Haaland geeft De Bruyne gelijk: “Haalt niveau naar beneden”

618 stemmen
Haaland geeft De Bruyne gelijk: “Haalt niveau naar beneden”

Kevin De Bruyne liet zich al verschillende keren uit over de overvolle kalender van de Europese topclubs. Met de nieuwe Champions League-formule zal dat er niet beter op worden.

Ook ploegmakker Erling Haaland geeft KDB gelijk. De Noorse superster snapt dat er een gezamenlijke klacht zal neergelegd worden door de voetballersvakbond FIFPro bij de UEFA.

LEES OOK: Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Vermoeidheid

De 24-jarige Haaland gaf een persconferentie voor de oefenwedstrijd van Man City tegen AC Milan. “Ik denk dat je op het EK kon zien aan de gezichten van spelers hoe moe ze waren.” Zelf was Haaland niet aanwezig met Noorwegen dat zich niet wist te plaatsen. 

Volgens de Noor haalde de vermoeidheid ook het niveau naar beneden op het EK. “Je kon het zien aan het niveau en aan de gezichten hoe moe ze waren. Ik denk dat je het ook gedurende het seizoen ziet. Natuurlijk niet aan het begin, hoewel sommigen erg weinig vakantie hebben.”

Volgens Haaland moet er iets veranderen. “Maar dat is de manier waarop het nu gaat. Ik denk niet dat we elke wedstrijd scherp kunnen zijn. We kunnen het proberen, maar het is moeilijk als je meer dan zeventig wedstrijden in een jaar speelt...”, citeert Het Nieuwsblad de Noorse goaltjesdief. 

Transfer De Bruyne 

De Bruyne kampte afgelopen seizoen met veel blessureleed en liet zich onder meer al negatief uit over de Nations League-wedstrijden met de Rode Duivels. KDB vindt ook dat de kalender overvol zit en sprak daarom positief over een transfer naar Saudi-Arabië.

Daar kan de Rode Duivel het veelvoud verdienen en moet het geen rekening houden met de overvolle Europese kalender. Vooralsnog lijkt De Bruyne toch nog minstens één seizoen bij Man City te blijven. Oefenmeester Pep Guardiola rekent op zijn spelverdeler.

Heeft Haaland hier gelijk?

Meest recent

Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

10
10
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

7
7
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

166
166
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

128
128
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

112
112
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

297
297
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

502
502
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

304
304
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3269
3269
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

59
59
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

65
65
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

143
143
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

54
54
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

191
191
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

68
68
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

23
23
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

205
205
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

192
192
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

167
167
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

102
102
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

36
36
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

115
115
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

122
122
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

128
128
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

120
120

Meer sportnieuws