Hoe STVV steeds meer een voorbeeldclub wordt in België

289 stemmen
Hoe STVV steeds meer een voorbeeldclub wordt in België

STVV is een club die in de nationale media niet al te veel aandacht krijgt, maar de Kanaries leveren al vele jaren zeer goed werk. Mogen we STVV stilaan als een voorbeeldclub naar voren schuiven voor de kleinere ploegen in de Jupiler Pro League?

Sinds DMM neerstreek bij STVV, zakte de ploeg niet meer uit de Belgische eerste klasse. Dat gebeurde voordien onder de Belgische eigenaars wel. STVV werd een stabiele club en sinds DMM er de plak zwaait, eindigde STVV 10de, 7de, 12de, 15de, 9de, 12de en 9de. Sommigen kunnen dat grijs noemen, maar een stabiel beleid zorgt er voor dat de Limburgers nooit in de problemen komen.

LEES OOK: 'STVV pakt uit met zeer knappe aanwinst'

60 miljoen euro sinds overname DMM

STVV is een van de weinige clubs die een goede buitenlandse overname heeft gehad. De club is zeker niet rijk en DMM is geen rijke suikeroom die zomaar geld in de ploeg pompt. Er zit een visie achter. De Japanners verkochten tot op heden voor ongeveer 60 miljoen euro aan spelers in amper 6 jaar tijd. Met bonussen in bepaalde deals gaat dat nog met een aantal miljoenen euro’s oplopen de komende jaren.

De Truienaars zijn steeds meer een club aan het worden die spelers naar de Belgische top of zelfs Europese topcompetities weet te laten doorsijpelen. Thorsten Fink, Jarne Steuckers, Matte Smets en Casper De Norre trokken naar KRC Genk, Daniel Schmidt, Alexandre De Bruyne, Jordan Botaka, Roman Bezus en Mathias Delorge naar AA Gent.

Liverpool en Arsenal

Mannen als Maximiliano Caufriez (Clermont), Daiki Hashioka (Luton), Daichi Kamada (Crystal Palace), Ameen Al-Dakhil (Burnley), Zion Suzuki (Parma) en Liberato Cacace (Empoli) spelen of speelden in de Ligue 1, Premier League en Serie A. STVV heeft zelfs spelers afgeleverd aan de wereldtop. Wataru Endo is speler van Liverpool, Takehiro Tomiyasu bij Arsenal. Aboubakary Koita versierde een mooie transfer naar de Griekse topclub AEK Athene.

STVV is ook een club die naast het veld stilaan tot een van de meest creatieve clubs van het land behoort. De club heeft de band met de fans helemaal weten te herstellen. STVV leeft terug en dat komt door de geweldige initiatieven die ze al deden. Onder meer met de meest bekende mascotte uit de JPL, ‘Binkie’. Voor komend seizoen staan er wéér veel plannen op het menu.

STVV heeft de afgelopen jaren veel stappen voorwaarts gezet. Ze hopen de komende jaren eens richting top zes te gaan, wat een mooie ambitie is. In een tijd waar clubs zoals Westerlo, OHL en anderen vooral dankzij een zeer rijke suikeroom een kunstmatig leven leiden, probeert STVV het met een ander beleid. Dat ze nu ook meer en meer de kaart van de Belgische jeugd trekken, valt alleen maar toe te juichen.

Claudio Reulens

🚀

Een goed beleid bij STVV?

Meest recent

'Recordtransfer KRC Genk: Barça steekt handje toe'

KRC Genk wil deze zomer zijn transferrecord verbreken voor Kos Karetsas. De voorbije weken was het ...

13
13
Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

187
187
Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

142
142
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

270
270
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

102
102
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

187
187
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

236
236
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

430
430
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

80
80
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

103
103
Wéér opschudding: "Argentinië kreeg alles in hun voordeel"

Zwitserland ligt uit het WK nadat ze met 3-1 verloren van Argentinië. Na afloop van de partij ...

303
303
Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

245
245
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

172
172
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

953
953
Engeland en Argentinië slepen zich naar halve finales

De tweede halve finale is bekend. Engeland en Argentinië nemen het daar tegen elkaar op. Beiden ...

67
67
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

348
348
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

277
277
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

157
157
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

80
80
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

490
490
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

903
903
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

419
419
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

276
276
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

196
196

Meer sportnieuws