‘Anderlecht toptransfer wekt grote frustraties op’

door
‘Anderlecht toptransfer wekt grote frustraties op’

Als Francis Amuzu langdurig uitvalt, kan Anderlecht nood hebben aan een nieuwe flankaanvaller, hoewel dit aanvankelijk geen prioriteit was voor Jesper Fredberg. De overvloed aan potentiële basisspelers zoals Francis Amuzu, Nilson Angulo, Thorgan Hazard en Anders Dreyer, en een extra flankaanvaller, kan op termijn tot frustraties leiden.

Om het verlies van Amuzu op te vangen, kijkt Anderlecht naar Issiaka Kamate (19) van Internazionale. Kamate, een veelzijdige flankaanvaller, speelt momenteel bij de Primavera en heeft al enkele keren het wedstrijdblad van het eerste elftal gehaald. De kans is groot dat hij deze zomer verhuurd of verkocht zal worden.

Anderlecht is geïnteresseerd, maar Hellas Verona en Palermo uit de Serie B tonen ook belangstelling. Internazionale overweegt Kamate te verkopen met een terugkoopclausule, zodat ze hem in de toekomst kunnen terughalen als hij verder groeit.

Kamate staat bekend om zijn snelheid, technische vaardigheden en fysieke kracht, en zou een waardevolle aanvulling kunnen zijn voor Anderlecht.

LEES OOK: 'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Extra flankspeler kan leiden tot frustraties bij Anderlecht

Anderlecht tankte vertrouwen door twee overwinningen in het laatste weekend van de voorbereiding. Eerst werd VfL Wolfsburg met 2-1 verslagen, en daarna ook Amiens met 6-2.

De feestvreugde werd echter getemperd door de blessure van Francis Amuzu. Hij verliet stadion op krukken en een scan moet duidelijk maken hoe ernstig zijn kwetsuur is.

Als Amuzu langdurig uitvalt, zal Anderlecht zich genoodzaakt zien een vervanger te zoeken op de transfermarkt. Een extra flankaanvaller was aanvankelijk geen prioriteit voor Jesper Fredberg.

Hoewel hij alert wilde blijven voor eventuele opportuniteiten, was hij niet van plan veel geld uit te geven aan een nieuwe vleugelspeler. Bovendien kan de overvloed aan opties – Amuzu, Nilson Angulo, Thorgan Hazard, Anders Dreyer en mogelijk een nieuwkomer – leiden tot frustraties, gezien het aantal potentiële basisspelers in de selectie.

Kamate: een type Amuzu met snelheid en diepgang

Anderzijds heeft Anderlecht niet al te veel spelers met snelheid en diepgang. Om het tijdelijke verlies van Francis Amuzu op te vangen, richt Sporting zijn blik op Issiaka Kamate (19) van Internazionale.

De Fransman is een veelzijdige flankaanvaller die ook centraal uit de voeten kan. Kamate speelt momenteel bij de Primavera van Inter en heeft al enkele keren op het wedstrijdblad van de eerste ploeg gestaan.

Op zijn officiële debuut is het echter nog wachten, en Kamate is klaar om een nieuwe stap in zijn carrière te zetten. De kans op een zomers vertrek, al dan niet op huurbasis, is dan ook groot.

Anderlecht zou alvast informatie hebben ingewonnen over een mogelijke deal, terwijl ook Hellas Verona op de loer ligt.

Inter wil terugkoopclausule opnemen bij transfer

Hellas Verona is de grootste concurrent voor Anderlecht in de strijd om Issiaka Kamate’s handtekening. Hellas heeft al bij Internazionale geïnformeerd naar de voorwaarden van de veelbelovende youngster, maar tot een deal is het nog niet gekomen.

Internazionale was bereid om Kamate in een ruildeal te betrekken waarbij Juan Cabal van Verona naar Milaan zou trekken, samen met een extra compensatie van 10 miljoen euro. Cabal vertrok echter vorige week naar Juventus voor 12,80 miljoen euro.

Ook Palermo uit de Serie B toont interesse in Kamate.

De Nerazzurri zijn zich bewust van het potentieel van Kamate, maar overwegen de mogelijkheid om hem definitief te verkopen. De strategie van Inter zou in elk geval een terugkoopclausule bevatten, waardoor de club de speler in de toekomst opnieuw kan overnemen als hij verder groeit en op een hoog niveau bevestigt.

Snelheid, dribbels en fysiek sterk

Issiaka Kamate wordt omschreven als een fysiek sterke, technische en flexibele speler. Bij de Primavera speelt hij voornamelijk als rechtsbuiten, maar Simone Inzaghi, de coach van het eerste elftal, ziet in hem ook uitstekende kwaliteiten om als middenvelder te spelen.

Na verschillende oproepen voor Serie A-wedstrijden wacht hij nu op zijn grote debuut. Kamate is ook sterk op stilstaande fases, beschikt over een uitstekende timing en is een begenadigd dribbelaar.

Met zijn snelheid en techniek vormt hij een gevaarlijk wapen in de tegenaanval.

Moet Anderlecht Kamate halen?

Meest recent

'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

0
0
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

36
36
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

76
76
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

130
130
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

93
93
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

254
254
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

60
60
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

278
278
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

243
243
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

121
121
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

125
125
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

73
73
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

134
134
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

275
275
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

369
369
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

56
56
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

114
114
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

356
356
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

261
261
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

123
123
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

706
706
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

158
158
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

263
263
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

224
224
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

247
247

Meer sportnieuws