Club Brugge maakt vertrek Yaremchuk bekend en slikt verlies

door
Club Brugge maakt vertrek Yaremchuk bekend en slikt verlies

Roman Yaremchuk verlaat Club Brugge, dat laat Blauw-Zwart op de officiële kanalen weten. De aanvaller gaat aan de slag bij het Griekse Olympiakos.

Club Brugge legde zelf zeventien miljoen euro op tafel in de zomer van 2022, maar moet nu een zwaar verlies slikken. Naar verluidt ontvangt de landskampioen drie miljoen euro voor de Oekraïense international, dat staat te lezen op Transfermarkt.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

Mislukte terugkeer

Yaremchuk maakte furore bij KAA Gent waarna hij een toptransfer naar het Portugese Benfica verdiende. Daar kon de spits echter geen potten breken. Club Brugge besloot Yaremchuk binnen te halen voor een recordbedrag, maar ook dat draaide niet goed uit.

Yaremchuk kon niet aarden bij Club Brugge en werd op huurbasis naar het Spaanse Valencia weggestuurd. Na een mindere periode in Spanje wilde Blauw-Zwart de aanvaller verkopen. Eerst kwam Trabzonspor op de proppen, maar een stap naar Turkije zag Yaremchuk niet zitten.

Gigantisch verlies

Uiteindelijk is de keuze op Olympiakos gevallen. De Griekse topclub won vorig seizoen de Conference League en legt naar verluidt een som van drie miljoen euro op tafel. Dat betekent dat Blauw-Zwart een gigantisch verlies moet slikken met Yaremchuk.

Yaremchuk speelde uiteindelijk 122 wedstrijden in de Jupiler Pro League waarin hij 46 keer kon scoren en vijftien assists kon geven. De aanvaller was ook aanwezig op het afgelopen EK in Duitsland. Met Oekraïne stond de spits uiteindelijk laatste in de groep van de Rode Duivels.

Vind jij Yaremchuk een goede aanvaller?

Meest recent

'Akkoord bereikt: knaltransfer Club in stroomversnelling'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

171
171
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

29
29
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

139
139
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

70
70
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

12
12
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

167
167
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

401
401
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

327
327
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

35
35
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

665
665
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

869
869
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

55
55
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

173
173
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

256
256
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

392
392
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

224
224
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

223
223
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

66
66
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

705
705
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

443
443
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

107
107
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

124
124
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

972
972
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

355
355

Meer sportnieuws