‘Rigaux doet verbazen: Club Brugge-attractie op komst’

2349
‘Rigaux doet verbazen: Club Brugge-attractie op komst’

Heriberto Jurado wordt beschouwd als de rijzende ster van het Mexicaanse voetbal. De 19-jarige vleugelspeler heeft de verwachtingen hooggespannen en toont geen moeite met de druk. Hij staat bekend om zijn behendige dribbels, krachtige schot en scherpe voorzet.

Twee jaar geleden werd hij door The Guardian genoemd als een van de 60 grootste voetbaltalenten van 2005. Jurado lijkt op weg om de volgende grote Mexicaanse vleugelspeler te worden. Club Brugge verkent steeds meer de Zuid-Amerikaanse talentenmarkt, mede dankzij Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football.

Hij heeft een uitgebreid netwerk en veel ervaring in deze regio. Volgens het Mexicaanse Fox Sports heeft Jurado zijn aandacht getrokken, en na de komst van de Argentijn Zaid Romero zou Jurado de tweede Zuid-Amerikaanse aanwinst kunnen zijn deze zomer.

LEES OOK: 'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Jurado wordt de volgende grote Mexicaanse vleugelspeler

Heriberto Jurado wordt beschouwd als de rijzende ster van het Mexicaanse voetbal. De verwachtingen zijn hooggespannen en er ligt een enorme druk op de schouders van de 19-jarige aanvaller.

Toch lijkt Jurado geen moeite te hebben met deze externe druk. Op het veld profieleert hij zich als een behendige, linksbenige vleugelspeler die verdedigers durft uit te dagen om vervolgens een voorzet te geven of zelf de kans op een schot te benutten.

Hij toont flitsen van talent die doen denken aan enkele van Mexico's grootste aanvallers, zowel uit het verleden als het heden.

Twee jaar geleden nam The Guardian hem op in hun prestigieuze Next Generation-lijst met de 60 grootste voetbaltalenten van 2005. Jurado loopt voor op zijn leeftijdsgenoten. De Britse kwaliteitskrant prees hem als een speler die op weg is om de volgende grote Mexicaanse vleugelspeler te worden.

Rigaux kent de Zuid-Amerikaanse markt als z’n broekzak

Het is duidelijk dat Club Brugge steeds meer de Zuid-Amerikaanse talentenmarkt verkent, en dat is geen toeval. Dévy Rigaux, de nieuwe Director of Football, heeft de afgelopen jaren immers nauw samengewerkt op de Zuid-Amerikaanse spelersmarkt.

Zijn ervaring, expertise, talenkennis en uitgebreide netwerk in deze regio stellen hem in staat om als de perfecte bruggenbouwer te fungeren tussen spelers en clubs. Nu, in zijn rol als Director of Football, maakt hij optimaal gebruik van zijn contacten en kennis.

Volgens het Mexicaanse Fox Sports heeft Heriberto Jurado de aandacht van Rigaux getrokken. Na de komst van de Argentijn Zaid Romero kan Jurado de tweede Zuid-Amerikaanse versterking worden bij Club Brugge in deze zomermercato.

Attractie Jurado: “Ik hou ervan om magie te creëren”

Heriberto Jurado wordt in Mexico omschreven als een ruwe diamant met het oog op een veelbelovende toekomst. De linksvoetige flankaanvaller beschikt over een krachtig schot, een scherpe voorzet, en een verschroeiende acceleratie waarmee hij menig verdediger te grazen neemt.

Jurado houdt ervan om één-tegen-één duels aan te gaan en zijn tegenstander te verschalken met zijn dribbels. “Ik hou ervan om langs tegenstanders te gaan en een voorzet te geven. Ik hou ervan om de bal te hebben, ermee te spelen en magie te creëren”, zei hij. 

Met deze attractieve speelstijl heeft Jurado indruk gemaakt op zowel de fans als de coaches in de Liga MX, ondanks zijn jonge leeftijd. Hij debuteerde namelijk als pas 16-jarige in het eerste elftal van Necaxa.

Man van 10 miljoen bijna bij FC Barcelona

“Ik denk dat voor mij en voor veel Mexicanen de droom is om naar Europa te gaan,” zei Heriberto Jurado onlangs in lokale media. “Het is een heel duidelijk doel, en een doel waar ik me erg op focus. Het is een van mijn doelen om naar Europa te gaan, om deze grote stap te zetten.” 

Vorig jaar stond Jurado op de radar van FC Porto en Sporting CP, maar het was FC Barcelona dat concrete belangstelling toonde.

Volgens berichten had Barcelona, waar Jurado eerst zou starten bij Barça Atlètic, zelfs een bod uitgebracht bij Necaxa. Het betrof een huurdeal voor één seizoen met een verplichte aankoopoptie, waarbij bedragen van 10 miljoen euro werden genoemd.

Club Brugge moet Jurado halen

Meest recent

Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

5
5
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

12
12
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

30
30
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

53
53
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

27
27
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

43
43
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

39
39
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

153
153
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

138
138
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

115
115
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

15
15
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

4
4
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

150
150
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

67
67
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

60
60
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

24
24
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

282
282
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

112
112
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

58
58
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

85
85
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

75
75
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

180
180
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

51
51
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

61
61
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

960
960

Meer sportnieuws