Verrassend: Club Brugge zit op rozen na bliksemtransfer

2566 stemmen
Verrassend: Club Brugge zit op rozen na bliksemtransfer

Voor Roman Yaremchuk (28) ging het vanaf dag één mis bij Club Brugge. Na een mislukte recordtransfer van 17 miljoen euro, belandde hij opnieuw op een zijspoor door de komst van de nieuwe spits Gustaf Nilsson. Clubs zoals UD Las Palmas, Trabzonspor en Valencia CF toonden interesse, maar konden zijn hoge salaris niet betalen.

Vorige week toonde Olympiakos interesse en kocht hem voor 5 miljoen euro. Belangrijker is dat zijn loon van 2 miljoen euro per jaar van de loonlijst verdwijnt, wat Club Brugge in totaal ongeveer 10 miljoen euro bespaart. Ondanks een verlies van meer dan 7 miljoen euro op de transactie, is Club Brugge opgelucht.

LEES OOK: 'Nieuwe Tzolis-wending: Club Brugge richting recordsom'

Veel belangstelling voor Yaremchuk vóór de zomermercato

Voor Roman Yaremchuk (28) ging het vanaf dag één mis bij Club Brugge. Deze zomermercato was het van essentieel belang om een oplossing te vinden voor de geflopte recordtransfer van 17 miljoen euro, aangezien het onwaarschijnlijk was dat hij een nieuwe kans zou krijgen bij Blauw-Zwart.

Club Brugge trok deze zomer Gustaf Nilsson aan als nieuwe spits en vervanger van Igor Thiago, waardoor Yaremchuk opnieuw op een zijspoor belandde. Met verder nog de concurrentie van spelers als Ferran Jutglà, Roméo Vermant en Victor Barbera zou de Oekraïner ook dit seizoen nauwelijks speelminuten maken in het Jan Breydelstadion.

Dit is verre van ideaal voor een speler die zoveel geld heeft gekost en bovendien een van de grootverdieners van de club is. Verschillende clubs hadden al interesse getoond vóór de zomer, zoals UD Las Palmas, Trabzonspor en Valencia CF.

Vorig seizoen speelde de spits op huurbasis bij Valencia en hij wilde graag bij Los Che blijven.

Valencia CF kon Yaremchuk niet betalen

Valencia CF overwoog een definitieve transfer voor Roman Yaremchuk, maar stuitte op problemen omdat Club Brugge hun investering van 17 miljoen euro zoveel mogelijk wilde terugverdienen.

Zelfs een nieuwe huurbeurt bleek geen optie, aangezien Yaremchuks salaris boven het loonplafond van Valencia lag, vastgesteld door sterke man Peter Lim. Tijdens zijn huurperiode droeg Club Brugge een groot deel van zijn salaris, waarbij Valencia slechts 700.000 euro netto van de jaarlijkse 2 miljoen euro betaalde.

Hoewel de spits bereid was om salaris in te leveren om bij Valencia te blijven, kon de club hem alleen behouden voor de helft van zijn huidige salaris. Bovendien genoot Yaremchuk van bepaalde belastingvoordelen die zouden verdwijnen bij een permanente verhuizing naar Spanje.

Club Brugge was echter vastbesloten Yaremchuk deze zomer te verkopen en niet meer te verhuren.

Yaremchuk weigerde Trabzonspor, tegen de wens van Club Brugge in

Roman Yaremchuk wilde geen overhaaste beslissing nemen over zijn toekomst en reageerde niet direct op de interesse van Valencia CF, UD Las Palmas, Trabzonspor en andere clubs.

Hij besloot geduldig af te wachten, in de hoop dat sterke prestaties op het EK 2024 in Duitsland hem betere opties zou opleveren. Ook Club Brugge hoopte op deze mogelijkheid, aangezien het EK zou dienen als een etalage voor de Oekraïense spits.

Een succesvolle prestatie in Duitsland zou de interesse in Yaremchuk alleen maar vergroten, waardoor hij zich in de kijker kon spelen en zijn marktwaarde zou stijgen.

Hoewel Club Brugge zich geen illusies maakte over het volledig terugverdienen van de 17 miljoen euro, was er hoop op een gunstige uitkomst. Yaremchuk maakte alvast een prachtig doelpunt tegen Slowakije, wat zijn positie op de transfermarkt verbeterde.

Na het EK toonden Trabzonspor, Stade Brest en Bologna als eerste interesse in de Oekraïense spits. Het Laatste Nieuws wees er echter op dat Yaremchuk ook zelf een beetje zou moeten meewerken in het proces. Zo weigerde hij voor het EK al een transfer naar Trabzonspor, tegen de wens van Club Brugge in.

