Hoe STVV steeds meer een voorbeeldclub wordt in België

289 stemmen
Hoe STVV steeds meer een voorbeeldclub wordt in België

STVV is een club die in de nationale media niet al te veel aandacht krijgt, maar de Kanaries leveren al vele jaren zeer goed werk. Mogen we STVV stilaan als een voorbeeldclub naar voren schuiven voor de kleinere ploegen in de Jupiler Pro League?

Sinds DMM neerstreek bij STVV, zakte de ploeg niet meer uit de Belgische eerste klasse. Dat gebeurde voordien onder de Belgische eigenaars wel. STVV werd een stabiele club en sinds DMM er de plak zwaait, eindigde STVV 10de, 7de, 12de, 15de, 9de, 12de en 9de. Sommigen kunnen dat grijs noemen, maar een stabiel beleid zorgt er voor dat de Limburgers nooit in de problemen komen.

LEES OOK: Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

60 miljoen euro sinds overname DMM

STVV is een van de weinige clubs die een goede buitenlandse overname heeft gehad. De club is zeker niet rijk en DMM is geen rijke suikeroom die zomaar geld in de ploeg pompt. Er zit een visie achter. De Japanners verkochten tot op heden voor ongeveer 60 miljoen euro aan spelers in amper 6 jaar tijd. Met bonussen in bepaalde deals gaat dat nog met een aantal miljoenen euro’s oplopen de komende jaren.

De Truienaars zijn steeds meer een club aan het worden die spelers naar de Belgische top of zelfs Europese topcompetities weet te laten doorsijpelen. Thorsten Fink, Jarne Steuckers, Matte Smets en Casper De Norre trokken naar KRC Genk, Daniel Schmidt, Alexandre De Bruyne, Jordan Botaka, Roman Bezus en Mathias Delorge naar AA Gent.

Liverpool en Arsenal

Mannen als Maximiliano Caufriez (Clermont), Daiki Hashioka (Luton), Daichi Kamada (Crystal Palace), Ameen Al-Dakhil (Burnley), Zion Suzuki (Parma) en Liberato Cacace (Empoli) spelen of speelden in de Ligue 1, Premier League en Serie A. STVV heeft zelfs spelers afgeleverd aan de wereldtop. Wataru Endo is speler van Liverpool, Takehiro Tomiyasu bij Arsenal. Aboubakary Koita versierde een mooie transfer naar de Griekse topclub AEK Athene.

STVV is ook een club die naast het veld stilaan tot een van de meest creatieve clubs van het land behoort. De club heeft de band met de fans helemaal weten te herstellen. STVV leeft terug en dat komt door de geweldige initiatieven die ze al deden. Onder meer met de meest bekende mascotte uit de JPL, ‘Binkie’. Voor komend seizoen staan er wéér veel plannen op het menu.

STVV heeft de afgelopen jaren veel stappen voorwaarts gezet. Ze hopen de komende jaren eens richting top zes te gaan, wat een mooie ambitie is. In een tijd waar clubs zoals Westerlo, OHL en anderen vooral dankzij een zeer rijke suikeroom een kunstmatig leven leiden, probeert STVV het met een ander beleid. Dat ze nu ook meer en meer de kaart van de Belgische jeugd trekken, valt alleen maar toe te juichen.

Claudio Reulens

Een goed beleid bij STVV?

Meest recent

Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

4
4
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

561
561
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

40
40
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

55
55
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

174
174
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

49
49
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

238
238
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

256
256
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

392
392
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

645
645
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

151
151
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

440
440
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

219
219
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

129
129
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

184
184
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

121
121
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

118
118
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

53
53
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

383
383
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

92
92
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

262
262
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

186
186
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

500
500
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

135
135

Meer sportnieuws