Transferbom richt gigantische schade aan bij AA Gent

1711 stemmen
Transferbom richt gigantische schade aan bij AA Gent

In april vorig jaar verlengde Julien De Sart zijn contract bij AA Gent tot 2028, ondanks buitenlandse interesse. De Sart liet zes maanden geleden echter weten open te staan voor een nieuwe uitdaging, en droomde van een transfer deze zomer.

Hij kreeg vorige week een lucratief aanbod van Al-Rayyan uit Qatar, waar hij drie keer meer zou verdienen. De Buffalo's wilden hem niet laten gaan, gezien zijn cruciale rol binnen de ploeg.

De Sart's vertrekverzoek voor veel discussie binnen AA Gent, en de club zou niet zomaar zou toegeven, aangezien De Sart's waarde voor Gent veel hoger is dan zijn marktwaarde.

Uiteindelijk bereikten Gent en Al-Rayyan een mondeling akkoord over een transfer ter waarde van 7 miljoen euro plus bonussen. Dit maakt De Sart een van de top tien grootste uitgaande transfers van Gent en geeft de club financiële ruimte op de transfermarkt.

LEES OOK: De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

Ceci n'est pas de l'art: AA Gent behoudt controle over De Sart

In april vorig jaar verlengde Julien De Sart zijn contract bij AA Gent, ondanks de buitenlandse interesse na zijn indrukwekkende seizoen. De belangrijke middenvelder koos ervoor om bij de Buffalo’s te blijven.

Gent kondigde de contractverlenging van De Sart op een ludieke en creatieve manier aan op social media, geïnspireerd door de Belgische surrealist René Magritte. De creatieve cel van Gent verwees naar Magritte's schilderij "Ceci n'est pas une pipe" met de twist: "Ceci n'est pas de l'art".

Door zijn nieuwe contract, dat loopt tot 2028, heeft De Sart ervoor gezorgd dat de club de controle behoudt over zijn toekomst. Toch liet De Sart zes maanden geleden, in februari, doorschemeren dat hij openstaat voor een nieuwe uitdaging.

In het programma Extra Time werd hem gevraagd of hij nog eens zijn geluk in het buitenland wilde beproeven, en zonder aarzeling bevestigde hij dat. Op 29-jarige leeftijd beseft De Sart dat de tijd dringt en een transfer deze zomer leek voor hem het ideale scenario.

De Sart kan drie keer meer verdienen bij Al-Rayyan

Julien De Sart heeft met zijn contractverlenging tot 2028 bij AA Gent zijn toekomst stevig aan de club verbonden, wat zijn wens om te vertrekken bemoeilijkte. Vorige week werd bekend dat Al-Rayyan uit Qatar hem een zeer lucratief aanbod heeft gedaan, waarbij hij drie keer zoveel zou kunnen verdienen als bij Gent.

De Sart wilde deze financiële kans graag benutten, maar AA Gent ziet hem echter als een cruciale speler op het middenveld en wilde hem absoluut niet laten gaan. Door zijn contractverlenging tot 2028 stond de club sterk in de onderhandelingen.

De Sart realiseerde zich dat hij in een zwakke onderhandelingspositie verkeerde en verscheen vorige week niet op de club, daags voor de belangrijke UEFA Conference League-wedstrijd tegen Vikingur. Officieel was hij ziek, maar het is duidelijk dat zijn afwezigheid te maken had met zijn transferwens.

Gelukkig was De Sart op tijd 'hersteld' voor de wedstrijd tegen Vikingur, waar de thuisfans zijn naam luidkeels scandeerden. Volgens Het Laatste Nieuws was dit "een smeekbede om toch te blijven." De Sart reageerde met respect en waardering op de steun van de fans.

De Sart-bom richt grote schade aan bij AA Gent

Volgens Het Laatste Nieuws wilde Julien De Sart koste wat het kost vertrekken bij AA Gent om zijn lucratieve aanbieding uit Qatar te accepteren. Dit zorgde voor veel discussie binnen de club, vooral op de vooravond van de seizoensopener tegen Vikingur.

“Een bommetje dat serieus wat schade aanrichtte bij de Buffalo's, niet het minst in de bestuurskamer”, meldde de krant.

Sportief directeur Arnar Vidarsson toonde opvallend veel begrip voor De Sart's situatie en erkende dat het mentaal zwaar is voor de middenvelder. Gent wilde echter niet zomaar toegeven aan een transfer, omdat het openingsbod van de Qatari ontoereikend was.

“De waarde van De Sart voor AA Gent is vele malen hoger dan zijn marktwaarde”, aldus HLN. Wouter Vrancken en de club zagen in De Sart de nieuwe leider van de Buffalo’s in het Baro-tijdperk.

Vidarsson benadrukte: “Dan is het heel jammer dat we moeten constateren dat er interesse komt vanuit een land waartegen wij niet kunnen concurreren.” Desondanks bleef Vidarsson vechten om De Sart bij de club te houden.

“We blijven vechten voor Julien. Hij kan in Qatar veel geld verdienen. Wij gaan er alles aan doen om hem bij ons te houden, maar we zullen ook respect hebben voor zijn wensen.”

AA Gent haalt slag thuis: 7 miljoen plus bonussen

Tussen de lijnen valt te lezen dat AA Gent vooral geïnteresseerd was in een passende financiële compensatie om Julien De Sart te laten vertrekken. Vorige week donderdag meldde Het Laatste Nieuws dat Gent en Al-Rayyan een mondeling akkoord hadden bereikt over een transfer ter waarde van 7 miljoen euro plus bonussen.

De onderhandelingen verliepen naar verluidt in goede verstandhouding tussen alle partijen, die er nu dus uit zijn.

Het is logisch dat Gent meewerkte aan de transfer, aangezien De Sart hierdoor in de top tien van grootste uitgaande transfers van Gent zal komen en de Buffalo’s dringend geld nodig hebben om te kunnen manoeuvreren op de transfermarkt.

De Sart vertrok vorig weekend richting Qatar om zijn medische testen af te leggen en zijn lucratieve transfer af te ronden. Hij maakte geen deel uit van de wedstrijdselectie tegen KV Kortrijk en ondertekent een driejarig contract bij Al Rayyan.

AA Gent had geen andere keuze dan De Sart te verkopen

Meest recent

De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

2
2
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

219
219
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

132
132
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

106
106
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

40
40
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

106
106
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

535
535
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

73
73
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

206
206
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

275
275
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

198
198
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

503
503
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

129
129
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

110
110
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

65
65
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

180
180
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

318
318
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

134
134
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

62
62
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

82
82
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

272
272
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

123
123
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

83
83
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

172
172
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

460
460

Meer sportnieuws