'Belgische clubs bijten in het zand voor Onuachu'

door
'Belgische clubs bijten in het zand voor Onuachu'

Tussen 2019 en 2023 gooide Paul Onuachu hoge ogen bij KRC Genk. De boomlange spits scoorde maar liefst 85 keer in 134 wedstrijden en beleefde vooral in 2021 zijn hoogtepunt. Dat jaar won hij met Genk de beker, werd hij topschutter van de Jupiler Pro League én won hij de Gouden Schoen.

Begin 2023 leverden die knappe prestaties Onuachu een droomtransfer op naar de Premier League, waar Southampton 18 miljoen euro voor zijn komst neertelde. De droom werd echter snel een nachtmerrie, want Onuachu kwam amper aan de bak en de Saints degradeerden meteen.

Onuachu wellicht niet terug naar België

Vorig seizoen vond de Nigeriaan echter zijn neus voor doelpunten terug tijdens een uitleenbeurt aan Trabzonspor. Hij was er goed voor zeventien goals in 25 matchen. Dat levert hem straks wellicht geen nieuwe kans op bij Southampton, dat in de Premier League terugkeert, maar wel een transfer.

De voorbije weken verschenen er geruchten dat Belgische clubs interesse zouden tonen in een terugkeer van de intussen 30-jarige targetman, maar het lijkt alsmaar minder waarschijnlijk dat Onuachu terug in ons land aan de slag zal gaan.

Trabzonspor doet stevig bod

Turkse media stellen dat Trabzonspor doordrukt om Onuachu definitief binnen te halen. Ze zouden een bod van 7,5 miljoen euro neergelegd hebben bij Southampton. Vrijwel geen enkele Belgische club zal een dergelijke transfersom op tafel kunnen of willen leggen.

Ze wachten nu op het antwoord van Southampton, dat zoveel mogelijk van zijn centen wil recupereren. Daarom zou de vraagprijs voorlopig 10 miljoen bedragen. Mochten ze nul op het rekest krijgen, dan zou Trabzonspor overschakelen naar Wout Weghorst, die wil en mag vertrekken bij Burnley.

Moet een Belgische club toch proberen om Onuachu te halen?

Meest recent

Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

49
49
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

166
166
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

102
102
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

248
248
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

323
323
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

294
294
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

129
129
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

194
194
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

108
108
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

334
334
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

162
162
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

194
194
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

173
173
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

142
142
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

483
483
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

77
77
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

170
170
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

345
345
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

260
260
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

87
87
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

412
412
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

345
345
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

233
233
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

544
544

Meer sportnieuws