'STVV wil vierde Japanse Olympiër binnenhalen'

door
'STVV wil vierde Japanse Olympiër binnenhalen'

STVV was vorig seizoen één van de revelaties van de Jupiler Pro League. Het gooide hoge ogen met een mix van spelers uit de eigen jeugdopleiding en uit Japan, het land van herkomst van de eigenaars van de club. Op dat pad gaan ze ook dit seizoen verder.

Dat was er bijvoorbeeld ook aan te zien in de openingsmatch van het nieuwe seizoen tegen Anderlecht. Na het vertrek van Smets, Delorge en Steuckers deze zomer kregen met Mindombe, Diriken en Nhaili drie andere jeugdproducten hun basisdebuut in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

STVV laat oog vallen op volgende Japanner

De Japanse inbreng was dan weer iets minder, maar dat komt vooral omdat STVV maar liefst drie van zijn spelers aan de Olympische Spelen liet deelnemen. Zaterdagavond stonden Leo Kokubo, Joel Fujima en Rihito Yamamoto opnieuw in de basis bij Japan in de tweede groepswedstrijd tegen Mali. Yamamoto kroonde zich zelfs tot matchwinnaar met het enige doelpunt van de match.

Mogelijk strijkt er in de komende weken nog een vierde speler uit de Japanse Olympische selectie neer op Stayen. Journalist Marco Molla meldt immers dat STVV interesse zou tonen in Ayumu Ohata. De 23-jarige linksachter is ook een titularis op de Spelen en komt in clubverband uit voor Urawa Red Diamonds.

Ohata moet opvolger Bocat worden

Dat team zou Ohata echter niet willen laten vertrekken omdat ze hun ploeg zoveel mogelijk bijeen willen houden voor hun deelname aan het vernieuwde WK voor clubteams in 2025. Ze zouden enkel bereid zijn om mee te werken aan een transfer als STVV hen een speler in ruil geeft.

In Sint-Truiden zouden ze een extra linksachter wel kunnen gebruiken, want op die positie verloren ze met Eric Bocat deze zomer een sterkhouder. Daardoor zijn Ryoya Ogawa, vorig seizoen nog veelal invaller, en jeugdproduct Tristan Teuchy momenteel de enige overgebleven opties.

Moet STVV nog een linksachter halen?

Meest recent

Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

0
0
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

63
63
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

137
137
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

44
44
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

231
231
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

239
239
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

131
131
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

441
441
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

147
147
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

172
172
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

127
127
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

214
214
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

246
246
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

115
115
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

404
404
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

100
100
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

91
91
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

733
733
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

143
143
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

261
261
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

311
311
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

176
176
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

462
462
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

370
370

Meer sportnieuws