‘Club Brugge knalt met hete speler op de mercato’

door
‘Club Brugge knalt met hete speler op de mercato’

Met het mogelijke vertrek van Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen deze zomer, heeft Club Brugge alvast Christos Tzolis voor 6,5 miljoen euro aangetrokken. De landskampioen toont nu ook interesse in Joao Grimaldo, een talentvolle 21-jarige aanvaller van Sporting Cristal.

Grimaldo staat op de radar van diverse clubs, maar Club Brugge lijkt favoriet om hem binnen te halen. Joao Grimaldo is een van Peru's grootste talenten, is klaar voor zijn eerste buitenlandse avontuur.

Grimaldo werd door CIES als een van de beste U20-rechtsbuitens erkend, eindigend op de twaalfde plaats.

LEES OOK: Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Grimaldo hot op de mercato: Club Brugge op naar doorbraak

De toekomst van Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen bij Club Brugge is onzeker, met een grote kans dat een van hen deze zomer vertrekt. Ter voorbereiding op deze mogelijke veranderingen, heeft de landskampioen reeds Christos Tzolis van Fortuna Düsseldorf aangetrokken voor 6,5 miljoen euro.

Daarnaast toont Club Brugge interesse in Joao Grimaldo, de talentvolle aanvaller van Sporting Cristal.

De 21-jarige Peruviaan staat op de radar van verschillende clubs uit meerdere competities, waaronder Club Pachuca, São Paulo, Grêmio, Talleres, Argentinos, Besiktas, AZ Alkmaar, PSV Eindhoven en Union SG.

Ondanks deze brede interesse lijkt Club Brugge de beste papieren te hebben om Grimaldo binnen te halen. Een doorbraak in de onderhandelingen wordt volgende week verwacht.

Joao Grimaldo: la joya celeste, het hemelse juweel

Joao Grimaldo wordt in Peru beschouwd als een van de meest getalenteerde voetballers van het land en wordt liefkozend 'la joya celeste', het 'hemelse juweel', genoemd. Op 21-jarige leeftijd voelt de aanvaller zich klaar voor zijn eerste avontuur in het buitenland.

Als zevenvoudig international maakte hij deel uit van de selectie voor de Copa América en heeft hij zijn ambitie om naar het buitenland te verhuizen duidelijk uitgesproken.

“Natuurlijk zie ik de Copa América als een etalage om naar het buitenland te gaan,” verklaarde hij.

Hoewel Grimaldo uiteindelijk slechts één wedstrijd speelde tijdens de Copa América – hij viel 19 minuten in tijdens de groepsfasewedstrijd tegen Chili – bleef hij tijdens de wedstrijden tegen Canada en Argentinië de volledige wedstrijd op de bank. 

Grimaldo behoorde tot de beste U20 rechtsbuitens ter wereld

Joao Grimaldo werd vorig jaar door het gerenommeerde onderzoeksbureau CIES erkend als een van de beste rechtsbuitens ter wereld in de categorie onder 20 jaar, waarbij hij op de twaalfde plaats eindigde.

Voor Grimaldo eindigden grote namen zoals Xavi Simons (Paris Saint-Germain), Johan Bakayoko (PSV Eindhoven), Wilfried Gnonto (Leeds United), Angelo Gabriel (Chelsea), Juan Gauto (FC Basel), Rodrigo Huescas (FC Kopenhagen), Sergey Pinyaev (Lokomotiv Moskou), Ernest Nuamah (Olympique Lyon), Malick Fofana (Olympique Lyon), Luciano Rodríguez (Liverpool Montevideo) en Victor Lind (FC Midtjylland).

Deze indrukwekkende prestaties zijn een duidelijk signaal dat Grimaldo aan zijn laatste weken bij Sporting Cristal bezig is en dat een buitenlandse transfer steeds waarschijnlijker wordt.

Snelle en multifunctionele aanvaller

Joao Grimaldo valt op door zijn snelheid, dynamiek en explosieve spel. Hoewel hij belangrijk is geweest voor Sporting Cristal, moet hij nog werken aan zijn consistentie om succesvol te zijn in een meer competitieve competitie.

Bij de Rimenses heeft hij vrijwel elke wedstrijd gespeeld, maar hij heeft zijn goede momenten niet altijd kunnen vasthouden en kan soms onzichtbaar blijven. Grimaldo's natuurlijke positie is vleugelaanvaller op beide flanken, maar hij speelt voornamelijk als linkerflankaanvaller.

Vanaf deze positie kan hij met zijn rechtervoet naar binnen snijden om doelgevaar te creëren. Daarnaast is hij flexibel genoeg om als aanvallende middenvelder achter de spitsen te spelen, waar hij kan verrassen met zijn snelheid en dribbels.

Ook kan hij in de spits opereren, in samenwerking met een traditionele nummer '9'.

Club Brugge moet Grimaldo halen

Meest recent

STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

7
7
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

3
3
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

49
49
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

66
66
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

107
107
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

348
348
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

75
75
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

355
355
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

109
109
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

174
174
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

134
134
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

17
17
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

121
121
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

323
323
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

132
132
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

579
579
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

188
188
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

216
216
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

235
235
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

134
134
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

361
361
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

210
210
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

272
272
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

385
385
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

262
262

Meer sportnieuws