Onbekende Belg schrijft voetbalsprookje bij FCSB

door
Onbekende Belg schrijft voetbalsprookje bij FCSB

Donderdagavond komen Cercle Brugge en AA Gent in actie in de voorrondes van respectievelijk de Europa League en Conference League. Er zijn echter ook nog de nodige andere Belgen aan de slag op het Europese toneel met buitenlandse clubs. Eén van hen schreef woensdagavond een mooi sprookje.

In de Champions League wist de Roemeense kampioen FCSB - het vroegere Steaua Boekarest - zich immers te plaatsen voor de derde voorronde. Het deed dat door met 0-1 te gaan winnen op het veld van Maccabi Tel Aviv, nadat de heenwedstrijd op 1-1 geëindigd was.

LEES OOK: Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

Baeten matchwinnaar bij FCSB

Het doelpunt van de kwalificatie viel pas in de slotminuut en kwam op naam van William Baeten. Onze 27-jarige landgenoot was bij de rust ingevallen en nam van dichtbij de doelman te grazen met een gekruist schot. 

Baeten is een nobele onbekende in het Belgische voetbal, want hij speelde in ons land nooit in de profreeksen. Na zijn jeugdopleiding bij STVV was hij aan de slag in eerste nationale bij Dessel en Patro Eisden, waar hij geen titularis was. In 2020 ging hij dan maar zijn kans in Roemenië en dat werd een schot in de roos.

Van Patro naar voorrondes Champions League

Bij U Craiova dwong Baeten vanuit de Roemeense tweede klasse promotie af en hij groeide er ook op het hoogste niveau uit tot een sterkhouder. Dat leverde hem deze zomer een toptransfer op naar FCSB, dat 300.000 euro neertelde voor zijn komst. Nu kroont Baeten zich dus tot matchwinnaar in de Champions League, zij het in de voorrondes.

"Het is moeilijk om te beschrijven wat ik nu voel. Dit is het mooiste moment van mijn carrière. Ik kan het eigenlijk nog steeds niet geloven", citeert Het Nieuwsblad dan ook de reactie van Baeten achteraf voor de Roemeense televisie. In de derde voorronde wacht Baeten en FCSB een lastige confrontatie met Sparta Praag.

Had je al van hem gehoord?

Meest recent

'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

13
13
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

29
29
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

290
290
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

64
64
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

10
10
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

14
14
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

138
138
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

162
162
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

134
134
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

305
305
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

235
235
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

132
132
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

591
591
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

122
122
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

145
145
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

49
49
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

167
167
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

170
170
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

578
578
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

133
133
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

226
226
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

55
55
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

193
193
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

159
159

Meer sportnieuws