‘AA Gent gaat tot de max voor JPL-klasbak’

856 stemmen
‘AA Gent gaat tot de max voor JPL-klasbak’

Sint-Truiden bereikte afgelopen winter een akkoord met Eintracht Frankfurt over Mathias Delorge (19). Deze zomer werden er deals gesloten met Venezia en Stade Brest, maar Delorge besloot de aanbiedingen af te wijzen.

Hoewel een akkoord met Venezia in een stroomversnelling leek te komen, wilde Delorge eerst een tussenstap in de Belgische competitie maken. Club Brugge, KRC Genk en AA Gent toonden interesse, waarbij Gent de meest concrete partij is, terwijl de Genkies er alles aan doen om de deal naar zich te trekken.

Delorge bevestigde vorig seizoen zijn kwaliteiten als draaischijf van STVV. Met zijn overzicht, techniek en uithoudingsvermogen, is hij essentieel in balbezit en recuperatie. STVV-voorzitter Takayuki Tateishi noemt hem een groot talent.

Onder begeleiding van Thorsten Fink, ex-STVV en huidig Genk-coach, heeft Delorge zich zelfs ontwikkeld tot een kandidaat voor de Rode Duivels.

LEES OOK: 'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

STVV vindt meerdere akkoorden, Delorge weigert (nog)

Sint-Truiden bereikte afgelopen winter een akkoord met Eintracht Frankfurt over de transfer van Mathias Delorge (19). Deze zomer werden er deals gesloten met zowel Venezia als Stade Brest, maar de middenvelder van STVV besloot steeds om de aanbiedingen af te wijzen.

Delorge leek lange tijd op weg naar Venezia. Begin juli meldde Het Belang van Limburg dat de entourage van de speler en de sportief directeur van Venezia een positief gesprek hadden, wat de onderhandelingen in een stroomversnelling bracht.

Daarnaast bereikten STVV en de Italiaanse club een akkoord over de transfersom. Volgens Het Belang van Limburg wil Delorge echter eerst een tussenstap maken in de Belgische competitie voordat hij naar het buitenland vertrekt

 Club Brugge werd genoemd als mogelijke geïnteresseerde, terwijl AA Gent momenteel de meest concrete partij lijkt te zijn. Volgens Sacha Tavolieri heeft KRC Genk Delorge echter al een contract voorgeschoteld en wil de nieuwe coach Thorsten Fink (ex-STVV) hem ten alle koste naar Genk halen.

Er wordt hard getrokken aan de mouw van Delorge

Het is een publiek geheim dat Mathias Delorge steeds meer in de belangstelling staat en voor STVV bijna niet meer te houdenis. “Delorge houdt van STVV, maar we voorspellen dat ook voor hem de lokroep te groot zal worden,” aldus Het Belang van Limburg eerder dit seizoen.

“Ik weet niet wat de toekomst brengt, maar dat er veel te gebeuren staat is wel zeker,” zei Delorge zelf over zijn toekomst.

In België werd gesuggereerd dat KRC Genk en Antwerp FC vorige winter al interesse hadden in Delorge, terwijl Het Belang van Limburg opmerkte dat Club Brugge hem goed kent vanwege zijn jongere broer Lucas, die actief is bij de jeugd van blauw-zwart.

Delorge gaf echter de voorkeur aan het sportieve project en besloot daarom in januari bij Sint-Truiden te blijven. Nu een vertrek van Delorge onvermijdelijk lijkt, hebben KRC Genk, AA Gent en Club Brugge zich stevig gemeld als geïnteresseerde clubs, waarbij de Buffalo’s momenteel de meest concrete interesse tonen.

Klassebak Delorge is dé draaischijf en metronoom van STVV

Vorig seizoen heeft Mathias Delorge zonder schroom zijn uitstekende kwaliteiten bevestigd. Hij combineert een uitstekend overzicht met techniek, uithoudingsvermogen en grinta, en voegt daar strakke passes en heerlijke crosspasses aan toe.

De tweevoetige Delorge bewaart de rust in de ploeg, is altijd aanspeelbaar, beweegt slim tussen de linies, draagt bij aan de opbouw, en toont klasse en vista. Hij is sterk in het balbezit als in de recuperatie, en heeft een grote actieradius.

Hij dicht veel gaten en hij is niet bang om vuile meters te maken. De jonge speler zet de Truiense lijnen uit en profileert zich als een leider. Het Belang van Limburg omschreef Delorge niet voor niets als dé draaischijf en de metronoom van Sint-Truiden.

“Hij is een groot talent”, zei STVV-voorzitter Takayuki Tateishi.

Delorge staat op de radar van Tedesco

Mathias Delorge leerde elke dag van Thorsten Fink, die tijdens zijn eigen spelerscarrière ook een uitstekende defensieve middenvelder was, onder meer bij Bayern München en de Duitse nationale ploeg.

Kristof Liberloo, chef Sport bij Het Belang van Limburg, ziet Delorge zelfs als een mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels.

“Domenico Tedesco vermeldde al eens dat hij Matte Smets een interessante speler vindt. De Belgische bondscoach mag Mathias Delorge daar intussen zonder twijfel aan toevoegen.”

Jacky Mathijssen plaatste Mathias Delorge op de derde plaats in zijn top drie voor de Belofte van het Jaar, waarbij Arthur Vermeeren en Bilal El Khannouss de eerste twee posities innamen.

Welke club moet Delorge kiezen?

Meest recent

Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

13
13
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

159
159
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

51
51
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

227
227
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

251
251
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

427
427
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

259
259
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

637
637
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

127
127
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

764
764
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

618
618
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

383
383
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

132
132
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

814
814
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

124
124
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

47
47
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

246
246
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

552
552
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

202
202
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

173
173
Stunt in Eredivisie: Dusan Tadic is terug

Een enorme transferstunt in de Nederlandse eerste klasse. Dusan Tadic is terug in de Eredivisie. De ...

49
49
'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Vincent Janssen heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige aanvaller van Royal Antwerp FC zet ...

281
281
'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

102
102
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

96
96
'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

405
405

Meer sportnieuws