TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat plots hard, Antwerp slaat toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat plots hard, Antwerp slaat toe'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Jupiler Pro League

De zomermercato van Anderlecht lijkt eindelijk los te barsten. De tweede zomeraanwinst zou zo goed als een feit zijn, want de terugkeer van Ludwig Augustinsson lijk in kannen en kruiken. De Zweedse linksachter zou gratis overkomen van Sevilla en een contract voor drie jaar gaan tekenen.

Daarnaast ziet het er ook naar uit dat Killian Sardella gewoon in het Lotto Park zal blijven. De rechtsachter werd even aan een vertrek gelinkt omdat hij zijn laatste contractjaar inging, maar nu zou er toch een akkoord over een contractverlenging in de maak zijn. Omdat Anderlecht wel nog steeds werk maakt van de komst van Thomas Foket, lijkt het er zo op dat Louis Patris (tijdelijk?) zal vertrekken.

Ook centraal achterin is er nog versterking welkom bij Anderlecht en daarvoor lonkt het opnieuw naar de Serie A. Anderlecht zou immers al contact opgenomen hebben met Monza om een mogelijke transfer van Andrea Carboni te bespreken. De 23-jarige Italiaan zal wellicht wel ettelijke miljoenen moeten kosten.

Ook de komst van Christian Eriksen is nog niet van de baan. De Deen liet wel verstaan nog goed te zitten bij Manchester United, maar Anderlecht hoopt de Deen nog steeds te kunnen overtuigen. Daarbij wil het vooral de goede band met Brian Riemer, assistent bij Brentford toen Eriksen er speelde, en met Jan Vertonghen, zijn ex-ploegmaat bij Tottenham, uitspelen.

Ook bij Antwerp blijft er beweging. Er zou een groot talent neerstrijken op de Bosuil, want Farouck Adekami zou op het punt staan om een driejarig contract te tekenen. Van de piepjonge Ghanees verwachten ze naar verluidt veel in Deurne-Noord. Ook Mihailo Ivanovic zou op het verlanglijstje staan. Antwerp zou bij Vojvodina zelfs al een bod van 4,5 miljoen euro neergelegd hebben voor de 19-jarige spits.

Daarnaast zou Antwerp echter ook nog een vertrek van Vincent Janssen moeten vrezen. De Nederlandse spits zou azen op een transfer en vooral graag aan de slag willen in de MLS - Janssen is namelijk getrouwd met een Amerikaanse.

Bij KRC Genk lijkt er eindelijk een einde te gaan komen aan de soap rond Matias Galarza. De Argentijnse middenvelder lijkt alsnog zijn zin te gaan krijgen en naar Boca Juniors te verkassen. De Argentijnse grootmacht zou dicht bij een akkoord met Genk zijn over een transfersom van 5 miljoen euro voor de helft van de transferrechten van de 22-jarige. Ook Talleres, Valencia en Lazio lagen nog op de loer, maar komen wellicht te laat.

Daarnaast lijkt het er ook alsmaar meer op dat Mike Penders Genk zal verlaten. De 19-jarige doelman versiert amper enkele dagen na zijn debuut in de A-ploeg een toptransfer naar Chelsea, dat maar liefst 20 miljoen euro plus bonussen op tafel zou leggen. Alle partijen zouden daarover een akkoord naderen. Penders zou wel dit seizoen nog op huurbasis in Genk blijven.

Club Brugge zal wellicht ook nog actief zijn op de transfermarkt, zij het vooral aan uitgaande zijde. De verkoop van Roman Yaremchuk aan Olympiakos werd afgerond, maar er mogen nog heel wat spelers vertrekken. Club wil ook nog af van Dedryck Boyata, Philip Zinckernagel, Kamal Sowah en Faitout Maouassa, terwijl bij een goed bod ook Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa nog andere oorden kunnen opzoeken.

Aan inkomende zijde zou Club wel nog een Belgisch talent voor de toekomst willen binnenhalen. Het zou Noah Makembo willen wegkapen bij Standard, maar de Rouches zijn voorlopig niet bereid om mee te werken aan een transfer. De 17-jarige middenvelder zou zelf wel willen vertrekken omdat Standard zijn belofte niet nakwam om hem in de A-kern op te nemen.

Beerschot zou op het punt staan om een knappe transfer af te ronden. Het zou namelijk de strijd winnen om Ar'jany Martha, die vorig seizoen nog een handvol wedstrijden in de hoofdmacht van Ajax speelde. De 20-jarige flankspeler kon bijtekenen in Amsterdam en genoot interesse uit de Ligue 1 en Championship, maar zou desondanks voor drie jaar tekenen op het Kiel.

Zal Anderlecht snel zijn kern op punt hebben?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

25
25
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

9
9
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

23
23
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

123
123
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

193
193
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

152
152
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

235
235
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

72
72
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

167
167
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

163
163
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

915
915
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

78
78
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

110
110
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

331
331
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

141
141
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

466
466
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

48
48
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

196
196
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

232
232
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

267
267
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

171
171
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

206
206
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

411
411
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

700
700

Meer sportnieuws