‘AA Gent gaat tot de max voor JPL-klasbak’

856
‘AA Gent gaat tot de max voor JPL-klasbak’

Sint-Truiden bereikte afgelopen winter een akkoord met Eintracht Frankfurt over Mathias Delorge (19). Deze zomer werden er deals gesloten met Venezia en Stade Brest, maar Delorge besloot de aanbiedingen af te wijzen.

Hoewel een akkoord met Venezia in een stroomversnelling leek te komen, wilde Delorge eerst een tussenstap in de Belgische competitie maken. Club Brugge, KRC Genk en AA Gent toonden interesse, waarbij Gent de meest concrete partij is, terwijl de Genkies er alles aan doen om de deal naar zich te trekken.

Delorge bevestigde vorig seizoen zijn kwaliteiten als draaischijf van STVV. Met zijn overzicht, techniek en uithoudingsvermogen, is hij essentieel in balbezit en recuperatie. STVV-voorzitter Takayuki Tateishi noemt hem een groot talent.

Onder begeleiding van Thorsten Fink, ex-STVV en huidig Genk-coach, heeft Delorge zich zelfs ontwikkeld tot een kandidaat voor de Rode Duivels.

LEES OOK: Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

STVV vindt meerdere akkoorden, Delorge weigert (nog)

Sint-Truiden bereikte afgelopen winter een akkoord met Eintracht Frankfurt over de transfer van Mathias Delorge (19). Deze zomer werden er deals gesloten met zowel Venezia als Stade Brest, maar de middenvelder van STVV besloot steeds om de aanbiedingen af te wijzen.

Delorge leek lange tijd op weg naar Venezia. Begin juli meldde Het Belang van Limburg dat de entourage van de speler en de sportief directeur van Venezia een positief gesprek hadden, wat de onderhandelingen in een stroomversnelling bracht.

Daarnaast bereikten STVV en de Italiaanse club een akkoord over de transfersom. Volgens Het Belang van Limburg wil Delorge echter eerst een tussenstap maken in de Belgische competitie voordat hij naar het buitenland vertrekt

 Club Brugge werd genoemd als mogelijke geïnteresseerde, terwijl AA Gent momenteel de meest concrete partij lijkt te zijn. Volgens Sacha Tavolieri heeft KRC Genk Delorge echter al een contract voorgeschoteld en wil de nieuwe coach Thorsten Fink (ex-STVV) hem ten alle koste naar Genk halen.

Er wordt hard getrokken aan de mouw van Delorge

Het is een publiek geheim dat Mathias Delorge steeds meer in de belangstelling staat en voor STVV bijna niet meer te houdenis. “Delorge houdt van STVV, maar we voorspellen dat ook voor hem de lokroep te groot zal worden,” aldus Het Belang van Limburg eerder dit seizoen.

“Ik weet niet wat de toekomst brengt, maar dat er veel te gebeuren staat is wel zeker,” zei Delorge zelf over zijn toekomst.

In België werd gesuggereerd dat KRC Genk en Antwerp FC vorige winter al interesse hadden in Delorge, terwijl Het Belang van Limburg opmerkte dat Club Brugge hem goed kent vanwege zijn jongere broer Lucas, die actief is bij de jeugd van blauw-zwart.

Delorge gaf echter de voorkeur aan het sportieve project en besloot daarom in januari bij Sint-Truiden te blijven. Nu een vertrek van Delorge onvermijdelijk lijkt, hebben KRC Genk, AA Gent en Club Brugge zich stevig gemeld als geïnteresseerde clubs, waarbij de Buffalo’s momenteel de meest concrete interesse tonen.

Klassebak Delorge is dé draaischijf en metronoom van STVV

Vorig seizoen heeft Mathias Delorge zonder schroom zijn uitstekende kwaliteiten bevestigd. Hij combineert een uitstekend overzicht met techniek, uithoudingsvermogen en grinta, en voegt daar strakke passes en heerlijke crosspasses aan toe.

De tweevoetige Delorge bewaart de rust in de ploeg, is altijd aanspeelbaar, beweegt slim tussen de linies, draagt bij aan de opbouw, en toont klasse en vista. Hij is sterk in het balbezit als in de recuperatie, en heeft een grote actieradius.

