‘Foket met de staart tussen de benen naar Anderlecht’

door
‘Foket met de staart tussen de benen naar Anderlecht’

Thomas Foket staat mogelijk op het punt om naar Anderlecht te verhuizen. Sporting, op zoek naar een nieuwe rechtsback na het mislukken van een eerdere poging om Hugo Siquet aan te trekken, ziet Foket als een goede optie.

Foket is na zes seizoenen niet meer de eerste keuze bij Reims, waar hij nog een jaar onder contract ligt, en hij staat open voor een overstap naar Brussel. Dit zou kunnen betekenen dat Louis Patris, momenteel back-up op de rechtsbackpositie, mogelijk vertrekt.

Foket heeft in het verleden bewezen een solide speler te zijn en zou Anderlecht zowel op rechtsback als eventueel op linksback van waarde kunnen zijn.

LEES OOK: 'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Foket plan-B na Siquet

Meer dan twee jaar geleden deed Anderlecht een eerste poging om Thomas Foket binnen te halen, maar toen slaagde Sporting er niet in om hem los te weken bij Stade Reims.

Enkele maanden na de paars-witte interesse verlengde Foket zijn contract in de Champagnestreek tot medio 2025. Eind vorig seizoen verloor hij echter zijn plaats bij Reims aan Abdoul Koné.

Anderlecht wil Foket nu verlossen van zijn situatie en volgens L’Avenir zou dit dossier snel een positief resultaat moeten opleveren. Sporting is op zoek naar een nieuwe rechtsback, aangezien Killian Sardella (Werder Bremen) en Louis Patris (Venezia en andere clubs) interesse genieten van elders.

De Franstalige krant meldt dat Hugo Siquet de gedroomde rechtsback was van Brian Riemer, maar Anderlecht kon de aanbieding van Club Brugge (3 miljoen euro) niet overtreffen. Foket heeft nog maar één jaar contract bij Reims en staat open voor een transfer naar Brussel.

Patris het slachtoffer van komst Foket?

Volgens Het Nieuwsblad zijn er al gesprekken geweest over de cijfers, maar moeten Anderlecht, Stade Reims en Thomas Foket nog tot een akkoord komen.

De krant meldt dat Louis Patris daarom waarschijnlijk zal vertrekken uit het Lotto Park, mogelijk op huurbasis, terwijl Sardella zijn contract verlengt. De mogelijke komst van Foket biedt ook perspectieven voor de positie van linksback.

Ludwig Augustinsson is de eerste optie van Anderlecht, maar het dossier van de Zweed blijft complex en moeilijk. Foket heeft in het verleden ook op de linksbackpositie gespeeld en kan daar mogelijk van waarde zijn in het team van Brian Riemer.

“AA Gent en Anderlecht zijn mijn twee grote liefdes”

In mei 2022 had Anderlecht grote problemen op de rechtsbackpositie. Michael Murillo overtuigde amper als basisspeler onder Vincent Kompany, en zijn doublure Killian Sardella werd al vroeg afgeschreven na een dramatische wedstrijd tegen Union SG.

Anderlecht was op dat moment al enige tijd bezig met het in kaart brengen van potentiële rechtsbacks, en Thomas Foket (Stade Reims) was toen één van de kandidaten.

Foket had bovendien een speciale band met Anderlecht: toen hij nog onder contract stond bij Dilbeek, trainde hij ooit mee bij de U19 van Sporting. “België zal altijd een optie blijven”, vertelde hij destijds aan Het Nieuwsblad. “AA Gent en Anderlecht, dat zijn mijn twee grote liefdes.”

Foket was een vaste waarde bij Stade Reims en zijn sterke prestaties wekten de belangstelling van clubs zoals Parma en Olympique de Marseille. Ondanks de interesse van Anderlecht, bleek het echter onmogelijk om Foket bij Reims los te weken, en kwam de transfer naar Brussel niet tot stand.

Na zes jaar speelt Foket zijn basisplaats kwijt bij Reims

Thomas Foket wordt in de Champagnestreek naar waarde geschat, waar hij erg standvastig en consequent presteert. Hij blinkt er niet uit met kwieke dribbels of versnellingen, maar de tienvoudige Rode Duivel was in de voorbije zes seizoenen ontegensprekelijk een stabiele factor in Frankrijk: indien fit, dan speelde Foket altijd.

Behalve eind vorig seizoen, toen hij zijn basisplaats kwijtspeelde aan Abdoul Koné.

Wij kennen Foket allemaal van zijn uitstekende periode als aanvallende rechtsachter bij AA Gent. Door hem de ganse flank te laten aflopen, kon Hein Vanhaezebrouck zijn spelsysteem perfectioneren tot in de puntjes.

De fysieke kwaliteiten van Foket zijn dan ook van een erg hoogwaardig niveau. “Foket is zo’n speler die door een muur zou gaan. In de loopoefening in stervorm was hij altijd één van de beste”, zei ex-teammanager van KV Oostende Bart Brackez aan Krant van West-Vlaanderen.

Foket werd in 2013 voor één seizoen verhuurd aan de kustploeg. Foket leerde in Frankrijk ook beter verdedigen, waardoor hij er een completere en betere verdediger werd.

Foket past bij Anderlecht

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

69
69
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

56
56
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

71
71
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

50
50
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

88
88
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

103
103
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

95
95
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

72
72
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

197
197
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

127
127
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

155
155
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

238
238
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

240
240
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

226
226
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

403
403
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

110
110
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

658
658
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

323
323
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

505
505
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

432
432
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

440
440
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

78
78
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

74
74

Meer sportnieuws