'STVV wil vierde Japanse Olympiër binnenhalen'

68 stemmen
'STVV wil vierde Japanse Olympiër binnenhalen'

STVV was vorig seizoen één van de revelaties van de Jupiler Pro League. Het gooide hoge ogen met een mix van spelers uit de eigen jeugdopleiding en uit Japan, het land van herkomst van de eigenaars van de club. Op dat pad gaan ze ook dit seizoen verder.

Dat was er bijvoorbeeld ook aan te zien in de openingsmatch van het nieuwe seizoen tegen Anderlecht. Na het vertrek van Smets, Delorge en Steuckers deze zomer kregen met Mindombe, Diriken en Nhaili drie andere jeugdproducten hun basisdebuut in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV laat oog vallen op volgende Japanner

De Japanse inbreng was dan weer iets minder, maar dat komt vooral omdat STVV maar liefst drie van zijn spelers aan de Olympische Spelen liet deelnemen. Zaterdagavond stonden Leo Kokubo, Joel Fujima en Rihito Yamamoto opnieuw in de basis bij Japan in de tweede groepswedstrijd tegen Mali. Yamamoto kroonde zich zelfs tot matchwinnaar met het enige doelpunt van de match.

Mogelijk strijkt er in de komende weken nog een vierde speler uit de Japanse Olympische selectie neer op Stayen. Journalist Marco Molla meldt immers dat STVV interesse zou tonen in Ayumu Ohata. De 23-jarige linksachter is ook een titularis op de Spelen en komt in clubverband uit voor Urawa Red Diamonds.

Ohata moet opvolger Bocat worden

Dat team zou Ohata echter niet willen laten vertrekken omdat ze hun ploeg zoveel mogelijk bijeen willen houden voor hun deelname aan het vernieuwde WK voor clubteams in 2025. Ze zouden enkel bereid zijn om mee te werken aan een transfer als STVV hen een speler in ruil geeft.

In Sint-Truiden zouden ze een extra linksachter wel kunnen gebruiken, want op die positie verloren ze met Eric Bocat deze zomer een sterkhouder. Daardoor zijn Ryoya Ogawa, vorig seizoen nog veelal invaller, en jeugdproduct Tristan Teuchy momenteel de enige overgebleven opties.

🚀

Moet STVV nog een linksachter halen?

Meest recent

Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

26
26
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

8
8
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

62
62
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

77
77
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

375
375
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

174
174
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

56
56
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

156
156
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

86
86
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

347
347
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

73
73
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

36
36
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

559
559
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

604
604
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

105
105
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

194
194
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

287
287
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

186
186
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

107
107
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

175
175
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

338
338
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

311
311
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

121
121

Meer sportnieuws