‘Anderlecht pompt veel geld voor roekeloze toptransfer’

door
‘Anderlecht pompt veel geld voor roekeloze toptransfer’

Cenk Özkacar maakte in 2021-2022 indruk in België bij Oud-Heverlee Leuven, waardoor analist Gert Verheyen hem als talent voor de top beschouwde. Bij zijn terugkeer bij Olympique Lyon raakte de Turk echter uit beeld onder coach Peter Bosz en werd hij uitgeleend aan Valencia.

Özkacar’s eerste seizoen bij Valencia was teleurstellend. Ondanks een veelbelovend profiel—atletisch, sterk in duels en met goede technische kwaliteiten—was zijn ontwikkeling tegenvallend. Hij maakte dekkings- en positionele fouten die Valencia in gevaar brachten en kreeg weinig speeltijd. Dit resulteerde in zijn niet-selectie voor het EK 2024 bij Turkije.

Na deze teleurstelling staat Özkacar (23) open voor een vertrek. Anderlecht heeft interesse en deed een voorstel voor huur met optie tot koop, maar Özkacar heeft liever een overstap naar een topcompetitie. Valencia vraagt tussen de 3 en 4 miljoen euro voor de verdediger, die iets meer dan één miljoen bruto per jaar verdient.

LEES OOK: 'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Verheyen vindt Özkacar speler voor de top: “Zou ik als topclub durven halen”

Cenk Özkacar maakte in het seizoen 2021-2022 grote indruk in de Belgische competitie. De Turkse verdediger, uitgeleend door Olympique Lyon aan Oud-Heverlee Leuven, schitterde aan Den Dreef.

Analist Gert Verheyen was vol lof over Özkacar en vertelde aan Het Nieuwsblad: “Die zou ik als topclub durven halen. Hij is niet toevallig eigendom van Lyon. Dat zijn daar ook geen onnozelaars”, zei Verheyen aan de krant.

“Linksvoetig, goed met het hoofd, hard, verdedigt goed, heeft een fatsoenlijke inspeelpass. En pas 21. Daar zit zeker nog progressiemarge op.” Verheyen zag in Özkacar een speler met potentieel voor de top.

Na zijn uitleenperiode keerde de verdediger terug naar Lyon, maar raakte daar volledig uit beeld. De toenmalige coach Peter Bosz gaf hem echter geen enkele kans om zich te bewijzen.

Mooi profiel, maar veel vraagtekens bij Valencia

Het eerste seizoen van Cenk Özkacar in Frankrijk verliep moeizaam. Hij wisselde wedstrijden met het reserveteam van Lyon af met trainingen en selecties bij het eerste elftal, maar kwam slechts tien minuten in actie in de Franse beker.

Daarom werd in de zomer van 2022 gezocht naar een nieuwe uitleenbeurt die hem de broodnodige speelminuten kon bezorgen voor zijn ontwikkeling. Met de hulp van Gennaro Gattuso vond Özkacar zijn weg naar Valencia.

Hoewel zijn uitstekende prestaties in de Belgische competitie veelbelovend waren, boden ze geen garanties voor zijn succes in Spanje. Özkacar paste qua profiel wel goed bij Valencia: hij heeft een atletische lichaamsbouw, is sterk in duels, kan goed uitvoetballen en is kopsterk.

De grote vraag was echter of hij zijn onervarenheid kon compenseren en de consistentie en regelmaat kon tonen die een topcompetitie als La Liga vereist.

Roekeloze Özkacar: de grote gok van Valencia

Vorige zomer nam Valencia Cenk Özkacar definitief over, een zet die als een gok werd beschouwd door de club. Zijn eerste seizoen op Mestalla verliep discreet, hoewel hij af en toe sterke wedstrijden liet zien.

De discussie ging nu over de vraag of Özkacar zich op de juiste manier ontwikkelde. Hij maakte enkele dekkings- en positionele fouten die Valencia in gevaar brachten. Als jonge centrale verdediger van pas 22 jaar bleek hij soms roekeloos te zijn binnen het team.

In januari kreeg Özkacar de kans om Valencia te verlaten, met interesse vanuit Turkije en Italië. Toch koos hij ervoor om bij Valencia te blijven, ondanks de waarschuwing van coach Ruben Baraja dat er weinig speelminuten in het verschiet lagen bij Los Che.

Dit leidde uiteindelijk tot zijn niet-selectie voor het EK 2024 met Turkije.

3 à 4 miljoen euro transfersom met jaarsalaris van 1 miljoen bruto

Cenk Özkacar (23) was erg overstuur toen hij hoorde dat hij niet werd geselecteerd voor het EK 2024. Daarom staat hij nu wel open voor een vertrek bij Valencia om elders meer speeltijd te krijgen.

De Turkse verdediger zal goed luisteren naar elk aanbod dat binnenkomt, terwijl Valencia al op zoek is naar een vervanger. Volgens Relevo heeft Anderlecht hem al een voorstel gedaan, maar Özkacar wil liever in een van de vijf grootste Europese competities blijven spelen.

Anderlecht wilde Özkacar huren met een optie tot koop, maar zal vooral de speler zelf moeten overtuigen.

Özkacar verdient iets meer dan één miljoen bruto per jaar bij Valencia, dat een transfersom tussen de 3 en 4 miljoen euro vraagt voor de Turkse verdediger.

Özkacar zou een toptransfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

51
51
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

34
34
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

170
170
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

135
135
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

107
107
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

297
297
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

321
321
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

68
68
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

151
151
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

221
221
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

149
149
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

460
460
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

745
745
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

158
158
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

755
755
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

421
421
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

214
214
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

149
149
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

479
479
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

221
221
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

38
38
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

262
262
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

112
112
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

416
416

Meer sportnieuws