‘Foket met de staart tussen de benen naar Anderlecht’

1292
‘Foket met de staart tussen de benen naar Anderlecht’

Thomas Foket staat mogelijk op het punt om naar Anderlecht te verhuizen. Sporting, op zoek naar een nieuwe rechtsback na het mislukken van een eerdere poging om Hugo Siquet aan te trekken, ziet Foket als een goede optie.

Foket is na zes seizoenen niet meer de eerste keuze bij Reims, waar hij nog een jaar onder contract ligt, en hij staat open voor een overstap naar Brussel. Dit zou kunnen betekenen dat Louis Patris, momenteel back-up op de rechtsbackpositie, mogelijk vertrekt.

Foket heeft in het verleden bewezen een solide speler te zijn en zou Anderlecht zowel op rechtsback als eventueel op linksback van waarde kunnen zijn.

LEES OOK: 'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Foket plan-B na Siquet

Meer dan twee jaar geleden deed Anderlecht een eerste poging om Thomas Foket binnen te halen, maar toen slaagde Sporting er niet in om hem los te weken bij Stade Reims.

Enkele maanden na de paars-witte interesse verlengde Foket zijn contract in de Champagnestreek tot medio 2025. Eind vorig seizoen verloor hij echter zijn plaats bij Reims aan Abdoul Koné.

Anderlecht wil Foket nu verlossen van zijn situatie en volgens L’Avenir zou dit dossier snel een positief resultaat moeten opleveren. Sporting is op zoek naar een nieuwe rechtsback, aangezien Killian Sardella (Werder Bremen) en Louis Patris (Venezia en andere clubs) interesse genieten van elders.

De Franstalige krant meldt dat Hugo Siquet de gedroomde rechtsback was van Brian Riemer, maar Anderlecht kon de aanbieding van Club Brugge (3 miljoen euro) niet overtreffen. Foket heeft nog maar één jaar contract bij Reims en staat open voor een transfer naar Brussel.

Patris het slachtoffer van komst Foket?

Volgens Het Nieuwsblad zijn er al gesprekken geweest over de cijfers, maar moeten Anderlecht, Stade Reims en Thomas Foket nog tot een akkoord komen.

De krant meldt dat Louis Patris daarom waarschijnlijk zal vertrekken uit het Lotto Park, mogelijk op huurbasis, terwijl Sardella zijn contract verlengt. De mogelijke komst van Foket biedt ook perspectieven voor de positie van linksback.

Ludwig Augustinsson is de eerste optie van Anderlecht, maar het dossier van de Zweed blijft complex en moeilijk. Foket heeft in het verleden ook op de linksbackpositie gespeeld en kan daar mogelijk van waarde zijn in het team van Brian Riemer.

“AA Gent en Anderlecht zijn mijn twee grote liefdes”

In mei 2022 had Anderlecht grote problemen op de rechtsbackpositie. Michael Murillo overtuigde amper als basisspeler onder Vincent Kompany, en zijn doublure Killian Sardella werd al vroeg afgeschreven na een dramatische wedstrijd tegen Union SG.

Anderlecht was op dat moment al enige tijd bezig met het in kaart brengen van potentiële rechtsbacks, en Thomas Foket (Stade Reims) was toen één van de kandidaten.

Foket had bovendien een speciale band met Anderlecht: toen hij nog onder contract stond bij Dilbeek, trainde hij ooit mee bij de U19 van Sporting. “België zal altijd een optie blijven”, vertelde hij destijds aan Het Nieuwsblad. “AA Gent en Anderlecht, dat zijn mijn twee grote liefdes.”

Foket was een vaste waarde bij Stade Reims en zijn sterke prestaties wekten de belangstelling van clubs zoals Parma en Olympique de Marseille. Ondanks de interesse van Anderlecht, bleek het echter onmogelijk om Foket bij Reims los te weken, en kwam de transfer naar Brussel niet tot stand.

Na zes jaar speelt Foket zijn basisplaats kwijt bij Reims

Thomas Foket wordt in de Champagnestreek naar waarde geschat, waar hij erg standvastig en consequent presteert. Hij blinkt er niet uit met kwieke dribbels of versnellingen, maar de tienvoudige Rode Duivel was in de voorbije zes seizoenen ontegensprekelijk een stabiele factor in Frankrijk: indien fit, dan speelde Foket altijd.

Behalve eind vorig seizoen, toen hij zijn basisplaats kwijtspeelde aan Abdoul Koné.

