Charleroi strikt verdediger, nieuws voor Standard en Kanga

169 stemmen
Charleroi strikt verdediger, nieuws voor Standard en Kanga

Augustus nadert en nu ook de internationale toernooien grotendeels voorbij zijn, kan de mercato alsmaar meer op gang komen. Verschillende Belgische clubs hebben nog heel wat huiswerk op de plank en onder meer bij Charleroi en Standard viel er woensdag transfernieuws te rapen.

LEES OOK: Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Charleroi haalt verdediger

De Carolo's konden nog wel versterking gebruiken in het hart van de defensie, want daar lieten ze deze zomer een pak spelers vertrekken. Voor de openingsmatch tegen Antwerp had Rik De Mil met Keita en Andreou slechts twee volwaarde centrale verdedigers tot zijn beschikking.

Nu krijgt hij echter een extra optie, want Charleroi heeft de komst van Aiham Ousou afgerond. De Syrische international, die wel in Zweden opgroeide, wordt dit seizoen gehuurd van Slavia Praag. Charleroi beschikt ook over een aankoopoptie.

Jonge spits voor Standard

Bij Standard is er ook nog heel wat versterking nodig, maar die zoektocht loopt eerder moeizaam. Ze zijn er woensdag wel in geslaagd om een jonge spits binnen te halen. De 20-jarige Fransman Mahamadou Diawara tekende immers een contract voor één seizoen met optie.

Diawara was een vrij speler nadat zijn contract bij Clermont afgelopen was. Daar raakte hij wel nooit verder dan de B-ploeg. Bij Standard zal hij in eerste instantie ook aansluiten bij SL16, dat komend seizoen uit zal komen in eerste nationale.

Kanga naar Engeland

Eén van de vele spelers die eerder deze zomer Standard verlaten heeft, is Wilfried Kanga. De Ivoriaanse spits speelde een goed seizoen in Luik, maar het bleek niet haalbaar om zijn uitleenbeurt te verlengen. Hij werd nog een tijdlang gelinkt aan KRC Genk en AA Gent, maar uiteindelijk blijft hij niet in ons land.

Kanga zet zijn carrière immers verder in de Engelse Championship. Daar gaat hij aan de slag bij Cardiff City, dat hem het komende seizoen zal huren van Hertha BSC. Over een aankoopoptie wordt niet gerept.

Jammer dat Kanga niet terugkeert?

Meest recent

Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

21
21
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

18
18
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

55
55
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

248
248
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

127
127
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

50
50
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

44
44
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

336
336
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

106
106
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

697
697
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

100
100
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

91
91
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

78
78
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

190
190
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

345
345
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

308
308
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

538
538
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

916
916
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

147
147
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

920
920
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

218
218
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

691
691
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

242
242
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

68
68

Meer sportnieuws