Concurrent Vanaken: Club Brugge’s plan loopt faliekant af

door
Concurrent Vanaken: Club Brugge’s plan loopt faliekant af

Club Brugge wilde Armin Gigovic als concurrent voor Hans Vanaken en als versterking voor de posities van Hugo Vetlesen en Casper Nielsen. Ondanks de blauw-zwarte interesse tekende hij dinsdag uiteindelijk voor het Duitse promovendus Holstein Kiel.

LEES OOK: Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge wilde Gigovic als concurrent Vanaken

Armin Gigovic stond op de lijst bij AA Gent, maar daar wordt Mathias Delorge de nieuwe spelverdeler. Onlangs meldde Het Nieuwsblad dat de Bosnische middenvelder ook doelwit is voor Club Brugge.

Gigovic moest bij de landskampioen de concurrentie aangaan met Hugo Vetlesen en Casper Nielsen. Hij is bovendien geen onbekende voor Club Brugge. Drie jaar geleden stond hij al hoog op het verlanglijstje van de club.

Destijds toonden niet alleen AA Gent en RSC Anderlecht interesse, maar ook grotere clubs zoals Arsenal en Manchester City. Uiteindelijk koos Gigovic voor een transfer naar het Russische FK Rostov.

Vorig jaar werd hij bij Club Brugge ook al genoemd als mogelijke opvolger voor Hans Vanaken. Zowel bij Helsingborgs IF, FK Rostov, Odense BK als bij FC Midtjylland heeft Gigovic op vergelijkbare posities gespeeld als Vanaken bij Club Brugge, met name in het linker centrale gedeelte.

Nu werd hij eerder gezien als een concurrent voor Vetlesen en Nielsen.

Gigovic vertrekt bij FK Rostov: Holstein Kiel wint de strijd

Armin Gigovic was al een tijdje op zoek naar een nieuwe club en trainde recentelijk mee met Helsingborg IF. De ambitieuze middenvelder speelde het afgelopen anderhalf jaar voor FC Midtjylland, maar zijn avontuur daar eindigde vorig seizoen.

“Mijn toekomst is hopelijk geweldig, maar ik weet niet waar die zal zijn. Zolang het een plek is waar ik me kan blijven ontwikkelen en mezelf als speler kan laten zien, zal dat geweldig zijn. Ik geloof en hoop dat er iets goeds wacht”, zei Gigovic.

De 22-jarige middenvelder had nog een contract tot 2025 bij FK Rostov, maar vanwege de oorlog tussen Rusland en Oekraïne is hij op zoek naar een andere oplossing.

Gigovic had geen plannen om terug te keren naar FK Rostov, maar ook dit jaar zal hij niet op de Belgische velden te bewonderen zijn. De tweevoudige Bosnische international ondertekende dinsdag een contract bij Duitse promovendus Holstein Kiel.

Powerplayer en tempobepaler

Armin Gigovic is van nature een centrale middenvelder, maar hij kan ook moeiteloos spelen als 'zes' of op de 'acht'. Hij staat bekend als een dynamische speler met uitstekende balbeheersing, powerplay en een goed spelinzicht.

Gigovic heeft graag de bal aan zijn voeten, waardoor hij het tempo van de wedstrijd kan bepalen. Bovendien beschikt hij over een breed scala aan passes, zowel korte en precieze passes als snelle en progressieve passes, waarmee hij als regisseur van het team kan fungeren.

Gigovic kan aanvallen opzetten en de vijandelijke defensies uit verband spelen. Deense journalisten prijzen Gigovic alom voor zijn uitstekende overzicht en spelintelligentie.

Het toevoegen van Gigovic aan de selectie van Club Brugge had de tactische flexibiliteit van het team dus aanzienlijk kunnen vergroten. Gigovic heeft grote voetballende en fysieke kwaliteiten, een indrukwekkende gestalte, met een lengte van 1,87 meter, en hij laat al op jonge leeftijd een volwassen indruk achter.

Heeft Club Brugge nog een concurrent voor Vanaken nodig?

Meest recent

Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

11
11
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

64
64
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

23
23
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

126
126
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

28
28
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

136
136
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

127
127
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

69
69
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

194
194
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

146
146
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

82
82
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

128
128
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

294
294
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

163
163
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

129
129
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

233
233
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

81
81
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

279
279
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

144
144
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

866
866
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

99
99
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

214
214
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

87
87
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

146
146
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

857
857

Meer sportnieuws