Onbekende Belg schrijft voetbalsprookje bij FCSB

door
Onbekende Belg schrijft voetbalsprookje bij FCSB

Donderdagavond komen Cercle Brugge en AA Gent in actie in de voorrondes van respectievelijk de Europa League en Conference League. Er zijn echter ook nog de nodige andere Belgen aan de slag op het Europese toneel met buitenlandse clubs. Eén van hen schreef woensdagavond een mooi sprookje.

In de Champions League wist de Roemeense kampioen FCSB - het vroegere Steaua Boekarest - zich immers te plaatsen voor de derde voorronde. Het deed dat door met 0-1 te gaan winnen op het veld van Maccabi Tel Aviv, nadat de heenwedstrijd op 1-1 geëindigd was.

Baeten matchwinnaar bij FCSB

Het doelpunt van de kwalificatie viel pas in de slotminuut en kwam op naam van William Baeten. Onze 27-jarige landgenoot was bij de rust ingevallen en nam van dichtbij de doelman te grazen met een gekruist schot. 

Baeten is een nobele onbekende in het Belgische voetbal, want hij speelde in ons land nooit in de profreeksen. Na zijn jeugdopleiding bij STVV was hij aan de slag in eerste nationale bij Dessel en Patro Eisden, waar hij geen titularis was. In 2020 ging hij dan maar zijn kans in Roemenië en dat werd een schot in de roos.

Van Patro naar voorrondes Champions League

Bij U Craiova dwong Baeten vanuit de Roemeense tweede klasse promotie af en hij groeide er ook op het hoogste niveau uit tot een sterkhouder. Dat leverde hem deze zomer een toptransfer op naar FCSB, dat 300.000 euro neertelde voor zijn komst. Nu kroont Baeten zich dus tot matchwinnaar in de Champions League, zij het in de voorrondes.

"Het is moeilijk om te beschrijven wat ik nu voel. Dit is het mooiste moment van mijn carrière. Ik kan het eigenlijk nog steeds niet geloven", citeert Het Nieuwsblad dan ook de reactie van Baeten achteraf voor de Roemeense televisie. In de derde voorronde wacht Baeten en FCSB een lastige confrontatie met Sparta Praag.

Had je al van hem gehoord?

Meest recent

Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

23
23
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

95
95
'Real Madrid flirt met Kompany: miljoenendeal op komst?'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

107
107
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

46
46
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

244
244
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

244
244
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

31
31
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

53
53
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

277
277
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

256
256
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

130
130
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

95
95
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

98
98
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

294
294
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

84
84
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

364
364
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

124
124
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

284
284
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

431
431
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

273
273
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

730
730
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

284
284
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

183
183
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

126
126
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

192
192

Meer sportnieuws