‘Rigaux doet verbazen: Club Brugge-attractie op komst’

door
‘Rigaux doet verbazen: Club Brugge-attractie op komst’

Heriberto Jurado wordt beschouwd als de rijzende ster van het Mexicaanse voetbal. De 19-jarige vleugelspeler heeft de verwachtingen hooggespannen en toont geen moeite met de druk. Hij staat bekend om zijn behendige dribbels, krachtige schot en scherpe voorzet.

Twee jaar geleden werd hij door The Guardian genoemd als een van de 60 grootste voetbaltalenten van 2005. Jurado lijkt op weg om de volgende grote Mexicaanse vleugelspeler te worden. Club Brugge verkent steeds meer de Zuid-Amerikaanse talentenmarkt, mede dankzij Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football.

Hij heeft een uitgebreid netwerk en veel ervaring in deze regio. Volgens het Mexicaanse Fox Sports heeft Jurado zijn aandacht getrokken, en na de komst van de Argentijn Zaid Romero zou Jurado de tweede Zuid-Amerikaanse aanwinst kunnen zijn deze zomer.

LEES OOK: 'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Jurado wordt de volgende grote Mexicaanse vleugelspeler

Heriberto Jurado wordt beschouwd als de rijzende ster van het Mexicaanse voetbal. De verwachtingen zijn hooggespannen en er ligt een enorme druk op de schouders van de 19-jarige aanvaller.

Toch lijkt Jurado geen moeite te hebben met deze externe druk. Op het veld profieleert hij zich als een behendige, linksbenige vleugelspeler die verdedigers durft uit te dagen om vervolgens een voorzet te geven of zelf de kans op een schot te benutten.

Hij toont flitsen van talent die doen denken aan enkele van Mexico's grootste aanvallers, zowel uit het verleden als het heden.

Twee jaar geleden nam The Guardian hem op in hun prestigieuze Next Generation-lijst met de 60 grootste voetbaltalenten van 2005. Jurado loopt voor op zijn leeftijdsgenoten. De Britse kwaliteitskrant prees hem als een speler die op weg is om de volgende grote Mexicaanse vleugelspeler te worden.

Rigaux kent de Zuid-Amerikaanse markt als z’n broekzak

Het is duidelijk dat Club Brugge steeds meer de Zuid-Amerikaanse talentenmarkt verkent, en dat is geen toeval. Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football, heeft de afgelopen jaren immers nauw samengewerkt op de Zuid-Amerikaanse spelersmarkt.

Zijn ervaring, expertise, talenkennis en uitgebreide netwerk in deze regio stellen hem in staat om als de perfecte bruggenbouwer te fungeren tussen spelers en clubs. Nu, in zijn rol als Director of Football, maakt hij optimaal gebruik van zijn contacten en kennis.

Volgens het Mexicaanse Fox Sports heeft Heriberto Jurado de aandacht van Rigaux getrokken. Na de komst van de Argentijn Zaid Romero kan Jurado de tweede Zuid-Amerikaanse versterking worden bij Club Brugge in deze zomermercato.

Attractie Jurado: “Ik hou ervan om magie te creëren”

Heriberto Jurado wordt in Mexico omschreven als een ruwe diamant met het oog op een veelbelovende toekomst. De linksvoetige flankaanvaller beschikt over een krachtig schot, een scherpe voorzet, en een verschroeiende acceleratie waarmee hij menig verdediger te grazen neemt.

Jurado houdt ervan om één-tegen-één duels aan te gaan en zijn tegenstander te verschalken met zijn dribbels. “Ik hou ervan om langs tegenstanders te gaan en een voorzet te geven. Ik hou ervan om de bal te hebben, ermee te spelen en magie te creëren”, zei hij. 

Met deze attractieve speelstijl heeft Jurado indruk gemaakt op zowel de fans als de coaches in de Liga MX, ondanks zijn jonge leeftijd. Hij debuteerde namelijk als pas 16-jarige in het eerste elftal van Necaxa.

Man van 10 miljoen bijna bij FC Barcelona

“Ik denk dat voor mij en voor veel Mexicanen de droom is om naar Europa te gaan,” zei Heriberto Jurado onlangs in lokale media. “Het is een heel duidelijk doel, en een doel waar ik me erg op focus. Het is een van mijn doelen om naar Europa te gaan, om deze grote stap te zetten.” 

Vorig jaar stond Jurado op de radar van FC Porto en Sporting CP, maar het was FC Barcelona dat concrete belangstelling toonde.

Volgens berichten had Barcelona, waar Jurado eerst zou starten bij Barça Atlètic, zelfs een bod uitgebracht bij Necaxa. Het betrof een huurdeal voor één seizoen met een verplichte aankoopoptie, waarbij bedragen van 10 miljoen euro werden genoemd.

Club Brugge moet Jurado halen

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

50
50
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

158
158
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

137
137
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

57
57
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

67
67
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

212
212
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

205
205
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

62
62
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

96
96
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

367
367
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

305
305
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

192
192
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

335
335
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

943
943
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

114
114
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

211
211
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

304
304
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

231
231
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

227
227
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

374
374
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

199
199
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

67
67
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws