Verrassend: Club Brugge zit op rozen na bliksemtransfer

2566
Verrassend: Club Brugge zit op rozen na bliksemtransfer

Voor Roman Yaremchuk (28) ging het vanaf dag één mis bij Club Brugge. Na een mislukte recordtransfer van 17 miljoen euro, belandde hij opnieuw op een zijspoor door de komst van de nieuwe spits Gustaf Nilsson. Clubs zoals UD Las Palmas, Trabzonspor en Valencia CF toonden interesse, maar konden zijn hoge salaris niet betalen.

Vorige week toonde Olympiakos interesse en kocht hem voor 5 miljoen euro. Belangrijker is dat zijn loon van 2 miljoen euro per jaar van de loonlijst verdwijnt, wat Club Brugge in totaal ongeveer 10 miljoen euro bespaart. Ondanks een verlies van meer dan 7 miljoen euro op de transactie, is Club Brugge opgelucht.

LEES OOK: 'Club Brugge kruist vingers: oplossing voor Nilsson?'

Veel belangstelling voor Yaremchuk vóór de zomermercato

Voor Roman Yaremchuk (28) ging het vanaf dag één mis bij Club Brugge. Deze zomermercato was het van essentieel belang om een oplossing te vinden voor de geflopte recordtransfer van 17 miljoen euro, aangezien het onwaarschijnlijk was dat hij een nieuwe kans zou krijgen bij Blauw-Zwart.

Club Brugge trok deze zomer Gustaf Nilsson aan als nieuwe spits en vervanger van Igor Thiago, waardoor Yaremchuk opnieuw op een zijspoor belandde. Met verder nog de concurrentie van spelers als Ferran Jutglà, Roméo Vermant en Victor Barbera zou de Oekraïner ook dit seizoen nauwelijks speelminuten maken in het Jan Breydelstadion.

Dit is verre van ideaal voor een speler die zoveel geld heeft gekost en bovendien een van de grootverdieners van de club is. Verschillende clubs hadden al interesse getoond vóór de zomer, zoals UD Las Palmas, Trabzonspor en Valencia CF.

Vorig seizoen speelde de spits op huurbasis bij Valencia en hij wilde graag bij Los Che blijven.

Valencia CF kon Yaremchuk niet betalen

Valencia CF overwoog een definitieve transfer voor Roman Yaremchuk, maar stuitte op problemen omdat Club Brugge hun investering van 17 miljoen euro zoveel mogelijk wilde terugverdienen.

Zelfs een nieuwe huurbeurt bleek geen optie, aangezien Yaremchuks salaris boven het loonplafond van Valencia lag, vastgesteld door sterke man Peter Lim. Tijdens zijn huurperiode droeg Club Brugge een groot deel van zijn salaris, waarbij Valencia slechts 700.000 euro netto van de jaarlijkse 2 miljoen euro betaalde.

Hoewel de spits bereid was om salaris in te leveren om bij Valencia te blijven, kon de club hem alleen behouden voor de helft van zijn huidige salaris. Bovendien genoot Yaremchuk van bepaalde belastingvoordelen die zouden verdwijnen bij een permanente verhuizing naar Spanje.

Club Brugge was echter vastbesloten Yaremchuk deze zomer te verkopen en niet meer te verhuren.

Yaremchuk weigerde Trabzonspor, tegen de wens van Club Brugge in

Roman Yaremchuk wilde geen overhaaste beslissing nemen over zijn toekomst en reageerde niet direct op de interesse van Valencia CF, UD Las Palmas, Trabzonspor en andere clubs.

Hij besloot geduldig af te wachten, in de hoop dat sterke prestaties op het EK 2024 in Duitsland hem betere opties zou opleveren. Ook Club Brugge hoopte op deze mogelijkheid, aangezien het EK zou dienen als een etalage voor de Oekraïense spits.

Een succesvolle prestatie in Duitsland zou de interesse in Yaremchuk alleen maar vergroten, waardoor hij zich in de kijker kon spelen en zijn marktwaarde zou stijgen.

Hoewel Club Brugge zich geen illusies maakte over het volledig terugverdienen van de 17 miljoen euro, was er hoop op een gunstige uitkomst. Yaremchuk maakte alvast een prachtig doelpunt tegen Slowakije, wat zijn positie op de transfermarkt verbeterde.

Na het EK toonden Trabzonspor, Stade Brest en Bologna als eerste interesse in de Oekraïense spits. Het Laatste Nieuws wees er echter op dat Yaremchuk ook zelf een beetje zou moeten meewerken in het proces. Zo weigerde hij voor het EK al een transfer naar Trabzonspor, tegen de wens van Club Brugge in.

Club Brugge heeft 10 (!) miljoen bespaard op Yaremchuk

Club Brugge koos er bewust voor om vroeg in actie te komen tijdens de zomermercato en heeft de selectie nu vrijwel compleet. Na de vroege inkomende transfers is het nu tijd om de verkoop te starten, met nadruk op de overbodige spelers, waaronder Roman Yaremchuk.

Vorige week toonde Olympiakos interesse in de Oekraïner, die wel trek had in een Grieks avontuur. Tot grote opluchting van Club Brugge, dat nog 5 miljoen euro ontvangt voor de overbodige spits.

Nog belangrijker is dat het loon (2 miljoen euro per jaar) van de grootverdiener, die nog twee jaar contract had, van de loonlijst kan worden geschrapt. Het totale bedrag dat Club Brugge hiermee bespaart, ligt dus aanzienlijk hoger dan 5 miljoen euro.

