‘Anderlecht toptransfer wekt grote frustraties op’

door
‘Anderlecht toptransfer wekt grote frustraties op’

Als Francis Amuzu langdurig uitvalt, kan Anderlecht nood hebben aan een nieuwe flankaanvaller, hoewel dit aanvankelijk geen prioriteit was voor Jesper Fredberg. De overvloed aan potentiële basisspelers zoals Francis Amuzu, Nilson Angulo, Thorgan Hazard en Anders Dreyer, en een extra flankaanvaller, kan op termijn tot frustraties leiden.

Om het verlies van Amuzu op te vangen, kijkt Anderlecht naar Issiaka Kamate (19) van Internazionale. Kamate, een veelzijdige flankaanvaller, speelt momenteel bij de Primavera en heeft al enkele keren het wedstrijdblad van het eerste elftal gehaald. De kans is groot dat hij deze zomer verhuurd of verkocht zal worden.

Anderlecht is geïnteresseerd, maar Hellas Verona en Palermo uit de Serie B tonen ook belangstelling. Internazionale overweegt Kamate te verkopen met een terugkoopclausule, zodat ze hem in de toekomst kunnen terughalen als hij verder groeit.

Kamate staat bekend om zijn snelheid, technische vaardigheden en fysieke kracht, en zou een waardevolle aanvulling kunnen zijn voor Anderlecht.

LEES OOK: 'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

Extra flankspeler kan leiden tot frustraties bij Anderlecht

Anderlecht tankte vertrouwen door twee overwinningen in het laatste weekend van de voorbereiding. Eerst werd VfL Wolfsburg met 2-1 verslagen, en daarna ook Amiens met 6-2.

De feestvreugde werd echter getemperd door de blessure van Francis Amuzu. Hij verliet stadion op krukken en een scan moet duidelijk maken hoe ernstig zijn kwetsuur is.

Als Amuzu langdurig uitvalt, zal Anderlecht zich genoodzaakt zien een vervanger te zoeken op de transfermarkt. Een extra flankaanvaller was aanvankelijk geen prioriteit voor Jesper Fredberg.

Hoewel hij alert wilde blijven voor eventuele opportuniteiten, was hij niet van plan veel geld uit te geven aan een nieuwe vleugelspeler. Bovendien kan de overvloed aan opties – Amuzu, Nilson Angulo, Thorgan Hazard, Anders Dreyer en mogelijk een nieuwkomer – leiden tot frustraties, gezien het aantal potentiële basisspelers in de selectie.

Kamate: een type Amuzu met snelheid en diepgang

Anderzijds heeft Anderlecht niet al te veel spelers met snelheid en diepgang. Om het tijdelijke verlies van Francis Amuzu op te vangen, richt Sporting zijn blik op Issiaka Kamate (19) van Internazionale.

De Fransman is een veelzijdige flankaanvaller die ook centraal uit de voeten kan. Kamate speelt momenteel bij de Primavera van Inter en heeft al enkele keren op het wedstrijdblad van de eerste ploeg gestaan.

Op zijn officiële debuut is het echter nog wachten, en Kamate is klaar om een nieuwe stap in zijn carrière te zetten. De kans op een zomers vertrek, al dan niet op huurbasis, is dan ook groot.

Anderlecht zou alvast informatie hebben ingewonnen over een mogelijke deal, terwijl ook Hellas Verona op de loer ligt.

Inter wil terugkoopclausule opnemen bij transfer

Hellas Verona is de grootste concurrent voor Anderlecht in de strijd om Issiaka Kamate’s handtekening. Hellas heeft al bij Internazionale geïnformeerd naar de voorwaarden van de veelbelovende youngster, maar tot een deal is het nog niet gekomen.

Internazionale was bereid om Kamate in een ruildeal te betrekken waarbij Juan Cabal van Verona naar Milaan zou trekken, samen met een extra compensatie van 10 miljoen euro. Cabal vertrok echter vorige week naar Juventus voor 12,80 miljoen euro.

Ook Palermo uit de Serie B toont interesse in Kamate.

De Nerazzurri zijn zich bewust van het potentieel van Kamate, maar overwegen de mogelijkheid om hem definitief te verkopen. De strategie van Inter zou in elk geval een terugkoopclausule bevatten, waardoor de club de speler in de toekomst opnieuw kan overnemen als hij verder groeit en op een hoog niveau bevestigt.

Snelheid, dribbels en fysiek sterk

Issiaka Kamate wordt omschreven als een fysiek sterke, technische en flexibele speler. Bij de Primavera speelt hij voornamelijk als rechtsbuiten, maar Simone Inzaghi, de coach van het eerste elftal, ziet in hem ook uitstekende kwaliteiten om als middenvelder te spelen.

Na verschillende oproepen voor Serie A-wedstrijden wacht hij nu op zijn grote debuut. Kamate is ook sterk op stilstaande fases, beschikt over een uitstekende timing en is een begenadigd dribbelaar.

Met zijn snelheid en techniek vormt hij een gevaarlijk wapen in de tegenaanval.

Moet Anderlecht Kamate halen?

Meest recent

'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

11
11
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

122
122
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

281
281
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

30
30
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

176
176
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

162
162
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

227
227
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

232
232
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

123
123
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

437
437
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

582
582
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

414
414
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

207
207
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

209
209
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

109
109
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

627
627
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

356
356
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

371
371
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

425
425
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

237
237
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

180
180
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

393
393
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

835
835
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

298
298
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

242
242

Meer sportnieuws