TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt meermaals uit, wending rond Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht pakt meermaals uit, wending rond Lukaku'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zijn ze plots helemaal los op de transfermarkt. Ook de komst van Thomas Foket lijkt snel afgerond te zullen worden. De rechtsachter heeft het trainingskamp van Stade Reims in Japan immers verlaten om in België zijn transfer af te komen ronden.

Ook offensieve versterking is nog welkom en daarvoor duikt een bekende naam op. Anderlecht wordt immers opnieuw gelinkt aan Diego Luna. De 20-jarige Amerikaan was enkele jaren geleden al eens op proef en is intussen een smaakmaker in de MLS. Hij wil graag naar Europa, maar geniet ook interesse uit Spanje en Italië.

Daarnaast wist Paars-Wit woensdag ook enkele toptalenten aan zich te binden. Ajax en Benfica trokken aan de mouw van Gabriel Biladi, maar de 15-jarige winger koos er desondanks voor om zijn eerste profcontract op Neerpede te tekenen. Ook leeftijdsgenoot Jayden Onia Seke zette ondanks buitenlandse interesse zijn krabbel bij RSCA.

Ook een talent uit Denemarken zal nog neerstrijken in Anderlecht. De komst van Magnus Munck zou immers zo goed als rond zijn. De 19-jarige middenvelder wordt het komende seizoen gehuurd van FC Nordsjaelland met aankoopoptie. Hij zal wellicht in eerste instantie vooral bij RSCA Futures spelen.

Aan uitgaande zijde is er mogelijk ook eindelijk een oplossing in de maak voor Amadou Diawara. De Guineër komt niet meer in de plannen voor en dus wil Anderlecht af van zijn zware contract. Diawara zou alvast zelf zijn zinnen gezet hebben op een terugkeer naar Italië.

Bij Club Brugge staan er ook nog de nodige transfers op til. Daar zitten misschien ook nog enkele verrassingen bij. In Nederland opperen ze bijvoorbeeld dat PSV misschien een poging moet wagen voor Bjorn Meijer. Dat lijkt echter zeer onwaarschijnlijk, want Club zal de Nederlandse linksachter niet zomaar laten vertrekken en bovendien ligt Meijer nog lange tijd in de lappenmand.

Wie wel een verwachte vertrekker is bij Club, is Antonio Nusa. Het Noorse goudhaantje krijgt er alvast een nieuwe optie bij, want ook Juventus zou nu een bod overwegen. De Italianen zouden 20 miljoen euro veil hebben, maar dat zal wellicht niet genoeg zijn om Club te overtuigen.

Beerschot heeft woensdag een knappe transfer afgerond. Zoals de voorbije dagen aangekondigd wisten ze Ar'jany Martha te strikken. De 20-jarige flankspeler komt transfervrij over van Ajax, waar hij vorig seizoen nog zijn kans kreeg in de A-ploeg, en tekende een langdurig contract.

Bij KRC Genk zal de kassa de komende weken nog stevig rinkelen. Er is al een mondeling akkoord met Chelsea over de verkoop van Mike Penders en de verwachting is ook nog steeds dat Bilal El Khannouss een transfer zal maken. Het dossier van die laatste zou in een stroomversnelling kunnen komen. RB Leipzig wil hem immers als opvolger voor Dani Olmo, voor wie FC Barcelona woensdag een verbeterde aanbieding neergelegd zou hebben.

Standard hoopt deze zomer nog af te raken van Arnaud Bodart. De doelman is aan zijn laatste contractjaar toe en gezien zijn zware loon mag hij vertrekken. Eerder zag hij een transfer naar AS Roma afspringen en nu blijkt dat Bodart zelf ook een niet nader genoemde Belgische club wandelen gestuurd heeft. Club en speler zoeken wel nog altijd een oplossing.

Buitenland

Zeer verrassende wending in het transferdossier van Romelu Lukaku, want nu zou Aston Villa in de dans springen voor zijn diensten. De club zou zelfs al een akkoord bereikt hebben met Chelsea over zijn transfer. Lukaku zou in Birmingham Champions League kunnen spelen, maar wil desondanks nog altijd enkel naar Napoli, waar hij herenigd zou worden met Antonio Conte.

Een andere landgenoot die voor een transfer staat, is Mike Trésor. De Profvoetballer van het Jaar van een jaar geleden kende een rampzalig seizoen bij Burnley en een vertrek is aangewezen. Verschillende clubs uit Frankrijk, Spanje en Nederland zouden alvast aan zijn mouw trekken. PSV wordt genoemd, maar zou op dit moment niet concreet zijn.

Moet Lukaku een transfer naar Aston Villa toch overwegen?

Meest recent

Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

13
13
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

69
69
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

124
124
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

82
82
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

45
45
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

236
236
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

78
78
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

54
54
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

197
197
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

271
271
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

340
340
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

284
284
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

321
321
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

125
125
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

379
379
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

194
194
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

255
255
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

221
221
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

180
180
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

112
112
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

543
543
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

466
466
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

221
221
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

456
456

Meer sportnieuws