Onbekende Belg schrijft voetbalsprookje bij FCSB

door
Onbekende Belg schrijft voetbalsprookje bij FCSB

Donderdagavond komen Cercle Brugge en AA Gent in actie in de voorrondes van respectievelijk de Europa League en Conference League. Er zijn echter ook nog de nodige andere Belgen aan de slag op het Europese toneel met buitenlandse clubs. Eén van hen schreef woensdagavond een mooi sprookje.

In de Champions League wist de Roemeense kampioen FCSB - het vroegere Steaua Boekarest - zich immers te plaatsen voor de derde voorronde. Het deed dat door met 0-1 te gaan winnen op het veld van Maccabi Tel Aviv, nadat de heenwedstrijd op 1-1 geëindigd was.

Baeten matchwinnaar bij FCSB

Het doelpunt van de kwalificatie viel pas in de slotminuut en kwam op naam van William Baeten. Onze 27-jarige landgenoot was bij de rust ingevallen en nam van dichtbij de doelman te grazen met een gekruist schot. 

Baeten is een nobele onbekende in het Belgische voetbal, want hij speelde in ons land nooit in de profreeksen. Na zijn jeugdopleiding bij STVV was hij aan de slag in eerste nationale bij Dessel en Patro Eisden, waar hij geen titularis was. In 2020 ging hij dan maar zijn kans in Roemenië en dat werd een schot in de roos.

Van Patro naar voorrondes Champions League

Bij U Craiova dwong Baeten vanuit de Roemeense tweede klasse promotie af en hij groeide er ook op het hoogste niveau uit tot een sterkhouder. Dat leverde hem deze zomer een toptransfer op naar FCSB, dat 300.000 euro neertelde voor zijn komst. Nu kroont Baeten zich dus tot matchwinnaar in de Champions League, zij het in de voorrondes.

"Het is moeilijk om te beschrijven wat ik nu voel. Dit is het mooiste moment van mijn carrière. Ik kan het eigenlijk nog steeds niet geloven", citeert Het Nieuwsblad dan ook de reactie van Baeten achteraf voor de Roemeense televisie. In de derde voorronde wacht Baeten en FCSB een lastige confrontatie met Sparta Praag.

Had je al van hem gehoord?

Meest recent

Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

59
59
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

154
154
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

31
31
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

666
666
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

134
134
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

346
346
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

58
58
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

816
816
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

97
97
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

178
178
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

263
263
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

107
107
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

324
324
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

320
320
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

68
68
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

39
39
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

891
891
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

93
93
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

169
169
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

704
704
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

374
374
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

268
268
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

646
646
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

446
446
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

393
393

Meer sportnieuws