'STVV wil vierde Japanse Olympiër binnenhalen'

door
'STVV wil vierde Japanse Olympiër binnenhalen'

STVV was vorig seizoen één van de revelaties van de Jupiler Pro League. Het gooide hoge ogen met een mix van spelers uit de eigen jeugdopleiding en uit Japan, het land van herkomst van de eigenaars van de club. Op dat pad gaan ze ook dit seizoen verder.

Dat was er bijvoorbeeld ook aan te zien in de openingsmatch van het nieuwe seizoen tegen Anderlecht. Na het vertrek van Smets, Delorge en Steuckers deze zomer kregen met Mindombe, Diriken en Nhaili drie andere jeugdproducten hun basisdebuut in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

STVV laat oog vallen op volgende Japanner

De Japanse inbreng was dan weer iets minder, maar dat komt vooral omdat STVV maar liefst drie van zijn spelers aan de Olympische Spelen liet deelnemen. Zaterdagavond stonden Leo Kokubo, Joel Fujima en Rihito Yamamoto opnieuw in de basis bij Japan in de tweede groepswedstrijd tegen Mali. Yamamoto kroonde zich zelfs tot matchwinnaar met het enige doelpunt van de match.

Mogelijk strijkt er in de komende weken nog een vierde speler uit de Japanse Olympische selectie neer op Stayen. Journalist Marco Molla meldt immers dat STVV interesse zou tonen in Ayumu Ohata. De 23-jarige linksachter is ook een titularis op de Spelen en komt in clubverband uit voor Urawa Red Diamonds.

Ohata moet opvolger Bocat worden

Dat team zou Ohata echter niet willen laten vertrekken omdat ze hun ploeg zoveel mogelijk bijeen willen houden voor hun deelname aan het vernieuwde WK voor clubteams in 2025. Ze zouden enkel bereid zijn om mee te werken aan een transfer als STVV hen een speler in ruil geeft.

In Sint-Truiden zouden ze een extra linksachter wel kunnen gebruiken, want op die positie verloren ze met Eric Bocat deze zomer een sterkhouder. Daardoor zijn Ryoya Ogawa, vorig seizoen nog veelal invaller, en jeugdproduct Tristan Teuchy momenteel de enige overgebleven opties.

Moet STVV nog een linksachter halen?

Meest recent

Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

2
2
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

29
29
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

18
18
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

293
293
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

407
407
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

153
153
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

214
214
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

218
218
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

312
312
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

522
522
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

384
384
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

336
336
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

241
241
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

125
125
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

253
253
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

80
80
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

59
59
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

210
210
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

55
55
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

168
168
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

370
370
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

55
55
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

540
540
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

117
117
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

242
242

Meer sportnieuws