Pocognoli dankt aanstelling bij Union aan koffietje met Martinez

95
Pocognoli dankt aanstelling bij Union aan koffietje met Martinez

Sébastien Poconoli werd enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe coach van Royal Union SG. De voormalige Rode Duivel is met z'n 37 lentes de jongste coach in de Jupiler Pro League. Hoe schat hij het nieuwe seizoen in? 

Pocognoli speelde nog voor Union toen de club uitkwam in tweede klasse. "Na Standard wou ik niet meer naar een andere topclub gaan, en dan bleven er nog twee of drie clubs met zo’n verhaal over. Ik kende de background van Union een beetje, en voelde dat er iets mooi bloeide hier", vertelde hij aan Het Laatste Nieuws. 

Na zijn carrière als speler ging de voormalige Rode Duivel aan de slag als coach bij de nationale U18-ploeg. Nu zet hij de volgende stap in zijn carrière: T1 bij een club in de Jupiler Pro League. 

LEES OOK: Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Martinez

En die overstap heeft hij, deels, te danken aan Roberto Martinez. Pocognoli, die zijn trainersdiploma in Noord-Ierland wou halen, liep de voormalige Belgische bondscoach tegen het lijf in Tubeke tijdens zijn tijd als speler bij Union. 

"We dronken een koffietje, en hij vroeg me naar mijn toekomstplannen. Dat ik coach wou worden, zei ik. Toen ik uitlegde dat ik mijn diploma in Noord-Ierland wou halen, schrok hij. ‘Je kan het toch hier doen?’", klinkt het. 

"Ik was één keer geselecteerd onder Martínez, in Gibraltar, wist hij nog. Even goed was de bondscoach al lang vergeten dat hij me ooit had opgeroepen, en had hij het nooit voorgesteld. Dat was ook zijn kracht, hij was een zeer attente bondscoach.”

Gouden generatie

“Die ene selectie was mijn ticketje om samen met de ‘gouden generatie’ van de Duivels mijn cursus te kunnen volgen in een verkort traject. Ik heb mijn diploma een jaar sneller gekregen zo. Dankzij hem én Union zit ik misschien wel nu in deze situatie. Mijn Pro License-diploma moet ik nog behalen, maar dat komt goed.”

Gaat Pocognoli potten breken bij Union?

Meest recent

Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

6
6
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

26
26
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

12
12
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

41
41
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

53
53
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

35
35
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

148
148
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

74
74
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

114
114
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

33
33
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

165
165
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

23
23
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

178
178
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

155
155
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

48
48
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

113
113
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

247
247
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

175
175
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

197
197
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

339
339
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

621
621
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

177
177
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

325
325
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

112
112
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

96
96

Meer sportnieuws