Eerder 10 miljoen euro in combinatie met het uitgespaarde salaris en de gedeeltelijke loonovername door Valencia vorig seizoen.

In werkelijkheid verliest Club Brugge meer dan 7 miljoen euro op de transactie met Yaremchuk en zal het waarschijnlijk een tijd duren voordat men in Westkapelle opnieuw besluit om 17 miljoen euro voor een speler te betalen.

Club Brugge heeft het maximale gehaald bij de verkoop van Yaremchuk

Meest recent

KRC Genk slaat wéér toe met miljoenentransfer

KRC Genk zit zeker niet stil op de transfermarkt. De Limburgers hebben zopas een volgende nieuwe ...

25
25
Zulte Waregem slaat weer toe met nieuwe speler

Het zijn bijzonder drukke dagen bij Zulte Waregem. De Belgische eersteklasser stelde opnieuw een ...

10
10
Trossard en Lukaku 'hot in Turkije': "Kan de beste worden"

Romelu Lukaku kan vanavond zijn debuut maken bij Fenerbahçe, Leandro Trossard deed dit al bij ...

10
10
FC Barcelona maakt financiële details Rodri bekend

FC Barcelona heeft zijn gedroomde versterking voor het middenveld beet. De Catalaanse topclub heeft ...

40
40
'Club Brugge kruist vingers: oplossing voor Nilsson?'

Met uitzondering van Joel Ordonez wil Club Brugge deze zomer geen sterkhouders meer laten gaan, maar ...

100
100
Bruno plots onder vuur: blunder breekt Anderlecht zuur op

Een goede eerste indruk maken is altijd belangrijk, maar Vitor Bruno heeft zijn wittebroodsweken ...

242
242
KVO-storm barst hevig los rond hoofd van Marc Coucke

Marc Coucke krijgt opnieuw met een dossier te maken dat de nodige vragen oproept. De ondernemer ...

73
73
Garcia rekent af met Mannaert: "Niet op dezelfde lijn"

Ongeveer een maand na zijn afscheid als bondscoach van de Rode Duivels gaat Rudi Garcia geen ...

63
63
'Kink in de kabel: Dams toch niet naar Club Brugge?'

Of er al dan niet nog een winger bijkomt valt voorlopig af te wachten, maar dat Club Brugge nog ...

364
364
'Essevee strikt Barça-target, kassa rinkelt bij Malinwa'

Een tweetal weken voor de transfermarkt haar deuren sluit draait de geruchtenmolen op volle toeren ...

224
224
'Club Brugge likt wonden: volgende miscast gratis weg'

Het was tot dusver alweer een lucratieve zomer voor Club Brugge, dat straks wellicht nogmaals langs ...

490
490
Openda weer Rode Duivel? Strijd met Lukaku belangrijk

Loïs Openda kende een snertseizoen bij Juventus en de aanvaller is dan ook vertrokken bij de ...

66
66
‘Ajax baalt: grote verrassing meldt zich voor Noa Lang’

Noa Lang is een jeugdproduct van Ajax, maar de buitenspeler brak volledig door bij Club Brugge. ...

239
239
Straffe onthulling Guardiola: “De Bruyne barstte in tranen uit”

Kevin De Bruyne is een legende bij Manchester City. De middenvelder speelde er tien jaar en won er ...

125
125
KRC Genk pakt uit met nieuwe Zuid-Amerikaanse diamant

KRC Genk en Zuid-Amerikaanse spelers, het is al een geslaagd huwelijk gebleken. Op de officiële ...

187
187
Ex-Anderlecht-coach Fred Rutten in diep dal na WK-drama

Fred Rutten heeft een verleden bij RSC Anderlecht als hoofdtrainer, maar de Nederlander maakte een ...

56
56
‘Belgische terugkeer? Transferstrijd Balikwisha barst los’

Michel-Ange Balikwisha heeft een verleden bij RSC Anderlecht, Standard Luik en Royal Antwerp FC. De ...

352
352
Anderlecht heeft plan voor helse Europese verplaatsing

RSC Anderlecht neemt het in de laatste voorronde van de Europa League op tegen Kairat Almaty. De ...

408
408
‘KV Kortrijk gaat all-in voor miljoenentransfer’

Niet alleen de Belgische topclubs gaan hard op de zomermercato. Ook KV Kortrijk wil nog toeslaan. De ...

146
146
‘Transferwending Fofana: Rode Duivel draait kar volledig’

Waar ligt de toekomst van Malick Fofana? De buitenspeler kende een sterk seizoen bij Olympique Lyon, ...

216
216
Anderlecht neemt Winkler mee: tweetal op weg naar exit

RSC Anderlecht maakt de verre verplaatsing naar Kairat Almaty. Paars-Wit moet zo’n negen uur ...

788
788
‘Monstertransfer Diego Moreira: Rode Duivel al gespot'

Diego Moreira zat in de selectie van de Rode Duivels op het afgelopen WK na een topseizoen bij RC ...

77
77
‘Anderlecht schakelt door en gaat transferstrijd aan’

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de zomermercato. Paars-Wit wordt nog met verschillende ...

340
340
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Anderlecht, Club Brugge wil jackpot’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

387
387
‘Matteo Dams hakt transferknoop door over Club Brugge’

Eerder op de dag kwam het nieuws naar buiten dat Club Brugge Matteo Dams op het lijstje heeft staan ...

784
784

Meer sportnieuws