TRANSFERUURTJE: ‘Club opgelucht, Anderlecht dubbel afgetroefd’

door
TRANSFERUURTJE: ‘Club opgelucht, Anderlecht dubbel afgetroefd’

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

Jupiler Pro League

Club Brugge heeft Roman Yaremchuk verkocht aan het Griekse Olympiakos. Blauw-Zwart ontvangt naar verluidt tussen de drie en vijf miljoen euro voor de aanvaller. Een flink verlies want zelf legde het nog zeventien miljoen euro op tafel. Toch is Club Brugge opgelucht. Yaremchuk was één van de grootverdieners in het Jan Breydelstadion.

Anderlecht is nog steeds op zoek naar toptransfers op de zomermercato. Grote namen zoals Christian Eriksen, Thomas Foket en Jean Butez werden genoemd, maar voorlopig wordt paars-wit vooral afgetroefd. Gaetan Coucke kiest voor Saudi-Arabië terwijl Emin Bayram voor Westerlo kiest. De Turk speelde afgelopen seizoen al op huurbasis voor de Kemphanen. Ook Club Brugge was in de markt voor de verdediger.

De transfersoap rond Aimé Omgba en KAA Gent duurt verder. De middenvelder leek op weg naar de Buffalo’s, maar na de medische testen wilde KAA Gent weer onderhandelen met NAC. De Nederlanders trokken de stekker uit de deal tot groot ongenoegen van Omgba. Die stuurde zijn kat naar training en de supporters reageerde met een misnoegd spandoek. ‘Carrière voorbij’, klonk het.

Bij KRC Genk werd er plots een bommetje gedropt. Chelsea zou doelman Mike Penders willen overnemen. In het verleden haalde de Londense club ook al Thibaut Courtois weg bij de Limburgers. Nu wil Chelsea de pas 18-jarige goalie kopen en weer bij KRC Genk stallen. Er wordt gesproken over een transfersom van meer dan tien miljoen euro.

Buitenland

Napoli wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk binnenhalen. De Italianen hebben nu een creatieve oplossing voorgesteld aan Chelsea. De Londense topclub zou Victor Osimhen huren en als er Champions League-voetbal wordt gehaald wordt een verplichte aankoopoptie geactiveerd. Lukaku wil weer werken met hoofdtrainer Antonio Conte.

In Spanje wil FC Barcelona uitpakken met Dani Olmo, maar ook Manchester City wil de Spanjaard binnenhalen. Atlético Madrid is dan weer van plan om concurrentie binnen te halen voor Axel Witsel én Arthur Vermeeren. Le Normand is op komst en ook Conor Gallagher staat hoog op het verlanglijstje van Diego Simeone.

Moet KRC Genk Penders nu al verkopen?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

140
140
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

38
38
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

33
33
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

235
235
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

343
343
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

285
285
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

391
391
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

629
629
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

766
766
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

496
496
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1207
1207
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

781
781
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

446
446
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1112
1112
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

134
134
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

227
227
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

153
153
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

672
672
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

445
445
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

41
41
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

925
925
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1517
1517

Meer sportnieuws