Debast reageert na vertrek bij Anderlecht: “Betekende veel”

door
Debast reageert na vertrek bij Anderlecht: “Betekende veel”

Zeno Debast heeft zijn officieuze debuut gemaakt bij Sporting. De verdediger startte in de basis tegen Athletic Bilbao in een oefenwedstrijd. Na afloop reageerde hij op de webstek van Sporting.

Debast maakte voor meer dan vijftien miljoen euro de overstap van RSC Anderlecht naar Sporting. De Rode Duivel voelt zich meteen in zijn sas in Portugal en lijkt direct een basisplaats af te dwingen. 

LEES OOK: Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Goed gevoel

Debast is een tevreden speler na zijn debuut. Sporting won in eigen huis met 3-0 van Athletic Bilbao. “Het betekende veel voor me om in dit stadion te mogen spelen. De fans verzekeren hier echt wel de sfeer. We speelden goed en het resultaat mag gezien worden. Ik alleen maar blij zijn met mijn debuut. Of ik zenuwachtig was? Neen, ik wilde gewoon dat shirt aantrekken en spelen.”

Coach Amorim is een fan van Debast en wil de Rode Duivel snel in het systeem laten passen. “Ik heb zoals altijd mijn best gedaan en ik hoop dat hij het goed vond. De samenwerking met Inacio liep al erg goed. We praten allebei veel en ook Kovacevic (de doelman, red.) heeft veel gecoacht om het ons zo makkelijk mogelijk te maken.”

Toptransfer

Debast pakte op 20-jarige leeftijd zijn toptransfer. De verdediger ziet een sterk Sporting. “We hebben een aangename selectie. De vibe is goed, al vanaf dag één. Toen ik hier toekwam liep het al vanzelf. Je merkt ook dat deze jongens al langer samen spelen. Dat maakt het een stuk makkelijker om me in de groep te integreren”, citeert Het Nieuwsblad.

Is Sporting een goede club voor Debast?

Meest recent

'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

3
3
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

31
31
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

161
161
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

181
181
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

179
179
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

209
209
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

78
78
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

185
185
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

225
225
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

65
65
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

173
173
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

106
106
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

104
104
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

88
88
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

540
540
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

462
462
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

81
81
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

233
233
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

265
265
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

276
276
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

90
90
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

193
193
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

57
57
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

31
31
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

465
465

Meer sportnieuws