'STVV wil vierde Japanse Olympiër binnenhalen'

door
'STVV wil vierde Japanse Olympiër binnenhalen'

STVV was vorig seizoen één van de revelaties van de Jupiler Pro League. Het gooide hoge ogen met een mix van spelers uit de eigen jeugdopleiding en uit Japan, het land van herkomst van de eigenaars van de club. Op dat pad gaan ze ook dit seizoen verder.

Dat was er bijvoorbeeld ook aan te zien in de openingsmatch van het nieuwe seizoen tegen Anderlecht. Na het vertrek van Smets, Delorge en Steuckers deze zomer kregen met Mindombe, Diriken en Nhaili drie andere jeugdproducten hun basisdebuut in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

STVV laat oog vallen op volgende Japanner

De Japanse inbreng was dan weer iets minder, maar dat komt vooral omdat STVV maar liefst drie van zijn spelers aan de Olympische Spelen liet deelnemen. Zaterdagavond stonden Leo Kokubo, Joel Fujima en Rihito Yamamoto opnieuw in de basis bij Japan in de tweede groepswedstrijd tegen Mali. Yamamoto kroonde zich zelfs tot matchwinnaar met het enige doelpunt van de match.

Mogelijk strijkt er in de komende weken nog een vierde speler uit de Japanse Olympische selectie neer op Stayen. Journalist Marco Molla meldt immers dat STVV interesse zou tonen in Ayumu Ohata. De 23-jarige linksachter is ook een titularis op de Spelen en komt in clubverband uit voor Urawa Red Diamonds.

Ohata moet opvolger Bocat worden

Dat team zou Ohata echter niet willen laten vertrekken omdat ze hun ploeg zoveel mogelijk bijeen willen houden voor hun deelname aan het vernieuwde WK voor clubteams in 2025. Ze zouden enkel bereid zijn om mee te werken aan een transfer als STVV hen een speler in ruil geeft.

In Sint-Truiden zouden ze een extra linksachter wel kunnen gebruiken, want op die positie verloren ze met Eric Bocat deze zomer een sterkhouder. Daardoor zijn Ryoya Ogawa, vorig seizoen nog veelal invaller, en jeugdproduct Tristan Teuchy momenteel de enige overgebleven opties.

Moet STVV nog een linksachter halen?

Meest recent

Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

31
31
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

32
32
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

127
127
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

209
209
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

49
49
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

298
298
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

108
108
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

734
734
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

160
160
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

654
654
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

67
67
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

173
173
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

228
228
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

86
86
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

180
180
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

576
576
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

32
32
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

267
267
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

562
562
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

211
211
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

175
175
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

150
150
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

98
98

Meer sportnieuws