'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

door
'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

De transfersoap van de zomer in de Lage Landen draait om Aimé Omgba, de middenvelder van NAC Breda. AA Gent heeft meerdere keren geprobeerd om hem over te nemen, met biedingen die opliepen tot meer dan drie miljoen euro.

Ondanks een mondeling akkoord en de aanvankelijke hoop op een deal, liepen de onderhandelingen stuk door betalingsvoorwaarden en miscommunicatie. NAC Breda weigerde uiteindelijk verdere gesprekken, wat leidde tot een fiasco rondom Omgba’s transfer.

Anderlecht, dat Omgba vorig seizoen al volgde, is nu opnieuw in beeld als mogelijke bestemming voor de speler.

LEES OOK: AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

I. AA Gent trekt de stekker uit Omgba-deal

Aimé Omgba wordt al enkele weken gezien als onhoudbaar voor NAC Breda, vanwege de groeiende binnenlandse en buitenlandse interesse. AA Gent heeft zelfs tot vier keer toe een miljoenenbod uitgebracht en bij de Buffalo’s had Omgba tot vijftien keer zoveel kunnen verdienen als bij zijn huidige club.

De middenvelder wil graag een transfer maken, maar NAC Breda doet er alles aan om hem te behouden. “Hij wil zelf graag een sportieve stap vooruit zetten, maar wij willen hem ook graag bij NAC houden,” zei technisch directeur Peter Maas aan BN De Stem.

Hoewel NAC Omgba had beloofd mee te werken aan een zomertransfer, bleek na de eerste onderhandelingen met Gent dat deze belofte niet werd nagekomen. Omgba uitte vervolgens zijn frustratie in het Algemeen Dagblad:

“Ik krijg sterk het gevoel dat NAC mij als een product ziet. Ik word misselijk van het gedrag van deze mensen bij NAC Breda.”

Uiteindelijk besloten de Buffalo’s de stekker uit de deal te trekken nadat er geen akkoord werd bereikt tussen de clubs.

II. Mondeling akkoord bereikt, deal stort in, NAC stemt toch in

Eén week na de grote heisa meldde AA Gent zich opnieuw bij NAC Breda voor Aimé Omgba. Technisch directeur Peter Maas bevestigde dat beide clubs dichter bij elkaar waren gekomen:

“Als het juiste bedrag komt, sta je daar natuurlijk ook voor open, het is de balans tussen deze twee zaken.” Volgens Voetbal International hadden NAC en Gent een mondeling akkoord bereikt om een nieuw uitgaand transferrecord voor de promovendus te vestigen, minstens 3 miljoen euro.

Omgba verheugde zich op zijn aanstaande transfer, maar één dag later stortte het nieuwe akkoord opnieuw in.

Volgens Het Nieuwsblad wilde NAC, tegen eerdere afspraken in, het vaste gedeelte van de transfersom (2,8 miljoen euro van de totale 3,4 miljoen met bonussen) in één keer ontvangen.

Om de transfersoap compleet te maken, stemde NAC er uiteindelijk toch mee in om de betalingen in drie termijnen te laten verlopen.

III. Omgba reist af naar Gent, NAC wil niet meer om de tafel zitten

Aimé Omgba was vorig weekend onderweg naar Gent voor de medische keuring en om zijn contract tot en met 2028 af te ronden. De Buffalo’s stonden ook op het punt hem in te schrijven op de spelerslijst voor de UEFA Conference League.

In datzelfde weekend viel de transfer van Omgba naar Gent echter definitief in duigen. NAC Breda maakte officieel bekend dat de club niet meer om tafel zou gaan met de Buffalo’s.

Bij AA Gent waren ze bijzonder verrast door deze ontwikkeling. NAC stelde dat AA Gent na de medische keuring alsnog met de Nederlanders wilde onderhandelen. Het is mogelijk dat de Buffalo’s tijdens de medische tests op iets stuitten en de vastgestelde voorwaarden wilden aanpassen.

Een voorstel van Gent om de deal te redden werd door NAC Breda van tafel geveegd.

IV. Dé transfersoap van de Lage Landen: loopt Anderlecht met Omgba weg?

Een dag nadat bekend werd dat zijn transfer naar AA Gent niet doorgaat, heeft Aimé Omgba zich ziek afgemeld voor de training bij NAC Breda. De club verwachtte hem aanwezig, maar Omgba lijkt vastbesloten om zich volledig te richten op een nieuwe transfer, al dan niet naar AA Gent.

Het is duidelijk dat Omgba deze zomer niet meer voor NAC Breda wil spelen en koste wat het kost een overstap wil forceren. De transferperikelen rond Omgba zijn dé grote transfersoap van de zomer in de Lage Landen.

Anderlecht, dat Omgba al vorige winter op de voet volgde, heeft de interesse in de middenvelder behouden. Volgens Het Nieuwsblad is paars-wit nog steeds geïnteresseerd in Omgba.

Vorige winter zou hij bij de RSCA Futures beginnen, maar na zijn sterke seizoen bij NAC Breda is hij nu vooral een optie voor de eerste ploeg.

Anderlecht moet Omgba halen

Meest recent

Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

10
10
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

118
118
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

24
24
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

69
69
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

102
102
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

67
67
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

139
139
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

465
465
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

330
330
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

63
63
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

217
217
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

142
142
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

517
517
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

148
148
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

226
226
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

182
182
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

217
217
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

287
287
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

142
142
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

298
298
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

78
78
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

172
172
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

154
154
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

85
85
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

293
293

Meer sportnieuws