TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat plots hard, Antwerp slaat toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat plots hard, Antwerp slaat toe'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Jupiler Pro League

De zomermercato van Anderlecht lijkt eindelijk los te barsten. De tweede zomeraanwinst zou zo goed als een feit zijn, want de terugkeer van Ludwig Augustinsson lijk in kannen en kruiken. De Zweedse linksachter zou gratis overkomen van Sevilla en een contract voor drie jaar gaan tekenen.

Daarnaast ziet het er ook naar uit dat Killian Sardella gewoon in het Lotto Park zal blijven. De rechtsachter werd even aan een vertrek gelinkt omdat hij zijn laatste contractjaar inging, maar nu zou er toch een akkoord over een contractverlenging in de maak zijn. Omdat Anderlecht wel nog steeds werk maakt van de komst van Thomas Foket, lijkt het er zo op dat Louis Patris (tijdelijk?) zal vertrekken.

Ook centraal achterin is er nog versterking welkom bij Anderlecht en daarvoor lonkt het opnieuw naar de Serie A. Anderlecht zou immers al contact opgenomen hebben met Monza om een mogelijke transfer van Andrea Carboni te bespreken. De 23-jarige Italiaan zal wellicht wel ettelijke miljoenen moeten kosten.

Ook de komst van Christian Eriksen is nog niet van de baan. De Deen liet wel verstaan nog goed te zitten bij Manchester United, maar Anderlecht hoopt de Deen nog steeds te kunnen overtuigen. Daarbij wil het vooral de goede band met Brian Riemer, assistent bij Brentford toen Eriksen er speelde, en met Jan Vertonghen, zijn ex-ploegmaat bij Tottenham, uitspelen.

Ook bij Antwerp blijft er beweging. Er zou een groot talent neerstrijken op de Bosuil, want Farouck Adekami zou op het punt staan om een driejarig contract te tekenen. Van de piepjonge Ghanees verwachten ze naar verluidt veel in Deurne-Noord. Ook Mihailo Ivanovic zou op het verlanglijstje staan. Antwerp zou bij Vojvodina zelfs al een bod van 4,5 miljoen euro neergelegd hebben voor de 19-jarige spits.

Daarnaast zou Antwerp echter ook nog een vertrek van Vincent Janssen moeten vrezen. De Nederlandse spits zou azen op een transfer en vooral graag aan de slag willen in de MLS - Janssen is namelijk getrouwd met een Amerikaanse.

Bij KRC Genk lijkt er eindelijk een einde te gaan komen aan de soap rond Matias Galarza. De Argentijnse middenvelder lijkt alsnog zijn zin te gaan krijgen en naar Boca Juniors te verkassen. De Argentijnse grootmacht zou dicht bij een akkoord met Genk zijn over een transfersom van 5 miljoen euro voor de helft van de transferrechten van de 22-jarige. Ook Talleres, Valencia en Lazio lagen nog op de loer, maar komen wellicht te laat.

Daarnaast lijkt het er ook alsmaar meer op dat Mike Penders Genk zal verlaten. De 19-jarige doelman versiert amper enkele dagen na zijn debuut in de A-ploeg een toptransfer naar Chelsea, dat maar liefst 20 miljoen euro plus bonussen op tafel zou leggen. Alle partijen zouden daarover een akkoord naderen. Penders zou wel dit seizoen nog op huurbasis in Genk blijven.

Club Brugge zal wellicht ook nog actief zijn op de transfermarkt, zij het vooral aan uitgaande zijde. De verkoop van Roman Yaremchuk aan Olympiakos werd afgerond, maar er mogen nog heel wat spelers vertrekken. Club wil ook nog af van Dedryck Boyata, Philip Zinckernagel, Kamal Sowah en Faitout Maouassa, terwijl bij een goed bod ook Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa nog andere oorden kunnen opzoeken.

Aan inkomende zijde zou Club wel nog een Belgisch talent voor de toekomst willen binnenhalen. Het zou Noah Makembo willen wegkapen bij Standard, maar de Rouches zijn voorlopig niet bereid om mee te werken aan een transfer. De 17-jarige middenvelder zou zelf wel willen vertrekken omdat Standard zijn belofte niet nakwam om hem in de A-kern op te nemen.

Beerschot zou op het punt staan om een knappe transfer af te ronden. Het zou namelijk de strijd winnen om Ar'jany Martha, die vorig seizoen nog een handvol wedstrijden in de hoofdmacht van Ajax speelde. De 20-jarige flankspeler kon bijtekenen in Amsterdam en genoot interesse uit de Ligue 1 en Championship, maar zou desondanks voor drie jaar tekenen op het Kiel.

Zal Anderlecht snel zijn kern op punt hebben?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

46
46
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

385
385
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

40
40
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

48
48
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

261
261
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

314
314
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

354
354
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

52
52
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

163
163
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

141
141
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

121
121
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

310
310
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

233
233
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

301
301
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

712
712
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws