Charleroi strikt verdediger, nieuws voor Standard en Kanga

door
Charleroi strikt verdediger, nieuws voor Standard en Kanga

Augustus nadert en nu ook de internationale toernooien grotendeels voorbij zijn, kan de mercato alsmaar meer op gang komen. Verschillende Belgische clubs hebben nog heel wat huiswerk op de plank en onder meer bij Charleroi en Standard viel er woensdag transfernieuws te rapen.

LEES OOK: Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Charleroi haalt verdediger

De Carolo's konden nog wel versterking gebruiken in het hart van de defensie, want daar lieten ze deze zomer een pak spelers vertrekken. Voor de openingsmatch tegen Antwerp had Rik De Mil met Keita en Andreou slechts twee volwaarde centrale verdedigers tot zijn beschikking.

Nu krijgt hij echter een extra optie, want Charleroi heeft de komst van Aiham Ousou afgerond. De Syrische international, die wel in Zweden opgroeide, wordt dit seizoen gehuurd van Slavia Praag. Charleroi beschikt ook over een aankoopoptie.

Jonge spits voor Standard

Bij Standard is er ook nog heel wat versterking nodig, maar die zoektocht loopt eerder moeizaam. Ze zijn er woensdag wel in geslaagd om een jonge spits binnen te halen. De 20-jarige Fransman Mahamadou Diawara tekende immers een contract voor één seizoen met optie.

Diawara was een vrij speler nadat zijn contract bij Clermont afgelopen was. Daar raakte hij wel nooit verder dan de B-ploeg. Bij Standard zal hij in eerste instantie ook aansluiten bij SL16, dat komend seizoen uit zal komen in eerste nationale.

Kanga naar Engeland

Eén van de vele spelers die eerder deze zomer Standard verlaten heeft, is Wilfried Kanga. De Ivoriaanse spits speelde een goed seizoen in Luik, maar het bleek niet haalbaar om zijn uitleenbeurt te verlengen. Hij werd nog een tijdlang gelinkt aan KRC Genk en AA Gent, maar uiteindelijk blijft hij niet in ons land.

Kanga zet zijn carrière immers verder in de Engelse Championship. Daar gaat hij aan de slag bij Cardiff City, dat hem het komende seizoen zal huren van Hertha BSC. Over een aankoopoptie wordt niet gerept.

Jammer dat Kanga niet terugkeert?

Meest recent

Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

6
6
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

34
34
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

17
17
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

88
88
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

97
97
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

114
114
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

129
129
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

264
264
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

126
126
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

137
137
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

174
174
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

264
264
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

149
149
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

101
101
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

331
331
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

219
219
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

445
445
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

76
76
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

89
89
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

57
57
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

240
240
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

69
69
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

121
121
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

295
295
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

257
257

Meer sportnieuws