TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat plots hard, Antwerp slaat toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat plots hard, Antwerp slaat toe'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: ‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Jupiler Pro League

De zomermercato van Anderlecht lijkt eindelijk los te barsten. De tweede zomeraanwinst zou zo goed als een feit zijn, want de terugkeer van Ludwig Augustinsson lijk in kannen en kruiken. De Zweedse linksachter zou gratis overkomen van Sevilla en een contract voor drie jaar gaan tekenen.

Daarnaast ziet het er ook naar uit dat Killian Sardella gewoon in het Lotto Park zal blijven. De rechtsachter werd even aan een vertrek gelinkt omdat hij zijn laatste contractjaar inging, maar nu zou er toch een akkoord over een contractverlenging in de maak zijn. Omdat Anderlecht wel nog steeds werk maakt van de komst van Thomas Foket, lijkt het er zo op dat Louis Patris (tijdelijk?) zal vertrekken.

Ook centraal achterin is er nog versterking welkom bij Anderlecht en daarvoor lonkt het opnieuw naar de Serie A. Anderlecht zou immers al contact opgenomen hebben met Monza om een mogelijke transfer van Andrea Carboni te bespreken. De 23-jarige Italiaan zal wellicht wel ettelijke miljoenen moeten kosten.

Ook de komst van Christian Eriksen is nog niet van de baan. De Deen liet wel verstaan nog goed te zitten bij Manchester United, maar Anderlecht hoopt de Deen nog steeds te kunnen overtuigen. Daarbij wil het vooral de goede band met Brian Riemer, assistent bij Brentford toen Eriksen er speelde, en met Jan Vertonghen, zijn ex-ploegmaat bij Tottenham, uitspelen.

Ook bij Antwerp blijft er beweging. Er zou een groot talent neerstrijken op de Bosuil, want Farouck Adekami zou op het punt staan om een driejarig contract te tekenen. Van de piepjonge Ghanees verwachten ze naar verluidt veel in Deurne-Noord. Ook Mihailo Ivanovic zou op het verlanglijstje staan. Antwerp zou bij Vojvodina zelfs al een bod van 4,5 miljoen euro neergelegd hebben voor de 19-jarige spits.

Daarnaast zou Antwerp echter ook nog een vertrek van Vincent Janssen moeten vrezen. De Nederlandse spits zou azen op een transfer en vooral graag aan de slag willen in de MLS - Janssen is namelijk getrouwd met een Amerikaanse.

Bij KRC Genk lijkt er eindelijk een einde te gaan komen aan de soap rond Matias Galarza. De Argentijnse middenvelder lijkt alsnog zijn zin te gaan krijgen en naar Boca Juniors te verkassen. De Argentijnse grootmacht zou dicht bij een akkoord met Genk zijn over een transfersom van 5 miljoen euro voor de helft van de transferrechten van de 22-jarige. Ook Talleres, Valencia en Lazio lagen nog op de loer, maar komen wellicht te laat.

Daarnaast lijkt het er ook alsmaar meer op dat Mike Penders Genk zal verlaten. De 19-jarige doelman versiert amper enkele dagen na zijn debuut in de A-ploeg een toptransfer naar Chelsea, dat maar liefst 20 miljoen euro plus bonussen op tafel zou leggen. Alle partijen zouden daarover een akkoord naderen. Penders zou wel dit seizoen nog op huurbasis in Genk blijven.

Club Brugge zal wellicht ook nog actief zijn op de transfermarkt, zij het vooral aan uitgaande zijde. De verkoop van Roman Yaremchuk aan Olympiakos werd afgerond, maar er mogen nog heel wat spelers vertrekken. Club wil ook nog af van Dedryck Boyata, Philip Zinckernagel, Kamal Sowah en Faitout Maouassa, terwijl bij een goed bod ook Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa nog andere oorden kunnen opzoeken.

Aan inkomende zijde zou Club wel nog een Belgisch talent voor de toekomst willen binnenhalen. Het zou Noah Makembo willen wegkapen bij Standard, maar de Rouches zijn voorlopig niet bereid om mee te werken aan een transfer. De 17-jarige middenvelder zou zelf wel willen vertrekken omdat Standard zijn belofte niet nakwam om hem in de A-kern op te nemen.

Beerschot zou op het punt staan om een knappe transfer af te ronden. Het zou namelijk de strijd winnen om Ar'jany Martha, die vorig seizoen nog een handvol wedstrijden in de hoofdmacht van Ajax speelde. De 20-jarige flankspeler kon bijtekenen in Amsterdam en genoot interesse uit de Ligue 1 en Championship, maar zou desondanks voor drie jaar tekenen op het Kiel.

Zal Anderlecht snel zijn kern op punt hebben?

Meest recent

'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

14
14
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

333
333
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

93
93
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

160
160
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

36
36
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

176
176
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

267
267
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

244
244
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

186
186
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

25
25
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

358
358
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

384
384
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

79
79
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

209
209
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

46
46
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

95
95
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

359
359
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

826
826
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

361
361
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

998
998
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

101
101
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

338
338
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

477
477
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

74
74

Meer sportnieuws