'Charleroi vindt broodnodige defensieve aanwinst'

door
'Charleroi vindt broodnodige defensieve aanwinst'

Charleroi heeft in zijn openingsmatch van het nieuwe seizoen niet voor een stunt kunnen zorgen, want door een vroege goal van Vincent Janssen ging het met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Aan die nederlaag tilden ze op Mambourg echter niet al te zwaar, omdat ze beseffen dat ze nog een ploeg in opbouw zijn.

Na het moeilijke vorige seizoen, waarin Charleroi pas in de play-offs degradatie wist te ontlopen, werd er immers grote kuis gehouden in de spelerskern. Maar liefst veertien spelers zochten deze zomer andere oorden op, waarbij heel wat spelers die geen nieuw contract kregen.

LEES OOK: Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

Charleroi had nood aan defensieve versterking

Zowat de volledige defensie werd bijvoorbeeld de laan uitgestuurd. Charleroi nam achterin afscheid van Bager, Knezevic, Van Cleemput, Wasinski, Marcq en Ozornwafor, terwijl het er ook (nog?) niet in slaagde om de uitleenbeurt van Dari te verlengen. Daardoor moest Rik De Mil met amper drie centrale verdedigers aan het seizoen beginnen.

Omdat Boukamir momenteel op de Olympische Spelen aan de slag is, kon hij enkel rekenen op Andreou en de jonge zomeraanwinsten Keita en Sow. Maar nu voegt Charleroi toch nog wat broodnodige ervaring toe aan zijn defensie.

Zweedse Syriër legt medische testen af

La Dernière Heure weet dat ze op het punt staan om zich te versterken met Aiham Ousou. De 24-jarige legde maandagnamiddag al zijn medische testen af en zou overgenomen worden van Slavia Praag, waar er niet meer op hem gerekend werd.

Vorig seizoen werd Ousou door de Tsjechische topclub al verhuurd aan Häcken en Cadiz. De centrale verdediger kwam in het verleden ook uit voor verschillende andere clubs in Zweden, waar hij geboren werd. Hij pakte in 2022 ook één cap voor het land, maar koos begin dit jaar voor de nationale ploeg van Syrië. Daar kwam hij intussen al zes keer uit.

Zal Charleroi dit seizoen uit het degradatiegewoel blijven?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

66
66
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

225
225
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

34
34
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

21
21
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

46
46
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

78
78
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

21
21
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

61
61
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

46
46
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

45
45
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

91
91
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

45
45
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

183
183
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

128
128
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

119
119
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

707
707
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

210
210
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

113
113
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

73
73
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws