

439
439
'OH Leuven wint jackpot: Premier League-miljoenen lonken'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

91
91
Union SG aan de bak: Hubert 'bidt' voor deze toptransfer

Union SG kreeg al terecht veel lof voor zijn transfers, maar het afgelopen jaar sloegen ze ook de ...

87
87

Meer sportnieuws