Transferbom richt gigantische schade aan bij AA Gent

1712 stemmen
Transferbom richt gigantische schade aan bij AA Gent

In april vorig jaar verlengde Julien De Sart zijn contract bij AA Gent tot 2028, ondanks buitenlandse interesse. De Sart liet zes maanden geleden echter weten open te staan voor een nieuwe uitdaging, en droomde van een transfer deze zomer.

Hij kreeg vorige week een lucratief aanbod van Al-Rayyan uit Qatar, waar hij drie keer meer zou verdienen. De Buffalo's wilden hem niet laten gaan, gezien zijn cruciale rol binnen de ploeg.

De Sart's vertrekverzoek voor veel discussie binnen AA Gent, en de club zou niet zomaar zou toegeven, aangezien De Sart's waarde voor Gent veel hoger is dan zijn marktwaarde.

Uiteindelijk bereikten Gent en Al-Rayyan een mondeling akkoord over een transfer ter waarde van 7 miljoen euro plus bonussen. Dit maakt De Sart een van de top tien grootste uitgaande transfers van Gent en geeft de club financiële ruimte op de transfermarkt.

LEES OOK: ‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

Ceci n'est pas de l'art: AA Gent behoudt controle over De Sart

In april vorig jaar verlengde Julien De Sart zijn contract bij AA Gent, ondanks de buitenlandse interesse na zijn indrukwekkende seizoen. De belangrijke middenvelder koos ervoor om bij de Buffalo’s te blijven.

Gent kondigde de contractverlenging van De Sart op een ludieke en creatieve manier aan op social media, geïnspireerd door de Belgische surrealist René Magritte. De creatieve cel van Gent verwees naar Magritte's schilderij "Ceci n'est pas une pipe" met de twist: "Ceci n'est pas de l'art".

Door zijn nieuwe contract, dat loopt tot 2028, heeft De Sart ervoor gezorgd dat de club de controle behoudt over zijn toekomst. Toch liet De Sart zes maanden geleden, in februari, doorschemeren dat hij openstaat voor een nieuwe uitdaging.

In het programma Extra Time werd hem gevraagd of hij nog eens zijn geluk in het buitenland wilde beproeven, en zonder aarzeling bevestigde hij dat. Op 29-jarige leeftijd beseft De Sart dat de tijd dringt en een transfer deze zomer leek voor hem het ideale scenario.

De Sart kan drie keer meer verdienen bij Al-Rayyan

Julien De Sart heeft met zijn contractverlenging tot 2028 bij AA Gent zijn toekomst stevig aan de club verbonden, wat zijn wens om te vertrekken bemoeilijkte. Vorige week werd bekend dat Al-Rayyan uit Qatar hem een zeer lucratief aanbod heeft gedaan, waarbij hij drie keer zoveel zou kunnen verdienen als bij Gent.

De Sart wilde deze financiële kans graag benutten, maar AA Gent ziet hem echter als een cruciale speler op het middenveld en wilde hem absoluut niet laten gaan. Door zijn contractverlenging tot 2028 stond de club sterk in de onderhandelingen.

De Sart realiseerde zich dat hij in een zwakke onderhandelingspositie verkeerde en verscheen vorige week niet op de club, daags voor de belangrijke UEFA Conference League-wedstrijd tegen Vikingur. Officieel was hij ziek, maar het is duidelijk dat zijn afwezigheid te maken had met zijn transferwens.

Gelukkig was De Sart op tijd 'hersteld' voor de wedstrijd tegen Vikingur, waar de thuisfans zijn naam luidkeels scandeerden. Volgens Het Laatste Nieuws was dit "een smeekbede om toch te blijven." De Sart reageerde met respect en waardering op de steun van de fans.

De Sart-bom richt grote schade aan bij AA Gent

Volgens Het Laatste Nieuws wilde Julien De Sart koste wat het kost vertrekken bij AA Gent om zijn lucratieve aanbieding uit Qatar te accepteren. Dit zorgde voor veel discussie binnen de club, vooral op de vooravond van de seizoensopener tegen Vikingur.

“Een bommetje dat serieus wat schade aanrichtte bij de Buffalo's, niet het minst in de bestuurskamer”, meldde de krant.

Sportief directeur Arnar Vidarsson toonde opvallend veel begrip voor De Sart's situatie en erkende dat het mentaal zwaar is voor de middenvelder. Gent wilde echter niet zomaar toegeven aan een transfer, omdat het openingsbod van de Qatari ontoereikend was.

“De waarde van De Sart voor AA Gent is vele malen hoger dan zijn marktwaarde”, aldus HLN. Wouter Vrancken en de club zagen in De Sart de nieuwe leider van de Buffalo’s in het Baro-tijdperk.

Vidarsson benadrukte: “Dan is het heel jammer dat we moeten constateren dat er interesse komt vanuit een land waartegen wij niet kunnen concurreren.” Desondanks bleef Vidarsson vechten om De Sart bij de club te houden.

“We blijven vechten voor Julien. Hij kan in Qatar veel geld verdienen. Wij gaan er alles aan doen om hem bij ons te houden, maar we zullen ook respect hebben voor zijn wensen.”

AA Gent haalt slag thuis: 7 miljoen plus bonussen

Tussen de lijnen valt te lezen dat AA Gent vooral geïnteresseerd was in een passende financiële compensatie om Julien De Sart te laten vertrekken. Vorige week donderdag meldde Het Laatste Nieuws dat Gent en Al-Rayyan een mondeling akkoord hadden bereikt over een transfer ter waarde van 7 miljoen euro plus bonussen.

De onderhandelingen verliepen naar verluidt in goede verstandhouding tussen alle partijen, die er nu dus uit zijn.

Het is logisch dat Gent meewerkte aan de transfer, aangezien De Sart hierdoor in de top tien van grootste uitgaande transfers van Gent zal komen en de Buffalo’s dringend geld nodig hebben om te kunnen manoeuvreren op de transfermarkt.

De Sart vertrok vorig weekend richting Qatar om zijn medische testen af te leggen en zijn lucratieve transfer af te ronden. Hij maakte geen deel uit van de wedstrijdselectie tegen KV Kortrijk en ondertekent een driejarig contract bij Al Rayyan.

AA Gent had geen andere keuze dan De Sart te verkopen

Meest recent

Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

46
46
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

38
38
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

40
40
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

101
101
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

217
217
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

513
513
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

120
120
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

73
73
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

93
93
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

245
245
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

374
374
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

199
199
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

284
284
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

111
111
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

211
211
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

362
362
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

78
78
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

614
614
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

80
80
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

235
235
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

109
109
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

127
127
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

58
58
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

48
48

Meer sportnieuws