‘Anderlecht toptransfer wekt grote frustraties op’

door
‘Anderlecht toptransfer wekt grote frustraties op’

Als Francis Amuzu langdurig uitvalt, kan Anderlecht nood hebben aan een nieuwe flankaanvaller, hoewel dit aanvankelijk geen prioriteit was voor Jesper Fredberg. De overvloed aan potentiële basisspelers zoals Francis Amuzu, Nilson Angulo, Thorgan Hazard en Anders Dreyer, en een extra flankaanvaller, kan op termijn tot frustraties leiden.

Om het verlies van Amuzu op te vangen, kijkt Anderlecht naar Issiaka Kamate (19) van Internazionale. Kamate, een veelzijdige flankaanvaller, speelt momenteel bij de Primavera en heeft al enkele keren het wedstrijdblad van het eerste elftal gehaald. De kans is groot dat hij deze zomer verhuurd of verkocht zal worden.

Anderlecht is geïnteresseerd, maar Hellas Verona en Palermo uit de Serie B tonen ook belangstelling. Internazionale overweegt Kamate te verkopen met een terugkoopclausule, zodat ze hem in de toekomst kunnen terughalen als hij verder groeit.

Kamate staat bekend om zijn snelheid, technische vaardigheden en fysieke kracht, en zou een waardevolle aanvulling kunnen zijn voor Anderlecht.

LEES OOK: 'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Extra flankspeler kan leiden tot frustraties bij Anderlecht

Anderlecht tankte vertrouwen door twee overwinningen in het laatste weekend van de voorbereiding. Eerst werd VfL Wolfsburg met 2-1 verslagen, en daarna ook Amiens met 6-2.

De feestvreugde werd echter getemperd door de blessure van Francis Amuzu. Hij verliet stadion op krukken en een scan moet duidelijk maken hoe ernstig zijn kwetsuur is.

Als Amuzu langdurig uitvalt, zal Anderlecht zich genoodzaakt zien een vervanger te zoeken op de transfermarkt. Een extra flankaanvaller was aanvankelijk geen prioriteit voor Jesper Fredberg.

Hoewel hij alert wilde blijven voor eventuele opportuniteiten, was hij niet van plan veel geld uit te geven aan een nieuwe vleugelspeler. Bovendien kan de overvloed aan opties – Amuzu, Nilson Angulo, Thorgan Hazard, Anders Dreyer en mogelijk een nieuwkomer – leiden tot frustraties, gezien het aantal potentiële basisspelers in de selectie.

Kamate: een type Amuzu met snelheid en diepgang

Anderzijds heeft Anderlecht niet al te veel spelers met snelheid en diepgang. Om het tijdelijke verlies van Francis Amuzu op te vangen, richt Sporting zijn blik op Issiaka Kamate (19) van Internazionale.

De Fransman is een veelzijdige flankaanvaller die ook centraal uit de voeten kan. Kamate speelt momenteel bij de Primavera van Inter en heeft al enkele keren op het wedstrijdblad van de eerste ploeg gestaan.

Op zijn officiële debuut is het echter nog wachten, en Kamate is klaar om een nieuwe stap in zijn carrière te zetten. De kans op een zomers vertrek, al dan niet op huurbasis, is dan ook groot.

Anderlecht zou alvast informatie hebben ingewonnen over een mogelijke deal, terwijl ook Hellas Verona op de loer ligt.

Inter wil terugkoopclausule opnemen bij transfer

Hellas Verona is de grootste concurrent voor Anderlecht in de strijd om Issiaka Kamate’s handtekening. Hellas heeft al bij Internazionale geïnformeerd naar de voorwaarden van de veelbelovende youngster, maar tot een deal is het nog niet gekomen.

Internazionale was bereid om Kamate in een ruildeal te betrekken waarbij Juan Cabal van Verona naar Milaan zou trekken, samen met een extra compensatie van 10 miljoen euro. Cabal vertrok echter vorige week naar Juventus voor 12,80 miljoen euro.

Ook Palermo uit de Serie B toont interesse in Kamate.

De Nerazzurri zijn zich bewust van het potentieel van Kamate, maar overwegen de mogelijkheid om hem definitief te verkopen. De strategie van Inter zou in elk geval een terugkoopclausule bevatten, waardoor de club de speler in de toekomst opnieuw kan overnemen als hij verder groeit en op een hoog niveau bevestigt.

Snelheid, dribbels en fysiek sterk

Issiaka Kamate wordt omschreven als een fysiek sterke, technische en flexibele speler. Bij de Primavera speelt hij voornamelijk als rechtsbuiten, maar Simone Inzaghi, de coach van het eerste elftal, ziet in hem ook uitstekende kwaliteiten om als middenvelder te spelen.

Na verschillende oproepen voor Serie A-wedstrijden wacht hij nu op zijn grote debuut. Kamate is ook sterk op stilstaande fases, beschikt over een uitstekende timing en is een begenadigd dribbelaar.

Met zijn snelheid en techniek vormt hij een gevaarlijk wapen in de tegenaanval.

Moet Anderlecht Kamate halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

7
7
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

55
55
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

26
26
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

41
41
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

96
96
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

210
210
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

87
87
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

127
127
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

563
563
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

51
51
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

358
358
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

123
123
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

233
233
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

121
121
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

88
88
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

489
489
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

67
67
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

294
294
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

432
432
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

539
539
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

649
649
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

156
156
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

486
486
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

302
302
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

395
395

Meer sportnieuws