Charleroi strikt verdediger, nieuws voor Standard en Kanga

door
Charleroi strikt verdediger, nieuws voor Standard en Kanga

Augustus nadert en nu ook de internationale toernooien grotendeels voorbij zijn, kan de mercato alsmaar meer op gang komen. Verschillende Belgische clubs hebben nog heel wat huiswerk op de plank en onder meer bij Charleroi en Standard viel er woensdag transfernieuws te rapen.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Charleroi haalt verdediger

De Carolo's konden nog wel versterking gebruiken in het hart van de defensie, want daar lieten ze deze zomer een pak spelers vertrekken. Voor de openingsmatch tegen Antwerp had Rik De Mil met Keita en Andreou slechts twee volwaarde centrale verdedigers tot zijn beschikking.

Nu krijgt hij echter een extra optie, want Charleroi heeft de komst van Aiham Ousou afgerond. De Syrische international, die wel in Zweden opgroeide, wordt dit seizoen gehuurd van Slavia Praag. Charleroi beschikt ook over een aankoopoptie.

Jonge spits voor Standard

Bij Standard is er ook nog heel wat versterking nodig, maar die zoektocht loopt eerder moeizaam. Ze zijn er woensdag wel in geslaagd om een jonge spits binnen te halen. De 20-jarige Fransman Mahamadou Diawara tekende immers een contract voor één seizoen met optie.

Diawara was een vrij speler nadat zijn contract bij Clermont afgelopen was. Daar raakte hij wel nooit verder dan de B-ploeg. Bij Standard zal hij in eerste instantie ook aansluiten bij SL16, dat komend seizoen uit zal komen in eerste nationale.

Kanga naar Engeland

Eén van de vele spelers die eerder deze zomer Standard verlaten heeft, is Wilfried Kanga. De Ivoriaanse spits speelde een goed seizoen in Luik, maar het bleek niet haalbaar om zijn uitleenbeurt te verlengen. Hij werd nog een tijdlang gelinkt aan KRC Genk en AA Gent, maar uiteindelijk blijft hij niet in ons land.

Kanga zet zijn carrière immers verder in de Engelse Championship. Daar gaat hij aan de slag bij Cardiff City, dat hem het komende seizoen zal huren van Hertha BSC. Over een aankoopoptie wordt niet gerept.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend
285

Jammer dat Kanga niet terugkeert?

Meest recent

Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

5
5
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

29
29
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

58
58
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

18
18
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

51
51
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

57
57
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

44
44
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

108
108
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

61
61
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

117
117
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

116
116
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

340
340
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

285
285
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

417
417
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

367
367
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

299
299
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

345
345
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

97
97
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

209
209
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

299
299
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

72
72
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

130
130
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

191
191
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

Na een moeilijke periode lijkt de toekomst Beerschot weer toe te lachen. Na de overname door een ...

219
219
De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

De Rode Duivels speelden in de nacht van dinsdag op woensdag 1-1 gelijk tegen Mexico en zetten ...

70
70

Meer sportnieuws