Transferbom richt gigantische schade aan bij AA Gent

1712
Transferbom richt gigantische schade aan bij AA Gent

In april vorig jaar verlengde Julien De Sart zijn contract bij AA Gent tot 2028, ondanks buitenlandse interesse. De Sart liet zes maanden geleden echter weten open te staan voor een nieuwe uitdaging, en droomde van een transfer deze zomer.

Hij kreeg vorige week een lucratief aanbod van Al-Rayyan uit Qatar, waar hij drie keer meer zou verdienen. De Buffalo's wilden hem niet laten gaan, gezien zijn cruciale rol binnen de ploeg.

De Sart's vertrekverzoek voor veel discussie binnen AA Gent, en de club zou niet zomaar zou toegeven, aangezien De Sart's waarde voor Gent veel hoger is dan zijn marktwaarde.

Uiteindelijk bereikten Gent en Al-Rayyan een mondeling akkoord over een transfer ter waarde van 7 miljoen euro plus bonussen. Dit maakt De Sart een van de top tien grootste uitgaande transfers van Gent en geeft de club financiële ruimte op de transfermarkt.

LEES OOK: De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Ceci n'est pas de l'art: AA Gent behoudt controle over De Sart

In april vorig jaar verlengde Julien De Sart zijn contract bij AA Gent, ondanks de buitenlandse interesse na zijn indrukwekkende seizoen. De belangrijke middenvelder koos ervoor om bij de Buffalo’s te blijven.

Gent kondigde de contractverlenging van De Sart op een ludieke en creatieve manier aan op social media, geïnspireerd door de Belgische surrealist René Magritte. De creatieve cel van Gent verwees naar Magritte's schilderij "Ceci n'est pas une pipe" met de twist: "Ceci n'est pas de l'art".

Door zijn nieuwe contract, dat loopt tot 2028, heeft De Sart ervoor gezorgd dat de club de controle behoudt over zijn toekomst. Toch liet De Sart zes maanden geleden, in februari, doorschemeren dat hij openstaat voor een nieuwe uitdaging.

In het programma Extra Time werd hem gevraagd of hij nog eens zijn geluk in het buitenland wilde beproeven, en zonder aarzeling bevestigde hij dat. Op 29-jarige leeftijd beseft De Sart dat de tijd dringt en een transfer deze zomer leek voor hem het ideale scenario.

De Sart kan drie keer meer verdienen bij Al-Rayyan

Julien De Sart heeft met zijn contractverlenging tot 2028 bij AA Gent zijn toekomst stevig aan de club verbonden, wat zijn wens om te vertrekken bemoeilijkte. Vorige week werd bekend dat Al-Rayyan uit Qatar hem een zeer lucratief aanbod heeft gedaan, waarbij hij drie keer zoveel zou kunnen verdienen als bij Gent.

De Sart wilde deze financiële kans graag benutten, maar AA Gent ziet hem echter als een cruciale speler op het middenveld en wilde hem absoluut niet laten gaan. Door zijn contractverlenging tot 2028 stond de club sterk in de onderhandelingen.

De Sart realiseerde zich dat hij in een zwakke onderhandelingspositie verkeerde en verscheen vorige week niet op de club, daags voor de belangrijke UEFA Conference League-wedstrijd tegen Vikingur. Officieel was hij ziek, maar het is duidelijk dat zijn afwezigheid te maken had met zijn transferwens.

Gelukkig was De Sart op tijd 'hersteld' voor de wedstrijd tegen Vikingur, waar de thuisfans zijn naam luidkeels scandeerden. Volgens Het Laatste Nieuws was dit "een smeekbede om toch te blijven." De Sart reageerde met respect en waardering op de steun van de fans.

De Sart-bom richt grote schade aan bij AA Gent

Volgens Het Laatste Nieuws wilde Julien De Sart koste wat het kost vertrekken bij AA Gent om zijn lucratieve aanbieding uit Qatar te accepteren. Dit zorgde voor veel discussie binnen de club, vooral op de vooravond van de seizoensopener tegen Vikingur.

“Een bommetje dat serieus wat schade aanrichtte bij de Buffalo's, niet het minst in de bestuurskamer”, meldde de krant.

Sportief directeur Arnar Vidarsson toonde opvallend veel begrip voor De Sart's situatie en erkende dat het mentaal zwaar is voor de middenvelder. Gent wilde echter niet zomaar toegeven aan een transfer, omdat het openingsbod van de Qatari ontoereikend was.

“De waarde van De Sart voor AA Gent is vele malen hoger dan zijn marktwaarde”, aldus HLN. Wouter Vrancken en de club zagen in De Sart de nieuwe leider van de Buffalo’s in het Baro-tijdperk.

Vidarsson benadrukte: “Dan is het heel jammer dat we moeten constateren dat er interesse komt vanuit een land waartegen wij niet kunnen concurreren.” Desondanks bleef Vidarsson vechten om De Sart bij de club te houden.

“We blijven vechten voor Julien. Hij kan in Qatar veel geld verdienen. Wij gaan er alles aan doen om hem bij ons te houden, maar we zullen ook respect hebben voor zijn wensen.”

AA Gent haalt slag thuis: 7 miljoen plus bonussen

Tussen de lijnen valt te lezen dat AA Gent vooral geïnteresseerd was in een passende financiële compensatie om Julien De Sart te laten vertrekken. Vorige week donderdag meldde Het Laatste Nieuws dat Gent en Al-Rayyan een mondeling akkoord hadden bereikt over een transfer ter waarde van 7 miljoen euro plus bonussen.

De onderhandelingen verliepen naar verluidt in goede verstandhouding tussen alle partijen, die er nu dus uit zijn.

Het is logisch dat Gent meewerkte aan de transfer, aangezien De Sart hierdoor in de top tien van grootste uitgaande transfers van Gent zal komen en de Buffalo’s dringend geld nodig hebben om te kunnen manoeuvreren op de transfermarkt.

De Sart vertrok vorig weekend richting Qatar om zijn medische testen af te leggen en zijn lucratieve transfer af te ronden. Hij maakte geen deel uit van de wedstrijdselectie tegen KV Kortrijk en ondertekent een driejarig contract bij Al Rayyan.

AA Gent had geen andere keuze dan De Sart te verkopen

Meest recent

Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

7
7
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

73
73
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

86
86
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

71
71
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

196
196
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

229
229
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

714
714
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

253
253
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

503
503
Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

144
144
Thorup kiest voor type-ploeg; één wissel bij AA Gent

Het ongeslagen AA Gent wil zondagnamiddag zijn leidersplaats heroveren. Maar dan moet het wel als ...

30
30
Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

225
225
Sommer wéér gruwelijk in de fout: Club-doelman compleet afgemaakt

Yann Sommer heeft een absolute rotweek achter de rug in doel bij Club Brugge. Het sluitstuk ging ...

293
293
De Bruyne doet ogen open gaan: Allegri grijpt in bij Napoli

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

352
352
Genk haalt alles uit de kast: publiekslieveling terug voor Gent

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een stevige uitdaging. Zo krijgen de Limburgers het bezoek van ...

113
113
Anderlecht blijft zoekende: afwezige dwingt basisplek af

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

463
463
Zware aderlating Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

371
371
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

158
158
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

45
45
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

587
587
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

186
186
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

311
311
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

31
31
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

133
133
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

118
118

Meer sportnieuws