Westerlo pakt uit en troeft topclubs af voor aanwinst

106 stemmen
Westerlo pakt uit en troeft topclubs af voor aanwinst

Westerlo mag zich de eerste leider van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League noemen, want door een 3-0-zege tegen Cercle Brugge prijken ze op basis van het doelsaldo helemaal bovenaan het klassement na de openingsspeeldag. De Kemphanen krijgen bovendien nog meer goed nieuws.

Twee dagen na die toch wel straffe overwinning tegen de nummer vier van vorig seizoen mag Timmy Simons immers een stevige aanwinst verwelkomen. Westerlo is erin geslaagd om een aantal topclubs af te troeven voor zijn vierde versterking van de zomer.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Topclubs toonden interesse in Bayram

De club maakt dinsdagavond immers bekend dat Emin Bayram definitief terugkeert in het Kuipje. De 21-jarige verdediger werd vorig seizoen al gehuurd van Galatasaray en groeide in geen tijd uit tot een sterkhouder. Hij kwam vorig seizoen 24 keer in actie, waarbij hij één keer scoorde en twee assists gaf.

Zijn sterke prestaties in de Kempen bleven niet onopgemerkt en Bayram genoot deze zomer heel wat interesse. Enkele dagen geleden verkondigde Hasan Cetinkaya, vice-voorzitter van Westerlo, nog dat Club Brugge, Anderlecht en clubs uit Frankrijk en Nederland aan de mouw van de jonge Turk trokken.

Westerlo haalt Bayram definitief binnen

Maar het is dus toch Westerlo dat de strijd wint. Bayram tekent een contract tot 2028 bij de club en maakt dus definitief de overstap van Galatasaray. Volgens Transfermarkt legt Westerlo daarvoor een slordige 4 miljoen euro op tafel.

Met de terugkeer van Bayram krijgt de Westelse defensie een stevige kwaliteitsinjectie. Vorig weekend koos Simons nog voor veteraan Neustädter en de 17-jarige Vuskovic als centrale duo, maar straks zal één van hen wellicht plaats moeten maken. Verder heeft hij ook nog Rubin Seigers, tiener Bakary Haidara en de jonge Turkse huurling Emir Ortakaya achter de hand.

Goede transfer van Westerlo?

Meest recent

Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

14
14
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

21
21
Vandenbempt ziet megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

61
61
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

102
102
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

62
62
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

92
92
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

228
228
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

157
157
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

131
131
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

165
165
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

289
289
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

206
206
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

440
440
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

225
225
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

97
97
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

462
462
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

281
281
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

263
263
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

103
103
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

186
186
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

362
362
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

194
194
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

223
223

Meer sportnieuws