Riemer ontdekt twee spelers: "Heel goed gedaan"

469
Riemer ontdekt twee spelers:

Bij RSC Anderlecht is Neerpede de grote redding geweest in de donkere financiële jaren. Ook deze zomer vertrok er met Zeno Debast iemand van de opleiding. Brian Riemer wil de volgende talenten klaarstomen.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Nunzio Engwanda

Nunzio Engwanda speelde een sterke voorbereiding als centrale verdediger. Alleen heeft hij wel een gids nodig, Jan Vertonghen is de perfecte leermeester. Bepaalde media waren kritisch na zijn match tegen VfL Wolfsburg, maar hij moest er ook nog eens naast Théo Leoni (geen verdediger) spelen. Het is wel een feit dat Engwanda dus vooral indruk maakte op zijn 16de. Ook op Brian Riemer.

"Er zijn heel wat jonge talenten die zich hebben getoond. Anderlecht is een club die wil winnen, maar we willen ook jonge spelers vanuit Neerpede laten doorstromen. Er zijn sommigen van 15 à 16 jaar, die best goed presteerden. Het zijn oefenmatchen en dat is uiteraard anders dan in de competitie, maar je leert er veel uit. Ze bewezen aan mij dat ze veel stappen hebben gezet. Ik moet als coach werken met de spelers die er zijn en daar vertrouwen in te hebben”, verklaarde hij op zijn persbabbel.

Speelminuten bij Anderlecht

Nathan De Cat is zelfs maar 15 jaar. Hij zit morgen net als Engwanda in de kern. "Engwanda en De Cat zijn heel jong en staan voor hun leeftijd al zeer ver. Ze kenden een goede voorbereiding. Tuurlijk maken zij nog fouten, dat hoort er ook bij. Dat gebeurt. Maar daar kunnen ze daarvan leren. Kan Nunzio 55 matchen voor Anderlecht spelen dit seizoen? Dat is wat ver gezocht, maar ik kan wel zeggen dat de kans zeker bestaat dat hij dit seizoen minuten gaat maken voor de eerste plaats."

Engwanda zit niet in de kern voor de match tegen STVV, maar speelde ook niet mee met de Futures. Een lichte blessure? De Cat zit wel in de selectie.

Zal De Cat minuten maken tegen STVV?

Meest recent

Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

1
1
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

62
62
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

230
230
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

114
114
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

172
172
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

113
113
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

46
46
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

188
188
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

73
73
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

101
101
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

32
32
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

209
209
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

153
153
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

52
52
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

178
178
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1089
1089
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

90
90
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

52
52
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

208
208
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

105
105
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

191
191
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

200
200
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

84
84

Meer sportnieuws