‘Foket met de staart tussen de benen naar Anderlecht’

1292
‘Foket met de staart tussen de benen naar Anderlecht’

Thomas Foket staat mogelijk op het punt om naar Anderlecht te verhuizen. Sporting, op zoek naar een nieuwe rechtsback na het mislukken van een eerdere poging om Hugo Siquet aan te trekken, ziet Foket als een goede optie.

Foket is na zes seizoenen niet meer de eerste keuze bij Reims, waar hij nog een jaar onder contract ligt, en hij staat open voor een overstap naar Brussel. Dit zou kunnen betekenen dat Louis Patris, momenteel back-up op de rechtsbackpositie, mogelijk vertrekt.

Foket heeft in het verleden bewezen een solide speler te zijn en zou Anderlecht zowel op rechtsback als eventueel op linksback van waarde kunnen zijn.

LEES OOK: Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Foket plan-B na Siquet

Meer dan twee jaar geleden deed Anderlecht een eerste poging om Thomas Foket binnen te halen, maar toen slaagde Sporting er niet in om hem los te weken bij Stade Reims.

Enkele maanden na de paars-witte interesse verlengde Foket zijn contract in de Champagnestreek tot medio 2025. Eind vorig seizoen verloor hij echter zijn plaats bij Reims aan Abdoul Koné.

Anderlecht wil Foket nu verlossen van zijn situatie en volgens L’Avenir zou dit dossier snel een positief resultaat moeten opleveren. Sporting is op zoek naar een nieuwe rechtsback, aangezien Killian Sardella (Werder Bremen) en Louis Patris (Venezia en andere clubs) interesse genieten van elders.

De Franstalige krant meldt dat Hugo Siquet de gedroomde rechtsback was van Brian Riemer, maar Anderlecht kon de aanbieding van Club Brugge (3 miljoen euro) niet overtreffen. Foket heeft nog maar één jaar contract bij Reims en staat open voor een transfer naar Brussel.

Patris het slachtoffer van komst Foket?

Volgens Het Nieuwsblad zijn er al gesprekken geweest over de cijfers, maar moeten Anderlecht, Stade Reims en Thomas Foket nog tot een akkoord komen.

De krant meldt dat Louis Patris daarom waarschijnlijk zal vertrekken uit het Lotto Park, mogelijk op huurbasis, terwijl Sardella zijn contract verlengt. De mogelijke komst van Foket biedt ook perspectieven voor de positie van linksback.

Ludwig Augustinsson is de eerste optie van Anderlecht, maar het dossier van de Zweed blijft complex en moeilijk. Foket heeft in het verleden ook op de linksbackpositie gespeeld en kan daar mogelijk van waarde zijn in het team van Brian Riemer.

“AA Gent en Anderlecht zijn mijn twee grote liefdes”

In mei 2022 had Anderlecht grote problemen op de rechtsbackpositie. Michael Murillo overtuigde amper als basisspeler onder Vincent Kompany, en zijn doublure Killian Sardella werd al vroeg afgeschreven na een dramatische wedstrijd tegen Union SG.

Anderlecht was op dat moment al enige tijd bezig met het in kaart brengen van potentiële rechtsbacks, en Thomas Foket (Stade Reims) was toen één van de kandidaten.

Foket had bovendien een speciale band met Anderlecht: toen hij nog onder contract stond bij Dilbeek, trainde hij ooit mee bij de U19 van Sporting. “België zal altijd een optie blijven”, vertelde hij destijds aan Het Nieuwsblad. “AA Gent en Anderlecht, dat zijn mijn twee grote liefdes.”

Foket was een vaste waarde bij Stade Reims en zijn sterke prestaties wekten de belangstelling van clubs zoals Parma en Olympique de Marseille. Ondanks de interesse van Anderlecht, bleek het echter onmogelijk om Foket bij Reims los te weken, en kwam de transfer naar Brussel niet tot stand.

Na zes jaar speelt Foket zijn basisplaats kwijt bij Reims

Thomas Foket wordt in de Champagnestreek naar waarde geschat, waar hij erg standvastig en consequent presteert. Hij blinkt er niet uit met kwieke dribbels of versnellingen, maar de tienvoudige Rode Duivel was in de voorbije zes seizoenen ontegensprekelijk een stabiele factor in Frankrijk: indien fit, dan speelde Foket altijd.

Behalve eind vorig seizoen, toen hij zijn basisplaats kwijtspeelde aan Abdoul Koné.

Wij kennen Foket allemaal van zijn uitstekende periode als aanvallende rechtsachter bij AA Gent. Door hem de ganse flank te laten aflopen, kon Hein Vanhaezebrouck zijn spelsysteem perfectioneren tot in de puntjes.

De fysieke kwaliteiten van Foket zijn dan ook van een erg hoogwaardig niveau. “Foket is zo’n speler die door een muur zou gaan. In de loopoefening in stervorm was hij altijd één van de beste”, zei ex-teammanager van KV Oostende Bart Brackez aan Krant van West-Vlaanderen.

Foket werd in 2013 voor één seizoen verhuurd aan de kustploeg. Foket leerde in Frankrijk ook beter verdedigen, waardoor hij er een completere en betere verdediger werd.

Foket past bij Anderlecht

Meest recent

Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

1
1
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

2
2
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

35
35
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

22
22
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

42
42
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

79
79
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

11
11
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

260
260
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

172
172
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

15
15
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

110
110
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

76
76
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

204
204
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

211
211
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

277
277
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

196
196
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

320
320
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

256
256
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

200
200
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

43
43
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

70
70
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

145
145
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

302
302
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

49
49
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

141
141

Meer sportnieuws