‘Rigaux doet verbazen: Club Brugge-attractie op komst’

2349
‘Rigaux doet verbazen: Club Brugge-attractie op komst’

Heriberto Jurado wordt beschouwd als de rijzende ster van het Mexicaanse voetbal. De 19-jarige vleugelspeler heeft de verwachtingen hooggespannen en toont geen moeite met de druk. Hij staat bekend om zijn behendige dribbels, krachtige schot en scherpe voorzet.

Twee jaar geleden werd hij door The Guardian genoemd als een van de 60 grootste voetbaltalenten van 2005. Jurado lijkt op weg om de volgende grote Mexicaanse vleugelspeler te worden. Club Brugge verkent steeds meer de Zuid-Amerikaanse talentenmarkt, mede dankzij Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football.

Hij heeft een uitgebreid netwerk en veel ervaring in deze regio. Volgens het Mexicaanse Fox Sports heeft Jurado zijn aandacht getrokken, en na de komst van de Argentijn Zaid Romero zou Jurado de tweede Zuid-Amerikaanse aanwinst kunnen zijn deze zomer.

LEES OOK: Brandon Mechele raakt Brugse fans met emotioneel bericht

Jurado wordt de volgende grote Mexicaanse vleugelspeler

Heriberto Jurado wordt beschouwd als de rijzende ster van het Mexicaanse voetbal. De verwachtingen zijn hooggespannen en er ligt een enorme druk op de schouders van de 19-jarige aanvaller.

Toch lijkt Jurado geen moeite te hebben met deze externe druk. Op het veld profieleert hij zich als een behendige, linksbenige vleugelspeler die verdedigers durft uit te dagen om vervolgens een voorzet te geven of zelf de kans op een schot te benutten.

Hij toont flitsen van talent die doen denken aan enkele van Mexico's grootste aanvallers, zowel uit het verleden als het heden.

Twee jaar geleden nam The Guardian hem op in hun prestigieuze Next Generation-lijst met de 60 grootste voetbaltalenten van 2005. Jurado loopt voor op zijn leeftijdsgenoten. De Britse kwaliteitskrant prees hem als een speler die op weg is om de volgende grote Mexicaanse vleugelspeler te worden.

Rigaux kent de Zuid-Amerikaanse markt als z’n broekzak

Het is duidelijk dat Club Brugge steeds meer de Zuid-Amerikaanse talentenmarkt verkent, en dat is geen toeval. Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football, heeft de afgelopen jaren immers nauw samengewerkt op de Zuid-Amerikaanse spelersmarkt.

Zijn ervaring, expertise, talenkennis en uitgebreide netwerk in deze regio stellen hem in staat om als de perfecte bruggenbouwer te fungeren tussen spelers en clubs. Nu, in zijn rol als Director of Football, maakt hij optimaal gebruik van zijn contacten en kennis.

Volgens het Mexicaanse Fox Sports heeft Heriberto Jurado de aandacht van Rigaux getrokken. Na de komst van de Argentijn Zaid Romero kan Jurado de tweede Zuid-Amerikaanse versterking worden bij Club Brugge in deze zomermercato.

Attractie Jurado: “Ik hou ervan om magie te creëren”

Heriberto Jurado wordt in Mexico omschreven als een ruwe diamant met het oog op een veelbelovende toekomst. De linksvoetige flankaanvaller beschikt over een krachtig schot, een scherpe voorzet, en een verschroeiende acceleratie waarmee hij menig verdediger te grazen neemt.

Jurado houdt ervan om één-tegen-één duels aan te gaan en zijn tegenstander te verschalken met zijn dribbels. “Ik hou ervan om langs tegenstanders te gaan en een voorzet te geven. Ik hou ervan om de bal te hebben, ermee te spelen en magie te creëren”, zei hij. 

Met deze attractieve speelstijl heeft Jurado indruk gemaakt op zowel de fans als de coaches in de Liga MX, ondanks zijn jonge leeftijd. Hij debuteerde namelijk als pas 16-jarige in het eerste elftal van Necaxa.

Man van 10 miljoen bijna bij FC Barcelona

“Ik denk dat voor mij en voor veel Mexicanen de droom is om naar Europa te gaan,” zei Heriberto Jurado onlangs in lokale media. “Het is een heel duidelijk doel, en een doel waar ik me erg op focus. Het is een van mijn doelen om naar Europa te gaan, om deze grote stap te zetten.” 

Vorig jaar stond Jurado op de radar van FC Porto en Sporting CP, maar het was FC Barcelona dat concrete belangstelling toonde.

