‘Anderlecht pompt veel geld voor roekeloze toptransfer’

door
‘Anderlecht pompt veel geld voor roekeloze toptransfer’

Cenk Özkacar maakte in 2021-2022 indruk in België bij Oud-Heverlee Leuven, waardoor analist Gert Verheyen hem als talent voor de top beschouwde. Bij zijn terugkeer bij Olympique Lyon raakte de Turk echter uit beeld onder coach Peter Bosz en werd hij uitgeleend aan Valencia.

Özkacar’s eerste seizoen bij Valencia was teleurstellend. Ondanks een veelbelovend profiel—atletisch, sterk in duels en met goede technische kwaliteiten—was zijn ontwikkeling tegenvallend. Hij maakte dekkings- en positionele fouten die Valencia in gevaar brachten en kreeg weinig speeltijd. Dit resulteerde in zijn niet-selectie voor het EK 2024 bij Turkije.

Na deze teleurstelling staat Özkacar (23) open voor een vertrek. Anderlecht heeft interesse en deed een voorstel voor huur met optie tot koop, maar Özkacar heeft liever een overstap naar een topcompetitie. Valencia vraagt tussen de 3 en 4 miljoen euro voor de verdediger, die iets meer dan één miljoen bruto per jaar verdient.

LEES OOK: 'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Verheyen vindt Özkacar speler voor de top: “Zou ik als topclub durven halen”

Cenk Özkacar maakte in het seizoen 2021-2022 grote indruk in de Belgische competitie. De Turkse verdediger, uitgeleend door Olympique Lyon aan Oud-Heverlee Leuven, schitterde aan Den Dreef.

Analist Gert Verheyen was vol lof over Özkacar en vertelde aan Het Nieuwsblad: “Die zou ik als topclub durven halen. Hij is niet toevallig eigendom van Lyon. Dat zijn daar ook geen onnozelaars”, zei Verheyen aan de krant.

“Linksvoetig, goed met het hoofd, hard, verdedigt goed, heeft een fatsoenlijke inspeelpass. En pas 21. Daar zit zeker nog progressiemarge op.” Verheyen zag in Özkacar een speler met potentieel voor de top.

Na zijn uitleenperiode keerde de verdediger terug naar Lyon, maar raakte daar volledig uit beeld. De toenmalige coach Peter Bosz gaf hem echter geen enkele kans om zich te bewijzen.

Mooi profiel, maar veel vraagtekens bij Valencia

Het eerste seizoen van Cenk Özkacar in Frankrijk verliep moeizaam. Hij wisselde wedstrijden met het reserveteam van Lyon af met trainingen en selecties bij het eerste elftal, maar kwam slechts tien minuten in actie in de Franse beker.

Daarom werd in de zomer van 2022 gezocht naar een nieuwe uitleenbeurt die hem de broodnodige speelminuten kon bezorgen voor zijn ontwikkeling. Met de hulp van Gennaro Gattuso vond Özkacar zijn weg naar Valencia.

Hoewel zijn uitstekende prestaties in de Belgische competitie veelbelovend waren, boden ze geen garanties voor zijn succes in Spanje. Özkacar paste qua profiel wel goed bij Valencia: hij heeft een atletische lichaamsbouw, is sterk in duels, kan goed uitvoetballen en is kopsterk.

De grote vraag was echter of hij zijn onervarenheid kon compenseren en de consistentie en regelmaat kon tonen die een topcompetitie als La Liga vereist.

Roekeloze Özkacar: de grote gok van Valencia

Vorige zomer nam Valencia Cenk Özkacar definitief over, een zet die als een gok werd beschouwd door de club. Zijn eerste seizoen op Mestalla verliep discreet, hoewel hij af en toe sterke wedstrijden liet zien.

De discussie ging nu over de vraag of Özkacar zich op de juiste manier ontwikkelde. Hij maakte enkele dekkings- en positionele fouten die Valencia in gevaar brachten. Als jonge centrale verdediger van pas 22 jaar bleek hij soms roekeloos te zijn binnen het team.

In januari kreeg Özkacar de kans om Valencia te verlaten, met interesse vanuit Turkije en Italië. Toch koos hij ervoor om bij Valencia te blijven, ondanks de waarschuwing van coach Ruben Baraja dat er weinig speelminuten in het verschiet lagen bij Los Che.

Dit leidde uiteindelijk tot zijn niet-selectie voor het EK 2024 met Turkije.

3 à 4 miljoen euro transfersom met jaarsalaris van 1 miljoen bruto

Cenk Özkacar (23) was erg overstuur toen hij hoorde dat hij niet werd geselecteerd voor het EK 2024. Daarom staat hij nu wel open voor een vertrek bij Valencia om elders meer speeltijd te krijgen.

De Turkse verdediger zal goed luisteren naar elk aanbod dat binnenkomt, terwijl Valencia al op zoek is naar een vervanger. Volgens Relevo heeft Anderlecht hem al een voorstel gedaan, maar Özkacar wil liever in een van de vijf grootste Europese competities blijven spelen.

Anderlecht wilde Özkacar huren met een optie tot koop, maar zal vooral de speler zelf moeten overtuigen.

Özkacar verdient iets meer dan één miljoen bruto per jaar bij Valencia, dat een transfersom tussen de 3 en 4 miljoen euro vraagt voor de Turkse verdediger.

Özkacar zou een toptransfer zijn voor Anderlecht

Meest recent

'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

4
4
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

9
9
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

10
10
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

45
45
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

46
46
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

34
34
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

174
174
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

286
286
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

63
63
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

119
119
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

128
128
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

98
98
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

93
93
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

112
112
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

183
183
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

134
134
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

636
636
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

515
515
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

168
168
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

172
172
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

218
218
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

30
30
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

278
278
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

191
191
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

160
160

Meer sportnieuws