‘Rigaux doet verbazen: Club Brugge-attractie op komst’

2349
‘Rigaux doet verbazen: Club Brugge-attractie op komst’

Heriberto Jurado wordt beschouwd als de rijzende ster van het Mexicaanse voetbal. De 19-jarige vleugelspeler heeft de verwachtingen hooggespannen en toont geen moeite met de druk. Hij staat bekend om zijn behendige dribbels, krachtige schot en scherpe voorzet.

Twee jaar geleden werd hij door The Guardian genoemd als een van de 60 grootste voetbaltalenten van 2005. Jurado lijkt op weg om de volgende grote Mexicaanse vleugelspeler te worden. Club Brugge verkent steeds meer de Zuid-Amerikaanse talentenmarkt, mede dankzij Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football.

Hij heeft een uitgebreid netwerk en veel ervaring in deze regio. Volgens het Mexicaanse Fox Sports heeft Jurado zijn aandacht getrokken, en na de komst van de Argentijn Zaid Romero zou Jurado de tweede Zuid-Amerikaanse aanwinst kunnen zijn deze zomer.

LEES OOK: Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Jurado wordt de volgende grote Mexicaanse vleugelspeler

Heriberto Jurado wordt beschouwd als de rijzende ster van het Mexicaanse voetbal. De verwachtingen zijn hooggespannen en er ligt een enorme druk op de schouders van de 19-jarige aanvaller.

Toch lijkt Jurado geen moeite te hebben met deze externe druk. Op het veld profieleert hij zich als een behendige, linksbenige vleugelspeler die verdedigers durft uit te dagen om vervolgens een voorzet te geven of zelf de kans op een schot te benutten.

Hij toont flitsen van talent die doen denken aan enkele van Mexico's grootste aanvallers, zowel uit het verleden als het heden.

Twee jaar geleden nam The Guardian hem op in hun prestigieuze Next Generation-lijst met de 60 grootste voetbaltalenten van 2005. Jurado loopt voor op zijn leeftijdsgenoten. De Britse kwaliteitskrant prees hem als een speler die op weg is om de volgende grote Mexicaanse vleugelspeler te worden.

Rigaux kent de Zuid-Amerikaanse markt als z’n broekzak

Het is duidelijk dat Club Brugge steeds meer de Zuid-Amerikaanse talentenmarkt verkent, en dat is geen toeval. Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football, heeft de afgelopen jaren immers nauw samengewerkt op de Zuid-Amerikaanse spelersmarkt.

Zijn ervaring, expertise, talenkennis en uitgebreide netwerk in deze regio stellen hem in staat om als de perfecte bruggenbouwer te fungeren tussen spelers en clubs. Nu, in zijn rol als Director of Football, maakt hij optimaal gebruik van zijn contacten en kennis.

Volgens het Mexicaanse Fox Sports heeft Heriberto Jurado de aandacht van Rigaux getrokken. Na de komst van de Argentijn Zaid Romero kan Jurado de tweede Zuid-Amerikaanse versterking worden bij Club Brugge in deze zomermercato.

Attractie Jurado: “Ik hou ervan om magie te creëren”

Heriberto Jurado wordt in Mexico omschreven als een ruwe diamant met het oog op een veelbelovende toekomst. De linksvoetige flankaanvaller beschikt over een krachtig schot, een scherpe voorzet, en een verschroeiende acceleratie waarmee hij menig verdediger te grazen neemt.

Jurado houdt ervan om één-tegen-één duels aan te gaan en zijn tegenstander te verschalken met zijn dribbels. “Ik hou ervan om langs tegenstanders te gaan en een voorzet te geven. Ik hou ervan om de bal te hebben, ermee te spelen en magie te creëren”, zei hij. 

Met deze attractieve speelstijl heeft Jurado indruk gemaakt op zowel de fans als de coaches in de Liga MX, ondanks zijn jonge leeftijd. Hij debuteerde namelijk als pas 16-jarige in het eerste elftal van Necaxa.

Man van 10 miljoen bijna bij FC Barcelona

“Ik denk dat voor mij en voor veel Mexicanen de droom is om naar Europa te gaan,” zei Heriberto Jurado onlangs in lokale media. “Het is een heel duidelijk doel, en een doel waar ik me erg op focus. Het is een van mijn doelen om naar Europa te gaan, om deze grote stap te zetten.” 

Vorig jaar stond Jurado op de radar van FC Porto en Sporting CP, maar het was FC Barcelona dat concrete belangstelling toonde.

Volgens berichten had Barcelona, waar Jurado eerst zou starten bij Barça Atlètic, zelfs een bod uitgebracht bij Necaxa. Het betrof een huurdeal voor één seizoen met een verplichte aankoopoptie, waarbij bedragen van 10 miljoen euro werden genoemd.

Club Brugge moet Jurado halen

Meest recent

Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

5
5
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

41
41
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

17
17
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

10
10
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

19
19
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

143
143
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

26
26
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

62
62
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

178
178
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

184
184
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

283
283
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

136
136
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

119
119
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

87
87
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

81
81
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

506
506
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

41
41
'Toptransfer Seys: volgende grootmacht meldt zich'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

236
236
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

66
66
Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

64
64
"Spookachtig" - Anderlecht-dissonant krijgt pijnlijke 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn seizoen hervat met een overwinning op het veld van Cercle Brugge. Maar aan ...

219
219
Extra topinternational voor Club: supporters verlangen actie

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

259
259
'Géén Barça: Julian Alvarez richting andere grootmacht'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil JPL-uitblinker, Haaland beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

123
123
Brusselmans vs VRT: Financiële bom ontploft volledig

Een stevige ruzie tussen Herman Brusselmans en de VRT zorgt voor ophef. De schrijver en columnist, ...

213
213

Meer sportnieuws