‘AA Gent gaat tot de max voor JPL-klasbak’

856 stemmen
‘AA Gent gaat tot de max voor JPL-klasbak’

Sint-Truiden bereikte afgelopen winter een akkoord met Eintracht Frankfurt over Mathias Delorge (19). Deze zomer werden er deals gesloten met Venezia en Stade Brest, maar Delorge besloot de aanbiedingen af te wijzen.

Hoewel een akkoord met Venezia in een stroomversnelling leek te komen, wilde Delorge eerst een tussenstap in de Belgische competitie maken. Club Brugge, KRC Genk en AA Gent toonden interesse, waarbij Gent de meest concrete partij is, terwijl de Genkies er alles aan doen om de deal naar zich te trekken.

Delorge bevestigde vorig seizoen zijn kwaliteiten als draaischijf van STVV. Met zijn overzicht, techniek en uithoudingsvermogen, is hij essentieel in balbezit en recuperatie. STVV-voorzitter Takayuki Tateishi noemt hem een groot talent.

Onder begeleiding van Thorsten Fink, ex-STVV en huidig Genk-coach, heeft Delorge zich zelfs ontwikkeld tot een kandidaat voor de Rode Duivels.

LEES OOK: 'KRC Genk verschiet zich: bliksemtransfer Tolu Arokodare'

STVV vindt meerdere akkoorden, Delorge weigert (nog)

Sint-Truiden bereikte afgelopen winter een akkoord met Eintracht Frankfurt over de transfer van Mathias Delorge (19). Deze zomer werden er deals gesloten met zowel Venezia als Stade Brest, maar de middenvelder van STVV besloot steeds om de aanbiedingen af te wijzen.

Delorge leek lange tijd op weg naar Venezia. Begin juli meldde Het Belang van Limburg dat de entourage van de speler en de sportief directeur van Venezia een positief gesprek hadden, wat de onderhandelingen in een stroomversnelling bracht.

Daarnaast bereikten STVV en de Italiaanse club een akkoord over de transfersom. Volgens Het Belang van Limburg wil Delorge echter eerst een tussenstap maken in de Belgische competitie voordat hij naar het buitenland vertrekt

 Club Brugge werd genoemd als mogelijke geïnteresseerde, terwijl AA Gent momenteel de meest concrete partij lijkt te zijn. Volgens Sacha Tavolieri heeft KRC Genk Delorge echter al een contract voorgeschoteld en wil de nieuwe coach Thorsten Fink (ex-STVV) hem ten alle koste naar Genk halen.

Er wordt hard getrokken aan de mouw van Delorge

Het is een publiek geheim dat Mathias Delorge steeds meer in de belangstelling staat en voor STVV bijna niet meer te houdenis. “Delorge houdt van STVV, maar we voorspellen dat ook voor hem de lokroep te groot zal worden,” aldus Het Belang van Limburg eerder dit seizoen.

“Ik weet niet wat de toekomst brengt, maar dat er veel te gebeuren staat is wel zeker,” zei Delorge zelf over zijn toekomst.

In België werd gesuggereerd dat KRC Genk en Antwerp FC vorige winter al interesse hadden in Delorge, terwijl Het Belang van Limburg opmerkte dat Club Brugge hem goed kent vanwege zijn jongere broer Lucas, die actief is bij de jeugd van blauw-zwart.

Delorge gaf echter de voorkeur aan het sportieve project en besloot daarom in januari bij Sint-Truiden te blijven. Nu een vertrek van Delorge onvermijdelijk lijkt, hebben KRC Genk, AA Gent en Club Brugge zich stevig gemeld als geïnteresseerde clubs, waarbij de Buffalo’s momenteel de meest concrete interesse tonen.

Klassebak Delorge is dé draaischijf en metronoom van STVV

Vorig seizoen heeft Mathias Delorge zonder schroom zijn uitstekende kwaliteiten bevestigd. Hij combineert een uitstekend overzicht met techniek, uithoudingsvermogen en grinta, en voegt daar strakke passes en heerlijke crosspasses aan toe.

De tweevoetige Delorge bewaart de rust in de ploeg, is altijd aanspeelbaar, beweegt slim tussen de linies, draagt bij aan de opbouw, en toont klasse en vista. Hij is sterk in het balbezit als in de recuperatie, en heeft een grote actieradius.

Hij dicht veel gaten en hij is niet bang om vuile meters te maken. De jonge speler zet de Truiense lijnen uit en profileert zich als een leider. Het Belang van Limburg omschreef Delorge niet voor niets als dé draaischijf en de metronoom van Sint-Truiden.

“Hij is een groot talent”, zei STVV-voorzitter Takayuki Tateishi.

Delorge staat op de radar van Tedesco

Mathias Delorge leerde elke dag van Thorsten Fink, die tijdens zijn eigen spelerscarrière ook een uitstekende defensieve middenvelder was, onder meer bij Bayern München en de Duitse nationale ploeg.

Kristof Liberloo, chef Sport bij Het Belang van Limburg, ziet Delorge zelfs als een mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels.

