'Fredberg haalt zijn gram met twee knappe deals'

door
'Fredberg haalt zijn gram met twee knappe deals'

Jesper Fredberg kreeg al heel wat (onterechte) kritiek vanwege het feit dat RSC Anderlecht nog niet zwaar toesloeg op de transfermarkt. Daar komt dus verandering in. Wachten loont.

LEES OOK: Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Foket en Augustinsson

Anderlecht haalde vorig jaar ongeveer 40 miljoen euro op in de zomer. Daardoor kon Paars-Wit ruim 20 miljoen euro spenderen op de transfermarkt, maar de grote transfers kwamen daar ook pas in augustus. Anderlecht moest toen veel meer spelers halen dan deze zomer, waardoor Fredberg nu voor augustus minder deed én omwille van het feit dat voorlopig enkel Zeno Debast met 15,5 miljoen euro geld opbracht. Geduld is een schone deugd in het voetbal.

Anderlecht haalde Jan-Carlo Simic voor 3 miljoen euro en het wachten heeft ook geloond bij Ludwig Augustinsson en Thomas Foket. De Zweed komt volgens Spaanse bronnen zelfs gratis naar Brussel. Aanvankelijk hoopte Sevilla nog geld te vangen, maar Fredberg haalde zijn slag thuis. Mogelijk betaalt Anderlecht wel nog bonussen bij het halen van bepaalde doelstellingen. 

Nog zeker drie aanwinsten

Foket heeft een marktwaarde van 6 miljoen euro, maar de verdediger trekt voor héél wat minder naar Brussel. Franse bronnen spraken van een transferprijs die zelfs lager ligt dan 3 miljoen euro. Daarmee doet Anderlecht dus een goede deal.

Dat is een goede zaak voor Paars-Wit, want het wil ook nog een doelman, creatieve middenvelder en minstens een flankaanvaller halen. Het kan elke euro daarbij goed gebruiken.

Goed onderhandeld van Fredberg?

Meest recent

'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

61
61
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

49
49
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

185
185
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

353
353
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

259
259
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

314
314
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

359
359
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

46
46
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

380
380
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

65
65
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

65
65
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

68
68
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

218
218
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

246
246
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

409
409
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

89
89
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

180
180
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

301
301
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

183
183
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

73
73
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

166
166
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

167
167
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

368
368
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

178
178
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1295
1295

Meer sportnieuws