TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slikt Praet-domper, verrassing bij Genk'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slikt Praet-domper, verrassing bij Genk'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht blijven ze hopen op een terugkeer van Dennis Praet. De middenvelder dook de voorbije dagen ook op in ons land, want hij zou momenteel zijn conditie onderhouden in Knokke. Desondanks zou dat niet wijzen op een nakende rentree, want Praet zou nog altijd een transfer naar Italië verkiezen. Daar zou nu ook Udinese zich gemeld hebben.

KRC Genk zag de voorbije weken een keepersprobleem opduiken, maar heeft daarvoor nu een oplossing gevonden. Het haalt met Olivier Vliegen immers een oud-jeugdspeler terug. De 25-jarige komt over van Slovan Liberec en moet de nieuwe derde doelman worden. Hij zal daarnaast ook aansluiten bij Jong Genk.

Club Brugge zal deze zomer mogelijk nog een aantal smaakmakers zien vertrekken. Wie daar echter niet bij zal zijn, is Hugo Vetlesen. De Noorse middenvelder geeft aan dat hij geen weet heeft van concrete interesse en niet bezig is met een mogelijke transfer.

Bij Antwerp is de leegloop dan weer volop aan de gang. De verkoop van George Ilenikhena aan AS Monaco voor een slordige 20 miljoen euro werd donderdag helemaal afgerond, maar daar zal het niet bij blijven. Ook Zeno Van Den Bosch zou kunnen vertrekken, want de jonge verdediger begint aan zijn laatste contractjaar. Antwerp zou wel 8 à 10 miljoen euro verlangen.

Daarnaast lijkt ook een exit van Vincent Janssen niet uitgesloten. De Nederlandse spits zou kunnen terugkeren naar Mexico, waar FC Juarez al naar hem geïnformeerd zou hebben. Ook voor hem zou Antwerp een slordige 8 miljoen eisen.

Ook AA Gent dreigt nog een sleutelpion te verliezen. Vanuit Qatar wordt immers hard aan de mouw getrokken van Julien De Sart. Er zou zelfs een bod van 6,5 miljoen euro op tafel liggen vanwege Al-Rayyan, waar voor de middenvelder een driejarig contract klaar zou liggen. 

De Buffalo's roeren zich echter ook aan inkomende zijde. Ze stelden woensdag Mathias Delorge voor als nieuwste aanwinst en er is nog meer versterking op komst voor het middenveld. Ook de komst van Aimé Omgba zou immers alsnog in orde komen. Er zou dan toch een akkoord bereikt zijn met NAC Breda over een transfersom van een kleine 3 miljoen euro, die Gent in drie schijven zal betalen.

Standard heeft met David Bates nog een mooie defensieve aanwinst gestrikt. De Schot komt over van KV Mechelen en moet achterin mee het vertrek van Zinho Vanheusden opvangen. De eenmalige Rode Duivel staat dan weer op zijn beurt voor een transfer naar... KV Mechelen, waar hij donderdag al een eerste keer meetrainde.

Buitenland

Adnan Januzaj verdween de voorbije jaren helemaal op het achterplan, want zijn transfer naar Sevilla FC werd een absolute flop. Hij probeert zijn carrière nu weer op de rails te krijgen bij een andere Spaanse club. Hij gaat het komende seizoen immers op huurbasis aan de slag bij Las Palmas.

Zien we Praet nog terug in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Nederland in shock: Hoefkens legt gigantisch schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

0
0
‘Italië wil stunten met nieuwe bondscoach’

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

10
10
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

55
55
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

180
180
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

63
63
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

212
212
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

221
221
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

275
275
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

182
182
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

485
485
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

533
533
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

231
231
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

24
24
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

82
82
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

81
81
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

120
120
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

365
365
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

58
58
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

487
487
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

277
277
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

404
404
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

38
38
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

38
38
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

88
88
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93

Meer sportnieuws