Verrassend: Club Brugge zit op rozen na bliksemtransfer

2566 stemmen
Verrassend: Club Brugge zit op rozen na bliksemtransfer

Voor Roman Yaremchuk (28) ging het vanaf dag één mis bij Club Brugge. Na een mislukte recordtransfer van 17 miljoen euro, belandde hij opnieuw op een zijspoor door de komst van de nieuwe spits Gustaf Nilsson. Clubs zoals UD Las Palmas, Trabzonspor en Valencia CF toonden interesse, maar konden zijn hoge salaris niet betalen.

Vorige week toonde Olympiakos interesse en kocht hem voor 5 miljoen euro. Belangrijker is dat zijn loon van 2 miljoen euro per jaar van de loonlijst verdwijnt, wat Club Brugge in totaal ongeveer 10 miljoen euro bespaart. Ondanks een verlies van meer dan 7 miljoen euro op de transactie, is Club Brugge opgelucht.

LEES OOK: Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Veel belangstelling voor Yaremchuk vóór de zomermercato

Voor Roman Yaremchuk (28) ging het vanaf dag één mis bij Club Brugge. Deze zomermercato was het van essentieel belang om een oplossing te vinden voor de geflopte recordtransfer van 17 miljoen euro, aangezien het onwaarschijnlijk was dat hij een nieuwe kans zou krijgen bij Blauw-Zwart.

Club Brugge trok deze zomer Gustaf Nilsson aan als nieuwe spits en vervanger van Igor Thiago, waardoor Yaremchuk opnieuw op een zijspoor belandde. Met verder nog de concurrentie van spelers als Ferran Jutglà, Roméo Vermant en Victor Barbera zou de Oekraïner ook dit seizoen nauwelijks speelminuten maken in het Jan Breydelstadion.

Dit is verre van ideaal voor een speler die zoveel geld heeft gekost en bovendien een van de grootverdieners van de club is. Verschillende clubs hadden al interesse getoond vóór de zomer, zoals UD Las Palmas, Trabzonspor en Valencia CF.

Vorig seizoen speelde de spits op huurbasis bij Valencia en hij wilde graag bij Los Che blijven.

Valencia CF kon Yaremchuk niet betalen

Valencia CF overwoog een definitieve transfer voor Roman Yaremchuk, maar stuitte op problemen omdat Club Brugge hun investering van 17 miljoen euro zoveel mogelijk wilde terugverdienen.

Zelfs een nieuwe huurbeurt bleek geen optie, aangezien Yaremchuks salaris boven het loonplafond van Valencia lag, vastgesteld door sterke man Peter Lim. Tijdens zijn huurperiode droeg Club Brugge een groot deel van zijn salaris, waarbij Valencia slechts 700.000 euro netto van de jaarlijkse 2 miljoen euro betaalde.

Hoewel de spits bereid was om salaris in te leveren om bij Valencia te blijven, kon de club hem alleen behouden voor de helft van zijn huidige salaris. Bovendien genoot Yaremchuk van bepaalde belastingvoordelen die zouden verdwijnen bij een permanente verhuizing naar Spanje.

Club Brugge was echter vastbesloten Yaremchuk deze zomer te verkopen en niet meer te verhuren.

Yaremchuk weigerde Trabzonspor, tegen de wens van Club Brugge in

Roman Yaremchuk wilde geen overhaaste beslissing nemen over zijn toekomst en reageerde niet direct op de interesse van Valencia CF, UD Las Palmas, Trabzonspor en andere clubs.

Hij besloot geduldig af te wachten, in de hoop dat sterke prestaties op het EK 2024 in Duitsland hem betere opties zou opleveren. Ook Club Brugge hoopte op deze mogelijkheid, aangezien het EK zou dienen als een etalage voor de Oekraïense spits.

Een succesvolle prestatie in Duitsland zou de interesse in Yaremchuk alleen maar vergroten, waardoor hij zich in de kijker kon spelen en zijn marktwaarde zou stijgen.

Hoewel Club Brugge zich geen illusies maakte over het volledig terugverdienen van de 17 miljoen euro, was er hoop op een gunstige uitkomst. Yaremchuk maakte alvast een prachtig doelpunt tegen Slowakije, wat zijn positie op de transfermarkt verbeterde.

Na het EK toonden Trabzonspor, Stade Brest en Bologna als eerste interesse in de Oekraïense spits. Het Laatste Nieuws wees er echter op dat Yaremchuk ook zelf een beetje zou moeten meewerken in het proces. Zo weigerde hij voor het EK al een transfer naar Trabzonspor, tegen de wens van Club Brugge in.

Club Brugge heeft 10 (!) miljoen bespaard op Yaremchuk

Club Brugge koos er bewust voor om vroeg in actie te komen tijdens de zomermercato en heeft de selectie nu vrijwel compleet. Na de vroege inkomende transfers is het nu tijd om de verkoop te starten, met nadruk op de overbodige spelers, waaronder Roman Yaremchuk.

Vorige week toonde Olympiakos interesse in de Oekraïner, die wel trek had in een Grieks avontuur. Tot grote opluchting van Club Brugge, dat nog 5 miljoen euro ontvangt voor de overbodige spits.

Nog belangrijker is dat het loon (2 miljoen euro per jaar) van de grootverdiener, die nog twee jaar contract had, van de loonlijst kan worden geschrapt. Het totale bedrag dat Club Brugge hiermee bespaart, ligt dus aanzienlijk hoger dan 5 miljoen euro.

Eerder 10 miljoen euro in combinatie met het uitgespaarde salaris en de gedeeltelijke loonovername door Valencia vorig seizoen.

In werkelijkheid verliest Club Brugge meer dan 7 miljoen euro op de transactie met Yaremchuk en zal het waarschijnlijk een tijd duren voordat men in Westkapelle opnieuw besluit om 17 miljoen euro voor een speler te betalen.

Club Brugge heeft het maximale gehaald bij de verkoop van Yaremchuk

Meest recent

Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

38
38
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

36
36
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

30
30
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

91
91
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

205
205
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

501
501
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

118
118
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

70
70
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

90
90
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

240
240
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

365
365
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

195
195
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

281
281
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

111
111
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

210
210
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

355
355
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

77
77
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

613
613
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

80
80
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

233
233
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

109
109
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

127
127
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

57
57
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

48
48

Meer sportnieuws