‘Anderlecht toptransfer wekt grote frustraties op’

door
‘Anderlecht toptransfer wekt grote frustraties op’

Als Francis Amuzu langdurig uitvalt, kan Anderlecht nood hebben aan een nieuwe flankaanvaller, hoewel dit aanvankelijk geen prioriteit was voor Jesper Fredberg. De overvloed aan potentiële basisspelers zoals Francis Amuzu, Nilson Angulo, Thorgan Hazard en Anders Dreyer, en een extra flankaanvaller, kan op termijn tot frustraties leiden.

Om het verlies van Amuzu op te vangen, kijkt Anderlecht naar Issiaka Kamate (19) van Internazionale. Kamate, een veelzijdige flankaanvaller, speelt momenteel bij de Primavera en heeft al enkele keren het wedstrijdblad van het eerste elftal gehaald. De kans is groot dat hij deze zomer verhuurd of verkocht zal worden.

Anderlecht is geïnteresseerd, maar Hellas Verona en Palermo uit de Serie B tonen ook belangstelling. Internazionale overweegt Kamate te verkopen met een terugkoopclausule, zodat ze hem in de toekomst kunnen terughalen als hij verder groeit.

Kamate staat bekend om zijn snelheid, technische vaardigheden en fysieke kracht, en zou een waardevolle aanvulling kunnen zijn voor Anderlecht.

LEES OOK: ‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Extra flankspeler kan leiden tot frustraties bij Anderlecht

Anderlecht tankte vertrouwen door twee overwinningen in het laatste weekend van de voorbereiding. Eerst werd VfL Wolfsburg met 2-1 verslagen, en daarna ook Amiens met 6-2.

De feestvreugde werd echter getemperd door de blessure van Francis Amuzu. Hij verliet stadion op krukken en een scan moet duidelijk maken hoe ernstig zijn kwetsuur is.

Als Amuzu langdurig uitvalt, zal Anderlecht zich genoodzaakt zien een vervanger te zoeken op de transfermarkt. Een extra flankaanvaller was aanvankelijk geen prioriteit voor Jesper Fredberg.

Hoewel hij alert wilde blijven voor eventuele opportuniteiten, was hij niet van plan veel geld uit te geven aan een nieuwe vleugelspeler. Bovendien kan de overvloed aan opties – Amuzu, Nilson Angulo, Thorgan Hazard, Anders Dreyer en mogelijk een nieuwkomer – leiden tot frustraties, gezien het aantal potentiële basisspelers in de selectie.

Kamate: een type Amuzu met snelheid en diepgang

Anderzijds heeft Anderlecht niet al te veel spelers met snelheid en diepgang. Om het tijdelijke verlies van Francis Amuzu op te vangen, richt Sporting zijn blik op Issiaka Kamate (19) van Internazionale.

De Fransman is een veelzijdige flankaanvaller die ook centraal uit de voeten kan. Kamate speelt momenteel bij de Primavera van Inter en heeft al enkele keren op het wedstrijdblad van de eerste ploeg gestaan.

Op zijn officiële debuut is het echter nog wachten, en Kamate is klaar om een nieuwe stap in zijn carrière te zetten. De kans op een zomers vertrek, al dan niet op huurbasis, is dan ook groot.

Anderlecht zou alvast informatie hebben ingewonnen over een mogelijke deal, terwijl ook Hellas Verona op de loer ligt.

Inter wil terugkoopclausule opnemen bij transfer

Hellas Verona is de grootste concurrent voor Anderlecht in de strijd om Issiaka Kamate’s handtekening. Hellas heeft al bij Internazionale geïnformeerd naar de voorwaarden van de veelbelovende youngster, maar tot een deal is het nog niet gekomen.

Internazionale was bereid om Kamate in een ruildeal te betrekken waarbij Juan Cabal van Verona naar Milaan zou trekken, samen met een extra compensatie van 10 miljoen euro. Cabal vertrok echter vorige week naar Juventus voor 12,80 miljoen euro.

Ook Palermo uit de Serie B toont interesse in Kamate.

De Nerazzurri zijn zich bewust van het potentieel van Kamate, maar overwegen de mogelijkheid om hem definitief te verkopen. De strategie van Inter zou in elk geval een terugkoopclausule bevatten, waardoor de club de speler in de toekomst opnieuw kan overnemen als hij verder groeit en op een hoog niveau bevestigt.

Snelheid, dribbels en fysiek sterk

Issiaka Kamate wordt omschreven als een fysiek sterke, technische en flexibele speler. Bij de Primavera speelt hij voornamelijk als rechtsbuiten, maar Simone Inzaghi, de coach van het eerste elftal, ziet in hem ook uitstekende kwaliteiten om als middenvelder te spelen.

Na verschillende oproepen voor Serie A-wedstrijden wacht hij nu op zijn grote debuut. Kamate is ook sterk op stilstaande fases, beschikt over een uitstekende timing en is een begenadigd dribbelaar.

Met zijn snelheid en techniek vormt hij een gevaarlijk wapen in de tegenaanval.

Moet Anderlecht Kamate halen?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

68
68
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

151
151
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

91
91
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

88
88
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

247
247
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

57
57
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

136
136
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

457
457
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

140
140
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

286
286
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

483
483
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

182
182
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

99
99
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

166
166
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

147
147
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

407
407
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

192
192
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

742
742
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

674
674
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

366
366
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

614
614
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

194
194
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

417
417
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

644
644

Meer sportnieuws