‘Anderlecht pompt veel geld voor roekeloze toptransfer’

759 stemmen
‘Anderlecht pompt veel geld voor roekeloze toptransfer’

Cenk Özkacar maakte in 2021-2022 indruk in België bij Oud-Heverlee Leuven, waardoor analist Gert Verheyen hem als talent voor de top beschouwde. Bij zijn terugkeer bij Olympique Lyon raakte de Turk echter uit beeld onder coach Peter Bosz en werd hij uitgeleend aan Valencia.

Özkacar’s eerste seizoen bij Valencia was teleurstellend. Ondanks een veelbelovend profiel—atletisch, sterk in duels en met goede technische kwaliteiten—was zijn ontwikkeling tegenvallend. Hij maakte dekkings- en positionele fouten die Valencia in gevaar brachten en kreeg weinig speeltijd. Dit resulteerde in zijn niet-selectie voor het EK 2024 bij Turkije.

Na deze teleurstelling staat Özkacar (23) open voor een vertrek. Anderlecht heeft interesse en deed een voorstel voor huur met optie tot koop, maar Özkacar heeft liever een overstap naar een topcompetitie. Valencia vraagt tussen de 3 en 4 miljoen euro voor de verdediger, die iets meer dan één miljoen bruto per jaar verdient.

LEES OOK: 'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Verheyen vindt Özkacar speler voor de top: “Zou ik als topclub durven halen”

Cenk Özkacar maakte in het seizoen 2021-2022 grote indruk in de Belgische competitie. De Turkse verdediger, uitgeleend door Olympique Lyon aan Oud-Heverlee Leuven, schitterde aan Den Dreef.

Analist Gert Verheyen was vol lof over Özkacar en vertelde aan Het Nieuwsblad: “Die zou ik als topclub durven halen. Hij is niet toevallig eigendom van Lyon. Dat zijn daar ook geen onnozelaars”, zei Verheyen aan de krant.

“Linksvoetig, goed met het hoofd, hard, verdedigt goed, heeft een fatsoenlijke inspeelpass. En pas 21. Daar zit zeker nog progressiemarge op.” Verheyen zag in Özkacar een speler met potentieel voor de top.

Na zijn uitleenperiode keerde de verdediger terug naar Lyon, maar raakte daar volledig uit beeld. De toenmalige coach Peter Bosz gaf hem echter geen enkele kans om zich te bewijzen.

Mooi profiel, maar veel vraagtekens bij Valencia

Het eerste seizoen van Cenk Özkacar in Frankrijk verliep moeizaam. Hij wisselde wedstrijden met het reserveteam van Lyon af met trainingen en selecties bij het eerste elftal, maar kwam slechts tien minuten in actie in de Franse beker.

Daarom werd in de zomer van 2022 gezocht naar een nieuwe uitleenbeurt die hem de broodnodige speelminuten kon bezorgen voor zijn ontwikkeling. Met de hulp van Gennaro Gattuso vond Özkacar zijn weg naar Valencia.

Hoewel zijn uitstekende prestaties in de Belgische competitie veelbelovend waren, boden ze geen garanties voor zijn succes in Spanje. Özkacar paste qua profiel wel goed bij Valencia: hij heeft een atletische lichaamsbouw, is sterk in duels, kan goed uitvoetballen en is kopsterk.

De grote vraag was echter of hij zijn onervarenheid kon compenseren en de consistentie en regelmaat kon tonen die een topcompetitie als La Liga vereist.

Roekeloze Özkacar: de grote gok van Valencia

Vorige zomer nam Valencia Cenk Özkacar definitief over, een zet die als een gok werd beschouwd door de club. Zijn eerste seizoen op Mestalla verliep discreet, hoewel hij af en toe sterke wedstrijden liet zien.

De discussie ging nu over de vraag of Özkacar zich op de juiste manier ontwikkelde. Hij maakte enkele dekkings- en positionele fouten die Valencia in gevaar brachten. Als jonge centrale verdediger van pas 22 jaar bleek hij soms roekeloos te zijn binnen het team.

In januari kreeg Özkacar de kans om Valencia te verlaten, met interesse vanuit Turkije en Italië. Toch koos hij ervoor om bij Valencia te blijven, ondanks de waarschuwing van coach Ruben Baraja dat er weinig speelminuten in het verschiet lagen bij Los Che.

Dit leidde uiteindelijk tot zijn niet-selectie voor het EK 2024 met Turkije.

3 à 4 miljoen euro transfersom met jaarsalaris van 1 miljoen bruto

Cenk Özkacar (23) was erg overstuur toen hij hoorde dat hij niet werd geselecteerd voor het EK 2024. Daarom staat hij nu wel open voor een vertrek bij Valencia om elders meer speeltijd te krijgen.

De Turkse verdediger zal goed luisteren naar elk aanbod dat binnenkomt, terwijl Valencia al op zoek is naar een vervanger. Volgens Relevo heeft Anderlecht hem al een voorstel gedaan, maar Özkacar wil liever in een van de vijf grootste Europese competities blijven spelen.

Anderlecht wilde Özkacar huren met een optie tot koop, maar zal vooral de speler zelf moeten overtuigen.

Özkacar verdient iets meer dan één miljoen bruto per jaar bij Valencia, dat een transfersom tussen de 3 en 4 miljoen euro vraagt voor de Turkse verdediger.

Özkacar zou een toptransfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

0
0
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

0
0
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

89
89
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

26
26
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

240
240
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

357
357
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

57
57
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

192
192
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1060
1060
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

106
106
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

197
197
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

576
576
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

955
955
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

96
96
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

701
701
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

498
498
'Opvolger Rodri: City reserveert 90 mil voor WK-sensatie'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

125
125
Van Bommel kiest België: vertrouweling doet boekje open

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

471
471
TRANSFERUURTJE: 'Doorbraak Onyedika, miljoenenklepper CDK'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

378
378
'Transfers spelen Club Brugge parten: drie dossiers op tafel'

Club Brugge kende een zwakke voorbereiding voor de Supercup tegen Union SG. Blauw-Zwart incasseerde ...

792
792
Euvrard onthult: Standard gaat nog uitpakken op mercato

Standard Luik wil komend seizoen weer hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. De Rouches zijn al ...

258
258
Courtois spreekt duidelijke taal over Mark van Bommel

Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van Rudi ...

1157
1157
Vitor Bruno duwt plan door bij Anderlecht: harde werkwijze

Vitor Bruno moet RSC Anderlecht weer naar de top van het Belgische voetbal zien te stuwen. De ...

479
479
Weer Europese topclub voor verguisde Lukaku?

Romelu Lukaku zit in een moeilijke situatie. De aanvaller speelde vorig seizoen amper tot niets bij ...

205
205
Leko kampt met kopzorgen na zomerstage Club Brugge

Club Brugge heeft de zomerstage in Frankrijk afgewerkt met een nederlaag tegen Stade Rennes. Het ...

658
658

Meer sportnieuws