Pocognoli dankt aanstelling bij Union aan koffietje met Martinez

door
Pocognoli dankt aanstelling bij Union aan koffietje met Martinez

Sébastien Poconoli werd enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe coach van Royal Union SG. De voormalige Rode Duivel is met z'n 37 lentes de jongste coach in de Jupiler Pro League. Hoe schat hij het nieuwe seizoen in? 

Pocognoli speelde nog voor Union toen de club uitkwam in tweede klasse. "Na Standard wou ik niet meer naar een andere topclub gaan, en dan bleven er nog twee of drie clubs met zo’n verhaal over. Ik kende de background van Union een beetje, en voelde dat er iets mooi bloeide hier", vertelde hij aan Het Laatste Nieuws. 

Na zijn carrière als speler ging de voormalige Rode Duivel aan de slag als coach bij de nationale U18-ploeg. Nu zet hij de volgende stap in zijn carrière: T1 bij een club in de Jupiler Pro League

LEES OOK: KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

Martinez

En die overstap heeft hij, deels, te danken aan Roberto Martinez. Pocognoli, die zijn trainersdiploma in Noord-Ierland wou halen, liep de voormalige Belgische bondscoach tegen het lijf in Tubeke tijdens zijn tijd als speler bij Union. 

"We dronken een koffietje, en hij vroeg me naar mijn toekomstplannen. Dat ik coach wou worden, zei ik. Toen ik uitlegde dat ik mijn diploma in Noord-Ierland wou halen, schrok hij. ‘Je kan het toch hier doen?’", klinkt het. 

"Ik was één keer geselecteerd onder Martínez, in Gibraltar, wist hij nog. Even goed was de bondscoach al lang vergeten dat hij me ooit had opgeroepen, en had hij het nooit voorgesteld. Dat was ook zijn kracht, hij was een zeer attente bondscoach.”

Gouden generatie

“Die ene selectie was mijn ticketje om samen met de ‘gouden generatie’ van de Duivels mijn cursus te kunnen volgen in een verkort traject. Ik heb mijn diploma een jaar sneller gekregen zo. Dankzij hem én Union zit ik misschien wel nu in deze situatie. Mijn Pro License-diploma moet ik nog behalen, maar dat komt goed.”

Gaat Pocognoli potten breken bij Union?

Meest recent

Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

119
119
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

132
132
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

56
56
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

153
153
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

128
128
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

169
169
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

253
253
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

236
236
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

252
252
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

145
145
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

116
116
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

191
191
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

575
575
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

287
287
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

111
111
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

99
99
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

278
278
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

270
270
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

443
443
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

332
332
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

244
244
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

400
400
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

1119
1119
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

120
120
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

219
219

Meer sportnieuws