Hoe STVV steeds meer een voorbeeldclub wordt in België

door
Hoe STVV steeds meer een voorbeeldclub wordt in België

STVV is een club die in de nationale media niet al te veel aandacht krijgt, maar de Kanaries leveren al vele jaren zeer goed werk. Mogen we STVV stilaan als een voorbeeldclub naar voren schuiven voor de kleinere ploegen in de Jupiler Pro League?

Sinds DMM neerstreek bij STVV, zakte de ploeg niet meer uit de Belgische eerste klasse. Dat gebeurde voordien onder de Belgische eigenaars wel. STVV werd een stabiele club en sinds DMM er de plak zwaait, eindigde STVV 10de, 7de, 12de, 15de, 9de, 12de en 9de. Sommigen kunnen dat grijs noemen, maar een stabiel beleid zorgt er voor dat de Limburgers nooit in de problemen komen.

LEES OOK: "Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

60 miljoen euro sinds overname DMM

STVV is een van de weinige clubs die een goede buitenlandse overname heeft gehad. De club is zeker niet rijk en DMM is geen rijke suikeroom die zomaar geld in de ploeg pompt. Er zit een visie achter. De Japanners verkochten tot op heden voor ongeveer 60 miljoen euro aan spelers in amper 6 jaar tijd. Met bonussen in bepaalde deals gaat dat nog met een aantal miljoenen euro’s oplopen de komende jaren.

De Truienaars zijn steeds meer een club aan het worden die spelers naar de Belgische top of zelfs Europese topcompetities weet te laten doorsijpelen. Thorsten Fink, Jarne Steuckers, Matte Smets en Casper De Norre trokken naar KRC Genk, Daniel Schmidt, Alexandre De Bruyne, Jordan Botaka, Roman Bezus en Mathias Delorge naar AA Gent.

Liverpool en Arsenal

Mannen als Maximiliano Caufriez (Clermont), Daiki Hashioka (Luton), Daichi Kamada (Crystal Palace), Ameen Al-Dakhil (Burnley), Zion Suzuki (Parma) en Liberato Cacace (Empoli) spelen of speelden in de Ligue 1, Premier League en Serie A. STVV heeft zelfs spelers afgeleverd aan de wereldtop. Wataru Endo is speler van Liverpool, Takehiro Tomiyasu bij Arsenal. Aboubakary Koita versierde een mooie transfer naar de Griekse topclub AEK Athene.

STVV is ook een club die naast het veld stilaan tot een van de meest creatieve clubs van het land behoort. De club heeft de band met de fans helemaal weten te herstellen. STVV leeft terug en dat komt door de geweldige initiatieven die ze al deden. Onder meer met de meest bekende mascotte uit de JPL, ‘Binkie’. Voor komend seizoen staan er wéér veel plannen op het menu.

STVV heeft de afgelopen jaren veel stappen voorwaarts gezet. Ze hopen de komende jaren eens richting top zes te gaan, wat een mooie ambitie is. In een tijd waar clubs zoals Westerlo, OHL en anderen vooral dankzij een zeer rijke suikeroom een kunstmatig leven leiden, probeert STVV het met een ander beleid. Dat ze nu ook meer en meer de kaart van de Belgische jeugd trekken, valt alleen maar toe te juichen.

Claudio Reulens

Een goed beleid bij STVV?

Meest recent

Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

23
23
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

105
105
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

40
40
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

374
374
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

440
440
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

139
139
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

344
344
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

215
215
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

177
177
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

75
75
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

79
79
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

46
46
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

212
212
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

34
34
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

175
175
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

223
223
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

47
47
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

128
128
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

217
217
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

126
126
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

80
80
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

161
161
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

339
339
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

332
332
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

220
220

Meer sportnieuws