Hoe STVV steeds meer een voorbeeldclub wordt in België

289 stemmen
Hoe STVV steeds meer een voorbeeldclub wordt in België

STVV is een club die in de nationale media niet al te veel aandacht krijgt, maar de Kanaries leveren al vele jaren zeer goed werk. Mogen we STVV stilaan als een voorbeeldclub naar voren schuiven voor de kleinere ploegen in de Jupiler Pro League?

Sinds DMM neerstreek bij STVV, zakte de ploeg niet meer uit de Belgische eerste klasse. Dat gebeurde voordien onder de Belgische eigenaars wel. STVV werd een stabiele club en sinds DMM er de plak zwaait, eindigde STVV 10de, 7de, 12de, 15de, 9de, 12de en 9de. Sommigen kunnen dat grijs noemen, maar een stabiel beleid zorgt er voor dat de Limburgers nooit in de problemen komen.

LEES OOK: 'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

60 miljoen euro sinds overname DMM

STVV is een van de weinige clubs die een goede buitenlandse overname heeft gehad. De club is zeker niet rijk en DMM is geen rijke suikeroom die zomaar geld in de ploeg pompt. Er zit een visie achter. De Japanners verkochten tot op heden voor ongeveer 60 miljoen euro aan spelers in amper 6 jaar tijd. Met bonussen in bepaalde deals gaat dat nog met een aantal miljoenen euro’s oplopen de komende jaren.

De Truienaars zijn steeds meer een club aan het worden die spelers naar de Belgische top of zelfs Europese topcompetities weet te laten doorsijpelen. Thorsten Fink, Jarne Steuckers, Matte Smets en Casper De Norre trokken naar KRC Genk, Daniel Schmidt, Alexandre De Bruyne, Jordan Botaka, Roman Bezus en Mathias Delorge naar AA Gent.

Liverpool en Arsenal

Mannen als Maximiliano Caufriez (Clermont), Daiki Hashioka (Luton), Daichi Kamada (Crystal Palace), Ameen Al-Dakhil (Burnley), Zion Suzuki (Parma) en Liberato Cacace (Empoli) spelen of speelden in de Ligue 1, Premier League en Serie A. STVV heeft zelfs spelers afgeleverd aan de wereldtop. Wataru Endo is speler van Liverpool, Takehiro Tomiyasu bij Arsenal. Aboubakary Koita versierde een mooie transfer naar de Griekse topclub AEK Athene.

STVV is ook een club die naast het veld stilaan tot een van de meest creatieve clubs van het land behoort. De club heeft de band met de fans helemaal weten te herstellen. STVV leeft terug en dat komt door de geweldige initiatieven die ze al deden. Onder meer met de meest bekende mascotte uit de JPL, ‘Binkie’. Voor komend seizoen staan er wéér veel plannen op het menu.

STVV heeft de afgelopen jaren veel stappen voorwaarts gezet. Ze hopen de komende jaren eens richting top zes te gaan, wat een mooie ambitie is. In een tijd waar clubs zoals Westerlo, OHL en anderen vooral dankzij een zeer rijke suikeroom een kunstmatig leven leiden, probeert STVV het met een ander beleid. Dat ze nu ook meer en meer de kaart van de Belgische jeugd trekken, valt alleen maar toe te juichen.

Claudio Reulens

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'
177

Een goed beleid bij STVV?

Meest recent

'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

58
58
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

99
99
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

138
138
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

378
378
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

143
143
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

54
54
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

298
298
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

85
85
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

319
319
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

307
307
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

502
502
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

318
318
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

792
792
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

432
432
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

901
901
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

696
696
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

329
329
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

142
142
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

860
860
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

133
133
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

49
49
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

262
262
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

576
576
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

213
213
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

184
184

Meer sportnieuws