'Belgische top lonkt naar Yow: dit is de stand van zaken'

182 stemmen
'Belgische top lonkt naar Yow: dit is de stand van zaken'

The Athletic bracht het nieuws dat Griffin Yow interesse lokte. Dat is geen baanbrekend nieuws, want die interesse is er al vele maanden. Voorlopig is er echter niks concreet. Een stand van zaken.

LEES OOK: ‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Géén concrete interesse in Yow

Griffin Yow kende een sterk seizoen bij een KVC Westerlo dat een snertseizoen draaide als ploeg. Hij was hét lichtpunt. De jonge Amerikaanse flankaanvaller staat volgens onze bronnen al maanden op de radar van de Belgische topclubs. Club Brugge, Anderlecht maar ook Royal Antwerp FC bekeken hem al. Voorlopig is geen enkele van die club zinnens om een bod te doen. Feyenoord werd ook genoemd, maar de Rotterdammers gaan ook geen bod doen. Daar hebben ze immers flankaanvallers genoeg.

Bij Club Brugge hebben ze momenteel geen nood aan een extra flankaanvaller, enkel als Antonio Nusa de club zou verlaten. Bij Antwerp moeten ze eerst iemand als Michel-Ange Balikwisha verkopen als ze nog een flankaanvaller willen vastleggen.

Bijtekenen bij Westerlo?

Bij Anderleht is de nood het hoogst en Yow zou daar nog het meeste passen. Hij is een flankaanvaller met snelheid en diepgang én iemand die vooral via rechts speelt. Een type dat Anderlecht zoekt, aangezien ze op rechts géén doublure hebben voor Anders Dreyer. Maar bij de Brusselaars is een flankaanvaller iets voor binnen een maandje ofzo. Een doelman, een centrale verdediger en dynamische middenvelder zijn nu de prioriteiten.

Bij Westerlo zijn er ook plannen om Yow, die nog twee jaar onder contract ligt, een nieuw en verbeterd contract aan te bieden. De Amerikaan voelt zich goed in de Kempen en ziet het ook wel zitten om nog een jaar te blijven én nadien de stap te zetten. Hij kan zich nu echter eerst focussen op de Olympische Spelen, waar hij actief zal zijn met de Verenigde Staten.

Is Yow nu al klaar voor de volgende stap?

Meest recent

Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

42
42
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

115
115
"Geniaal": ex-WK-gangers oordelen over Rode Duivels

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

10
10
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

78
78
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

93
93
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

74
74
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

62
62
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

240
240
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

315
315
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

157
157
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

624
624
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

554
554
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

106
106
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

89
89
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

160
160
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

191
191
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

87
87
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

25
25
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

78
78
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

125
125
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

398
398
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

73
73
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

35
35
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

54
54
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

373
373

Meer sportnieuws