‘Rigaux doet verbazen: Club Brugge-attractie op komst’

2349
‘Rigaux doet verbazen: Club Brugge-attractie op komst’

Heriberto Jurado wordt beschouwd als de rijzende ster van het Mexicaanse voetbal. De 19-jarige vleugelspeler heeft de verwachtingen hooggespannen en toont geen moeite met de druk. Hij staat bekend om zijn behendige dribbels, krachtige schot en scherpe voorzet.

Twee jaar geleden werd hij door The Guardian genoemd als een van de 60 grootste voetbaltalenten van 2005. Jurado lijkt op weg om de volgende grote Mexicaanse vleugelspeler te worden. Club Brugge verkent steeds meer de Zuid-Amerikaanse talentenmarkt, mede dankzij Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football.

Hij heeft een uitgebreid netwerk en veel ervaring in deze regio. Volgens het Mexicaanse Fox Sports heeft Jurado zijn aandacht getrokken, en na de komst van de Argentijn Zaid Romero zou Jurado de tweede Zuid-Amerikaanse aanwinst kunnen zijn deze zomer.

LEES OOK: Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Jurado wordt de volgende grote Mexicaanse vleugelspeler

Heriberto Jurado wordt beschouwd als de rijzende ster van het Mexicaanse voetbal. De verwachtingen zijn hooggespannen en er ligt een enorme druk op de schouders van de 19-jarige aanvaller.

Toch lijkt Jurado geen moeite te hebben met deze externe druk. Op het veld profieleert hij zich als een behendige, linksbenige vleugelspeler die verdedigers durft uit te dagen om vervolgens een voorzet te geven of zelf de kans op een schot te benutten.

Hij toont flitsen van talent die doen denken aan enkele van Mexico's grootste aanvallers, zowel uit het verleden als het heden.

Twee jaar geleden nam The Guardian hem op in hun prestigieuze Next Generation-lijst met de 60 grootste voetbaltalenten van 2005. Jurado loopt voor op zijn leeftijdsgenoten. De Britse kwaliteitskrant prees hem als een speler die op weg is om de volgende grote Mexicaanse vleugelspeler te worden.

Rigaux kent de Zuid-Amerikaanse markt als z’n broekzak

Het is duidelijk dat Club Brugge steeds meer de Zuid-Amerikaanse talentenmarkt verkent, en dat is geen toeval. Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football, heeft de afgelopen jaren immers nauw samengewerkt op de Zuid-Amerikaanse spelersmarkt.

Zijn ervaring, expertise, talenkennis en uitgebreide netwerk in deze regio stellen hem in staat om als de perfecte bruggenbouwer te fungeren tussen spelers en clubs. Nu, in zijn rol als Director of Football, maakt hij optimaal gebruik van zijn contacten en kennis.

Volgens het Mexicaanse Fox Sports heeft Heriberto Jurado de aandacht van Rigaux getrokken. Na de komst van de Argentijn Zaid Romero kan Jurado de tweede Zuid-Amerikaanse versterking worden bij Club Brugge in deze zomermercato.

Attractie Jurado: “Ik hou ervan om magie te creëren”

Heriberto Jurado wordt in Mexico omschreven als een ruwe diamant met het oog op een veelbelovende toekomst. De linksvoetige flankaanvaller beschikt over een krachtig schot, een scherpe voorzet, en een verschroeiende acceleratie waarmee hij menig verdediger te grazen neemt.

Jurado houdt ervan om één-tegen-één duels aan te gaan en zijn tegenstander te verschalken met zijn dribbels. “Ik hou ervan om langs tegenstanders te gaan en een voorzet te geven. Ik hou ervan om de bal te hebben, ermee te spelen en magie te creëren”, zei hij. 

Met deze attractieve speelstijl heeft Jurado indruk gemaakt op zowel de fans als de coaches in de Liga MX, ondanks zijn jonge leeftijd. Hij debuteerde namelijk als pas 16-jarige in het eerste elftal van Necaxa.

Man van 10 miljoen bijna bij FC Barcelona

“Ik denk dat voor mij en voor veel Mexicanen de droom is om naar Europa te gaan,” zei Heriberto Jurado onlangs in lokale media. “Het is een heel duidelijk doel, en een doel waar ik me erg op focus. Het is een van mijn doelen om naar Europa te gaan, om deze grote stap te zetten.” 

Vorig jaar stond Jurado op de radar van FC Porto en Sporting CP, maar het was FC Barcelona dat concrete belangstelling toonde.

Volgens berichten had Barcelona, waar Jurado eerst zou starten bij Barça Atlètic, zelfs een bod uitgebracht bij Necaxa. Het betrof een huurdeal voor één seizoen met een verplichte aankoopoptie, waarbij bedragen van 10 miljoen euro werden genoemd.

Club Brugge moet Jurado halen

Meest recent

Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

19
19
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

35
35
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

24
24
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

43
43
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

15
15
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

23
23
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

31
31
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

81
81
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

78
78
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

79
79
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

116
116
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

418
418
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

343
343
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

371
371
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

437
437
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

542
542
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

423
423
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

123
123
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

56
56
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

47
47
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

142
142
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

182
182
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

47
47
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

40
40
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

106
106

Meer sportnieuws