TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt meermaals uit, wending rond Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt meermaals uit, wending rond Lukaku'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zijn ze plots helemaal los op de transfermarkt. Ook de komst van Thomas Foket lijkt snel afgerond te zullen worden. De rechtsachter heeft het trainingskamp van Stade Reims in Japan immers verlaten om in België zijn transfer af te komen ronden.

Ook offensieve versterking is nog welkom en daarvoor duikt een bekende naam op. Anderlecht wordt immers opnieuw gelinkt aan Diego Luna. De 20-jarige Amerikaan was enkele jaren geleden al eens op proef en is intussen een smaakmaker in de MLS. Hij wil graag naar Europa, maar geniet ook interesse uit Spanje en Italië.

Daarnaast wist Paars-Wit woensdag ook enkele toptalenten aan zich te binden. Ajax en Benfica trokken aan de mouw van Gabriel Biladi, maar de 15-jarige winger koos er desondanks voor om zijn eerste profcontract op Neerpede te tekenen. Ook leeftijdsgenoot Jayden Onia Seke zette ondanks buitenlandse interesse zijn krabbel bij RSCA.

Ook een talent uit Denemarken zal nog neerstrijken in Anderlecht. De komst van Magnus Munck zou immers zo goed als rond zijn. De 19-jarige middenvelder wordt het komende seizoen gehuurd van FC Nordsjaelland met aankoopoptie. Hij zal wellicht in eerste instantie vooral bij RSCA Futures spelen.

Aan uitgaande zijde is er mogelijk ook eindelijk een oplossing in de maak voor Amadou Diawara. De Guineër komt niet meer in de plannen voor en dus wil Anderlecht af van zijn zware contract. Diawara zou alvast zelf zijn zinnen gezet hebben op een terugkeer naar Italië.

Bij Club Brugge staan er ook nog de nodige transfers op til. Daar zitten misschien ook nog enkele verrassingen bij. In Nederland opperen ze bijvoorbeeld dat PSV misschien een poging moet wagen voor Bjorn Meijer. Dat lijkt echter zeer onwaarschijnlijk, want Club zal de Nederlandse linksachter niet zomaar laten vertrekken en bovendien ligt Meijer nog lange tijd in de lappenmand.

Wie wel een verwachte vertrekker is bij Club, is Antonio Nusa. Het Noorse goudhaantje krijgt er alvast een nieuwe optie bij, want ook Juventus zou nu een bod overwegen. De Italianen zouden 20 miljoen euro veil hebben, maar dat zal wellicht niet genoeg zijn om Club te overtuigen.

Beerschot heeft woensdag een knappe transfer afgerond. Zoals de voorbije dagen aangekondigd wisten ze Ar'jany Martha te strikken. De 20-jarige flankspeler komt transfervrij over van Ajax, waar hij vorig seizoen nog zijn kans kreeg in de A-ploeg, en tekende een langdurig contract.

Bij KRC Genk zal de kassa de komende weken nog stevig rinkelen. Er is al een mondeling akkoord met Chelsea over de verkoop van Mike Penders en de verwachting is ook nog steeds dat Bilal El Khannouss een transfer zal maken. Het dossier van die laatste zou in een stroomversnelling kunnen komen. RB Leipzig wil hem immers als opvolger voor Dani Olmo, voor wie FC Barcelona woensdag een verbeterde aanbieding neergelegd zou hebben.

Standard hoopt deze zomer nog af te raken van Arnaud Bodart. De doelman is aan zijn laatste contractjaar toe en gezien zijn zware loon mag hij vertrekken. Eerder zag hij een transfer naar AS Roma afspringen en nu blijkt dat Bodart zelf ook een niet nader genoemde Belgische club wandelen gestuurd heeft. Club en speler zoeken wel nog altijd een oplossing.

Buitenland

Zeer verrassende wending in het transferdossier van Romelu Lukaku, want nu zou Aston Villa in de dans springen voor zijn diensten. De club zou zelfs al een akkoord bereikt hebben met Chelsea over zijn transfer. Lukaku zou in Birmingham Champions League kunnen spelen, maar wil desondanks nog altijd enkel naar Napoli, waar hij herenigd zou worden met Antonio Conte.

Een andere landgenoot die voor een transfer staat, is Mike Trésor. De Profvoetballer van het Jaar van een jaar geleden kende een rampzalig seizoen bij Burnley en een vertrek is aangewezen. Verschillende clubs uit Frankrijk, Spanje en Nederland zouden alvast aan zijn mouw trekken. PSV wordt genoemd, maar zou op dit moment niet concreet zijn.

Moet Lukaku een transfer naar Aston Villa toch overwegen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

8
8
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

58
58
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

38
38
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

42
42
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

165
165
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

17
17
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

38
38
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

125
125
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

21
21
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

45
45
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

137
137
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

97
97
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

44
44
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

204
204
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

130
130
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

370
370
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

139
139
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

188
188
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

222
222
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

325
325
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

326
326
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

69
69
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

404
404
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

324
324
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

186
186

Meer sportnieuws