'Belgische clubs bijten in het zand voor Onuachu'

door
'Belgische clubs bijten in het zand voor Onuachu'

Tussen 2019 en 2023 gooide Paul Onuachu hoge ogen bij KRC Genk. De boomlange spits scoorde maar liefst 85 keer in 134 wedstrijden en beleefde vooral in 2021 zijn hoogtepunt. Dat jaar won hij met Genk de beker, werd hij topschutter van de Jupiler Pro League én won hij de Gouden Schoen.

Begin 2023 leverden die knappe prestaties Onuachu een droomtransfer op naar de Premier League, waar Southampton 18 miljoen euro voor zijn komst neertelde. De droom werd echter snel een nachtmerrie, want Onuachu kwam amper aan de bak en de Saints degradeerden meteen.

LEES OOK: Concurrent minder voor Lammens: Onana heeft transfer beet

Onuachu wellicht niet terug naar België

Vorig seizoen vond de Nigeriaan echter zijn neus voor doelpunten terug tijdens een uitleenbeurt aan Trabzonspor. Hij was er goed voor zeventien goals in 25 matchen. Dat levert hem straks wellicht geen nieuwe kans op bij Southampton, dat in de Premier League terugkeert, maar wel een transfer.

De voorbije weken verschenen er geruchten dat Belgische clubs interesse zouden tonen in een terugkeer van de intussen 30-jarige targetman, maar het lijkt alsmaar minder waarschijnlijk dat Onuachu terug in ons land aan de slag zal gaan.

Trabzonspor doet stevig bod

Turkse media stellen dat Trabzonspor doordrukt om Onuachu definitief binnen te halen. Ze zouden een bod van 7,5 miljoen euro neergelegd hebben bij Southampton. Vrijwel geen enkele Belgische club zal een dergelijke transfersom op tafel kunnen of willen leggen.

Ze wachten nu op het antwoord van Southampton, dat zoveel mogelijk van zijn centen wil recupereren. Daarom zou de vraagprijs voorlopig 10 miljoen bedragen. Mochten ze nul op het rekest krijgen, dan zou Trabzonspor overschakelen naar Wout Weghorst, die wil en mag vertrekken bij Burnley.

Moet een Belgische club toch proberen om Onuachu te halen?

Meest recent

Weergaloos Union SG verovert Europa: "Strafste in 5 jaar"

Union SG blijft verbazen in België en ook in Europa. De Brusselaars maakten vanavond hun debuut ...

24
24
Union knalt Champions League in met wonderavond in Eindhoven

Union verbaasde vanavond Europa, zichzelf en voetbalminnend België. De landskampioen gooide de ...

34
34
Sterkhouder Anderlecht: "Dacht aan zomerse transfer"

Bij RSC Anderlecht hoopten ze deze zomer de nodige uitgaande transfers af te ronden, maar dat lukte ...

24
24
Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

72
72
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

73
73
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

43
43
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

163
163
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

103
103
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

156
156
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

78
78
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

147
147
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

39
39
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

253
253
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

362
362
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1197
1197
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

258
258
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

153
153
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

120
120
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

124
124
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

131
131
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

214
214
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

269
269
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

233
233
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

247
247
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

203
203

Meer sportnieuws