Union krijgt de rekening: “Kan niet elke keer raak zijn”

door
Union krijgt de rekening: “Kan niet elke keer raak zijn”

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid, de Brusselse club haalt jonge onbekende spelers binnen om ze later door te verkopen met flinke winst.

Union SG is geen club dat met grote bedragen gooit. Af en toe zal het een paar miljoen op tafel leggen, maar meestal haalt de club spelers voor enorm kleine bedragen.

LEES OOK: Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Grote winst

Tom Boudeweel maakte de transferbalans van de Belgische clubs tegenover Sporza op en sprak ook over de vicekampioen. "Pocognoli wacht voorlopig de gemakkelijkste taak bij de nieuwe coaches. Hij kan voortbouwen op het systeem dat er al een paar jaren staat.”

Ook nu zijn er weer sterkhouders vertrokken met Mohammed Amoura en Gustaf Nilsson. Cameron Puertas is nog op weg naar een toptransfer. “Maar de jongens die er de vorige jaren al waren, zijn met steeds minder. En het kan toch niet zijn dat de transfers van Union elke keer raak zijn?"

Jong, jonger, jongst

Ook ziet Boudeweel een trend bij de clubs. Er worden zéér jonge spelers gekocht met het oog op de toekomst en een maximale winst. "De inkomende transfers worden steeds jonger. Dat wordt de nieuwe standaard bij clubs, want zo kunnen ze nog verdienen bij een eventuele doorverkoop."

Uitgaande transfers moeten ook de financiën op orde krijgen. "Door die uitgaande transfers kunnen de clubs hun financiën dus op orde krijgen. Voor inkomende transfers zal het dan waarschijnlijk duren tot later in de transferperiode. Dan dalen de prijzen en kunnen spelers al iets makkelijker gehuurd worden."

Heeft Union een goed transferbeleid?

Meest recent

KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

2
2
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

45
45
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

154
154
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

108
108
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

80
80
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

231
231
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

134
134
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

256
256
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

134
134
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

76
76
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

568
568
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

255
255
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

645
645
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

442
442
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

289
289
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

172
172
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

126
126
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

101
101
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

72
72
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

175
175
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

184
184
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

400
400
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

122
122
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

365
365

Meer sportnieuws