‘Anderlecht pompt veel geld voor roekeloze toptransfer’

door
‘Anderlecht pompt veel geld voor roekeloze toptransfer’

Cenk Özkacar maakte in 2021-2022 indruk in België bij Oud-Heverlee Leuven, waardoor analist Gert Verheyen hem als talent voor de top beschouwde. Bij zijn terugkeer bij Olympique Lyon raakte de Turk echter uit beeld onder coach Peter Bosz en werd hij uitgeleend aan Valencia.

Özkacar’s eerste seizoen bij Valencia was teleurstellend. Ondanks een veelbelovend profiel—atletisch, sterk in duels en met goede technische kwaliteiten—was zijn ontwikkeling tegenvallend. Hij maakte dekkings- en positionele fouten die Valencia in gevaar brachten en kreeg weinig speeltijd. Dit resulteerde in zijn niet-selectie voor het EK 2024 bij Turkije.

Na deze teleurstelling staat Özkacar (23) open voor een vertrek. Anderlecht heeft interesse en deed een voorstel voor huur met optie tot koop, maar Özkacar heeft liever een overstap naar een topcompetitie. Valencia vraagt tussen de 3 en 4 miljoen euro voor de verdediger, die iets meer dan één miljoen bruto per jaar verdient.

LEES OOK: Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Verheyen vindt Özkacar speler voor de top: “Zou ik als topclub durven halen”

Cenk Özkacar maakte in het seizoen 2021-2022 grote indruk in de Belgische competitie. De Turkse verdediger, uitgeleend door Olympique Lyon aan Oud-Heverlee Leuven, schitterde aan Den Dreef.

Analist Gert Verheyen was vol lof over Özkacar en vertelde aan Het Nieuwsblad: “Die zou ik als topclub durven halen. Hij is niet toevallig eigendom van Lyon. Dat zijn daar ook geen onnozelaars”, zei Verheyen aan de krant.

“Linksvoetig, goed met het hoofd, hard, verdedigt goed, heeft een fatsoenlijke inspeelpass. En pas 21. Daar zit zeker nog progressiemarge op.” Verheyen zag in Özkacar een speler met potentieel voor de top.

Na zijn uitleenperiode keerde de verdediger terug naar Lyon, maar raakte daar volledig uit beeld. De toenmalige coach Peter Bosz gaf hem echter geen enkele kans om zich te bewijzen.

Mooi profiel, maar veel vraagtekens bij Valencia

Het eerste seizoen van Cenk Özkacar in Frankrijk verliep moeizaam. Hij wisselde wedstrijden met het reserveteam van Lyon af met trainingen en selecties bij het eerste elftal, maar kwam slechts tien minuten in actie in de Franse beker.

Daarom werd in de zomer van 2022 gezocht naar een nieuwe uitleenbeurt die hem de broodnodige speelminuten kon bezorgen voor zijn ontwikkeling. Met de hulp van Gennaro Gattuso vond Özkacar zijn weg naar Valencia.

Hoewel zijn uitstekende prestaties in de Belgische competitie veelbelovend waren, boden ze geen garanties voor zijn succes in Spanje. Özkacar paste qua profiel wel goed bij Valencia: hij heeft een atletische lichaamsbouw, is sterk in duels, kan goed uitvoetballen en is kopsterk.

De grote vraag was echter of hij zijn onervarenheid kon compenseren en de consistentie en regelmaat kon tonen die een topcompetitie als La Liga vereist.

Roekeloze Özkacar: de grote gok van Valencia

Vorige zomer nam Valencia Cenk Özkacar definitief over, een zet die als een gok werd beschouwd door de club. Zijn eerste seizoen op Mestalla verliep discreet, hoewel hij af en toe sterke wedstrijden liet zien.

De discussie ging nu over de vraag of Özkacar zich op de juiste manier ontwikkelde. Hij maakte enkele dekkings- en positionele fouten die Valencia in gevaar brachten. Als jonge centrale verdediger van pas 22 jaar bleek hij soms roekeloos te zijn binnen het team.

In januari kreeg Özkacar de kans om Valencia te verlaten, met interesse vanuit Turkije en Italië. Toch koos hij ervoor om bij Valencia te blijven, ondanks de waarschuwing van coach Ruben Baraja dat er weinig speelminuten in het verschiet lagen bij Los Che.

Dit leidde uiteindelijk tot zijn niet-selectie voor het EK 2024 met Turkije.

3 à 4 miljoen euro transfersom met jaarsalaris van 1 miljoen bruto

Cenk Özkacar (23) was erg overstuur toen hij hoorde dat hij niet werd geselecteerd voor het EK 2024. Daarom staat hij nu wel open voor een vertrek bij Valencia om elders meer speeltijd te krijgen.

De Turkse verdediger zal goed luisteren naar elk aanbod dat binnenkomt, terwijl Valencia al op zoek is naar een vervanger. Volgens Relevo heeft Anderlecht hem al een voorstel gedaan, maar Özkacar wil liever in een van de vijf grootste Europese competities blijven spelen.

Anderlecht wilde Özkacar huren met een optie tot koop, maar zal vooral de speler zelf moeten overtuigen.

Özkacar verdient iets meer dan één miljoen bruto per jaar bij Valencia, dat een transfersom tussen de 3 en 4 miljoen euro vraagt voor de Turkse verdediger.

Özkacar zou een toptransfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

29
29
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

5
5
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

51
51
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

315
315
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

42
42
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

104
104
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

321
321
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

248
248
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

154
154
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

149
149
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

127
127
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

96
96
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

409
409
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

84
84
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

342
342
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

135
135
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

835
835
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

443
443
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

128
128
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

559
559
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

718
718
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1052
1052
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

173
173
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

120
120

Meer sportnieuws