Pocognoli dankt aanstelling bij Union aan koffietje met Martinez

door
Pocognoli dankt aanstelling bij Union aan koffietje met Martinez

Sébastien Poconoli werd enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe coach van Royal Union SG. De voormalige Rode Duivel is met z'n 37 lentes de jongste coach in de Jupiler Pro League. Hoe schat hij het nieuwe seizoen in? 

Pocognoli speelde nog voor Union toen de club uitkwam in tweede klasse. "Na Standard wou ik niet meer naar een andere topclub gaan, en dan bleven er nog twee of drie clubs met zo’n verhaal over. Ik kende de background van Union een beetje, en voelde dat er iets mooi bloeide hier", vertelde hij aan Het Laatste Nieuws. 

Na zijn carrière als speler ging de voormalige Rode Duivel aan de slag als coach bij de nationale U18-ploeg. Nu zet hij de volgende stap in zijn carrière: T1 bij een club in de Jupiler Pro League

LEES OOK: Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

Martinez

En die overstap heeft hij, deels, te danken aan Roberto Martinez. Pocognoli, die zijn trainersdiploma in Noord-Ierland wou halen, liep de voormalige Belgische bondscoach tegen het lijf in Tubeke tijdens zijn tijd als speler bij Union. 

"We dronken een koffietje, en hij vroeg me naar mijn toekomstplannen. Dat ik coach wou worden, zei ik. Toen ik uitlegde dat ik mijn diploma in Noord-Ierland wou halen, schrok hij. ‘Je kan het toch hier doen?’", klinkt het. 

"Ik was één keer geselecteerd onder Martínez, in Gibraltar, wist hij nog. Even goed was de bondscoach al lang vergeten dat hij me ooit had opgeroepen, en had hij het nooit voorgesteld. Dat was ook zijn kracht, hij was een zeer attente bondscoach.”

Gouden generatie

“Die ene selectie was mijn ticketje om samen met de ‘gouden generatie’ van de Duivels mijn cursus te kunnen volgen in een verkort traject. Ik heb mijn diploma een jaar sneller gekregen zo. Dankzij hem én Union zit ik misschien wel nu in deze situatie. Mijn Pro License-diploma moet ik nog behalen, maar dat komt goed.”

Gaat Pocognoli potten breken bij Union?

Meest recent

Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

11
11
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

39
39
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

120
120
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

134
134
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

244
244
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

47
47
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

251
251
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

335
335
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

77
77
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

545
545
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

347
347
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

160
160
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

315
315
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

415
415
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

182
182
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

262
262
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

111
111
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

487
487
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

340
340
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

141
141
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

214
214
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

868
868
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

309
309
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

174
174
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

323
323

Meer sportnieuws