TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht shopt in Premier League, afgang voor Orban'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht shopt in Premier League, afgang voor Orban'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

Jupiler Pro League

Anderlecht zou Jayden Meghoma naar Brussel willen halen, een 17-jarige Engelse linkerflankverdediger die voor de U21 van Southampton uitkomt. Al is nog meer concurrentie. Ook Ajax, FC Basel en RB Salzburg zien wel graten zien in de komst van de talentvolle speler.

Het Nieuwsblad weet dan weer dat RSCA-target Filip Marchwinski (Lech Poznan) op interesse uit de Serie A kan rekenen. Sacha Tavolieri maakt dan weer tevens gewag van gegadigden uit Frankrijk. Afwachten dus of RSCA hen weet af te troeven voor de Poolse spelmaker. Daarnaast zou Anderlecht ook azen op Issiaka Kamate (Inter) en Cenk Özkacar (Valencia).

Volgens journalist Kevin Sauvage is de komst van David Bates naar Standard in kannen en kruiken. De Rouches hebben een akkoord bereikt over een transfersom van slechts 500.000 euro, een prikje. Standard deed ook een poging om Makhtar Gueye weg te halen bij RWDM, maar een voorstel om hem te huren met een aankoopoptie van 2 miljoen euro werd geweigerd.

De transfer van Aimé Omgba naar KAA Gent is van de baan. Zo meldt De Telegraaf dat NAC het vaste bedrag van de transfersom, zo'n 2,8 miljoen euro, in één keer wou ontvangen. Gent mikte echter op een betaling in schijven en dus werd in extremis de stekker getrokken uit de deal. Gent blijft echter niet bij de pakken zitten en zou volgens hetzelfde medium dicht bij de komst van Mathias Delorge (STVV) staan. Gent zou ruim 3,5 miljoen euro neertellen.

Buitenland

Real Madrid wil Arda Güler mogelijk verhuren. AC Milan zou volgens SPORT belangstelling tonen, maar vooral de Duitse kampioen Bayer Leverkusen zou nadrukkelijk aan zijn mouw trekken. Indien Güler tijdens de voorbereiding aanvoelt dat hij geen hoofdrol speelt in de plannen van Ancelotti en co, is het niet uitgesloten dat hij zelf zo'n huurbeurt probeert af te dwingen.

Staat Gift Orban al op vertrekken bij Lyon? Volgens de bekende Franse journalist Nabil Djellit kan de spits na enkele maanden immers alweer vertrekken. Stade Brestois toont alvast interesse. Het is niet duidelijk of het daarbij om een huurbeurt of permanente transfer gaat.

Arne Slot wil de aanvalslinie van Liverpool versterken. Volgens Japanse media heeft hij daarvoor zijn zinnen gezet op Takefusa Kubo. Het voormalige jeugdproduct van FC Barcelona en Real Madrid maakt al een tijdje het mooie weer bij Real Sociedad. Al zijn de berichten over een nakende overstap naar Anfield volgens The Daily Mail nog wat prematuur.

Moet Anderlecht doorduwen voor Marchwinski?

Meest recent

Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

18
18
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

19
19
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

370
370
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

281
281
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

247
247
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

36
36
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

128
128
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

196
196
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

326
326
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

233
233
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

71
71
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

323
323
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

153
153
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

417
417
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

258
258
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

36
36
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

235
235
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

497
497
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

195
195
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

405
405
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

98
98
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

77
77
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

572
572
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

936
936
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

119
119

Meer sportnieuws