TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slikt Praet-domper, verrassing bij Genk'

826 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slikt Praet-domper, verrassing bij Genk'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht blijven ze hopen op een terugkeer van Dennis Praet. De middenvelder dook de voorbije dagen ook op in ons land, want hij zou momenteel zijn conditie onderhouden in Knokke. Desondanks zou dat niet wijzen op een nakende rentree, want Praet zou nog altijd een transfer naar Italië verkiezen. Daar zou nu ook Udinese zich gemeld hebben.

KRC Genk zag de voorbije weken een keepersprobleem opduiken, maar heeft daarvoor nu een oplossing gevonden. Het haalt met Olivier Vliegen immers een oud-jeugdspeler terug. De 25-jarige komt over van Slovan Liberec en moet de nieuwe derde doelman worden. Hij zal daarnaast ook aansluiten bij Jong Genk.

Club Brugge zal deze zomer mogelijk nog een aantal smaakmakers zien vertrekken. Wie daar echter niet bij zal zijn, is Hugo Vetlesen. De Noorse middenvelder geeft aan dat hij geen weet heeft van concrete interesse en niet bezig is met een mogelijke transfer.

Bij Antwerp is de leegloop dan weer volop aan de gang. De verkoop van George Ilenikhena aan AS Monaco voor een slordige 20 miljoen euro werd donderdag helemaal afgerond, maar daar zal het niet bij blijven. Ook Zeno Van Den Bosch zou kunnen vertrekken, want de jonge verdediger begint aan zijn laatste contractjaar. Antwerp zou wel 8 à 10 miljoen euro verlangen.

Daarnaast lijkt ook een exit van Vincent Janssen niet uitgesloten. De Nederlandse spits zou kunnen terugkeren naar Mexico, waar FC Juarez al naar hem geïnformeerd zou hebben. Ook voor hem zou Antwerp een slordige 8 miljoen eisen.

Ook AA Gent dreigt nog een sleutelpion te verliezen. Vanuit Qatar wordt immers hard aan de mouw getrokken van Julien De Sart. Er zou zelfs een bod van 6,5 miljoen euro op tafel liggen vanwege Al-Rayyan, waar voor de middenvelder een driejarig contract klaar zou liggen. 

De Buffalo's roeren zich echter ook aan inkomende zijde. Ze stelden woensdag Mathias Delorge voor als nieuwste aanwinst en er is nog meer versterking op komst voor het middenveld. Ook de komst van Aimé Omgba zou immers alsnog in orde komen. Er zou dan toch een akkoord bereikt zijn met NAC Breda over een transfersom van een kleine 3 miljoen euro, die Gent in drie schijven zal betalen.

Standard heeft met David Bates nog een mooie defensieve aanwinst gestrikt. De Schot komt over van KV Mechelen en moet achterin mee het vertrek van Zinho Vanheusden opvangen. De eenmalige Rode Duivel staat dan weer op zijn beurt voor een transfer naar... KV Mechelen, waar hij donderdag al een eerste keer meetrainde.

Buitenland

Adnan Januzaj verdween de voorbije jaren helemaal op het achterplan, want zijn transfer naar Sevilla FC werd een absolute flop. Hij probeert zijn carrière nu weer op de rails te krijgen bij een andere Spaanse club. Hij gaat het komende seizoen immers op huurbasis aan de slag bij Las Palmas.

Zien we Praet nog terug in de Jupiler Pro League?

Meest recent

'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

43
43
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

14
14
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

11
11
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

25
25
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

138
138
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

458
458
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

147
147
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

61
61
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

414
414
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

72
72
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

180
180
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

501
501
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

467
467
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

469
469
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

340
340
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

178
178
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

567
567
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

258
258
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

973
973
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

319
319
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

640
640
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

460
460
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

150
150
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

730
730
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

292
292

Meer sportnieuws