Onbekende Belg schrijft voetbalsprookje bij FCSB

108 stemmen
Onbekende Belg schrijft voetbalsprookje bij FCSB

Donderdagavond komen Cercle Brugge en AA Gent in actie in de voorrondes van respectievelijk de Europa League en Conference League. Er zijn echter ook nog de nodige andere Belgen aan de slag op het Europese toneel met buitenlandse clubs. Eén van hen schreef woensdagavond een mooi sprookje.

In de Champions League wist de Roemeense kampioen FCSB - het vroegere Steaua Boekarest - zich immers te plaatsen voor de derde voorronde. Het deed dat door met 0-1 te gaan winnen op het veld van Maccabi Tel Aviv, nadat de heenwedstrijd op 1-1 geëindigd was.

Baeten matchwinnaar bij FCSB

Het doelpunt van de kwalificatie viel pas in de slotminuut en kwam op naam van William Baeten. Onze 27-jarige landgenoot was bij de rust ingevallen en nam van dichtbij de doelman te grazen met een gekruist schot. 

Baeten is een nobele onbekende in het Belgische voetbal, want hij speelde in ons land nooit in de profreeksen. Na zijn jeugdopleiding bij STVV was hij aan de slag in eerste nationale bij Dessel en Patro Eisden, waar hij geen titularis was. In 2020 ging hij dan maar zijn kans in Roemenië en dat werd een schot in de roos.

Van Patro naar voorrondes Champions League

Bij U Craiova dwong Baeten vanuit de Roemeense tweede klasse promotie af en hij groeide er ook op het hoogste niveau uit tot een sterkhouder. Dat leverde hem deze zomer een toptransfer op naar FCSB, dat 300.000 euro neertelde voor zijn komst. Nu kroont Baeten zich dus tot matchwinnaar in de Champions League, zij het in de voorrondes.

"Het is moeilijk om te beschrijven wat ik nu voel. Dit is het mooiste moment van mijn carrière. Ik kan het eigenlijk nog steeds niet geloven", citeert Het Nieuwsblad dan ook de reactie van Baeten achteraf voor de Roemeense televisie. In de derde voorronde wacht Baeten en FCSB een lastige confrontatie met Sparta Praag.

Had je al van hem gehoord?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

28
28
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

23
23
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

24
24
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

71
71
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

66
66
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

77
77
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

59
59
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

94
94
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

34
34
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

86
86
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

153
153
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

221
221
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

503
503
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

174
174
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

461
461
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

861
861
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

368
368
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

176
176
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

702
702
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

601
601
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws