‘Foket met de staart tussen de benen naar Anderlecht’

door
‘Foket met de staart tussen de benen naar Anderlecht’

Thomas Foket staat mogelijk op het punt om naar Anderlecht te verhuizen. Sporting, op zoek naar een nieuwe rechtsback na het mislukken van een eerdere poging om Hugo Siquet aan te trekken, ziet Foket als een goede optie.

Foket is na zes seizoenen niet meer de eerste keuze bij Reims, waar hij nog een jaar onder contract ligt, en hij staat open voor een overstap naar Brussel. Dit zou kunnen betekenen dat Louis Patris, momenteel back-up op de rechtsbackpositie, mogelijk vertrekt.

Foket heeft in het verleden bewezen een solide speler te zijn en zou Anderlecht zowel op rechtsback als eventueel op linksback van waarde kunnen zijn.

LEES OOK: Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Foket plan-B na Siquet

Meer dan twee jaar geleden deed Anderlecht een eerste poging om Thomas Foket binnen te halen, maar toen slaagde Sporting er niet in om hem los te weken bij Stade Reims.

Enkele maanden na de paars-witte interesse verlengde Foket zijn contract in de Champagnestreek tot medio 2025. Eind vorig seizoen verloor hij echter zijn plaats bij Reims aan Abdoul Koné.

Anderlecht wil Foket nu verlossen van zijn situatie en volgens L’Avenir zou dit dossier snel een positief resultaat moeten opleveren. Sporting is op zoek naar een nieuwe rechtsback, aangezien Killian Sardella (Werder Bremen) en Louis Patris (Venezia en andere clubs) interesse genieten van elders.

De Franstalige krant meldt dat Hugo Siquet de gedroomde rechtsback was van Brian Riemer, maar Anderlecht kon de aanbieding van Club Brugge (3 miljoen euro) niet overtreffen. Foket heeft nog maar één jaar contract bij Reims en staat open voor een transfer naar Brussel.

Patris het slachtoffer van komst Foket?

Volgens Het Nieuwsblad zijn er al gesprekken geweest over de cijfers, maar moeten Anderlecht, Stade Reims en Thomas Foket nog tot een akkoord komen.

De krant meldt dat Louis Patris daarom waarschijnlijk zal vertrekken uit het Lotto Park, mogelijk op huurbasis, terwijl Sardella zijn contract verlengt. De mogelijke komst van Foket biedt ook perspectieven voor de positie van linksback.

Ludwig Augustinsson is de eerste optie van Anderlecht, maar het dossier van de Zweed blijft complex en moeilijk. Foket heeft in het verleden ook op de linksbackpositie gespeeld en kan daar mogelijk van waarde zijn in het team van Brian Riemer.

“AA Gent en Anderlecht zijn mijn twee grote liefdes”

In mei 2022 had Anderlecht grote problemen op de rechtsbackpositie. Michael Murillo overtuigde amper als basisspeler onder Vincent Kompany, en zijn doublure Killian Sardella werd al vroeg afgeschreven na een dramatische wedstrijd tegen Union SG.

Anderlecht was op dat moment al enige tijd bezig met het in kaart brengen van potentiële rechtsbacks, en Thomas Foket (Stade Reims) was toen één van de kandidaten.

Foket had bovendien een speciale band met Anderlecht: toen hij nog onder contract stond bij Dilbeek, trainde hij ooit mee bij de U19 van Sporting. “België zal altijd een optie blijven”, vertelde hij destijds aan Het Nieuwsblad. “AA Gent en Anderlecht, dat zijn mijn twee grote liefdes.”

Foket was een vaste waarde bij Stade Reims en zijn sterke prestaties wekten de belangstelling van clubs zoals Parma en Olympique de Marseille. Ondanks de interesse van Anderlecht, bleek het echter onmogelijk om Foket bij Reims los te weken, en kwam de transfer naar Brussel niet tot stand.

Na zes jaar speelt Foket zijn basisplaats kwijt bij Reims

Thomas Foket wordt in de Champagnestreek naar waarde geschat, waar hij erg standvastig en consequent presteert. Hij blinkt er niet uit met kwieke dribbels of versnellingen, maar de tienvoudige Rode Duivel was in de voorbije zes seizoenen ontegensprekelijk een stabiele factor in Frankrijk: indien fit, dan speelde Foket altijd.

Behalve eind vorig seizoen, toen hij zijn basisplaats kwijtspeelde aan Abdoul Koné.

Wij kennen Foket allemaal van zijn uitstekende periode als aanvallende rechtsachter bij AA Gent. Door hem de ganse flank te laten aflopen, kon Hein Vanhaezebrouck zijn spelsysteem perfectioneren tot in de puntjes.

De fysieke kwaliteiten van Foket zijn dan ook van een erg hoogwaardig niveau. “Foket is zo’n speler die door een muur zou gaan. In de loopoefening in stervorm was hij altijd één van de beste”, zei ex-teammanager van KV Oostende Bart Brackez aan Krant van West-Vlaanderen.

Foket werd in 2013 voor één seizoen verhuurd aan de kustploeg. Foket leerde in Frankrijk ook beter verdedigen, waardoor hij er een completere en betere verdediger werd.

Foket past bij Anderlecht

Meest recent

Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

129
129
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

176
176
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

360
360
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

124
124
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

291
291
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

741
741
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

356
356
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

417
417
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

75
75
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

48
48
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

316
316
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

110
110
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

93
93
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

20
20
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

86
86
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

458
458
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

60
60
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

933
933
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

124
124
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

134
134
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

435
435
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

208
208
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

760
760
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

82
82
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

63
63

Meer sportnieuws