Concurrent Vanaken: Club Brugge’s plan loopt faliekant af

778
Concurrent Vanaken: Club Brugge’s plan loopt faliekant af

Club Brugge wilde Armin Gigovic als concurrent voor Hans Vanaken en als versterking voor de posities van Hugo Vetlesen en Casper Nielsen. Ondanks de blauw-zwarte interesse tekende hij dinsdag uiteindelijk voor het Duitse promovendus Holstein Kiel.

LEES OOK: Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

Club Brugge wilde Gigovic als concurrent Vanaken

Armin Gigovic stond op de lijst bij AA Gent, maar daar wordt Mathias Delorge de nieuwe spelverdeler. Onlangs meldde Het Nieuwsblad dat de Bosnische middenvelder ook doelwit is voor Club Brugge.

Gigovic moest bij de landskampioen de concurrentie aangaan met Hugo Vetlesen en Casper Nielsen. Hij is bovendien geen onbekende voor Club Brugge. Drie jaar geleden stond hij al hoog op het verlanglijstje van de club.

Destijds toonden niet alleen AA Gent en RSC Anderlecht interesse, maar ook grotere clubs zoals Arsenal en Manchester City. Uiteindelijk koos Gigovic voor een transfer naar het Russische FK Rostov.

Vorig jaar werd hij bij Club Brugge ook al genoemd als mogelijke opvolger voor Hans Vanaken. Zowel bij Helsingborgs IF, FK Rostov, Odense BK als bij FC Midtjylland heeft Gigovic op vergelijkbare posities gespeeld als Vanaken bij Club Brugge, met name in het linker centrale gedeelte.

Nu werd hij eerder gezien als een concurrent voor Vetlesen en Nielsen.

Gigovic vertrekt bij FK Rostov: Holstein Kiel wint de strijd

Armin Gigovic was al een tijdje op zoek naar een nieuwe club en trainde recentelijk mee met Helsingborg IF. De ambitieuze middenvelder speelde het afgelopen anderhalf jaar voor FC Midtjylland, maar zijn avontuur daar eindigde vorig seizoen.

“Mijn toekomst is hopelijk geweldig, maar ik weet niet waar die zal zijn. Zolang het een plek is waar ik me kan blijven ontwikkelen en mezelf als speler kan laten zien, zal dat geweldig zijn. Ik geloof en hoop dat er iets goeds wacht”, zei Gigovic.

De 22-jarige middenvelder had nog een contract tot 2025 bij FK Rostov, maar vanwege de oorlog tussen Rusland en Oekraïne is hij op zoek naar een andere oplossing.

Gigovic had geen plannen om terug te keren naar FK Rostov, maar ook dit jaar zal hij niet op de Belgische velden te bewonderen zijn. De tweevoudige Bosnische international ondertekende dinsdag een contract bij Duitse promovendus Holstein Kiel.

Powerplayer en tempobepaler

Armin Gigovic is van nature een centrale middenvelder, maar hij kan ook moeiteloos spelen als 'zes' of op de 'acht'. Hij staat bekend als een dynamische speler met uitstekende balbeheersing, powerplay en een goed spelinzicht.

Gigovic heeft graag de bal aan zijn voeten, waardoor hij het tempo van de wedstrijd kan bepalen. Bovendien beschikt hij over een breed scala aan passes, zowel korte en precieze passes als snelle en progressieve passes, waarmee hij als regisseur van het team kan fungeren.

Gigovic kan aanvallen opzetten en de vijandelijke defensies uit verband spelen. Deense journalisten prijzen Gigovic alom voor zijn uitstekende overzicht en spelintelligentie.

Het toevoegen van Gigovic aan de selectie van Club Brugge had de tactische flexibiliteit van het team dus aanzienlijk kunnen vergroten. Gigovic heeft grote voetballende en fysieke kwaliteiten, een indrukwekkende gestalte, met een lengte van 1,87 meter, en hij laat al op jonge leeftijd een volwassen indruk achter.

Heeft Club Brugge nog een concurrent voor Vanaken nodig?

Meest recent

Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

0
0
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

2
2
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

13
13
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

20
20
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

121
121
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

18
18
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

91
91
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

204
204
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

82
82
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

134
134
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

89
89
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

253
253
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

34
34
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

38
38
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

316
316
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

351
351
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

177
177
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

242
242
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

265
265
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

248
248
Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Het Belgische voetbal kan terugblikken op een uitstekende week. Maar liefst vier van de vijf ...

200
200
Opmars KV Mechelen: Vanderbiest doet forse uitspraak

Na bekervoetbal vorig weekend en een Europese midweek wordt er dit weekend weer gevoetbald in de ...

123
123
Bayern schrijft geschiedenis: monsterdeal van 250 miljoen

Bayern München hoopt dit seizoen de Champions League te kunnen winnen, nadat het vorig seizoen ...

366
366
Anderlecht legt pijnpunt bloot na crisisweek: "Dat deden we minder"

Het was de voorbije dagen code rood bij Anderlecht na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

150
150

Meer sportnieuws