'Charleroi vindt broodnodige defensieve aanwinst'

door
'Charleroi vindt broodnodige defensieve aanwinst'

Charleroi heeft in zijn openingsmatch van het nieuwe seizoen niet voor een stunt kunnen zorgen, want door een vroege goal van Vincent Janssen ging het met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Aan die nederlaag tilden ze op Mambourg echter niet al te zwaar, omdat ze beseffen dat ze nog een ploeg in opbouw zijn.

Na het moeilijke vorige seizoen, waarin Charleroi pas in de play-offs degradatie wist te ontlopen, werd er immers grote kuis gehouden in de spelerskern. Maar liefst veertien spelers zochten deze zomer andere oorden op, waarbij heel wat spelers die geen nieuw contract kregen.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Charleroi had nood aan defensieve versterking

Zowat de volledige defensie werd bijvoorbeeld de laan uitgestuurd. Charleroi nam achterin afscheid van Bager, Knezevic, Van Cleemput, Wasinski, Marcq en Ozornwafor, terwijl het er ook (nog?) niet in slaagde om de uitleenbeurt van Dari te verlengen. Daardoor moest Rik De Mil met amper drie centrale verdedigers aan het seizoen beginnen.

Omdat Boukamir momenteel op de Olympische Spelen aan de slag is, kon hij enkel rekenen op Andreou en de jonge zomeraanwinsten Keita en Sow. Maar nu voegt Charleroi toch nog wat broodnodige ervaring toe aan zijn defensie.

Zweedse Syriër legt medische testen af

La Dernière Heure weet dat ze op het punt staan om zich te versterken met Aiham Ousou. De 24-jarige legde maandagnamiddag al zijn medische testen af en zou overgenomen worden van Slavia Praag, waar er niet meer op hem gerekend werd.

Vorig seizoen werd Ousou door de Tsjechische topclub al verhuurd aan Häcken en Cadiz. De centrale verdediger kwam in het verleden ook uit voor verschillende andere clubs in Zweden, waar hij geboren werd. Hij pakte in 2022 ook één cap voor het land, maar koos begin dit jaar voor de nationale ploeg van Syrië. Daar kwam hij intussen al zes keer uit.

Zal Charleroi dit seizoen uit het degradatiegewoel blijven?

Meest recent

'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

0
0
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

22
22
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

167
167
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

131
131
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

126
126
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

87
87
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

232
232
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

37
37
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

77
77
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

200
200
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

30
30
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

73
73
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

124
124
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

192
192
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

60
60
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

93
93
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

46
46
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

111
111
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

373
373
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

270
270
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

219
219
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

46
46
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

228
228
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

103
103
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

78
78

Meer sportnieuws