‘Anderlecht is het kotsbeu: Fredberg slaat hard toe’

door
‘Anderlecht is het kotsbeu: Fredberg slaat hard toe’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een nieuwe linksback, nu de onderhandelingen met Ludwig Augustinsson stroef verlopen. Ondanks een akkoord met Sevilla FC, is er nog geen overeenkomst met de speler zelf, en de hoge looneisen bemoeilijken de situatie aanzienlijk.

Als alternatief heeft de club zijn oog laten vallen op Roman Vega (20) van Argentinos Juniors. Volgens transferexpert Gianluca Di Marzio staat de jonge Argentijn hoog op de verlanglijst van Anderlecht en heeft ook River Plate interesse.

Vega heeft al Europese ervaring opgedaan met Barça Atlètic en wordt omschreven als een agressieve, robuuste, technische en elektrische voetballer.

LEES OOK: ‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Anderlecht schakelt door op de linksback

Ludwig Augustinsson is de prioriteit en het hoofddoel van Anderlecht op de linksback, maar de onderhandelingen verlopen erg stroef.

Hoewel het bestuur van Anderlecht al maanden werkt aan deze transfer en volgens L’Avenir een akkoord met Sevilla FC heeft bereikt, is er nog geen overeenstemming met de speler zelf.

Net als bij Thomas Delaney stuiten de gesprekken op financiële obstakels. Anderlecht heeft een beperkt budget en volgens Het Laatste Nieuws zijn de looneisen van Augustinsson hoger dan verwacht. Dit bemoeilijkt de situatie in grote mate.

Als de transfer van de Zweed niet doorgaat, zal dat grote gevolgen hebben voor de overige transferplannen van Anderlecht op de zomermercato. Medio juli meldde L’Avenir al dat Sporting proactief andere vleugelverdedigers in de gaten houdt, voor het geval een deal met Augustinsson uiteindelijk niet lukt.

Anderlecht wil Roman Vega

Anderlecht heeft daarom zijn oog laten vallen op Roman Vega (20) van Argentinos Juniors als mogelijke versterking voor de linksbackpositie.

Volgens transferexpert Gianluca Di Marzio staat de jonge Argentijn hoog op de verlanglijst van de Brusselse club, terwijl ook River Plate interesse toont. Vega bewondert de Braziliaanse ster Marcelo en droomt ervan om in Europa te spelen.

Ondanks zijn jonge leeftijd heeft Vega al Europese ervaring opgedaan. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan Barça Atlètic, waar hij regelmatig in de basis stond. Hoewel de club een aankoopoptie had, besloot Barça Atlètic uiteindelijk niet van deze optie gebruik te maken, en keerde Vega terug naar Argentinië.

Dit besluit volgde na het mislopen van promotie naar de Segunda A door verlies tegen Real Madrid Castilla, waarna alle gehuurde spelers teruggestuurd werden naar hun oorspronkelijke clubs.

Agressieve, robuuste en elektrische Vega

Roman Vega wordt door SPORT omschreven als een technisch begaafde voetballer die voornamelijk als linksback speelt, maar ook ervaring heeft als centrale verdediger.

"De coaches die hem kennen, verzekeren dat hij zeer agressief is in zijn manier van spelen," aldus de Spaanse sportkrant. 

Vega biedt snelheid, opbouwende vaardigheden, fysieke kracht en inzicht in het spel. Hij beschikt over klasse en persoonlijkheid, zowel bij het lanceren van de opbouw als bij het aanvallen.

FC Barcelona omschreef hem op hun clubwebsite als “een robuuste, snelle en elektrische speler op de linkervleugel.” Zijn sterke prestaties bij Argentinos Juniors hebben ervoor gezorgd dat hij meerdere malen werd opgeroepen voor de Argentijnse U20 en U23 teams van bondscoach Javier Mascherano.

Vega past in het plan van Anderlecht

Roman Vega lijkt te passen in het gewenste profiel van Anderlecht en Brian Riemer. De coach houdt van een 'georganiseerde chaos' in de ploeg, waarbij de twee vleugelverdedigers een cruciale rol spelen.

Anderlecht kiest ervoor om te spelen met één hoog opkomende back en een andere die meer in positie blijft.

Vorig seizoen vervulde Ludwig Augustinsson de rol van vaste basisspeler aan de linkerkant, waar hij zijn positie behield, terwijl Killian Sardella aan de rechterkant meer vrijheid had om in te schuiven.

Vega bezit de kwaliteiten om dat spel te brengen.

Vega zou goed passen bij Anderlecht

Meest recent

‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

100
100
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

19
19
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

42
42
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

156
156
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

103
103
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

38
38
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

123
123
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

134
134
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

180
180
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1092
1092
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

73
73
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

243
243
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

288
288
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

68
68
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

202
202
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

343
343
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

76
76
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

192
192
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

103
103
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

622
622
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

388
388
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

302
302
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

329
329
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

639
639
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

281
281

Meer sportnieuws