'Belgische clubs bijten in het zand voor Onuachu'

473 stemmen
'Belgische clubs bijten in het zand voor Onuachu'

Tussen 2019 en 2023 gooide Paul Onuachu hoge ogen bij KRC Genk. De boomlange spits scoorde maar liefst 85 keer in 134 wedstrijden en beleefde vooral in 2021 zijn hoogtepunt. Dat jaar won hij met Genk de beker, werd hij topschutter van de Jupiler Pro League én won hij de Gouden Schoen.

Begin 2023 leverden die knappe prestaties Onuachu een droomtransfer op naar de Premier League, waar Southampton 18 miljoen euro voor zijn komst neertelde. De droom werd echter snel een nachtmerrie, want Onuachu kwam amper aan de bak en de Saints degradeerden meteen.

LEES OOK: 'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Onuachu wellicht niet terug naar België

Vorig seizoen vond de Nigeriaan echter zijn neus voor doelpunten terug tijdens een uitleenbeurt aan Trabzonspor. Hij was er goed voor zeventien goals in 25 matchen. Dat levert hem straks wellicht geen nieuwe kans op bij Southampton, dat in de Premier League terugkeert, maar wel een transfer.

De voorbije weken verschenen er geruchten dat Belgische clubs interesse zouden tonen in een terugkeer van de intussen 30-jarige targetman, maar het lijkt alsmaar minder waarschijnlijk dat Onuachu terug in ons land aan de slag zal gaan.

Trabzonspor doet stevig bod

Turkse media stellen dat Trabzonspor doordrukt om Onuachu definitief binnen te halen. Ze zouden een bod van 7,5 miljoen euro neergelegd hebben bij Southampton. Vrijwel geen enkele Belgische club zal een dergelijke transfersom op tafel kunnen of willen leggen.

Ze wachten nu op het antwoord van Southampton, dat zoveel mogelijk van zijn centen wil recupereren. Daarom zou de vraagprijs voorlopig 10 miljoen bedragen. Mochten ze nul op het rekest krijgen, dan zou Trabzonspor overschakelen naar Wout Weghorst, die wil en mag vertrekken bij Burnley.

Moet een Belgische club toch proberen om Onuachu te halen?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

11
11
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

64
64
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

34
34
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

53
53
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

289
289
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

76
76
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

121
121
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

455
455
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

55
55
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

235
235
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

357
357
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1263
1263
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

543
543
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

177
177
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

799
799
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

589
589
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

277
277
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

138
138
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

203
203
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws