Debast verbaast meteen in Portugal: ’80 miljoen euro’

door
Debast verbaast meteen in Portugal: ’80 miljoen euro’

Zeno Debast maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Sporting. De Portugezen legden 15,5 miljoen euro op tafel voor de 20-jarige Rode Duivel.

En bij Sporting weet de verdediger meteen indruk te maken. De Portugese media waren lovend na zijn eerste optreden in een oefenwedstrijd tegen Athletic de Bilbao.

LEES OOK: Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

Enorme clausule

Sportkranten A Bola en Record waren verbaasd over een koele Debast. “Hij was heel kalm aan de bal en voetbalde intelligent. Hij weet perfect waar zijn ploegmaats rondom hem zijn. Debast moet Sporting kunnen helpen bij de opbouw, daar lijkt hij de meest aangewezen verdediger voor”, klinkt het bij journalist Bruno Fernandes.

Er lijkt meteen een basisplaats weggelegd voor Debast want coach Bruno Amorim is een grote fan van de verdediger. Sporting zette dan ook een afkoopclausule van 80 miljoen euro in het contract van Debast. De volgende uitdaging is rivaal Porto in de Portugese Supercup.

Geen concurrentie

Bij Sporting lijkt Debast niet te moeten kampen met veel concurrentie. “Ik verwacht niet veel concurrentie voor Debast. Amorim is fan van hem en heeft vooraleer de transfer rond raakte al gesprekken gevoerd met Zeno. Alles wijst erop dat hij met een basisplek aan het seizoen gaat beginnen”, citeert Het Nieuwsblad Fernandes.

Debast voelde zich klaar voor een volgende stap in zijn carrière en liet Anderlecht achter zich. De verdediger brak op jonge leeftijd door bij paars-wit en maakte ook al zijn debuut voor de Rode Duivels. De verdediger wordt gezien als een toekomstige sterkhouder van de Belgische nationale ploeg. Een goed begin bij Sporting kan alvast helpen.

Denk jij dat Debast zal slagen in Portugal?

Meest recent

Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

20
20
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

7
7
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

370
370
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

46
46
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

39
39
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

176
176
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

475
475
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

81
81
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

58
58
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

311
311
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

463
463
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

226
226
'STVV slaat toe en laat JPL-topclub verweesd achter'

STVV wil alles op alles zetten om zijn plaats in de top zes te behouden én de toekomst voor ...

374
374
Stijnen zet puntjes op de i omtrent Nainggolan-soap

Er was de afgelopen dagen heel veel te doen over Radja Nainggolan. Patro Eisden wil hem dolgraag ...

76
76
Spectaculaire Courtois-uitspraken: "Het is officieel ..."

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

99
99
Vandenbempt laat in kaarten kijken: favorietenlijstje Gouden Schoen

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

150
150
Ruben Van Gucht breekt alle taboes: "Het is te klein"

Er is zelden een week dat Ruben Van Gucht niet in het nieuws verschijnt. De VRT-man kwam de ...

40
40
'Kompany lonkt naar JPL: smaakmaker hoog op lijstje'

Voor Bayern München zit de winterstop erop, zondag hervat de Duitse kampioen met een thuismatch ...

227
227
Gouden Schoen: Anderlecht staat voor einde horror-reeks

Zondagavond wordt voor de 72ste keer de Gouden Schoen uitgereikt. Recordkampioen RSC Anderlecht zal ...

325
325
Nainggolan-bom doet CPL daveren: "Wie Radja beetje kent ..."

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

312
312
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenregen bij Club, transferbom Carrasco'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

464
464
Thorgan Hazard onthult verrassende ambities Anderlecht

De supporters van RSC Anderlecht snakken naar een prijs. Het is al acht jaar geleden wanneer ...

441
441
‘Furo gaat Thiago achterna: Club akkoord met straffe deal’

Club Brugge neemt afscheid van Kaye Furo. Eerder kwam het nieuws al naar buiten dat de jonge ...

345
345
‘Renard-magie: Anderlecht op zucht van transfer’

RSC Anderlecht wil deze winter de selectie versterken. Besnik Hasi hoopt dat Olivier Renard enkele ...

587
587
Schrijnend: Eto’o richt pijlen na uitschakeling op Brys

Marc Brys is officieel nog bondscoach van Kameroen, maar de Belg stond toch niet aan het roer ...

316
316

Meer sportnieuws