TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat plots hard, Antwerp slaat toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat plots hard, Antwerp slaat toe'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Jupiler Pro League

De zomermercato van Anderlecht lijkt eindelijk los te barsten. De tweede zomeraanwinst zou zo goed als een feit zijn, want de terugkeer van Ludwig Augustinsson lijk in kannen en kruiken. De Zweedse linksachter zou gratis overkomen van Sevilla en een contract voor drie jaar gaan tekenen.

Daarnaast ziet het er ook naar uit dat Killian Sardella gewoon in het Lotto Park zal blijven. De rechtsachter werd even aan een vertrek gelinkt omdat hij zijn laatste contractjaar inging, maar nu zou er toch een akkoord over een contractverlenging in de maak zijn. Omdat Anderlecht wel nog steeds werk maakt van de komst van Thomas Foket, lijkt het er zo op dat Louis Patris (tijdelijk?) zal vertrekken.

Ook centraal achterin is er nog versterking welkom bij Anderlecht en daarvoor lonkt het opnieuw naar de Serie A. Anderlecht zou immers al contact opgenomen hebben met Monza om een mogelijke transfer van Andrea Carboni te bespreken. De 23-jarige Italiaan zal wellicht wel ettelijke miljoenen moeten kosten.

Ook de komst van Christian Eriksen is nog niet van de baan. De Deen liet wel verstaan nog goed te zitten bij Manchester United, maar Anderlecht hoopt de Deen nog steeds te kunnen overtuigen. Daarbij wil het vooral de goede band met Brian Riemer, assistent bij Brentford toen Eriksen er speelde, en met Jan Vertonghen, zijn ex-ploegmaat bij Tottenham, uitspelen.

Ook bij Antwerp blijft er beweging. Er zou een groot talent neerstrijken op de Bosuil, want Farouck Adekami zou op het punt staan om een driejarig contract te tekenen. Van de piepjonge Ghanees verwachten ze naar verluidt veel in Deurne-Noord. Ook Mihailo Ivanovic zou op het verlanglijstje staan. Antwerp zou bij Vojvodina zelfs al een bod van 4,5 miljoen euro neergelegd hebben voor de 19-jarige spits.

Daarnaast zou Antwerp echter ook nog een vertrek van Vincent Janssen moeten vrezen. De Nederlandse spits zou azen op een transfer en vooral graag aan de slag willen in de MLS - Janssen is namelijk getrouwd met een Amerikaanse.

Bij KRC Genk lijkt er eindelijk een einde te gaan komen aan de soap rond Matias Galarza. De Argentijnse middenvelder lijkt alsnog zijn zin te gaan krijgen en naar Boca Juniors te verkassen. De Argentijnse grootmacht zou dicht bij een akkoord met Genk zijn over een transfersom van 5 miljoen euro voor de helft van de transferrechten van de 22-jarige. Ook Talleres, Valencia en Lazio lagen nog op de loer, maar komen wellicht te laat.

Daarnaast lijkt het er ook alsmaar meer op dat Mike Penders Genk zal verlaten. De 19-jarige doelman versiert amper enkele dagen na zijn debuut in de A-ploeg een toptransfer naar Chelsea, dat maar liefst 20 miljoen euro plus bonussen op tafel zou leggen. Alle partijen zouden daarover een akkoord naderen. Penders zou wel dit seizoen nog op huurbasis in Genk blijven.

Club Brugge zal wellicht ook nog actief zijn op de transfermarkt, zij het vooral aan uitgaande zijde. De verkoop van Roman Yaremchuk aan Olympiakos werd afgerond, maar er mogen nog heel wat spelers vertrekken. Club wil ook nog af van Dedryck Boyata, Philip Zinckernagel, Kamal Sowah en Faitout Maouassa, terwijl bij een goed bod ook Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa nog andere oorden kunnen opzoeken.

Aan inkomende zijde zou Club wel nog een Belgisch talent voor de toekomst willen binnenhalen. Het zou Noah Makembo willen wegkapen bij Standard, maar de Rouches zijn voorlopig niet bereid om mee te werken aan een transfer. De 17-jarige middenvelder zou zelf wel willen vertrekken omdat Standard zijn belofte niet nakwam om hem in de A-kern op te nemen.

Beerschot zou op het punt staan om een knappe transfer af te ronden. Het zou namelijk de strijd winnen om Ar'jany Martha, die vorig seizoen nog een handvol wedstrijden in de hoofdmacht van Ajax speelde. De 20-jarige flankspeler kon bijtekenen in Amsterdam en genoot interesse uit de Ligue 1 en Championship, maar zou desondanks voor drie jaar tekenen op het Kiel.

Zal Anderlecht snel zijn kern op punt hebben?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

22
22
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

19
19
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

22
22
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

24
24
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

399
399
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

217
217
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

102
102
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

351
351
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

122
122
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

201
201
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

171
171
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

128
128
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

90
90
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

102
102
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

68
68
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

294
294
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

149
149
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

148
148
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

507
507
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

374
374
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

522
522
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

460
460
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

389
389

Meer sportnieuws