‘Anderlecht is het kotsbeu: Fredberg slaat hard toe’

1146 stemmen
‘Anderlecht is het kotsbeu: Fredberg slaat hard toe’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een nieuwe linksback, nu de onderhandelingen met Ludwig Augustinsson stroef verlopen. Ondanks een akkoord met Sevilla FC, is er nog geen overeenkomst met de speler zelf, en de hoge looneisen bemoeilijken de situatie aanzienlijk.

Als alternatief heeft de club zijn oog laten vallen op Roman Vega (20) van Argentinos Juniors. Volgens transferexpert Gianluca Di Marzio staat de jonge Argentijn hoog op de verlanglijst van Anderlecht en heeft ook River Plate interesse.

Vega heeft al Europese ervaring opgedaan met Barça Atlètic en wordt omschreven als een agressieve, robuuste, technische en elektrische voetballer.

LEES OOK: 'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Anderlecht schakelt door op de linksback

Ludwig Augustinsson is de prioriteit en het hoofddoel van Anderlecht op de linksback, maar de onderhandelingen verlopen erg stroef.

Hoewel het bestuur van Anderlecht al maanden werkt aan deze transfer en volgens L’Avenir een akkoord met Sevilla FC heeft bereikt, is er nog geen overeenstemming met de speler zelf.

Net als bij Thomas Delaney stuiten de gesprekken op financiële obstakels. Anderlecht heeft een beperkt budget en volgens Het Laatste Nieuws zijn de looneisen van Augustinsson hoger dan verwacht. Dit bemoeilijkt de situatie in grote mate.

Als de transfer van de Zweed niet doorgaat, zal dat grote gevolgen hebben voor de overige transferplannen van Anderlecht op de zomermercato. Medio juli meldde L’Avenir al dat Sporting proactief andere vleugelverdedigers in de gaten houdt, voor het geval een deal met Augustinsson uiteindelijk niet lukt.

Anderlecht wil Roman Vega

Anderlecht heeft daarom zijn oog laten vallen op Roman Vega (20) van Argentinos Juniors als mogelijke versterking voor de linksbackpositie.

Volgens transferexpert Gianluca Di Marzio staat de jonge Argentijn hoog op de verlanglijst van de Brusselse club, terwijl ook River Plate interesse toont. Vega bewondert de Braziliaanse ster Marcelo en droomt ervan om in Europa te spelen.

Ondanks zijn jonge leeftijd heeft Vega al Europese ervaring opgedaan. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan Barça Atlètic, waar hij regelmatig in de basis stond. Hoewel de club een aankoopoptie had, besloot Barça Atlètic uiteindelijk niet van deze optie gebruik te maken, en keerde Vega terug naar Argentinië.

Dit besluit volgde na het mislopen van promotie naar de Segunda A door verlies tegen Real Madrid Castilla, waarna alle gehuurde spelers teruggestuurd werden naar hun oorspronkelijke clubs.

Agressieve, robuuste en elektrische Vega

Roman Vega wordt door SPORT omschreven als een technisch begaafde voetballer die voornamelijk als linksback speelt, maar ook ervaring heeft als centrale verdediger.

"De coaches die hem kennen, verzekeren dat hij zeer agressief is in zijn manier van spelen," aldus de Spaanse sportkrant. 

Vega biedt snelheid, opbouwende vaardigheden, fysieke kracht en inzicht in het spel. Hij beschikt over klasse en persoonlijkheid, zowel bij het lanceren van de opbouw als bij het aanvallen.

FC Barcelona omschreef hem op hun clubwebsite als “een robuuste, snelle en elektrische speler op de linkervleugel.” Zijn sterke prestaties bij Argentinos Juniors hebben ervoor gezorgd dat hij meerdere malen werd opgeroepen voor de Argentijnse U20 en U23 teams van bondscoach Javier Mascherano.

Vega past in het plan van Anderlecht

Roman Vega lijkt te passen in het gewenste profiel van Anderlecht en Brian Riemer. De coach houdt van een 'georganiseerde chaos' in de ploeg, waarbij de twee vleugelverdedigers een cruciale rol spelen.

Anderlecht kiest ervoor om te spelen met één hoog opkomende back en een andere die meer in positie blijft.

Vorig seizoen vervulde Ludwig Augustinsson de rol van vaste basisspeler aan de linkerkant, waar hij zijn positie behield, terwijl Killian Sardella aan de rechterkant meer vrijheid had om in te schuiven.

Vega bezit de kwaliteiten om dat spel te brengen.

Vega zou goed passen bij Anderlecht

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

13
13
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

117
117
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

24
24
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

18
18
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

46
46
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

82
82
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

169
169
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

670
670
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

120
120
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

211
211
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

167
167
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

153
153
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

265
265
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

41
41
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

46
46
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

176
176
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

513
513
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

253
253
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

237
237
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

473
473
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

345
345
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

152
152
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

144
144

Meer sportnieuws