'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

door
'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

De transfersoap van de zomer in de Lage Landen draait om Aimé Omgba, de middenvelder van NAC Breda. AA Gent heeft meerdere keren geprobeerd om hem over te nemen, met biedingen die opliepen tot meer dan drie miljoen euro.

Ondanks een mondeling akkoord en de aanvankelijke hoop op een deal, liepen de onderhandelingen stuk door betalingsvoorwaarden en miscommunicatie. NAC Breda weigerde uiteindelijk verdere gesprekken, wat leidde tot een fiasco rondom Omgba’s transfer.

Anderlecht, dat Omgba vorig seizoen al volgde, is nu opnieuw in beeld als mogelijke bestemming voor de speler.

LEES OOK: AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

I. AA Gent trekt de stekker uit Omgba-deal

Aimé Omgba wordt al enkele weken gezien als onhoudbaar voor NAC Breda, vanwege de groeiende binnenlandse en buitenlandse interesse. AA Gent heeft zelfs tot vier keer toe een miljoenenbod uitgebracht en bij de Buffalo’s had Omgba tot vijftien keer zoveel kunnen verdienen als bij zijn huidige club.

De middenvelder wil graag een transfer maken, maar NAC Breda doet er alles aan om hem te behouden. “Hij wil zelf graag een sportieve stap vooruit zetten, maar wij willen hem ook graag bij NAC houden,” zei technisch directeur Peter Maas aan BN De Stem.

Hoewel NAC Omgba had beloofd mee te werken aan een zomertransfer, bleek na de eerste onderhandelingen met Gent dat deze belofte niet werd nagekomen. Omgba uitte vervolgens zijn frustratie in het Algemeen Dagblad:

“Ik krijg sterk het gevoel dat NAC mij als een product ziet. Ik word misselijk van het gedrag van deze mensen bij NAC Breda.”

Uiteindelijk besloten de Buffalo’s de stekker uit de deal te trekken nadat er geen akkoord werd bereikt tussen de clubs.

II. Mondeling akkoord bereikt, deal stort in, NAC stemt toch in

Eén week na de grote heisa meldde AA Gent zich opnieuw bij NAC Breda voor Aimé Omgba. Technisch directeur Peter Maas bevestigde dat beide clubs dichter bij elkaar waren gekomen:

“Als het juiste bedrag komt, sta je daar natuurlijk ook voor open, het is de balans tussen deze twee zaken.” Volgens Voetbal International hadden NAC en Gent een mondeling akkoord bereikt om een nieuw uitgaand transferrecord voor de promovendus te vestigen, minstens 3 miljoen euro.

Omgba verheugde zich op zijn aanstaande transfer, maar één dag later stortte het nieuwe akkoord opnieuw in.

Volgens Het Nieuwsblad wilde NAC, tegen eerdere afspraken in, het vaste gedeelte van de transfersom (2,8 miljoen euro van de totale 3,4 miljoen met bonussen) in één keer ontvangen.

Om de transfersoap compleet te maken, stemde NAC er uiteindelijk toch mee in om de betalingen in drie termijnen te laten verlopen.

III. Omgba reist af naar Gent, NAC wil niet meer om de tafel zitten

Aimé Omgba was vorig weekend onderweg naar Gent voor de medische keuring en om zijn contract tot en met 2028 af te ronden. De Buffalo’s stonden ook op het punt hem in te schrijven op de spelerslijst voor de UEFA Conference League.

In datzelfde weekend viel de transfer van Omgba naar Gent echter definitief in duigen. NAC Breda maakte officieel bekend dat de club niet meer om tafel zou gaan met de Buffalo’s.

Bij AA Gent waren ze bijzonder verrast door deze ontwikkeling. NAC stelde dat AA Gent na de medische keuring alsnog met de Nederlanders wilde onderhandelen. Het is mogelijk dat de Buffalo’s tijdens de medische tests op iets stuitten en de vastgestelde voorwaarden wilden aanpassen.

Een voorstel van Gent om de deal te redden werd door NAC Breda van tafel geveegd.

IV. Dé transfersoap van de Lage Landen: loopt Anderlecht met Omgba weg?

Een dag nadat bekend werd dat zijn transfer naar AA Gent niet doorgaat, heeft Aimé Omgba zich ziek afgemeld voor de training bij NAC Breda. De club verwachtte hem aanwezig, maar Omgba lijkt vastbesloten om zich volledig te richten op een nieuwe transfer, al dan niet naar AA Gent.

Het is duidelijk dat Omgba deze zomer niet meer voor NAC Breda wil spelen en koste wat het kost een overstap wil forceren. De transferperikelen rond Omgba zijn dé grote transfersoap van de zomer in de Lage Landen.

Anderlecht, dat Omgba al vorige winter op de voet volgde, heeft de interesse in de middenvelder behouden. Volgens Het Nieuwsblad is paars-wit nog steeds geïnteresseerd in Omgba.

Vorige winter zou hij bij de RSCA Futures beginnen, maar na zijn sterke seizoen bij NAC Breda is hij nu vooral een optie voor de eerste ploeg.

Anderlecht moet Omgba halen

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

0
0
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

132
132
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

27
27
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

143
143
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

252
252
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

529
529
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

175
175
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

48
48
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

162
162
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

19
19
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

119
119
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1259
1259
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

95
95
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

576
576
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

47
47
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

119
119
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

158
158
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

148
148
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

269
269
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

152
152
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

116
116
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

97
97
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

331
331
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

40
40

Meer sportnieuws