‘Anderlecht is het kotsbeu: Fredberg slaat hard toe’

door
‘Anderlecht is het kotsbeu: Fredberg slaat hard toe’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een nieuwe linksback, nu de onderhandelingen met Ludwig Augustinsson stroef verlopen. Ondanks een akkoord met Sevilla FC, is er nog geen overeenkomst met de speler zelf, en de hoge looneisen bemoeilijken de situatie aanzienlijk.

Als alternatief heeft de club zijn oog laten vallen op Roman Vega (20) van Argentinos Juniors. Volgens transferexpert Gianluca Di Marzio staat de jonge Argentijn hoog op de verlanglijst van Anderlecht en heeft ook River Plate interesse.

Vega heeft al Europese ervaring opgedaan met Barça Atlètic en wordt omschreven als een agressieve, robuuste, technische en elektrische voetballer.

LEES OOK: 'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Anderlecht schakelt door op de linksback

Ludwig Augustinsson is de prioriteit en het hoofddoel van Anderlecht op de linksback, maar de onderhandelingen verlopen erg stroef.

Hoewel het bestuur van Anderlecht al maanden werkt aan deze transfer en volgens L’Avenir een akkoord met Sevilla FC heeft bereikt, is er nog geen overeenstemming met de speler zelf.

Net als bij Thomas Delaney stuiten de gesprekken op financiële obstakels. Anderlecht heeft een beperkt budget en volgens Het Laatste Nieuws zijn de looneisen van Augustinsson hoger dan verwacht. Dit bemoeilijkt de situatie in grote mate.

Als de transfer van de Zweed niet doorgaat, zal dat grote gevolgen hebben voor de overige transferplannen van Anderlecht op de zomermercato. Medio juli meldde L’Avenir al dat Sporting proactief andere vleugelverdedigers in de gaten houdt, voor het geval een deal met Augustinsson uiteindelijk niet lukt.

Anderlecht wil Roman Vega

Anderlecht heeft daarom zijn oog laten vallen op Roman Vega (20) van Argentinos Juniors als mogelijke versterking voor de linksbackpositie.

Volgens transferexpert Gianluca Di Marzio staat de jonge Argentijn hoog op de verlanglijst van de Brusselse club, terwijl ook River Plate interesse toont. Vega bewondert de Braziliaanse ster Marcelo en droomt ervan om in Europa te spelen.

Ondanks zijn jonge leeftijd heeft Vega al Europese ervaring opgedaan. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan Barça Atlètic, waar hij regelmatig in de basis stond. Hoewel de club een aankoopoptie had, besloot Barça Atlètic uiteindelijk niet van deze optie gebruik te maken, en keerde Vega terug naar Argentinië.

Dit besluit volgde na het mislopen van promotie naar de Segunda A door verlies tegen Real Madrid Castilla, waarna alle gehuurde spelers teruggestuurd werden naar hun oorspronkelijke clubs.

Agressieve, robuuste en elektrische Vega

Roman Vega wordt door SPORT omschreven als een technisch begaafde voetballer die voornamelijk als linksback speelt, maar ook ervaring heeft als centrale verdediger.

"De coaches die hem kennen, verzekeren dat hij zeer agressief is in zijn manier van spelen," aldus de Spaanse sportkrant. 

Vega biedt snelheid, opbouwende vaardigheden, fysieke kracht en inzicht in het spel. Hij beschikt over klasse en persoonlijkheid, zowel bij het lanceren van de opbouw als bij het aanvallen.

FC Barcelona omschreef hem op hun clubwebsite als “een robuuste, snelle en elektrische speler op de linkervleugel.” Zijn sterke prestaties bij Argentinos Juniors hebben ervoor gezorgd dat hij meerdere malen werd opgeroepen voor de Argentijnse U20 en U23 teams van bondscoach Javier Mascherano.

Vega past in het plan van Anderlecht

Roman Vega lijkt te passen in het gewenste profiel van Anderlecht en Brian Riemer. De coach houdt van een 'georganiseerde chaos' in de ploeg, waarbij de twee vleugelverdedigers een cruciale rol spelen.

Anderlecht kiest ervoor om te spelen met één hoog opkomende back en een andere die meer in positie blijft.

Vorig seizoen vervulde Ludwig Augustinsson de rol van vaste basisspeler aan de linkerkant, waar hij zijn positie behield, terwijl Killian Sardella aan de rechterkant meer vrijheid had om in te schuiven.

Vega bezit de kwaliteiten om dat spel te brengen.

Vega zou goed passen bij Anderlecht

Meest recent

Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

17
17
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

134
134
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

33
33
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

82
82
'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Het blijft voorlopig nog altijd wachten tot de mercato helemaal losbarst bij Anderlecht. Het moet ...

173
173
Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

241
241
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

146
146
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

111
111
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

81
81
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

239
239
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

72
72
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

141
141
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

248
248
Nieuwe miljoenendeal Genk: "Maar níét in de winter"

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

707
707
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

640
640
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

559
559
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

134
134
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

431
431
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

150
150
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

130
130
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

358
358
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

397
397
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

73
73
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

461
461
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

343
343

Meer sportnieuws