Transferbom richt gigantische schade aan bij AA Gent

1711 stemmen
Transferbom richt gigantische schade aan bij AA Gent

In april vorig jaar verlengde Julien De Sart zijn contract bij AA Gent tot 2028, ondanks buitenlandse interesse. De Sart liet zes maanden geleden echter weten open te staan voor een nieuwe uitdaging, en droomde van een transfer deze zomer.

Hij kreeg vorige week een lucratief aanbod van Al-Rayyan uit Qatar, waar hij drie keer meer zou verdienen. De Buffalo's wilden hem niet laten gaan, gezien zijn cruciale rol binnen de ploeg.

De Sart's vertrekverzoek voor veel discussie binnen AA Gent, en de club zou niet zomaar zou toegeven, aangezien De Sart's waarde voor Gent veel hoger is dan zijn marktwaarde.

Uiteindelijk bereikten Gent en Al-Rayyan een mondeling akkoord over een transfer ter waarde van 7 miljoen euro plus bonussen. Dit maakt De Sart een van de top tien grootste uitgaande transfers van Gent en geeft de club financiële ruimte op de transfermarkt.

LEES OOK: Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Ceci n'est pas de l'art: AA Gent behoudt controle over De Sart

In april vorig jaar verlengde Julien De Sart zijn contract bij AA Gent, ondanks de buitenlandse interesse na zijn indrukwekkende seizoen. De belangrijke middenvelder koos ervoor om bij de Buffalo’s te blijven.

Gent kondigde de contractverlenging van De Sart op een ludieke en creatieve manier aan op social media, geïnspireerd door de Belgische surrealist René Magritte. De creatieve cel van Gent verwees naar Magritte's schilderij "Ceci n'est pas une pipe" met de twist: "Ceci n'est pas de l'art".

Door zijn nieuwe contract, dat loopt tot 2028, heeft De Sart ervoor gezorgd dat de club de controle behoudt over zijn toekomst. Toch liet De Sart zes maanden geleden, in februari, doorschemeren dat hij openstaat voor een nieuwe uitdaging.

In het programma Extra Time werd hem gevraagd of hij nog eens zijn geluk in het buitenland wilde beproeven, en zonder aarzeling bevestigde hij dat. Op 29-jarige leeftijd beseft De Sart dat de tijd dringt en een transfer deze zomer leek voor hem het ideale scenario.

De Sart kan drie keer meer verdienen bij Al-Rayyan

Julien De Sart heeft met zijn contractverlenging tot 2028 bij AA Gent zijn toekomst stevig aan de club verbonden, wat zijn wens om te vertrekken bemoeilijkte. Vorige week werd bekend dat Al-Rayyan uit Qatar hem een zeer lucratief aanbod heeft gedaan, waarbij hij drie keer zoveel zou kunnen verdienen als bij Gent.

De Sart wilde deze financiële kans graag benutten, maar AA Gent ziet hem echter als een cruciale speler op het middenveld en wilde hem absoluut niet laten gaan. Door zijn contractverlenging tot 2028 stond de club sterk in de onderhandelingen.

De Sart realiseerde zich dat hij in een zwakke onderhandelingspositie verkeerde en verscheen vorige week niet op de club, daags voor de belangrijke UEFA Conference League-wedstrijd tegen Vikingur. Officieel was hij ziek, maar het is duidelijk dat zijn afwezigheid te maken had met zijn transferwens.

Gelukkig was De Sart op tijd 'hersteld' voor de wedstrijd tegen Vikingur, waar de thuisfans zijn naam luidkeels scandeerden. Volgens Het Laatste Nieuws was dit "een smeekbede om toch te blijven." De Sart reageerde met respect en waardering op de steun van de fans.

De Sart-bom richt grote schade aan bij AA Gent

Volgens Het Laatste Nieuws wilde Julien De Sart koste wat het kost vertrekken bij AA Gent om zijn lucratieve aanbieding uit Qatar te accepteren. Dit zorgde voor veel discussie binnen de club, vooral op de vooravond van de seizoensopener tegen Vikingur.

“Een bommetje dat serieus wat schade aanrichtte bij de Buffalo's, niet het minst in de bestuurskamer”, meldde de krant.

Sportief directeur Arnar Vidarsson toonde opvallend veel begrip voor De Sart's situatie en erkende dat het mentaal zwaar is voor de middenvelder. Gent wilde echter niet zomaar toegeven aan een transfer, omdat het openingsbod van de Qatari ontoereikend was.

“De waarde van De Sart voor AA Gent is vele malen hoger dan zijn marktwaarde”, aldus HLN. Wouter Vrancken en de club zagen in De Sart de nieuwe leider van de Buffalo’s in het Baro-tijdperk.

Vidarsson benadrukte: “Dan is het heel jammer dat we moeten constateren dat er interesse komt vanuit een land waartegen wij niet kunnen concurreren.” Desondanks bleef Vidarsson vechten om De Sart bij de club te houden.

“We blijven vechten voor Julien. Hij kan in Qatar veel geld verdienen. Wij gaan er alles aan doen om hem bij ons te houden, maar we zullen ook respect hebben voor zijn wensen.”

AA Gent haalt slag thuis: 7 miljoen plus bonussen

Tussen de lijnen valt te lezen dat AA Gent vooral geïnteresseerd was in een passende financiële compensatie om Julien De Sart te laten vertrekken. Vorige week donderdag meldde Het Laatste Nieuws dat Gent en Al-Rayyan een mondeling akkoord hadden bereikt over een transfer ter waarde van 7 miljoen euro plus bonussen.

De onderhandelingen verliepen naar verluidt in goede verstandhouding tussen alle partijen, die er nu dus uit zijn.

Het is logisch dat Gent meewerkte aan de transfer, aangezien De Sart hierdoor in de top tien van grootste uitgaande transfers van Gent zal komen en de Buffalo’s dringend geld nodig hebben om te kunnen manoeuvreren op de transfermarkt.

De Sart vertrok vorig weekend richting Qatar om zijn medische testen af te leggen en zijn lucratieve transfer af te ronden. Hij maakte geen deel uit van de wedstrijdselectie tegen KV Kortrijk en ondertekent een driejarig contract bij Al Rayyan.

AA Gent had geen andere keuze dan De Sart te verkopen

Meest recent

Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

14
14
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

33
33
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

179
179
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

127
127
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

397
397
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

383
383
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

115
115
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

74
74
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

220
220
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

117
117
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

76
76
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

307
307
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

241
241
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

98
98
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

99
99
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

264
264
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

164
164
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

402
402
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

138
138
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

93
93
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

218
218
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

36
36
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

537
537
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

236
236

Meer sportnieuws