‘Club Brugge loost Nusa aan absolute soldenprijs’

door
‘Club Brugge loost Nusa aan absolute soldenprijs’

Club Brugge is bereid om Antonio Nusa te verkopen, maar het is onwaarschijnlijk dat ze de beoogde 37 miljoen euro zullen krijgen. Na de mislukte transfer naar Brentford en geruchten over knie- en rugproblemen, is de interesse van andere clubs bekoeld.

Ondanks dat Nusa potentieel en talent heeft, zijn zijn prestaties wisselvallig en heeft hij moeite met fysieke duels. Hoewel er nog steeds interesse is van clubs zoals Bayer Leverkusen en Crystal Palace, beseft Club Brugge dat een verkoop voor 37 miljoen niet meer haalbaar is.

Ze willen nog steeds het maximale bedrag eruit halen, maar een recordsom zit er niet in. Het is nu afwachten of Nusa blijft of vertrekt, afhankelijk van het juiste sportieve aanbod.

LEES OOK: Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Money time: Club Brugge wil(de) nog steeds 37 miljoen

Sinds de gemiste transfer naar Brentford werd de druk opgevoerd om Antonio Nusa in de zomermercato te verkopen. Het Laatste Nieuws benadrukte dat het meer dan ooit 'money time' is voor de Noorse speler.

Club Brugge heeft zich altijd sterk gemaakt dat er nog steeds voldoende interesse is van andere clubs in Nusa, maar het is twijfelachtig of die clubs bereid zullen zijn een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over de vermeende 'knie- en rugproblemen'.

Ondanks dat de interesse van de Engelse topclubs flink bekoeld was, bleef het de intentie van Club Brugge om Nusa te verkopen voor een bedrag dat moeiteloos de 32 miljoen euro plus bonussen overstijgt.

“Hij die de draad absoluut moet opnemen en in de etalage dient geplaatst nu zijn transfer richting Brentford definitief van de baan is”, stelde Het Laatste Nieuws. De krant meldde zelfs dat Nusa de favoriet van het bestuur is, gezien zij geloven goud in handen te hebben met hem.

“Het is aan Nusa om te bewijzen dat hij die 37 miljoen euro waard is die Brentford wou neertellen.”

Nusa kende moeilijke maanden na mislukte Brentford-deal

Sinds zijn gemiste droomtransfer naar Brentford FC heeft Antonio Nusa echter zelden indruk kunnen maken in het shirt van Club Brugge. Hij kent soms goede periodes en flitst soms in een wedstrijd, maar verdwijnt daarna vaak uit beeld.

Consistentie en efficiëntie blijft een werkpunt in zijn spel, terwijl hij het ook moeilijk blijft hebben met fysieke duels. Hij is professioneel, werkt hard en heeft mentaal moeilijke maanden achter de rug.

Intrinsiek blijft de Noorse aanvaller nog steeds een erg aantrekkelijk profiel voor de Europese topclubs. Hans Vanaken verklaarde in Het Nieuwsblad dat de wisselvalligheid van Nusa vooral met zijn jeugdigheid te maken heeft en dat je niet kan eisen dat zo’n jonge speler elke week het verschil maakt.

“Antonio heeft het potentieel om bij de beste ­ploegen ter wereld te geraken. Het enige dat hij nog moet leren is om op de juiste momenten de juiste keuzes te maken. Dat komt automatisch. (Knipoogt) Dat heet ervaring”, zei Vanaken.

Club Brugge wil nog steeds de jackpot voor Nusa

Door zijn mindere vorm in de voorbije maanden is een zomerse transfer echter niet langer prioritair voor Antonio Nusa. “Ik kan niet uitsluiten dat ik hier blijf, maar ik kan ook niet uitsluiten dat ik vertrek. Op dit moment is alles open”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

De Noor staat niet afkerig tegenover een verlengd verblijf, maar als het sportieve plaatje klopt, wil zijn entourage een transfer niet uitsluiten.

Ondanks zijn blessures en matige prestaties staat Nusa er nog steeds goed op in Europa, dat blijkt uit de sterke interesse van Bayer Leverkusen en Crystal Palace, waardoor Club Brugge nog steeds mag dromen van de hoofdprijs.

“De laatste maanden haalt de dribbelaar geen hoog niveau, maar dat betekent niet dat Club zich tevreden zal stellen met een beperkt transferbedrag: voor een toptalent als Nusa wil het sowieso de jackpot”, aldus Het Nieuwsblad.

4 aanvallers voor 2 plaatsen: wie vertrekt?

Volgens Het Nieuwsblad wil Antonio Nusa eerst een jaar constant presteren bij Club Brugge, vooraleer hij een grote transfer naar het buitenland maakt. Op dit moment heeft de 19-jarige vooral nood aan stabiliteit, al sluit zijn entourage geen transfer uit als het sportieve plaatje klopt.

Club Brugge heeft alvast geanticipeerd door Christos Tzolis aan te trekken, aangezien Nusa voornamelijk vanaf links speelde vorig seizoen. “Nu is het dus aan hem: een knalstart van het seizoen kan hem misschien een eerste échte referentiejaar – en toptransfer? – opleveren”, aldus Het Nieuwsblad.

De plaatsjes zullen duur worden in de basisploeg van Club Brugge dit seizoen, waar Nusa, Andreas Skov Olsen, Christos Tzolis en Michal Skoras concurreren voor 2 plaatsen.

Club Brugge zal geen 37 miljoen meer vangen voor Nusa

Antonio Nusa kende alvast een geslaagde voorbereiding bij Club Brugge en hij speelde ook goed in de Supercup tegen Union SG. Het Laatste Nieuws weet dat een verkoop van de jonge Noor - in tegenstelling tot Andreas Skov Olsen - nu minder prangend of gewenst is.

Elke optie is bespreekbaar voor de Belgische landskampioen. De krant weet dat Nusa enkel tegen het juiste bedrag zal vertrekken, maar dat een recordsom niet meer haalbaar zal zijn.

“Club weet wat dat betreft dat het geen 37 miljoen euro zal vangen voor het jonge talent, maar wil in zijn dossier absoluut het onderste uit de kan halen”, aldus de krant.

“Zoniet blijft Nusa gewoon nog minstens zes maanden aan wal.”

Nusa zal nog minstens 30 miljoen opbrengen

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

32
32
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

105
105
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

142
142
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

22
22
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

56
56
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

19
19
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

21
21
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

58
58
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

18
18
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

20
20
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

31
31
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

31
31
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

35
35
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

16
16
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

328
328
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

56
56
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

134
134
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

309
309
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

31
31
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

349
349
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

64
64
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws