Verrassend: Club Brugge zit op rozen na bliksemtransfer

2566 stemmen
Verrassend: Club Brugge zit op rozen na bliksemtransfer

Voor Roman Yaremchuk (28) ging het vanaf dag één mis bij Club Brugge. Na een mislukte recordtransfer van 17 miljoen euro, belandde hij opnieuw op een zijspoor door de komst van de nieuwe spits Gustaf Nilsson. Clubs zoals UD Las Palmas, Trabzonspor en Valencia CF toonden interesse, maar konden zijn hoge salaris niet betalen.

Vorige week toonde Olympiakos interesse en kocht hem voor 5 miljoen euro. Belangrijker is dat zijn loon van 2 miljoen euro per jaar van de loonlijst verdwijnt, wat Club Brugge in totaal ongeveer 10 miljoen euro bespaart. Ondanks een verlies van meer dan 7 miljoen euro op de transactie, is Club Brugge opgelucht.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

Veel belangstelling voor Yaremchuk vóór de zomermercato

Voor Roman Yaremchuk (28) ging het vanaf dag één mis bij Club Brugge. Deze zomermercato was het van essentieel belang om een oplossing te vinden voor de geflopte recordtransfer van 17 miljoen euro, aangezien het onwaarschijnlijk was dat hij een nieuwe kans zou krijgen bij Blauw-Zwart.

Club Brugge trok deze zomer Gustaf Nilsson aan als nieuwe spits en vervanger van Igor Thiago, waardoor Yaremchuk opnieuw op een zijspoor belandde. Met verder nog de concurrentie van spelers als Ferran Jutglà, Roméo Vermant en Victor Barbera zou de Oekraïner ook dit seizoen nauwelijks speelminuten maken in het Jan Breydelstadion.

Dit is verre van ideaal voor een speler die zoveel geld heeft gekost en bovendien een van de grootverdieners van de club is. Verschillende clubs hadden al interesse getoond vóór de zomer, zoals UD Las Palmas, Trabzonspor en Valencia CF.

Vorig seizoen speelde de spits op huurbasis bij Valencia en hij wilde graag bij Los Che blijven.

Valencia CF kon Yaremchuk niet betalen

Valencia CF overwoog een definitieve transfer voor Roman Yaremchuk, maar stuitte op problemen omdat Club Brugge hun investering van 17 miljoen euro zoveel mogelijk wilde terugverdienen.

Zelfs een nieuwe huurbeurt bleek geen optie, aangezien Yaremchuks salaris boven het loonplafond van Valencia lag, vastgesteld door sterke man Peter Lim. Tijdens zijn huurperiode droeg Club Brugge een groot deel van zijn salaris, waarbij Valencia slechts 700.000 euro netto van de jaarlijkse 2 miljoen euro betaalde.

Hoewel de spits bereid was om salaris in te leveren om bij Valencia te blijven, kon de club hem alleen behouden voor de helft van zijn huidige salaris. Bovendien genoot Yaremchuk van bepaalde belastingvoordelen die zouden verdwijnen bij een permanente verhuizing naar Spanje.

Club Brugge was echter vastbesloten Yaremchuk deze zomer te verkopen en niet meer te verhuren.

Yaremchuk weigerde Trabzonspor, tegen de wens van Club Brugge in

Roman Yaremchuk wilde geen overhaaste beslissing nemen over zijn toekomst en reageerde niet direct op de interesse van Valencia CF, UD Las Palmas, Trabzonspor en andere clubs.

Hij besloot geduldig af te wachten, in de hoop dat sterke prestaties op het EK 2024 in Duitsland hem betere opties zou opleveren. Ook Club Brugge hoopte op deze mogelijkheid, aangezien het EK zou dienen als een etalage voor de Oekraïense spits.

Een succesvolle prestatie in Duitsland zou de interesse in Yaremchuk alleen maar vergroten, waardoor hij zich in de kijker kon spelen en zijn marktwaarde zou stijgen.

Hoewel Club Brugge zich geen illusies maakte over het volledig terugverdienen van de 17 miljoen euro, was er hoop op een gunstige uitkomst. Yaremchuk maakte alvast een prachtig doelpunt tegen Slowakije, wat zijn positie op de transfermarkt verbeterde.

Na het EK toonden Trabzonspor, Stade Brest en Bologna als eerste interesse in de Oekraïense spits. Het Laatste Nieuws wees er echter op dat Yaremchuk ook zelf een beetje zou moeten meewerken in het proces. Zo weigerde hij voor het EK al een transfer naar Trabzonspor, tegen de wens van Club Brugge in.

Club Brugge heeft 10 (!) miljoen bespaard op Yaremchuk

Club Brugge koos er bewust voor om vroeg in actie te komen tijdens de zomermercato en heeft de selectie nu vrijwel compleet. Na de vroege inkomende transfers is het nu tijd om de verkoop te starten, met nadruk op de overbodige spelers, waaronder Roman Yaremchuk.

Vorige week toonde Olympiakos interesse in de Oekraïner, die wel trek had in een Grieks avontuur. Tot grote opluchting van Club Brugge, dat nog 5 miljoen euro ontvangt voor de overbodige spits.

Nog belangrijker is dat het loon (2 miljoen euro per jaar) van de grootverdiener, die nog twee jaar contract had, van de loonlijst kan worden geschrapt. Het totale bedrag dat Club Brugge hiermee bespaart, ligt dus aanzienlijk hoger dan 5 miljoen euro.

Eerder 10 miljoen euro in combinatie met het uitgespaarde salaris en de gedeeltelijke loonovername door Valencia vorig seizoen.

In werkelijkheid verliest Club Brugge meer dan 7 miljoen euro op de transactie met Yaremchuk en zal het waarschijnlijk een tijd duren voordat men in Westkapelle opnieuw besluit om 17 miljoen euro voor een speler te betalen.

Club Brugge heeft het maximale gehaald bij de verkoop van Yaremchuk

Meest recent

'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

8
8
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

66
66
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

199
199
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

37
37
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

321
321
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

37
37
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

152
152
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

33
33
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

193
193
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

331
331
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

711
711
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

461
461
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

141
141
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

424
424
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

243
243
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

660
660
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

176
176
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

626
626
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

123
123
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

249
249
Lukaku na wéérgaloze pot voetbal: "Heb er genoeg van"

Romelu Lukaku is een fenomeen. Als hij invalt is zijn impact o zo groot. Was al bepalend tegen ...

428
428
Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

730
730
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

128
128
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

1287
1287

Meer sportnieuws