Hij dicht veel gaten en hij is niet bang om vuile meters te maken. De jonge speler zet de Truiense lijnen uit en profileert zich als een leider. Het Belang van Limburg omschreef Delorge niet voor niets als dé draaischijf en de metronoom van Sint-Truiden.

“Hij is een groot talent”, zei STVV-voorzitter Takayuki Tateishi.

Delorge staat op de radar van Tedesco

Mathias Delorge leerde elke dag van Thorsten Fink, die tijdens zijn eigen spelerscarrière ook een uitstekende defensieve middenvelder was, onder meer bij Bayern München en de Duitse nationale ploeg.

Kristof Liberloo, chef Sport bij Het Belang van Limburg, ziet Delorge zelfs als een mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels.

“Domenico Tedesco vermeldde al eens dat hij Matte Smets een interessante speler vindt. De Belgische bondscoach mag Mathias Delorge daar intussen zonder twijfel aan toevoegen.”

Jacky Mathijssen plaatste Mathias Delorge op de derde plaats in zijn top drie voor de Belofte van het Jaar, waarbij Arthur Vermeeren en Bilal El Khannouss de eerste twee posities innamen.

🚀

Welke club moet Delorge kiezen?

Meest recent

'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

81
81
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

644
644
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

248
248
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

103
103
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

103
103
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

49
49
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

348
348
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

136
136
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

76
76
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

29
29
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

82
82
Grote favoriet in Challenger Pro League: “Vol voor titel”

In de Challenger Pro League strijden de tweedeklassers voor een ticket naar de Jupiler Pro League. ...

118
118
Colin Coosemans slaat hard terug op Anderlecht-kritiek

RSC Anderlecht kwalificeerde zich voor de League Phase van de Europa League, maar op de eerste ...

273
273
‘Domper van Bommel: basispion Rode Duivels valt uit’

Vlak voor de bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels moet Mark van Bommel een ferme domper ...

300
300
TRANSFERUURTJE: ‘Opvolger Vanaken bij Club, Standard slaat toe’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

828
828
Depay compleet belachelijk gemaakt na bizarre penalty

Memphis Depay bleef na een lange transfersoap uiteindelijk toch in Brazilië. De aanvaller koos ...

65
65
Keuzes Vitor Bruno afgemaakt: “Niets in Europa te zoeken”

RSC Anderlecht verloor in het Lotto Park met 1-2 van Olympique Lyonnais namens de Europa League. ...

482
482
Sanusi spreekt over pijnlijk vertrek bij Beerschot

Ryan Sanusi is een boegbeeld en icoon van Beerschot, maar toch mocht de 34-jarige middenvelder ...

107
107
Keepersoorlog bij Zulte Waregem dringt zich plots op

Zulte Waregem is meer dan behoorlijk aan het seizoen begonnen. Essevee telt na zes ...

609
609
Anderlecht ziet groot lichtpunt opstaan tegen Lyon

RSC Anderlecht ging in eigen huis onderuit tegen Olympique Lyon. Vooral de mindere eerste helft werd ...

269
269
Ballon d’Or-campagne: Messi schittert met goal en trofee

Lionel Messi schitterde het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Argentijn zet ...

53
53
OHL neemt nog na zomermercato afscheid van toptalent

De zomermercato zit erop, maar toch slikt Oud-Heverlee Leuven nog een ferme domper. OHL ziet nog een ...

50
50
Vitor Bruno steekt hand in eigen boezem: “Mijn fout”

RSC Anderlecht nam het in de eerste groepsmatch van de Europa League op tegen Olympique Lyon. ...

293
293
Mbappé afgemaakt na scheldtirade: Franse superster woedend

Real Madrid won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van Elche. In het slot werd het 2-3 ...

183
183
Cvetkovic geeft dé oorzaak voor wisselvallig Anderlecht

Steven Defour vond het vreemd dat Mihajlo Cvetkovic startte tegen Lyon, maar dat was het niet. De ...

206
206

Meer sportnieuws