‘Anderlecht pompt veel geld voor roekeloze toptransfer’

759
‘Anderlecht pompt veel geld voor roekeloze toptransfer’

Cenk Özkacar maakte in 2021-2022 indruk in België bij Oud-Heverlee Leuven, waardoor analist Gert Verheyen hem als talent voor de top beschouwde. Bij zijn terugkeer bij Olympique Lyon raakte de Turk echter uit beeld onder coach Peter Bosz en werd hij uitgeleend aan Valencia.

Özkacar’s eerste seizoen bij Valencia was teleurstellend. Ondanks een veelbelovend profiel—atletisch, sterk in duels en met goede technische kwaliteiten—was zijn ontwikkeling tegenvallend. Hij maakte dekkings- en positionele fouten die Valencia in gevaar brachten en kreeg weinig speeltijd. Dit resulteerde in zijn niet-selectie voor het EK 2024 bij Turkije.

Na deze teleurstelling staat Özkacar (23) open voor een vertrek. Anderlecht heeft interesse en deed een voorstel voor huur met optie tot koop, maar Özkacar heeft liever een overstap naar een topcompetitie. Valencia vraagt tussen de 3 en 4 miljoen euro voor de verdediger, die iets meer dan één miljoen bruto per jaar verdient.

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Verheyen vindt Özkacar speler voor de top: “Zou ik als topclub durven halen”

Cenk Özkacar maakte in het seizoen 2021-2022 grote indruk in de Belgische competitie. De Turkse verdediger, uitgeleend door Olympique Lyon aan Oud-Heverlee Leuven, schitterde aan Den Dreef.

Analist Gert Verheyen was vol lof over Özkacar en vertelde aan Het Nieuwsblad: “Die zou ik als topclub durven halen. Hij is niet toevallig eigendom van Lyon. Dat zijn daar ook geen onnozelaars”, zei Verheyen aan de krant.

“Linksvoetig, goed met het hoofd, hard, verdedigt goed, heeft een fatsoenlijke inspeelpass. En pas 21. Daar zit zeker nog progressiemarge op.” Verheyen zag in Özkacar een speler met potentieel voor de top.

Na zijn uitleenperiode keerde de verdediger terug naar Lyon, maar raakte daar volledig uit beeld. De toenmalige coach Peter Bosz gaf hem echter geen enkele kans om zich te bewijzen.

Mooi profiel, maar veel vraagtekens bij Valencia

Het eerste seizoen van Cenk Özkacar in Frankrijk verliep moeizaam. Hij wisselde wedstrijden met het reserveteam van Lyon af met trainingen en selecties bij het eerste elftal, maar kwam slechts tien minuten in actie in de Franse beker.

Daarom werd in de zomer van 2022 gezocht naar een nieuwe uitleenbeurt die hem de broodnodige speelminuten kon bezorgen voor zijn ontwikkeling. Met de hulp van Gennaro Gattuso vond Özkacar zijn weg naar Valencia.

Hoewel zijn uitstekende prestaties in de Belgische competitie veelbelovend waren, boden ze geen garanties voor zijn succes in Spanje. Özkacar paste qua profiel wel goed bij Valencia: hij heeft een atletische lichaamsbouw, is sterk in duels, kan goed uitvoetballen en is kopsterk.

De grote vraag was echter of hij zijn onervarenheid kon compenseren en de consistentie en regelmaat kon tonen die een topcompetitie als La Liga vereist.

Roekeloze Özkacar: de grote gok van Valencia

Vorige zomer nam Valencia Cenk Özkacar definitief over, een zet die als een gok werd beschouwd door de club. Zijn eerste seizoen op Mestalla verliep discreet, hoewel hij af en toe sterke wedstrijden liet zien.

De discussie ging nu over de vraag of Özkacar zich op de juiste manier ontwikkelde. Hij maakte enkele dekkings- en positionele fouten die Valencia in gevaar brachten. Als jonge centrale verdediger van pas 22 jaar bleek hij soms roekeloos te zijn binnen het team.

In januari kreeg Özkacar de kans om Valencia te verlaten, met interesse vanuit Turkije en Italië. Toch koos hij ervoor om bij Valencia te blijven, ondanks de waarschuwing van coach Ruben Baraja dat er weinig speelminuten in het verschiet lagen bij Los Che.

Dit leidde uiteindelijk tot zijn niet-selectie voor het EK 2024 met Turkije.

3 à 4 miljoen euro transfersom met jaarsalaris van 1 miljoen bruto

Cenk Özkacar (23) was erg overstuur toen hij hoorde dat hij niet werd geselecteerd voor het EK 2024. Daarom staat hij nu wel open voor een vertrek bij Valencia om elders meer speeltijd te krijgen.

De Turkse verdediger zal goed luisteren naar elk aanbod dat binnenkomt, terwijl Valencia al op zoek is naar een vervanger. Volgens Relevo heeft Anderlecht hem al een voorstel gedaan, maar Özkacar wil liever in een van de vijf grootste Europese competities blijven spelen.

Anderlecht wilde Özkacar huren met een optie tot koop, maar zal vooral de speler zelf moeten overtuigen.

Özkacar verdient iets meer dan één miljoen bruto per jaar bij Valencia, dat een transfersom tussen de 3 en 4 miljoen euro vraagt voor de Turkse verdediger.

Özkacar zou een toptransfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

19
19
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

14
14
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

10
10
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

17
17
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

21
21
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

43
43
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

71
71
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

88
88
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

44
44
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

50
50
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

244
244
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

472
472
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

61
61
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

124
124
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

73
73
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

142
142
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

169
169
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

303
303
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

586
586
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

231
231
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

189
189
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

550
550
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

94
94
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

466
466

Meer sportnieuws