'STVV wil vierde Japanse Olympiër binnenhalen'

door
'STVV wil vierde Japanse Olympiër binnenhalen'

STVV was vorig seizoen één van de revelaties van de Jupiler Pro League. Het gooide hoge ogen met een mix van spelers uit de eigen jeugdopleiding en uit Japan, het land van herkomst van de eigenaars van de club. Op dat pad gaan ze ook dit seizoen verder.

Dat was er bijvoorbeeld ook aan te zien in de openingsmatch van het nieuwe seizoen tegen Anderlecht. Na het vertrek van Smets, Delorge en Steuckers deze zomer kregen met Mindombe, Diriken en Nhaili drie andere jeugdproducten hun basisdebuut in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

STVV laat oog vallen op volgende Japanner

De Japanse inbreng was dan weer iets minder, maar dat komt vooral omdat STVV maar liefst drie van zijn spelers aan de Olympische Spelen liet deelnemen. Zaterdagavond stonden Leo Kokubo, Joel Fujima en Rihito Yamamoto opnieuw in de basis bij Japan in de tweede groepswedstrijd tegen Mali. Yamamoto kroonde zich zelfs tot matchwinnaar met het enige doelpunt van de match.

Mogelijk strijkt er in de komende weken nog een vierde speler uit de Japanse Olympische selectie neer op Stayen. Journalist Marco Molla meldt immers dat STVV interesse zou tonen in Ayumu Ohata. De 23-jarige linksachter is ook een titularis op de Spelen en komt in clubverband uit voor Urawa Red Diamonds.

Ohata moet opvolger Bocat worden

Dat team zou Ohata echter niet willen laten vertrekken omdat ze hun ploeg zoveel mogelijk bijeen willen houden voor hun deelname aan het vernieuwde WK voor clubteams in 2025. Ze zouden enkel bereid zijn om mee te werken aan een transfer als STVV hen een speler in ruil geeft.

In Sint-Truiden zouden ze een extra linksachter wel kunnen gebruiken, want op die positie verloren ze met Eric Bocat deze zomer een sterkhouder. Daardoor zijn Ryoya Ogawa, vorig seizoen nog veelal invaller, en jeugdproduct Tristan Teuchy momenteel de enige overgebleven opties.

Moet STVV nog een linksachter halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

7
7
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

44
44
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

16
16
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

57
57
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

108
108
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

109
109
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

90
90
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

140
140
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

255
255
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

16
16
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

415
415
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

717
717
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

150
150
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

22
22
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

100
100
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

94
94
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

120
120
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

487
487
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

293
293
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

141
141
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

120
120
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

451
451
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

649
649
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

334
334
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

149
149

Meer sportnieuws