Onbekende Belg schrijft voetbalsprookje bij FCSB

108 stemmen
Onbekende Belg schrijft voetbalsprookje bij FCSB

Donderdagavond komen Cercle Brugge en AA Gent in actie in de voorrondes van respectievelijk de Europa League en Conference League. Er zijn echter ook nog de nodige andere Belgen aan de slag op het Europese toneel met buitenlandse clubs. Eén van hen schreef woensdagavond een mooi sprookje.

In de Champions League wist de Roemeense kampioen FCSB - het vroegere Steaua Boekarest - zich immers te plaatsen voor de derde voorronde. Het deed dat door met 0-1 te gaan winnen op het veld van Maccabi Tel Aviv, nadat de heenwedstrijd op 1-1 geëindigd was.

Baeten matchwinnaar bij FCSB

Het doelpunt van de kwalificatie viel pas in de slotminuut en kwam op naam van William Baeten. Onze 27-jarige landgenoot was bij de rust ingevallen en nam van dichtbij de doelman te grazen met een gekruist schot. 

Baeten is een nobele onbekende in het Belgische voetbal, want hij speelde in ons land nooit in de profreeksen. Na zijn jeugdopleiding bij STVV was hij aan de slag in eerste nationale bij Dessel en Patro Eisden, waar hij geen titularis was. In 2020 ging hij dan maar zijn kans in Roemenië en dat werd een schot in de roos.

Van Patro naar voorrondes Champions League

Bij U Craiova dwong Baeten vanuit de Roemeense tweede klasse promotie af en hij groeide er ook op het hoogste niveau uit tot een sterkhouder. Dat leverde hem deze zomer een toptransfer op naar FCSB, dat 300.000 euro neertelde voor zijn komst. Nu kroont Baeten zich dus tot matchwinnaar in de Champions League, zij het in de voorrondes.

"Het is moeilijk om te beschrijven wat ik nu voel. Dit is het mooiste moment van mijn carrière. Ik kan het eigenlijk nog steeds niet geloven", citeert Het Nieuwsblad dan ook de reactie van Baeten achteraf voor de Roemeense televisie. In de derde voorronde wacht Baeten en FCSB een lastige confrontatie met Sparta Praag.

Had je al van hem gehoord?

Meest recent

Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

16
16
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

130
130
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

112
112
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

133
133
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

694
694
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

354
354
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

150
150
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

145
145
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

77
77
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

205
205
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

189
189
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

534
534
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

634
634
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

314
314
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

589
589
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

471
471
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

663
663
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

294
294
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

96
96
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

277
277
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

325
325
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

179
179
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

416
416
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

172
172
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

267
267

Meer sportnieuws