Debast verbaast meteen in Portugal: ’80 miljoen euro’

1301 stemmen
Debast verbaast meteen in Portugal: ’80 miljoen euro’

Zeno Debast maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Sporting. De Portugezen legden 15,5 miljoen euro op tafel voor de 20-jarige Rode Duivel.

En bij Sporting weet de verdediger meteen indruk te maken. De Portugese media waren lovend na zijn eerste optreden in een oefenwedstrijd tegen Athletic de Bilbao.

LEES OOK: Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Enorme clausule

Sportkranten A Bola en Record waren verbaasd over een koele Debast. “Hij was heel kalm aan de bal en voetbalde intelligent. Hij weet perfect waar zijn ploegmaats rondom hem zijn. Debast moet Sporting kunnen helpen bij de opbouw, daar lijkt hij de meest aangewezen verdediger voor”, klinkt het bij journalist Bruno Fernandes.

Er lijkt meteen een basisplaats weggelegd voor Debast want coach Bruno Amorim is een grote fan van de verdediger. Sporting zette dan ook een afkoopclausule van 80 miljoen euro in het contract van Debast. De volgende uitdaging is rivaal Porto in de Portugese Supercup.

Geen concurrentie

Bij Sporting lijkt Debast niet te moeten kampen met veel concurrentie. “Ik verwacht niet veel concurrentie voor Debast. Amorim is fan van hem en heeft vooraleer de transfer rond raakte al gesprekken gevoerd met Zeno. Alles wijst erop dat hij met een basisplek aan het seizoen gaat beginnen”, citeert Het Nieuwsblad Fernandes.

Debast voelde zich klaar voor een volgende stap in zijn carrière en liet Anderlecht achter zich. De verdediger brak op jonge leeftijd door bij paars-wit en maakte ook al zijn debuut voor de Rode Duivels. De verdediger wordt gezien als een toekomstige sterkhouder van de Belgische nationale ploeg. Een goed begin bij Sporting kan alvast helpen.

Denk jij dat Debast zal slagen in Portugal?

Meest recent

Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

59
59
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

18
18
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

74
74
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

450
450
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

220
220
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

88
88
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

723
723
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

157
157
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

60
60
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

507
507
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

177
177
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

419
419
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

217
217
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

257
257
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1072
1072
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

561
561
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

316
316
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

282
282
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

142
142
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

162
162
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

635
635
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

314
314
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

102
102
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

244
244
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

128
128

Meer sportnieuws