Volgens berichten had Barcelona, waar Jurado eerst zou starten bij Barça Atlètic, zelfs een bod uitgebracht bij Necaxa. Het betrof een huurdeal voor één seizoen met een verplichte aankoopoptie, waarbij bedragen van 10 miljoen euro werden genoemd.

Club Brugge moet Jurado halen

Meest recent

Vete tussen Ierland en Israël gaat verder: "Ze haten ons"

Uiteraard ging zondagavond in de Nations League de aandacht vooral naar de prestaties van Nederland, ...

3
3
Groot verschil: "Slechts 2 Duivels spelen bij Frankrijk"

De Rode Duivels namen een sterke start in de nieuwe campagne in de Nations League door vrijdag te ...

16
16
Beerschot droomt van deze knalaffiche in Croky Cup

In de schaduw van de interlandbreak maakten afgelopen weekend de eerste profclubs hun intrede in de ...

79
79
'Zidane verbaast compleet met elftal tegen Rode Duivels'

Om 20u45 zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de Nations League. Na de overwinning in Italië ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Real profiteert van chaos bij City, Zidane in beeld bij Duivels'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

69
69
Van Bommel verrast met vijf afvallers voor Frankrijk

De clash tegen Frankrijk in de Nations League staat op het programma. Bondscoach Mark van Bommel ...

341
341
Lierse incasseert enorme klap: fans in opstand

Lierse ging in de Croky Cup meteen met de billen bloot. In de zesde ronde verloor de traditieclub ...

89
89
Klopp meteen zwaar onder vuur bij Duitsland

De Duitse nationale ploeg slikte in de Nations League een bittere nederlaag. Nieuwe bondscoach ...

49
49
Nederland staat versteld van ontdekking: “Heel goed”

Nederland zoekt al vele jaren naar een topspits. Brian Brobbey kende een goed WK, maar viel ...

27
27
PSV ruikt absolute jackpot: “Levert 80 miljoen euro op”

Nederlandse topclubs verkopen nog altijd een stuk duurder dan Belgische. Kijk maar naar PSV en Ajax, ...

85
85
'Benzema en Mahrez weldra ploegmaats in La Liga'

Twee absolute topnamen zouden weldra zomaar opnieuw hun opwachting kunnen maken in La Liga. Volgens ...

55
55
Zorgen voor Lukaku: Albert geeft Van Bommel én Big Rom raad

Romelu Lukaku is indien topfit en met genoeg ritme in de benen de nummer één in de ...

80
80
'Megastunt Mannaert met Zinedine Zidane'

Zinedine Zidane is een van de meest succesvolste trainers die Real Madrid ooit heeft gehad. Bij ...

178
178
Stijnen onder de indruk van twee spelers van Anderlecht

Stijn Stijnen heeft in de podcast Ongefilterd zijn lof uitgesproken omtrent twee spelers van RSC ...

266
266
Alarmbellen voor Doku: plots groot probleem bij Rode Duivels

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Jérémy Doku. Zijn club Manchester City ...

437
437
'City op instorten: totale exodus in Manchester'

Manchester City staat op instorten. De club werd schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de ...

288
288
Allegri ziet De Bruyne in Italië-België: meteen Napoli-ingreep

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond serieus indruk gemaakt bij de Rode Duivels op bezoek bij ...

174
174
Klopp mist start bij Mannschaft: "Geen topland meer"

Duitsland had gehoopt dat de aanstelling van Jürgen Klopp voor een heuse ommekeer zou zorgen ...

91
91
Albert tipt van Bommel: sterkhouder naast ploeg bij Duivels?

De Rode Duivels zijn sterk aan hun nieuw hoofdstuk onder bondscoach Mark van Bommel begonnen. Maar ...

117
117
Van Bommel verliefd op bankzitter: De Bruyne vliegt eruit

Mark van Bommel heeft bij de Rode Duivels zijn nieuwe lieveling al gevonden. In Rome pakte die de ...

408
408
Rode Duivel klopt op poort: "Kwaliteiten voor basisspeler"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

304
304
Opstelling Duivels: Van Bommel voert cruciale wissels door

De Rode Duivels staan maandagavond voor een flinke uitdaging in de Nations League. Zo komt het ...

370
370
Fransen prikken naar Duivels: "Blij dat hij er niet bij is"

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

252
252
Tijdperk-Ronaldo bij Portugal voorbij na straffe zet?

Nadat het enkele dagen geleden Wales al verslagen had, heeft Portugal zondagavond ook zijn tweede ...

186
186
Pijnlijke conclusie Duitsland: "Kijk naar Tzolis en Karetsas"

Met vier wereldtitels en drie Europese titels oogt het palmares van Duitsland indrukwekkend, maar de ...

117
117

Meer sportnieuws