TRANSFERUURTJE: ‘Club opgelucht, Anderlecht dubbel afgetroefd’

door
TRANSFERUURTJE: ‘Club opgelucht, Anderlecht dubbel afgetroefd’

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

Jupiler Pro League

Club Brugge heeft Roman Yaremchuk verkocht aan het Griekse Olympiakos. Blauw-Zwart ontvangt naar verluidt tussen de drie en vijf miljoen euro voor de aanvaller. Een flink verlies want zelf legde het nog zeventien miljoen euro op tafel. Toch is Club Brugge opgelucht. Yaremchuk was één van de grootverdieners in het Jan Breydelstadion.

Anderlecht is nog steeds op zoek naar toptransfers op de zomermercato. Grote namen zoals Christian Eriksen, Thomas Foket en Jean Butez werden genoemd, maar voorlopig wordt paars-wit vooral afgetroefd. Gaetan Coucke kiest voor Saudi-Arabië terwijl Emin Bayram voor Westerlo kiest. De Turk speelde afgelopen seizoen al op huurbasis voor de Kemphanen. Ook Club Brugge was in de markt voor de verdediger.

De transfersoap rond Aimé Omgba en KAA Gent duurt verder. De middenvelder leek op weg naar de Buffalo’s, maar na de medische testen wilde KAA Gent weer onderhandelen met NAC. De Nederlanders trokken de stekker uit de deal tot groot ongenoegen van Omgba. Die stuurde zijn kat naar training en de supporters reageerde met een misnoegd spandoek. ‘Carrière voorbij’, klonk het.

Bij KRC Genk werd er plots een bommetje gedropt. Chelsea zou doelman Mike Penders willen overnemen. In het verleden haalde de Londense club ook al Thibaut Courtois weg bij de Limburgers. Nu wil Chelsea de pas 18-jarige goalie kopen en weer bij KRC Genk stallen. Er wordt gesproken over een transfersom van meer dan tien miljoen euro.

Buitenland

Napoli wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk binnenhalen. De Italianen hebben nu een creatieve oplossing voorgesteld aan Chelsea. De Londense topclub zou Victor Osimhen huren en als er Champions League-voetbal wordt gehaald wordt een verplichte aankoopoptie geactiveerd. Lukaku wil weer werken met hoofdtrainer Antonio Conte.

In Spanje wil FC Barcelona uitpakken met Dani Olmo, maar ook Manchester City wil de Spanjaard binnenhalen. Atlético Madrid is dan weer van plan om concurrentie binnen te halen voor Axel Witsel én Arthur Vermeeren. Le Normand is op komst en ook Conor Gallagher staat hoog op het verlanglijstje van Diego Simeone.

Moet KRC Genk Penders nu al verkopen?

Meest recent

Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

14
14
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

11
11
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

36
36
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o kent einde

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

56
56
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

93
93
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

112
112
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

125
125
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

255
255
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

180
180
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

307
307
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

134
134
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

152
152
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

92
92
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

206
206
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

806
806
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

211
211
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

538
538
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

365
365
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

201
201
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

268
268
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

168
168
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

532
532
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

402
402
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

208
208
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

395
395

Meer sportnieuws