“Domenico Tedesco vermeldde al eens dat hij Matte Smets een interessante speler vindt. De Belgische bondscoach mag Mathias Delorge daar intussen zonder twijfel aan toevoegen.”

Jacky Mathijssen plaatste Mathias Delorge op de derde plaats in zijn top drie voor de Belofte van het Jaar, waarbij Arthur Vermeeren en Bilal El Khannouss de eerste twee posities innamen.

Welke club moet Delorge kiezen?

Meest recent

Ontknoping WK 2026: één halve finalist aanzienlijk benadeeld

Dinsdagavond is het zover, dan worden de halve finales op het WK 2026 op gang getrapt. Bij de vier ...

8
8
Courtois speelt hard: Mannaert moet buigen of breken

Thibaut Courtois leek bij zijn terugkeer naar de Rode Duivels één duidelijke afspraak ...

88
88
'Club krijgt het heet: Tresoldi al rond met nieuwe ploeg'

Club Brugge zal deze zomer cashen op verschillende sterkhouders, maar is niet van plan om al zijn ...

128
128
'Stunttransfer Youri Tielemans: één laatste struikelblok'

Youri Tielemans is nog maar net terug na een zwaar wereldkampioenschap met de Rode Duivels. Maar de ...

127
127
Witte rook rond Trossard, makelaar Lukaku haalt uit

Nu hun WK erop zit kunnen de Rode Duivels niet enkel met een welverdiende vakantie, een aantal van ...

72
72
Courtois vs. Garcia: insider Rode Duivels doet boekje open

Wat als ... Thibaut Courtois toch gewoon was blijven staan tegen Spanje? Na het foutje van zijn ...

474
474
'Club laat miljoenen rollen: opvolger Tresoldi onderweg'

Club Brugge schakelt stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt. Vorige week werd met Cheveyo ...

240
240
'AA Gent vangt jackpot: sterkhouder richting exit'

Na een matig seizoen gaat AA Gent met de grove borstel door de kleedkamer. Nadat de Buffalo's reeds ...

271
271
'Witte rook: absolute grootmacht shopt bij Club Brugge'

Lang viel er weinig nieuws te rapen bij Club Brugge, maar zoals verwacht bleek dat slechts stilte ...

461
461
Kiki Vanrafelghem zorgt voor heel wat emoties naast het veld

Voor Kiki Vanrafelghem was het allesbehalve een gewone oefenwedstrijd. De middenvelder van KV ...

400
400
'KRC Genk verschiet zich: bliksemtransfer Tolu Arokodare'

Een jaartje geleden verkocht KRC Genk zijn speerpunt Tolu Arokodare voor een recordsom aan ...

444
444
'Club Brugge zet zich schrap: toptransfer Seys vlak na WK'

Nu hun wereldkampioenschap achter de rug is, kunnen de Rode Duivels eindelijk op adem komen na een ...

1403
1403
Rechtstreeks UCL in: Thorgan Hazard heeft nieuwe club

Bijna twee maanden nadat hij zijn laatste wedstrijd voor RSC Anderlecht speelde, heeft Thorgan ...

123
123
Ruimte voor topaanwinst: Genk kondigt vertrekker aan

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van KRC Genk. Midden in de zoektocht naar een nieuwe ...

175
175
Adedeji-Sternberg krijgt mokerslag na Club Brugge-akkoord

Noah Adedeji-Sternberg had zijn zinnen gezet op Club Brugge, maar die deal ligt plots een pak ...

1725
1725
'Mannaert velt verdict: Rode Duivels dumpen Garcia'

Zoals vooraf verwacht bleek de kwartfinale tegen Spanje het eindstation voor de Rode Duivels in de ...

718
718
Done deal: AA Gent stelt vijfde zomeraanwinst voor

Na een teleurstellend seizoen, waarin het op de valreep wel nog een Europees ticket uit de brand ...

302
302
Thomas Meunier deelt hartverscheurend bericht na WK

Enkele dagen na de pijnlijke uitschakeling op het WK heeft Thomas Meunier voor het eerst van zich ...

1246
1246
'Genk houdt been stijf: recordtransfer van de baan?'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, waar niet alleen de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach stilaan ...

375
375
'Sommer eist slachtoffer: Club terug transfermarkt op'

Op zijn officiële aankondiging blijft het vooralsnog wachten, al lijkt het stilaan louter ...

1116
1116
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

580
580
Fans Rode Duivels spreken: Rudi Garcia krijgt dit rapport

De komende weken wordt er beslist over de toekomst van Rudi Garcia. De kans is groot dat hij de KBVB ...

337
337
Albert zéér duidelijk over toekomst van Garcia

Rudi Garcia is bijna twee jaar bondscoach en voorlopig was dat een succesverhaal. De resultaten zijn ...

269
269
'Union SG aast op verrassende Belgische transfer'

Union SG was heel actief op de transfermarkt, maar de Brusselaars zijn allerminst klaar met hun ...

169
169
Makelaar Trossard dropt plots transferbommetje

Leandro Trossard kende een zeer goed WK met de Rode Duivels. De Belgische aanvaller werd tijdens dat ...

247
247

Meer sportnieuws