TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slikt Praet-domper, verrassing bij Genk'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slikt Praet-domper, verrassing bij Genk'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht blijven ze hopen op een terugkeer van Dennis Praet. De middenvelder dook de voorbije dagen ook op in ons land, want hij zou momenteel zijn conditie onderhouden in Knokke. Desondanks zou dat niet wijzen op een nakende rentree, want Praet zou nog altijd een transfer naar Italië verkiezen. Daar zou nu ook Udinese zich gemeld hebben.

KRC Genk zag de voorbije weken een keepersprobleem opduiken, maar heeft daarvoor nu een oplossing gevonden. Het haalt met Olivier Vliegen immers een oud-jeugdspeler terug. De 25-jarige komt over van Slovan Liberec en moet de nieuwe derde doelman worden. Hij zal daarnaast ook aansluiten bij Jong Genk.

Club Brugge zal deze zomer mogelijk nog een aantal smaakmakers zien vertrekken. Wie daar echter niet bij zal zijn, is Hugo Vetlesen. De Noorse middenvelder geeft aan dat hij geen weet heeft van concrete interesse en niet bezig is met een mogelijke transfer.

Bij Antwerp is de leegloop dan weer volop aan de gang. De verkoop van George Ilenikhena aan AS Monaco voor een slordige 20 miljoen euro werd donderdag helemaal afgerond, maar daar zal het niet bij blijven. Ook Zeno Van Den Bosch zou kunnen vertrekken, want de jonge verdediger begint aan zijn laatste contractjaar. Antwerp zou wel 8 à 10 miljoen euro verlangen.

Daarnaast lijkt ook een exit van Vincent Janssen niet uitgesloten. De Nederlandse spits zou kunnen terugkeren naar Mexico, waar FC Juarez al naar hem geïnformeerd zou hebben. Ook voor hem zou Antwerp een slordige 8 miljoen eisen.

Ook AA Gent dreigt nog een sleutelpion te verliezen. Vanuit Qatar wordt immers hard aan de mouw getrokken van Julien De Sart. Er zou zelfs een bod van 6,5 miljoen euro op tafel liggen vanwege Al-Rayyan, waar voor de middenvelder een driejarig contract klaar zou liggen. 

De Buffalo's roeren zich echter ook aan inkomende zijde. Ze stelden woensdag Mathias Delorge voor als nieuwste aanwinst en er is nog meer versterking op komst voor het middenveld. Ook de komst van Aimé Omgba zou immers alsnog in orde komen. Er zou dan toch een akkoord bereikt zijn met NAC Breda over een transfersom van een kleine 3 miljoen euro, die Gent in drie schijven zal betalen.

Standard heeft met David Bates nog een mooie defensieve aanwinst gestrikt. De Schot komt over van KV Mechelen en moet achterin mee het vertrek van Zinho Vanheusden opvangen. De eenmalige Rode Duivel staat dan weer op zijn beurt voor een transfer naar... KV Mechelen, waar hij donderdag al een eerste keer meetrainde.

Buitenland

Adnan Januzaj verdween de voorbije jaren helemaal op het achterplan, want zijn transfer naar Sevilla FC werd een absolute flop. Hij probeert zijn carrière nu weer op de rails te krijgen bij een andere Spaanse club. Hij gaat het komende seizoen immers op huurbasis aan de slag bij Las Palmas.

Zien we Praet nog terug in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

5
5
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

20
20
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

55
55
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

52
52
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

74
74
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

236
236
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

206
206
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

279
279
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

448
448
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

74
74
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

129
129
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

380
380
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

73
73
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

119
119
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

318
318
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

308
308
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

946
946
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

134
134
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

335
335
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

534
534
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

601
601
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

845
845
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

293
293
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

706
706

Meer sportnieuws