Concurrent Vanaken: Club Brugge’s plan loopt faliekant af

door
Concurrent Vanaken: Club Brugge’s plan loopt faliekant af

Club Brugge wilde Armin Gigovic als concurrent voor Hans Vanaken en als versterking voor de posities van Hugo Vetlesen en Casper Nielsen. Ondanks de blauw-zwarte interesse tekende hij dinsdag uiteindelijk voor het Duitse promovendus Holstein Kiel.

LEES OOK: 'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge wilde Gigovic als concurrent Vanaken

Armin Gigovic stond op de lijst bij AA Gent, maar daar wordt Mathias Delorge de nieuwe spelverdeler. Onlangs meldde Het Nieuwsblad dat de Bosnische middenvelder ook doelwit is voor Club Brugge.

Gigovic moest bij de landskampioen de concurrentie aangaan met Hugo Vetlesen en Casper Nielsen. Hij is bovendien geen onbekende voor Club Brugge. Drie jaar geleden stond hij al hoog op het verlanglijstje van de club.

Destijds toonden niet alleen AA Gent en RSC Anderlecht interesse, maar ook grotere clubs zoals Arsenal en Manchester City. Uiteindelijk koos Gigovic voor een transfer naar het Russische FK Rostov.

Vorig jaar werd hij bij Club Brugge ook al genoemd als mogelijke opvolger voor Hans Vanaken. Zowel bij Helsingborgs IF, FK Rostov, Odense BK als bij FC Midtjylland heeft Gigovic op vergelijkbare posities gespeeld als Vanaken bij Club Brugge, met name in het linker centrale gedeelte.

Nu werd hij eerder gezien als een concurrent voor Vetlesen en Nielsen.

Gigovic vertrekt bij FK Rostov: Holstein Kiel wint de strijd

Armin Gigovic was al een tijdje op zoek naar een nieuwe club en trainde recentelijk mee met Helsingborg IF. De ambitieuze middenvelder speelde het afgelopen anderhalf jaar voor FC Midtjylland, maar zijn avontuur daar eindigde vorig seizoen.

“Mijn toekomst is hopelijk geweldig, maar ik weet niet waar die zal zijn. Zolang het een plek is waar ik me kan blijven ontwikkelen en mezelf als speler kan laten zien, zal dat geweldig zijn. Ik geloof en hoop dat er iets goeds wacht”, zei Gigovic.

De 22-jarige middenvelder had nog een contract tot 2025 bij FK Rostov, maar vanwege de oorlog tussen Rusland en Oekraïne is hij op zoek naar een andere oplossing.

Gigovic had geen plannen om terug te keren naar FK Rostov, maar ook dit jaar zal hij niet op de Belgische velden te bewonderen zijn. De tweevoudige Bosnische international ondertekende dinsdag een contract bij Duitse promovendus Holstein Kiel.

Powerplayer en tempobepaler

Armin Gigovic is van nature een centrale middenvelder, maar hij kan ook moeiteloos spelen als 'zes' of op de 'acht'. Hij staat bekend als een dynamische speler met uitstekende balbeheersing, powerplay en een goed spelinzicht.

Gigovic heeft graag de bal aan zijn voeten, waardoor hij het tempo van de wedstrijd kan bepalen. Bovendien beschikt hij over een breed scala aan passes, zowel korte en precieze passes als snelle en progressieve passes, waarmee hij als regisseur van het team kan fungeren.

Gigovic kan aanvallen opzetten en de vijandelijke defensies uit verband spelen. Deense journalisten prijzen Gigovic alom voor zijn uitstekende overzicht en spelintelligentie.

Het toevoegen van Gigovic aan de selectie van Club Brugge had de tactische flexibiliteit van het team dus aanzienlijk kunnen vergroten. Gigovic heeft grote voetballende en fysieke kwaliteiten, een indrukwekkende gestalte, met een lengte van 1,87 meter, en hij laat al op jonge leeftijd een volwassen indruk achter.

Heeft Club Brugge nog een concurrent voor Vanaken nodig?

Meest recent

'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

19
19
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

25
25
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

133
133
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

164
164
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

341
341
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

197
197
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

46
46
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

68
68
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

142
142
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

487
487
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

61
61
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

277
277
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

114
114
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

96
96
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

480
480
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

151
151
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

371
371
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

192
192
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

834
834
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

447
447
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

434
434
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

244
244
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

352
352
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

482
482

Meer sportnieuws