Verrassend: Club Brugge zit op rozen na bliksemtransfer

2566 stemmen
Verrassend: Club Brugge zit op rozen na bliksemtransfer

Voor Roman Yaremchuk (28) ging het vanaf dag één mis bij Club Brugge. Na een mislukte recordtransfer van 17 miljoen euro, belandde hij opnieuw op een zijspoor door de komst van de nieuwe spits Gustaf Nilsson. Clubs zoals UD Las Palmas, Trabzonspor en Valencia CF toonden interesse, maar konden zijn hoge salaris niet betalen.

Vorige week toonde Olympiakos interesse en kocht hem voor 5 miljoen euro. Belangrijker is dat zijn loon van 2 miljoen euro per jaar van de loonlijst verdwijnt, wat Club Brugge in totaal ongeveer 10 miljoen euro bespaart. Ondanks een verlies van meer dan 7 miljoen euro op de transactie, is Club Brugge opgelucht.

LEES OOK: ‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Veel belangstelling voor Yaremchuk vóór de zomermercato

Voor Roman Yaremchuk (28) ging het vanaf dag één mis bij Club Brugge. Deze zomermercato was het van essentieel belang om een oplossing te vinden voor de geflopte recordtransfer van 17 miljoen euro, aangezien het onwaarschijnlijk was dat hij een nieuwe kans zou krijgen bij Blauw-Zwart.

Club Brugge trok deze zomer Gustaf Nilsson aan als nieuwe spits en vervanger van Igor Thiago, waardoor Yaremchuk opnieuw op een zijspoor belandde. Met verder nog de concurrentie van spelers als Ferran Jutglà, Roméo Vermant en Victor Barbera zou de Oekraïner ook dit seizoen nauwelijks speelminuten maken in het Jan Breydelstadion.

Dit is verre van ideaal voor een speler die zoveel geld heeft gekost en bovendien een van de grootverdieners van de club is. Verschillende clubs hadden al interesse getoond vóór de zomer, zoals UD Las Palmas, Trabzonspor en Valencia CF.

Vorig seizoen speelde de spits op huurbasis bij Valencia en hij wilde graag bij Los Che blijven.

Valencia CF kon Yaremchuk niet betalen

Valencia CF overwoog een definitieve transfer voor Roman Yaremchuk, maar stuitte op problemen omdat Club Brugge hun investering van 17 miljoen euro zoveel mogelijk wilde terugverdienen.

Zelfs een nieuwe huurbeurt bleek geen optie, aangezien Yaremchuks salaris boven het loonplafond van Valencia lag, vastgesteld door sterke man Peter Lim. Tijdens zijn huurperiode droeg Club Brugge een groot deel van zijn salaris, waarbij Valencia slechts 700.000 euro netto van de jaarlijkse 2 miljoen euro betaalde.

Hoewel de spits bereid was om salaris in te leveren om bij Valencia te blijven, kon de club hem alleen behouden voor de helft van zijn huidige salaris. Bovendien genoot Yaremchuk van bepaalde belastingvoordelen die zouden verdwijnen bij een permanente verhuizing naar Spanje.

Club Brugge was echter vastbesloten Yaremchuk deze zomer te verkopen en niet meer te verhuren.

Yaremchuk weigerde Trabzonspor, tegen de wens van Club Brugge in

Roman Yaremchuk wilde geen overhaaste beslissing nemen over zijn toekomst en reageerde niet direct op de interesse van Valencia CF, UD Las Palmas, Trabzonspor en andere clubs.

Hij besloot geduldig af te wachten, in de hoop dat sterke prestaties op het EK 2024 in Duitsland hem betere opties zou opleveren. Ook Club Brugge hoopte op deze mogelijkheid, aangezien het EK zou dienen als een etalage voor de Oekraïense spits.

Een succesvolle prestatie in Duitsland zou de interesse in Yaremchuk alleen maar vergroten, waardoor hij zich in de kijker kon spelen en zijn marktwaarde zou stijgen.

Hoewel Club Brugge zich geen illusies maakte over het volledig terugverdienen van de 17 miljoen euro, was er hoop op een gunstige uitkomst. Yaremchuk maakte alvast een prachtig doelpunt tegen Slowakije, wat zijn positie op de transfermarkt verbeterde.

Na het EK toonden Trabzonspor, Stade Brest en Bologna als eerste interesse in de Oekraïense spits. Het Laatste Nieuws wees er echter op dat Yaremchuk ook zelf een beetje zou moeten meewerken in het proces. Zo weigerde hij voor het EK al een transfer naar Trabzonspor, tegen de wens van Club Brugge in.

Club Brugge heeft 10 (!) miljoen bespaard op Yaremchuk

Club Brugge koos er bewust voor om vroeg in actie te komen tijdens de zomermercato en heeft de selectie nu vrijwel compleet. Na de vroege inkomende transfers is het nu tijd om de verkoop te starten, met nadruk op de overbodige spelers, waaronder Roman Yaremchuk.

Vorige week toonde Olympiakos interesse in de Oekraïner, die wel trek had in een Grieks avontuur. Tot grote opluchting van Club Brugge, dat nog 5 miljoen euro ontvangt voor de overbodige spits.

Nog belangrijker is dat het loon (2 miljoen euro per jaar) van de grootverdiener, die nog twee jaar contract had, van de loonlijst kan worden geschrapt. Het totale bedrag dat Club Brugge hiermee bespaart, ligt dus aanzienlijk hoger dan 5 miljoen euro.

Eerder 10 miljoen euro in combinatie met het uitgespaarde salaris en de gedeeltelijke loonovername door Valencia vorig seizoen.

In werkelijkheid verliest Club Brugge meer dan 7 miljoen euro op de transactie met Yaremchuk en zal het waarschijnlijk een tijd duren voordat men in Westkapelle opnieuw besluit om 17 miljoen euro voor een speler te betalen.

Club Brugge heeft het maximale gehaald bij de verkoop van Yaremchuk

Meest recent

'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

47
47
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

31
31
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

209
209
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

74
74
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

523
523
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

132
132
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

423
423
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

141
141
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

275
275
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

839
839
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

366
366
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

280
280
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

408
408
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

352
352
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

261
261
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

189
189
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

432
432
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

331
331
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

149
149
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

123
123
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

197
197
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

228
228
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

170
170
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

104
104
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

483
483

Meer sportnieuws