'Charleroi vindt broodnodige defensieve aanwinst'

door
'Charleroi vindt broodnodige defensieve aanwinst'

Charleroi heeft in zijn openingsmatch van het nieuwe seizoen niet voor een stunt kunnen zorgen, want door een vroege goal van Vincent Janssen ging het met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Aan die nederlaag tilden ze op Mambourg echter niet al te zwaar, omdat ze beseffen dat ze nog een ploeg in opbouw zijn.

Na het moeilijke vorige seizoen, waarin Charleroi pas in de play-offs degradatie wist te ontlopen, werd er immers grote kuis gehouden in de spelerskern. Maar liefst veertien spelers zochten deze zomer andere oorden op, waarbij heel wat spelers die geen nieuw contract kregen.

LEES OOK: ‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

Charleroi had nood aan defensieve versterking

Zowat de volledige defensie werd bijvoorbeeld de laan uitgestuurd. Charleroi nam achterin afscheid van Bager, Knezevic, Van Cleemput, Wasinski, Marcq en Ozornwafor, terwijl het er ook (nog?) niet in slaagde om de uitleenbeurt van Dari te verlengen. Daardoor moest Rik De Mil met amper drie centrale verdedigers aan het seizoen beginnen.

Omdat Boukamir momenteel op de Olympische Spelen aan de slag is, kon hij enkel rekenen op Andreou en de jonge zomeraanwinsten Keita en Sow. Maar nu voegt Charleroi toch nog wat broodnodige ervaring toe aan zijn defensie.

Zweedse Syriër legt medische testen af

La Dernière Heure weet dat ze op het punt staan om zich te versterken met Aiham Ousou. De 24-jarige legde maandagnamiddag al zijn medische testen af en zou overgenomen worden van Slavia Praag, waar er niet meer op hem gerekend werd.

Vorig seizoen werd Ousou door de Tsjechische topclub al verhuurd aan Häcken en Cadiz. De centrale verdediger kwam in het verleden ook uit voor verschillende andere clubs in Zweden, waar hij geboren werd. Hij pakte in 2022 ook één cap voor het land, maar koos begin dit jaar voor de nationale ploeg van Syrië. Daar kwam hij intussen al zes keer uit.

Zal Charleroi dit seizoen uit het degradatiegewoel blijven?

Meest recent

Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

52
52
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

33
33
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

128
128
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

240
240
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

122
122
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

60
60
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

99
99
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

81
81
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

224
224
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

47
47
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

130
130
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

506
506
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

522
522
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

329
329
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

534
534
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

184
184
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

350
350
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

582
582
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

51
51
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

371
371
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

43
43
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

570
570
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

51
51
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

467
467
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

432
432

Meer sportnieuws