Westerlo pakt uit en troeft topclubs af voor aanwinst

door
Westerlo pakt uit en troeft topclubs af voor aanwinst

Westerlo mag zich de eerste leider van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League noemen, want door een 3-0-zege tegen Cercle Brugge prijken ze op basis van het doelsaldo helemaal bovenaan het klassement na de openingsspeeldag. De Kemphanen krijgen bovendien nog meer goed nieuws.

Twee dagen na die toch wel straffe overwinning tegen de nummer vier van vorig seizoen mag Timmy Simons immers een stevige aanwinst verwelkomen. Westerlo is erin geslaagd om een aantal topclubs af te troeven voor zijn vierde versterking van de zomer.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Topclubs toonden interesse in Bayram

De club maakt dinsdagavond immers bekend dat Emin Bayram definitief terugkeert in het Kuipje. De 21-jarige verdediger werd vorig seizoen al gehuurd van Galatasaray en groeide in geen tijd uit tot een sterkhouder. Hij kwam vorig seizoen 24 keer in actie, waarbij hij één keer scoorde en twee assists gaf.

Zijn sterke prestaties in de Kempen bleven niet onopgemerkt en Bayram genoot deze zomer heel wat interesse. Enkele dagen geleden verkondigde Hasan Cetinkaya, vice-voorzitter van Westerlo, nog dat Club Brugge, Anderlecht en clubs uit Frankrijk en Nederland aan de mouw van de jonge Turk trokken.

Westerlo haalt Bayram definitief binnen

Maar het is dus toch Westerlo dat de strijd wint. Bayram tekent een contract tot 2028 bij de club en maakt dus definitief de overstap van Galatasaray. Volgens Transfermarkt legt Westerlo daarvoor een slordige 4 miljoen euro op tafel.

Met de terugkeer van Bayram krijgt de Westelse defensie een stevige kwaliteitsinjectie. Vorig weekend koos Simons nog voor veteraan Neustädter en de 17-jarige Vuskovic als centrale duo, maar straks zal één van hen wellicht plaats moeten maken. Verder heeft hij ook nog Rubin Seigers, tiener Bakary Haidara en de jonge Turkse huurling Emir Ortakaya achter de hand.

Goede transfer van Westerlo?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

0
0
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

9
9
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

102
102
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

50
50
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

97
97
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

384
384
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

389
389
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

67
67
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

103
103
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

202
202
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

58
58
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

220
220
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

33
33
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

51
51
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

216
216
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

174
174
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

107
107
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

174
174
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

252
252
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

148
148
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

182
182
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

316
316
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

230
230
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

596
596

Meer sportnieuws