Transferbom richt gigantische schade aan bij AA Gent

1712 stemmen
Transferbom richt gigantische schade aan bij AA Gent

In april vorig jaar verlengde Julien De Sart zijn contract bij AA Gent tot 2028, ondanks buitenlandse interesse. De Sart liet zes maanden geleden echter weten open te staan voor een nieuwe uitdaging, en droomde van een transfer deze zomer.

Hij kreeg vorige week een lucratief aanbod van Al-Rayyan uit Qatar, waar hij drie keer meer zou verdienen. De Buffalo's wilden hem niet laten gaan, gezien zijn cruciale rol binnen de ploeg.

De Sart's vertrekverzoek voor veel discussie binnen AA Gent, en de club zou niet zomaar zou toegeven, aangezien De Sart's waarde voor Gent veel hoger is dan zijn marktwaarde.

Uiteindelijk bereikten Gent en Al-Rayyan een mondeling akkoord over een transfer ter waarde van 7 miljoen euro plus bonussen. Dit maakt De Sart een van de top tien grootste uitgaande transfers van Gent en geeft de club financiële ruimte op de transfermarkt.

LEES OOK: ‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

Ceci n'est pas de l'art: AA Gent behoudt controle over De Sart

In april vorig jaar verlengde Julien De Sart zijn contract bij AA Gent, ondanks de buitenlandse interesse na zijn indrukwekkende seizoen. De belangrijke middenvelder koos ervoor om bij de Buffalo’s te blijven.

Gent kondigde de contractverlenging van De Sart op een ludieke en creatieve manier aan op social media, geïnspireerd door de Belgische surrealist René Magritte. De creatieve cel van Gent verwees naar Magritte's schilderij "Ceci n'est pas une pipe" met de twist: "Ceci n'est pas de l'art".

Door zijn nieuwe contract, dat loopt tot 2028, heeft De Sart ervoor gezorgd dat de club de controle behoudt over zijn toekomst. Toch liet De Sart zes maanden geleden, in februari, doorschemeren dat hij openstaat voor een nieuwe uitdaging.

In het programma Extra Time werd hem gevraagd of hij nog eens zijn geluk in het buitenland wilde beproeven, en zonder aarzeling bevestigde hij dat. Op 29-jarige leeftijd beseft De Sart dat de tijd dringt en een transfer deze zomer leek voor hem het ideale scenario.

De Sart kan drie keer meer verdienen bij Al-Rayyan

Julien De Sart heeft met zijn contractverlenging tot 2028 bij AA Gent zijn toekomst stevig aan de club verbonden, wat zijn wens om te vertrekken bemoeilijkte. Vorige week werd bekend dat Al-Rayyan uit Qatar hem een zeer lucratief aanbod heeft gedaan, waarbij hij drie keer zoveel zou kunnen verdienen als bij Gent.

De Sart wilde deze financiële kans graag benutten, maar AA Gent ziet hem echter als een cruciale speler op het middenveld en wilde hem absoluut niet laten gaan. Door zijn contractverlenging tot 2028 stond de club sterk in de onderhandelingen.

De Sart realiseerde zich dat hij in een zwakke onderhandelingspositie verkeerde en verscheen vorige week niet op de club, daags voor de belangrijke UEFA Conference League-wedstrijd tegen Vikingur. Officieel was hij ziek, maar het is duidelijk dat zijn afwezigheid te maken had met zijn transferwens.

Gelukkig was De Sart op tijd 'hersteld' voor de wedstrijd tegen Vikingur, waar de thuisfans zijn naam luidkeels scandeerden. Volgens Het Laatste Nieuws was dit "een smeekbede om toch te blijven." De Sart reageerde met respect en waardering op de steun van de fans.

De Sart-bom richt grote schade aan bij AA Gent

Volgens Het Laatste Nieuws wilde Julien De Sart koste wat het kost vertrekken bij AA Gent om zijn lucratieve aanbieding uit Qatar te accepteren. Dit zorgde voor veel discussie binnen de club, vooral op de vooravond van de seizoensopener tegen Vikingur.

“Een bommetje dat serieus wat schade aanrichtte bij de Buffalo's, niet het minst in de bestuurskamer”, meldde de krant.

Sportief directeur Arnar Vidarsson toonde opvallend veel begrip voor De Sart's situatie en erkende dat het mentaal zwaar is voor de middenvelder. Gent wilde echter niet zomaar toegeven aan een transfer, omdat het openingsbod van de Qatari ontoereikend was.

“De waarde van De Sart voor AA Gent is vele malen hoger dan zijn marktwaarde”, aldus HLN. Wouter Vrancken en de club zagen in De Sart de nieuwe leider van de Buffalo’s in het Baro-tijdperk.

Vidarsson benadrukte: “Dan is het heel jammer dat we moeten constateren dat er interesse komt vanuit een land waartegen wij niet kunnen concurreren.” Desondanks bleef Vidarsson vechten om De Sart bij de club te houden.

“We blijven vechten voor Julien. Hij kan in Qatar veel geld verdienen. Wij gaan er alles aan doen om hem bij ons te houden, maar we zullen ook respect hebben voor zijn wensen.”

AA Gent haalt slag thuis: 7 miljoen plus bonussen

Tussen de lijnen valt te lezen dat AA Gent vooral geïnteresseerd was in een passende financiële compensatie om Julien De Sart te laten vertrekken. Vorige week donderdag meldde Het Laatste Nieuws dat Gent en Al-Rayyan een mondeling akkoord hadden bereikt over een transfer ter waarde van 7 miljoen euro plus bonussen.

De onderhandelingen verliepen naar verluidt in goede verstandhouding tussen alle partijen, die er nu dus uit zijn.

Het is logisch dat Gent meewerkte aan de transfer, aangezien De Sart hierdoor in de top tien van grootste uitgaande transfers van Gent zal komen en de Buffalo’s dringend geld nodig hebben om te kunnen manoeuvreren op de transfermarkt.

De Sart vertrok vorig weekend richting Qatar om zijn medische testen af te leggen en zijn lucratieve transfer af te ronden. Hij maakte geen deel uit van de wedstrijdselectie tegen KV Kortrijk en ondertekent een driejarig contract bij Al Rayyan.

AA Gent had geen andere keuze dan De Sart te verkopen

Meest recent

'Plottwist in Brugge: target Club tekent bij ... Cercle'

In de zoektocht naar een nieuwe flankaanvaller deden er de afgelopen weken tal van namen de ronde ...

52
52
'Anderlecht duwt door: Sibierski lanceert slotoffensief'

Met een 2-1 zege tegen La Louvière heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart niet gemist. ...

155
155
'Leko klapt uit de biecht: vuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge heeft al een drukke zomer achter de rug, maar het huiswerk zit er nog steeds niet op in ...

224
224
'Kassa rinkelt bij KRC Genk: opvolger al onderweg'

Konstantinos Karetsas liet de kassa er al luider dan ooit rinkelen, terwijl Rafiu Durosinmi het ...

164
164
'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

296
296
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

281
281
'Transferbommetje bij AA Gent: deal van bijna 5 miljoen'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

179
179
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

81
81
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

807
807
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

127
127
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

411
411
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1562
1562
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

365
365
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

492
492
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

362
362
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

423
423
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolgers Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

1207
1207
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

366
366
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

310
310
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

315
315
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

391
391
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

74
74
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

64
64
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

576
576
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

40
40

Meer sportnieuws