TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt meermaals uit, wending rond Lukaku'

481 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt meermaals uit, wending rond Lukaku'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zijn ze plots helemaal los op de transfermarkt. Ook de komst van Thomas Foket lijkt snel afgerond te zullen worden. De rechtsachter heeft het trainingskamp van Stade Reims in Japan immers verlaten om in België zijn transfer af te komen ronden.

Ook offensieve versterking is nog welkom en daarvoor duikt een bekende naam op. Anderlecht wordt immers opnieuw gelinkt aan Diego Luna. De 20-jarige Amerikaan was enkele jaren geleden al eens op proef en is intussen een smaakmaker in de MLS. Hij wil graag naar Europa, maar geniet ook interesse uit Spanje en Italië.

Daarnaast wist Paars-Wit woensdag ook enkele toptalenten aan zich te binden. Ajax en Benfica trokken aan de mouw van Gabriel Biladi, maar de 15-jarige winger koos er desondanks voor om zijn eerste profcontract op Neerpede te tekenen. Ook leeftijdsgenoot Jayden Onia Seke zette ondanks buitenlandse interesse zijn krabbel bij RSCA.

Ook een talent uit Denemarken zal nog neerstrijken in Anderlecht. De komst van Magnus Munck zou immers zo goed als rond zijn. De 19-jarige middenvelder wordt het komende seizoen gehuurd van FC Nordsjaelland met aankoopoptie. Hij zal wellicht in eerste instantie vooral bij RSCA Futures spelen.

Aan uitgaande zijde is er mogelijk ook eindelijk een oplossing in de maak voor Amadou Diawara. De Guineër komt niet meer in de plannen voor en dus wil Anderlecht af van zijn zware contract. Diawara zou alvast zelf zijn zinnen gezet hebben op een terugkeer naar Italië.

Bij Club Brugge staan er ook nog de nodige transfers op til. Daar zitten misschien ook nog enkele verrassingen bij. In Nederland opperen ze bijvoorbeeld dat PSV misschien een poging moet wagen voor Bjorn Meijer. Dat lijkt echter zeer onwaarschijnlijk, want Club zal de Nederlandse linksachter niet zomaar laten vertrekken en bovendien ligt Meijer nog lange tijd in de lappenmand.

Wie wel een verwachte vertrekker is bij Club, is Antonio Nusa. Het Noorse goudhaantje krijgt er alvast een nieuwe optie bij, want ook Juventus zou nu een bod overwegen. De Italianen zouden 20 miljoen euro veil hebben, maar dat zal wellicht niet genoeg zijn om Club te overtuigen.

Beerschot heeft woensdag een knappe transfer afgerond. Zoals de voorbije dagen aangekondigd wisten ze Ar'jany Martha te strikken. De 20-jarige flankspeler komt transfervrij over van Ajax, waar hij vorig seizoen nog zijn kans kreeg in de A-ploeg, en tekende een langdurig contract.

Bij KRC Genk zal de kassa de komende weken nog stevig rinkelen. Er is al een mondeling akkoord met Chelsea over de verkoop van Mike Penders en de verwachting is ook nog steeds dat Bilal El Khannouss een transfer zal maken. Het dossier van die laatste zou in een stroomversnelling kunnen komen. RB Leipzig wil hem immers als opvolger voor Dani Olmo, voor wie FC Barcelona woensdag een verbeterde aanbieding neergelegd zou hebben.

Standard hoopt deze zomer nog af te raken van Arnaud Bodart. De doelman is aan zijn laatste contractjaar toe en gezien zijn zware loon mag hij vertrekken. Eerder zag hij een transfer naar AS Roma afspringen en nu blijkt dat Bodart zelf ook een niet nader genoemde Belgische club wandelen gestuurd heeft. Club en speler zoeken wel nog altijd een oplossing.

Buitenland

Zeer verrassende wending in het transferdossier van Romelu Lukaku, want nu zou Aston Villa in de dans springen voor zijn diensten. De club zou zelfs al een akkoord bereikt hebben met Chelsea over zijn transfer. Lukaku zou in Birmingham Champions League kunnen spelen, maar wil desondanks nog altijd enkel naar Napoli, waar hij herenigd zou worden met Antonio Conte.

Een andere landgenoot die voor een transfer staat, is Mike Trésor. De Profvoetballer van het Jaar van een jaar geleden kende een rampzalig seizoen bij Burnley en een vertrek is aangewezen. Verschillende clubs uit Frankrijk, Spanje en Nederland zouden alvast aan zijn mouw trekken. PSV wordt genoemd, maar zou op dit moment niet concreet zijn.

Moet Lukaku een transfer naar Aston Villa toch overwegen?

Meest recent

'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

11
11
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

99
99
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

63
63
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

16
16
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

82
82
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

178
178
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

241
241
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

247
247
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

49
49
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

49
49
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

217
217
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

94
94
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

101
101
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

84
84
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

48
48
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

180
180
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

67
67
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

288
288
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

115
115
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

276
276
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

351
351
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

204
204
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1040
1040

Meer sportnieuws