‘Anderlecht is het kotsbeu: Fredberg slaat hard toe’

stemmen
‘Anderlecht is het kotsbeu: Fredberg slaat hard toe’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een nieuwe linksback, nu de onderhandelingen met Ludwig Augustinsson stroef verlopen. Ondanks een akkoord met Sevilla FC, is er nog geen overeenkomst met de speler zelf, en de hoge looneisen bemoeilijken de situatie aanzienlijk.

Als alternatief heeft de club zijn oog laten vallen op Roman Vega (20) van Argentinos Juniors. Volgens transferexpert Gianluca Di Marzio staat de jonge Argentijn hoog op de verlanglijst van Anderlecht en heeft ook River Plate interesse.

Vega heeft al Europese ervaring opgedaan met Barça Atlètic en wordt omschreven als een agressieve, robuuste, technische en elektrische voetballer.

LEES OOK: 'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Anderlecht schakelt door op de linksback

Ludwig Augustinsson is de prioriteit en het hoofddoel van Anderlecht op de linksback, maar de onderhandelingen verlopen erg stroef.

Hoewel het bestuur van Anderlecht al maanden werkt aan deze transfer en volgens L’Avenir een akkoord met Sevilla FC heeft bereikt, is er nog geen overeenstemming met de speler zelf.

Net als bij Thomas Delaney stuiten de gesprekken op financiële obstakels. Anderlecht heeft een beperkt budget en volgens Het Laatste Nieuws zijn de looneisen van Augustinsson hoger dan verwacht. Dit bemoeilijkt de situatie in grote mate.

Als de transfer van de Zweed niet doorgaat, zal dat grote gevolgen hebben voor de overige transferplannen van Anderlecht op de zomermercato. Medio juli meldde L’Avenir al dat Sporting proactief andere vleugelverdedigers in de gaten houdt, voor het geval een deal met Augustinsson uiteindelijk niet lukt.

Anderlecht wil Roman Vega

Anderlecht heeft daarom zijn oog laten vallen op Roman Vega (20) van Argentinos Juniors als mogelijke versterking voor de linksbackpositie.

Volgens transferexpert Gianluca Di Marzio staat de jonge Argentijn hoog op de verlanglijst van de Brusselse club, terwijl ook River Plate interesse toont. Vega bewondert de Braziliaanse ster Marcelo en droomt ervan om in Europa te spelen.

Ondanks zijn jonge leeftijd heeft Vega al Europese ervaring opgedaan. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan Barça Atlètic, waar hij regelmatig in de basis stond. Hoewel de club een aankoopoptie had, besloot Barça Atlètic uiteindelijk niet van deze optie gebruik te maken, en keerde Vega terug naar Argentinië.

Dit besluit volgde na het mislopen van promotie naar de Segunda A door verlies tegen Real Madrid Castilla, waarna alle gehuurde spelers teruggestuurd werden naar hun oorspronkelijke clubs.

Agressieve, robuuste en elektrische Vega

Roman Vega wordt door SPORT omschreven als een technisch begaafde voetballer die voornamelijk als linksback speelt, maar ook ervaring heeft als centrale verdediger.

"De coaches die hem kennen, verzekeren dat hij zeer agressief is in zijn manier van spelen," aldus de Spaanse sportkrant. 

Vega biedt snelheid, opbouwende vaardigheden, fysieke kracht en inzicht in het spel. Hij beschikt over klasse en persoonlijkheid, zowel bij het lanceren van de opbouw als bij het aanvallen.

FC Barcelona omschreef hem op hun clubwebsite als “een robuuste, snelle en elektrische speler op de linkervleugel.” Zijn sterke prestaties bij Argentinos Juniors hebben ervoor gezorgd dat hij meerdere malen werd opgeroepen voor de Argentijnse U20 en U23 teams van bondscoach Javier Mascherano.

Vega past in het plan van Anderlecht

Roman Vega lijkt te passen in het gewenste profiel van Anderlecht en Brian Riemer. De coach houdt van een 'georganiseerde chaos' in de ploeg, waarbij de twee vleugelverdedigers een cruciale rol spelen.

Anderlecht kiest ervoor om te spelen met één hoog opkomende back en een andere die meer in positie blijft.

Vorig seizoen vervulde Ludwig Augustinsson de rol van vaste basisspeler aan de linkerkant, waar hij zijn positie behield, terwijl Killian Sardella aan de rechterkant meer vrijheid had om in te schuiven.

Vega bezit de kwaliteiten om dat spel te brengen.

Vega zou goed passen bij Anderlecht

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

27
27
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

67
67
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

435
435
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

97
97
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

377
377
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

33
33
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

400
400
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

221
221
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

224
224
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

119
119
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1192
1192
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

99
99
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

50
50
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

305
305
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

188
188
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

239
239
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

189
189
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

211
211
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

493
493
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

874
874
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

49
49
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

693
693
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

259
259
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

146
146
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

236
236

Meer sportnieuws