TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt meermaals uit, wending rond Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt meermaals uit, wending rond Lukaku'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zijn ze plots helemaal los op de transfermarkt. Ook de komst van Thomas Foket lijkt snel afgerond te zullen worden. De rechtsachter heeft het trainingskamp van Stade Reims in Japan immers verlaten om in België zijn transfer af te komen ronden.

Ook offensieve versterking is nog welkom en daarvoor duikt een bekende naam op. Anderlecht wordt immers opnieuw gelinkt aan Diego Luna. De 20-jarige Amerikaan was enkele jaren geleden al eens op proef en is intussen een smaakmaker in de MLS. Hij wil graag naar Europa, maar geniet ook interesse uit Spanje en Italië.

Daarnaast wist Paars-Wit woensdag ook enkele toptalenten aan zich te binden. Ajax en Benfica trokken aan de mouw van Gabriel Biladi, maar de 15-jarige winger koos er desondanks voor om zijn eerste profcontract op Neerpede te tekenen. Ook leeftijdsgenoot Jayden Onia Seke zette ondanks buitenlandse interesse zijn krabbel bij RSCA.

Ook een talent uit Denemarken zal nog neerstrijken in Anderlecht. De komst van Magnus Munck zou immers zo goed als rond zijn. De 19-jarige middenvelder wordt het komende seizoen gehuurd van FC Nordsjaelland met aankoopoptie. Hij zal wellicht in eerste instantie vooral bij RSCA Futures spelen.

Aan uitgaande zijde is er mogelijk ook eindelijk een oplossing in de maak voor Amadou Diawara. De Guineër komt niet meer in de plannen voor en dus wil Anderlecht af van zijn zware contract. Diawara zou alvast zelf zijn zinnen gezet hebben op een terugkeer naar Italië.

Bij Club Brugge staan er ook nog de nodige transfers op til. Daar zitten misschien ook nog enkele verrassingen bij. In Nederland opperen ze bijvoorbeeld dat PSV misschien een poging moet wagen voor Bjorn Meijer. Dat lijkt echter zeer onwaarschijnlijk, want Club zal de Nederlandse linksachter niet zomaar laten vertrekken en bovendien ligt Meijer nog lange tijd in de lappenmand.

Wie wel een verwachte vertrekker is bij Club, is Antonio Nusa. Het Noorse goudhaantje krijgt er alvast een nieuwe optie bij, want ook Juventus zou nu een bod overwegen. De Italianen zouden 20 miljoen euro veil hebben, maar dat zal wellicht niet genoeg zijn om Club te overtuigen.

Beerschot heeft woensdag een knappe transfer afgerond. Zoals de voorbije dagen aangekondigd wisten ze Ar'jany Martha te strikken. De 20-jarige flankspeler komt transfervrij over van Ajax, waar hij vorig seizoen nog zijn kans kreeg in de A-ploeg, en tekende een langdurig contract.

Bij KRC Genk zal de kassa de komende weken nog stevig rinkelen. Er is al een mondeling akkoord met Chelsea over de verkoop van Mike Penders en de verwachting is ook nog steeds dat Bilal El Khannouss een transfer zal maken. Het dossier van die laatste zou in een stroomversnelling kunnen komen. RB Leipzig wil hem immers als opvolger voor Dani Olmo, voor wie FC Barcelona woensdag een verbeterde aanbieding neergelegd zou hebben.

Standard hoopt deze zomer nog af te raken van Arnaud Bodart. De doelman is aan zijn laatste contractjaar toe en gezien zijn zware loon mag hij vertrekken. Eerder zag hij een transfer naar AS Roma afspringen en nu blijkt dat Bodart zelf ook een niet nader genoemde Belgische club wandelen gestuurd heeft. Club en speler zoeken wel nog altijd een oplossing.

Buitenland

Zeer verrassende wending in het transferdossier van Romelu Lukaku, want nu zou Aston Villa in de dans springen voor zijn diensten. De club zou zelfs al een akkoord bereikt hebben met Chelsea over zijn transfer. Lukaku zou in Birmingham Champions League kunnen spelen, maar wil desondanks nog altijd enkel naar Napoli, waar hij herenigd zou worden met Antonio Conte.

Een andere landgenoot die voor een transfer staat, is Mike Trésor. De Profvoetballer van het Jaar van een jaar geleden kende een rampzalig seizoen bij Burnley en een vertrek is aangewezen. Verschillende clubs uit Frankrijk, Spanje en Nederland zouden alvast aan zijn mouw trekken. PSV wordt genoemd, maar zou op dit moment niet concreet zijn.

Moet Lukaku een transfer naar Aston Villa toch overwegen?

Meest recent

Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

94
94
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

49
49
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

95
95
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

358
358
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

29
29
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

63
63
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

439
439
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

54
54
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

358
358
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

181
181
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

300
300
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

232
232
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

388
388
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

387
387
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

313
313
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

236
236
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

114
114
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

207
207
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

255
255
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

158
158
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1160
1160
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

87
87
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

39
39
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

107
107
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

549
549

Meer sportnieuws