Debast verbaast meteen in Portugal: ’80 miljoen euro’

door
Debast verbaast meteen in Portugal: ’80 miljoen euro’

Zeno Debast maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Sporting. De Portugezen legden 15,5 miljoen euro op tafel voor de 20-jarige Rode Duivel.

En bij Sporting weet de verdediger meteen indruk te maken. De Portugese media waren lovend na zijn eerste optreden in een oefenwedstrijd tegen Athletic de Bilbao.

LEES OOK: Code rood bij Anderlecht: club krijgt nieuwe mokerslag

Enorme clausule

Sportkranten A Bola en Record waren verbaasd over een koele Debast. “Hij was heel kalm aan de bal en voetbalde intelligent. Hij weet perfect waar zijn ploegmaats rondom hem zijn. Debast moet Sporting kunnen helpen bij de opbouw, daar lijkt hij de meest aangewezen verdediger voor”, klinkt het bij journalist Bruno Fernandes.

Er lijkt meteen een basisplaats weggelegd voor Debast want coach Bruno Amorim is een grote fan van de verdediger. Sporting zette dan ook een afkoopclausule van 80 miljoen euro in het contract van Debast. De volgende uitdaging is rivaal Porto in de Portugese Supercup.

Geen concurrentie

Bij Sporting lijkt Debast niet te moeten kampen met veel concurrentie. “Ik verwacht niet veel concurrentie voor Debast. Amorim is fan van hem en heeft vooraleer de transfer rond raakte al gesprekken gevoerd met Zeno. Alles wijst erop dat hij met een basisplek aan het seizoen gaat beginnen”, citeert Het Nieuwsblad Fernandes.

Debast voelde zich klaar voor een volgende stap in zijn carrière en liet Anderlecht achter zich. De verdediger brak op jonge leeftijd door bij paars-wit en maakte ook al zijn debuut voor de Rode Duivels. De verdediger wordt gezien als een toekomstige sterkhouder van de Belgische nationale ploeg. Een goed begin bij Sporting kan alvast helpen.

Denk jij dat Debast zal slagen in Portugal?

Meest recent

Nog een vertrekker bij Lommel, Club Luik haalt bekende naam

In de meeste landen is de transfermarkt intussen gesloten, maar Belgische clubs mogen nog transfers ...

20
20
De Cuyper stuurt Garcia boodschap: "Kan een troef zijn"

Nu het transfergeweld stilaan voorbij is, kunnen de Rode Duivels zich volledig focussen op de ...

69
69
Nieuwe investeerders Anderlecht? Harde kern legt eisen neer

Er lijken nog maar eens grote veranderingen op til te staan bij Anderlecht. Maandag kondigde Wouter ...

276
276
De bevestiging: Anderlecht verliest Dolberg aan Ajax

Anderlecht beleeft een uiterst woelige week. Het werd Europees uitgeschakeld door AEK Athene, ...

345
345
Benson versiert alsnog transfer, Twente laat Belg vertrekken

Burnley keerde dit seizoen terug in de Premier League, maar van de ploeg die Vincent Kompany er ...

51
51
Essevee pakt uit met ex-speler Juventus

Zulte Waregem kende een moeizaam seizoensbegin. Het pakte tot dusver slechts vier op achttien en is ...

81
81
Man City kondigt vertrek van nog een icoon aan

Bij Manchester City kenden ze deze zomer geen genade. Pep Guardiola zette zijn vernieuwingsoperatie ...

119
119
'Antwerp wrijft zich in handen en vangt nog meer'

In het slot van de mercato rinkelt de kassa nog stevig bij Antwerp. Maandagavond vestigde het nog ...

381
381
Anderlecht-fans woest op één man na Dolberg-nieuws

Het lijkt erop dat Anderlecht kort voor het einde van de zomermercato nog een sportieve mokerslag ...

1176
1176
'Beerschot krijgt géweldig nieuws: historische deal is rond'

Bij Beerschot zijn het zeer belangrijke dagen. De club wil misschien nog versterking halen, maar de ...

493
493
Antwerp haalt uit bij Standard, vertrek bij Lommel

In België loopt de mercato nog minder dan een week. Vandaag wisten Royal Antwerp FC en Lommel ...

316
316
'Dolberg trekt naar Ajax: dit zijn de transferdetails'

De kogel is door de kerk: Kasper Dolberg staat op het punt om RSC Anderlecht te verlaten. De Deense ...

1226
1226
Verhuurde JPL-spelers: aanvaller zorgt voor Ajax-debacle

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Club Brugge gegijzeld: transferchantage slaat toe

Een spits van zes miljoen euro wordt aan de kant geschoven, een achttienjarige schuift door naar ...

1482
1482
Champions League-verrassing: Dimata maakt overstap

In landen als Turkije en Nederland is de transfermarkt ook nog open. Dat zorgt voor een aantal ...

60
60
KV Mechelen dumpt speler: transfer verrast fans

Daags nadat Rob Schoofs KV Mechelen heeft ingeruild voor Union SG, hebben de Maneblussers nog een ...

420
420
Transferklap: Union bezorgt Anderlecht kater

Bij STVV gaan ze nog miljoenendeals afronden. Bij RSC Anderlecht zullen ze (alweer) vloeken. De ...

835
835
'Standard verlost KRC Genk van overtollige ballast'

Marc Wilmots gaf maandag een woordje uitleg bij het vroegtijdje ontslag van Mircea Rednic. In ...

788
788
'Antwerp pakt miljoenen: Overmars haalt vervanger'

Heel even leek Antwerp een complete leegloop te kunnen vermijden, maar in het absolute slot van de ...

543
543
Alderweireld ontroert fans met woorden over kinderen

Toby Alderweireld is momenteel met 'voetbalpensioen'. Toch zit de voormalig speler van Antwerp ...

68
68
'AA Gent dumpt flop, Leko krijgt zin met 2 nieuwkomers'

Zowel voor als na het gelijkspel tegen Club Brugge wond Ivan Leko er afgelopen weekend geen doekjes ...

320
320
'Anderlecht ligt dwars: blijft Dolberg alsnog op post?'

In de late uurtjes van de zomermercato staat er bij RSC Anderlecht vooral nog uitgaand verkeer op ...

618
618
Vermeeren belandt direct in nachtmerrie bij Marseille

Arthur Vermeeren hoopte op een nieuwe start bij Olympique Marseille, maar botst daar op alles wat ...

401
401
'Kassa rinkelt: transfervuurwerk bij STVV & KV Mechelen'

In de grote competities sloot de transfermarkt maandag haar deuren, maar de Belgische clubs krijgen ...

830
830
Anderlecht bevestigt uppercut: Renard transfermarkt op

Terwijl het gerommel in de bestuurskamer de aandacht opeist is er ook op de transfermarkt nog heel ...

1090
1090

Meer sportnieuws