Wij kennen Foket allemaal van zijn uitstekende periode als aanvallende rechtsachter bij AA Gent. Door hem de ganse flank te laten aflopen, kon Hein Vanhaezebrouck zijn spelsysteem perfectioneren tot in de puntjes.

De fysieke kwaliteiten van Foket zijn dan ook van een erg hoogwaardig niveau. “Foket is zo’n speler die door een muur zou gaan. In de loopoefening in stervorm was hij altijd één van de beste”, zei ex-teammanager van KV Oostende Bart Brackez aan Krant van West-Vlaanderen.

Foket werd in 2013 voor één seizoen verhuurd aan de kustploeg. Foket leerde in Frankrijk ook beter verdedigen, waardoor hij er een completere en betere verdediger werd.

Foket past bij Anderlecht

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor getergd KV Mechelen'

Na amper vijf speeldagen lijkt het bij KV Mechelen al crisis te zijn. Met een schamele twee op ...

19
19
Dortmund komt met geruststellend nieuws over Karetsas

Kos Karetsas had deze week ongetwijfeld hoge verwachtingen gekoesterd voor zijn debuut in de ...

13
13
"Waarom ik niet bij Standard tekende? Vraag het Wilmots"

Standard heeft dit seizoen een uitstekende start genomen en lijkt een stevige kandidaat om op zijn ...

87
87
Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Union zag deze zomer weer heel wat smaakmakers vertrekken, maar wist ook enkele belangrijke spelers ...

44
44
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

126
126
Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Ovemars-bom bij Antwerp, verrassend aanbod Bakayoko'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

154
154
Jorthy Mokio plots in erg vieze papieren bij Ajax

Jorthy Mokio brak op jonge leeftijd door bij KAA Gent en ging vervolgens naar Ajax. Ook daar werd ...

112
112
‘Miljoenentransfers volgende mercato Club Brugge al bepaald’

Club Brugge kende weer een woelige zomertransferperiode met verschillende vertrekkers en uiteraard ...

419
419
'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

414
414
'Inter lonkt met grote aandacht naar Belgische voetbal'

De voorbije dagen werd de Champions League op gang getrapt, met onder meer een stevige clash tussen ...

163
163
Gemiste start Anderlecht: Albert velt oordeel over rapport

Er heerste de voorbije weken heel wat optimisme rond Anderlecht, nadat het in de voorrondes van de ...

223
223
Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Het is voor Kevin De Bruyne tot dusver een vreemd seizoensbegin geweest. Hij moest immers bij Napoli ...

222
222
Eindelijk proces Propere Handen: nog 33 verdachten over

Donderdag kan een belangrijke dag worden in één van de grootste schandalen uit de ...

278
278
Aankoop AA Gent niet top: één grote aanpassing

László Bénes kijkt met een goed gevoel terug op zijn periode in Turkije. ...

164
164
Stroeykens buiten beeld bij Anderlecht: reden bekend

Bij RSC Anderlecht haalden ze heel wat nieuwe middenvelders. Het is en blijft een bizar gegeven dat ...

652
652
Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Karol Borys keert terug naar het Poolse Śląsk Wrocław. De 19-jarige middenvelder verlaat KVC ...

20
20
Bruno zoekt: wie grijpt zijn kans bij Anderlecht?

RSC Anderlecht is correct aan het seizoen begonnen, als we het Europese luik meerekenen. Vitor Bruno ...

393
393
‘Nu al bom onder samenwerking Courtois en Van Bommel’

De samenwerking tussen Thibaut Courtois en Mark van Bommel begint meteen met een opvallende ...

176
176
Union SG flikt het weer: waarde al maal tien

Bij Union SG hebben ze alweer een goede start genomen. De Brusselaars verloren nochtans weer heel ...

236
236
Smaakmaker AA Gent: "Daarom koos ik voor de Buffalo’s"

Mouhamed Ngom heeft geen spijt van zijn passage van zes maanden in Grashopper Zürich, maar de ...

213
213
Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Bij Club Brugge hebben ze voorlopig moeite om hun stempel te drukken tegen goede ploegen. Tegen AA ...

400
400
Ook Bruno rekent op de 'Deschacht van deze generatie'

Bij RSC Anderlecht weten ze dat het tegen KV Mechelen van moeten is. Er moet een driepunter worden ...

393
393
Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

245
245
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

143
143

Meer sportnieuws