Club Brugge heeft 10 (!) miljoen bespaard op Yaremchuk

Club Brugge koos er bewust voor om vroeg in actie te komen tijdens de zomermercato en heeft de selectie nu vrijwel compleet. Na de vroege inkomende transfers is het nu tijd om de verkoop te starten, met nadruk op de overbodige spelers, waaronder Roman Yaremchuk.

Vorige week toonde Olympiakos interesse in de Oekraïner, die wel trek had in een Grieks avontuur. Tot grote opluchting van Club Brugge, dat nog 5 miljoen euro ontvangt voor de overbodige spits.

Nog belangrijker is dat het loon (2 miljoen euro per jaar) van de grootverdiener, die nog twee jaar contract had, van de loonlijst kan worden geschrapt. Het totale bedrag dat Club Brugge hiermee bespaart, ligt dus aanzienlijk hoger dan 5 miljoen euro.

Eerder 10 miljoen euro in combinatie met het uitgespaarde salaris en de gedeeltelijke loonovername door Valencia vorig seizoen.

In werkelijkheid verliest Club Brugge meer dan 7 miljoen euro op de transactie met Yaremchuk en zal het waarschijnlijk een tijd duren voordat men in Westkapelle opnieuw besluit om 17 miljoen euro voor een speler te betalen.

Club Brugge heeft het maximale gehaald bij de verkoop van Yaremchuk

Meest recent

Van der Elst over JPL-topper: "Misschien iets voor Union?"

Bij Union SG kenden ze een goed seizoen. De Brusselaars gaan echter aan de bak moeten, want er ...

8
8
Lommel SK de markt op: sterkhouder moeilijk houdbaar

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers gaan nu volop aan de bak moeten op ...

21
21
'Anderlecht maakt kans: vreemd bod op Duranville'

Borussia Dortmund is bereid om Julien Duranville van de hand te doen. De 20-jarige winger kende een ...

196
196
'Nieuwe Tzolis-wending: Club Brugge richting recordsom'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato tal van sterkhouders verliezen. Ook Christos Tzolis lijkt ...

202
202
'Heropbouw Antwerp: Overmars krijgt loodzware transfertaak'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

81
81
'Sibierski krijgt transferbudget te horen: víér topaanwinsten'

Antoine Sibierski staat in de komende weken en maanden voor een loodzware uitdaging. Hij moet bij ...

256
256
189 Beste Premier League-transfers: straffe notering Lammens

Senne Lammens kan straks met een serieuze portie vertrouwen richting het WK trekken. De doelman ...

65
65
Tzolis-debat gaat los: "City of Liverpool? Heb mijn twijfels"

Christos Tzolis kroonde zich maandag tot 'Player of the Season' in de Jupiler Pro League. De ...

220
220
Anderlecht-schandaal barst open: ‘Coucke wist van niets’

Het blijft spoken bij Anderlecht. Jaren na de overname duiken opnieuw pijnlijke details op over wat ...

924
924
'Transfer Karetsas explodeert: vraagprijs Genk maakt brokken'

Dat Kos Karetsas in de zomermercato zal vertrekken bij KRC Genk lijkt al een tijdje duidelijk. Maar ...

502
502
Kompany opvolger Guardiola? Nieuwe onthulling duikt op

Vincent Kompany was afgelopen maandag één van de eregasten op de afscheidsviering van ...

174
174
Harde actie na malaise Anderlecht: "Coucke moet verkopen"

RSC Anderlecht heeft andermaal een teleurstellend seizoen achter de rug waarin het zonder prijzen ...

446
446
Opmerkelijk transferadvies: "Koop Tresoldi niet!"

Bij Club Brugge maken ze zich op voor een hete transferzomer. Verschillende goudhaantjes zijn grof ...

583
583
'Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws na brand'

De Rode Duivels zagen hun voorbereiding op het WK dinsdag opgeschrikt worden. Een stevige brand ...

75
75
Werk voor De Condé: Genkse transferprioriteit aangereikt

KRC Genk kan nog een Europees ticket pakken als het in de barrages AA Gent klopt, maar al bij al is ...

385
385
Lukaku neemt laatste twijfels over toekomst weg

Romelu Lukaku doet er alles aan om in topvorm op het WK te verschijnen na een verloren seizoen. Hij ...

106
106
'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Verschillende eersteklassers zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Charleroi is ...

97
97
Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

195
195
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

169
169
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

109
109
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

160
160
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

350
350
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

169
169
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

271
271
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

1155
1155

Meer sportnieuws