'Belgische clubs bijten in het zand voor Onuachu'

473 stemmen
'Belgische clubs bijten in het zand voor Onuachu'

Tussen 2019 en 2023 gooide Paul Onuachu hoge ogen bij KRC Genk. De boomlange spits scoorde maar liefst 85 keer in 134 wedstrijden en beleefde vooral in 2021 zijn hoogtepunt. Dat jaar won hij met Genk de beker, werd hij topschutter van de Jupiler Pro League én won hij de Gouden Schoen.

Begin 2023 leverden die knappe prestaties Onuachu een droomtransfer op naar de Premier League, waar Southampton 18 miljoen euro voor zijn komst neertelde. De droom werd echter snel een nachtmerrie, want Onuachu kwam amper aan de bak en de Saints degradeerden meteen.

LEES OOK: 'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Onuachu wellicht niet terug naar België

Vorig seizoen vond de Nigeriaan echter zijn neus voor doelpunten terug tijdens een uitleenbeurt aan Trabzonspor. Hij was er goed voor zeventien goals in 25 matchen. Dat levert hem straks wellicht geen nieuwe kans op bij Southampton, dat in de Premier League terugkeert, maar wel een transfer.

De voorbije weken verschenen er geruchten dat Belgische clubs interesse zouden tonen in een terugkeer van de intussen 30-jarige targetman, maar het lijkt alsmaar minder waarschijnlijk dat Onuachu terug in ons land aan de slag zal gaan.

Trabzonspor doet stevig bod

Turkse media stellen dat Trabzonspor doordrukt om Onuachu definitief binnen te halen. Ze zouden een bod van 7,5 miljoen euro neergelegd hebben bij Southampton. Vrijwel geen enkele Belgische club zal een dergelijke transfersom op tafel kunnen of willen leggen.

Ze wachten nu op het antwoord van Southampton, dat zoveel mogelijk van zijn centen wil recupereren. Daarom zou de vraagprijs voorlopig 10 miljoen bedragen. Mochten ze nul op het rekest krijgen, dan zou Trabzonspor overschakelen naar Wout Weghorst, die wil en mag vertrekken bij Burnley.

Moet een Belgische club toch proberen om Onuachu te halen?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

20
20
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

57
57
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

113
113
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

23
23
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

39
39
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

49
49
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

89
89
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

76
76
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

165
165
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

205
205
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

446
446
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

207
207
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

317
317
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

179
179
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

210
210
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

509
509
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

47
47
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

135
135

Meer sportnieuws