Zéér opmerkelijk: Geen vlaggen voor Dender door… VAR

door
Zéér opmerkelijk: Geen vlaggen voor Dender door… VAR

Dender is de promovendus met het laagste budget in de Jupiler Pro League. De club kan de steun van de supporters aldus goed gebruiken, maar vlaggen zijn alvast niet toegelaten in het stadion. 

Dender neemt het om 16u op tegen vicekampioen, bekerwinnaar en Super Cup-winnaar Union SG op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League. De supporters van de thuisploeg zullen geen vlaggen mogen meenemen door… de VAR. De vlaggen kunnen het beeld van de camera's van de videoref blokkeren. Ook de uitfans mogen uiteraard ook geen vlaggen meepakken.

LEES OOK: Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Optimale werking

Heel het seizoen lang zullen geen vlaggen worden toegelaten in het stadion van Dender, dat laat de promovendus op de officiële kanalen weten. ‘Vanaf dit seizoen zullen er geen vlaggen meer toegelaten zijn in de tribunes. Dit om de werking van de VAR te optimaliseren.’

De werking van de VAR werd getest tijdens de oefenwedstrijden. ‘Na de grote test met de VAR tijdens onze laatste oefenwedstrijd, is gebleken dat een optimale werking van de in het gedrang komt indien er vlaggen worden toegelaten in het stadion’, klinkt het duidelijk.

Geen risico’s

Dender zal na overleg met de bevoegde autoriteiten geen vlaggen toelaten tijdens de thuiswedstrijden. ‘Om absoluut geen risico’s te nemen langs onze zijde, en na druk overleg met zowel het Referee Department en de Pro League, is de club helaas genoodzaakt om geen vlaggen toe te laten in het stadion.’

De club baalt van de situatie, maar anders komt een sportief resultaat in gevaar. ‘We hopen dat iedereen hiervoor begrip kan opbrengen, en we doen er samen alles aan om het stadion sfeervol en gevuld te krijgen!’ Dender wordt door het lage budget gezien als een degradatiekandidaat komend seizoen.

Een goede beslissing?

Meest recent

‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

1
1
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

16
16
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

13
13
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

94
94
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

33
33
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

340
340
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

417
417
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

76
76
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

300
300
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

221
221
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

500
500
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

412
412
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

73
73
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

762
762
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

435
435
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

212
212
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

260
260
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

753
753
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

1034
1034
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

343
343
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

125
125
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

327
327
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

330
330
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

670
670
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

376
376

Meer sportnieuws