Charleroi strikt verdediger, nieuws voor Standard en Kanga

169 stemmen
Charleroi strikt verdediger, nieuws voor Standard en Kanga

Augustus nadert en nu ook de internationale toernooien grotendeels voorbij zijn, kan de mercato alsmaar meer op gang komen. Verschillende Belgische clubs hebben nog heel wat huiswerk op de plank en onder meer bij Charleroi en Standard viel er woensdag transfernieuws te rapen.

LEES OOK: Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Charleroi haalt verdediger

De Carolo's konden nog wel versterking gebruiken in het hart van de defensie, want daar lieten ze deze zomer een pak spelers vertrekken. Voor de openingsmatch tegen Antwerp had Rik De Mil met Keita en Andreou slechts twee volwaarde centrale verdedigers tot zijn beschikking.

Nu krijgt hij echter een extra optie, want Charleroi heeft de komst van Aiham Ousou afgerond. De Syrische international, die wel in Zweden opgroeide, wordt dit seizoen gehuurd van Slavia Praag. Charleroi beschikt ook over een aankoopoptie.

Jonge spits voor Standard

Bij Standard is er ook nog heel wat versterking nodig, maar die zoektocht loopt eerder moeizaam. Ze zijn er woensdag wel in geslaagd om een jonge spits binnen te halen. De 20-jarige Fransman Mahamadou Diawara tekende immers een contract voor één seizoen met optie.

Diawara was een vrij speler nadat zijn contract bij Clermont afgelopen was. Daar raakte hij wel nooit verder dan de B-ploeg. Bij Standard zal hij in eerste instantie ook aansluiten bij SL16, dat komend seizoen uit zal komen in eerste nationale.

Kanga naar Engeland

Eén van de vele spelers die eerder deze zomer Standard verlaten heeft, is Wilfried Kanga. De Ivoriaanse spits speelde een goed seizoen in Luik, maar het bleek niet haalbaar om zijn uitleenbeurt te verlengen. Hij werd nog een tijdlang gelinkt aan KRC Genk en AA Gent, maar uiteindelijk blijft hij niet in ons land.

Kanga zet zijn carrière immers verder in de Engelse Championship. Daar gaat hij aan de slag bij Cardiff City, dat hem het komende seizoen zal huren van Hertha BSC. Over een aankoopoptie wordt niet gerept.

Jammer dat Kanga niet terugkeert?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

23
23
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

41
41
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

15
15
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

35
35
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

95
95
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

286
286
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

110
110
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

306
306
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

392
392
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

33
33
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1056
1056
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

112
112
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

417
417
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

158
158
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

83
83
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws