Hoe STVV steeds meer een voorbeeldclub wordt in België

door
Hoe STVV steeds meer een voorbeeldclub wordt in België

STVV is een club die in de nationale media niet al te veel aandacht krijgt, maar de Kanaries leveren al vele jaren zeer goed werk. Mogen we STVV stilaan als een voorbeeldclub naar voren schuiven voor de kleinere ploegen in de Jupiler Pro League?

Sinds DMM neerstreek bij STVV, zakte de ploeg niet meer uit de Belgische eerste klasse. Dat gebeurde voordien onder de Belgische eigenaars wel. STVV werd een stabiele club en sinds DMM er de plak zwaait, eindigde STVV 10de, 7de, 12de, 15de, 9de, 12de en 9de. Sommigen kunnen dat grijs noemen, maar een stabiel beleid zorgt er voor dat de Limburgers nooit in de problemen komen.

LEES OOK: STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

60 miljoen euro sinds overname DMM

STVV is een van de weinige clubs die een goede buitenlandse overname heeft gehad. De club is zeker niet rijk en DMM is geen rijke suikeroom die zomaar geld in de ploeg pompt. Er zit een visie achter. De Japanners verkochten tot op heden voor ongeveer 60 miljoen euro aan spelers in amper 6 jaar tijd. Met bonussen in bepaalde deals gaat dat nog met een aantal miljoenen euro’s oplopen de komende jaren.

De Truienaars zijn steeds meer een club aan het worden die spelers naar de Belgische top of zelfs Europese topcompetities weet te laten doorsijpelen. Thorsten Fink, Jarne Steuckers, Matte Smets en Casper De Norre trokken naar KRC Genk, Daniel Schmidt, Alexandre De Bruyne, Jordan Botaka, Roman Bezus en Mathias Delorge naar AA Gent.

Liverpool en Arsenal

Mannen als Maximiliano Caufriez (Clermont), Daiki Hashioka (Luton), Daichi Kamada (Crystal Palace), Ameen Al-Dakhil (Burnley), Zion Suzuki (Parma) en Liberato Cacace (Empoli) spelen of speelden in de Ligue 1, Premier League en Serie A. STVV heeft zelfs spelers afgeleverd aan de wereldtop. Wataru Endo is speler van Liverpool, Takehiro Tomiyasu bij Arsenal. Aboubakary Koita versierde een mooie transfer naar de Griekse topclub AEK Athene.

STVV is ook een club die naast het veld stilaan tot een van de meest creatieve clubs van het land behoort. De club heeft de band met de fans helemaal weten te herstellen. STVV leeft terug en dat komt door de geweldige initiatieven die ze al deden. Onder meer met de meest bekende mascotte uit de JPL, ‘Binkie’. Voor komend seizoen staan er wéér veel plannen op het menu.

STVV heeft de afgelopen jaren veel stappen voorwaarts gezet. Ze hopen de komende jaren eens richting top zes te gaan, wat een mooie ambitie is. In een tijd waar clubs zoals Westerlo, OHL en anderen vooral dankzij een zeer rijke suikeroom een kunstmatig leven leiden, probeert STVV het met een ander beleid. Dat ze nu ook meer en meer de kaart van de Belgische jeugd trekken, valt alleen maar toe te juichen.

Claudio Reulens

Een goed beleid bij STVV?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

5
5
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

51
51
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

7
7
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

183
183
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

576
576
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

98
98
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

15
15
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

69
69
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

65
65
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

96
96
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

421
421
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

243
243
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

126
126
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

104
104
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

394
394
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

555
555
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

317
317
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

131
131
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

99
99
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

84
84
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

150
150
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

31
31
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1426
1426
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

84
84
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

192
192

Meer sportnieuws