‘AA Gent gaat tot de max voor JPL-klasbak’

door
‘AA Gent gaat tot de max voor JPL-klasbak’

Sint-Truiden bereikte afgelopen winter een akkoord met Eintracht Frankfurt over Mathias Delorge (19). Deze zomer werden er deals gesloten met Venezia en Stade Brest, maar Delorge besloot de aanbiedingen af te wijzen.

Hoewel een akkoord met Venezia in een stroomversnelling leek te komen, wilde Delorge eerst een tussenstap in de Belgische competitie maken. Club Brugge, KRC Genk en AA Gent toonden interesse, waarbij Gent de meest concrete partij is, terwijl de Genkies er alles aan doen om de deal naar zich te trekken.

Delorge bevestigde vorig seizoen zijn kwaliteiten als draaischijf van STVV. Met zijn overzicht, techniek en uithoudingsvermogen, is hij essentieel in balbezit en recuperatie. STVV-voorzitter Takayuki Tateishi noemt hem een groot talent.

Onder begeleiding van Thorsten Fink, ex-STVV en huidig Genk-coach, heeft Delorge zich zelfs ontwikkeld tot een kandidaat voor de Rode Duivels.

LEES OOK: De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

STVV vindt meerdere akkoorden, Delorge weigert (nog)

Sint-Truiden bereikte afgelopen winter een akkoord met Eintracht Frankfurt over de transfer van Mathias Delorge (19). Deze zomer werden er deals gesloten met zowel Venezia als Stade Brest, maar de middenvelder van STVV besloot steeds om de aanbiedingen af te wijzen.

Delorge leek lange tijd op weg naar Venezia. Begin juli meldde Het Belang van Limburg dat de entourage van de speler en de sportief directeur van Venezia een positief gesprek hadden, wat de onderhandelingen in een stroomversnelling bracht.

Daarnaast bereikten STVV en de Italiaanse club een akkoord over de transfersom. Volgens Het Belang van Limburg wil Delorge echter eerst een tussenstap maken in de Belgische competitie voordat hij naar het buitenland vertrekt

 Club Brugge werd genoemd als mogelijke geïnteresseerde, terwijl AA Gent momenteel de meest concrete partij lijkt te zijn. Volgens Sacha Tavolieri heeft KRC Genk Delorge echter al een contract voorgeschoteld en wil de nieuwe coach Thorsten Fink (ex-STVV) hem ten alle koste naar Genk halen.

Er wordt hard getrokken aan de mouw van Delorge

Het is een publiek geheim dat Mathias Delorge steeds meer in de belangstelling staat en voor STVV bijna niet meer te houdenis. “Delorge houdt van STVV, maar we voorspellen dat ook voor hem de lokroep te groot zal worden,” aldus Het Belang van Limburg eerder dit seizoen.

“Ik weet niet wat de toekomst brengt, maar dat er veel te gebeuren staat is wel zeker,” zei Delorge zelf over zijn toekomst.

In België werd gesuggereerd dat KRC Genk en Antwerp FC vorige winter al interesse hadden in Delorge, terwijl Het Belang van Limburg opmerkte dat Club Brugge hem goed kent vanwege zijn jongere broer Lucas, die actief is bij de jeugd van blauw-zwart.

Delorge gaf echter de voorkeur aan het sportieve project en besloot daarom in januari bij Sint-Truiden te blijven. Nu een vertrek van Delorge onvermijdelijk lijkt, hebben KRC Genk, AA Gent en Club Brugge zich stevig gemeld als geïnteresseerde clubs, waarbij de Buffalo’s momenteel de meest concrete interesse tonen.

Klassebak Delorge is dé draaischijf en metronoom van STVV

Vorig seizoen heeft Mathias Delorge zonder schroom zijn uitstekende kwaliteiten bevestigd. Hij combineert een uitstekend overzicht met techniek, uithoudingsvermogen en grinta, en voegt daar strakke passes en heerlijke crosspasses aan toe.

De tweevoetige Delorge bewaart de rust in de ploeg, is altijd aanspeelbaar, beweegt slim tussen de linies, draagt bij aan de opbouw, en toont klasse en vista. Hij is sterk in het balbezit als in de recuperatie, en heeft een grote actieradius.

Hij dicht veel gaten en hij is niet bang om vuile meters te maken. De jonge speler zet de Truiense lijnen uit en profileert zich als een leider. Het Belang van Limburg omschreef Delorge niet voor niets als dé draaischijf en de metronoom van Sint-Truiden.

“Hij is een groot talent”, zei STVV-voorzitter Takayuki Tateishi.

Delorge staat op de radar van Tedesco

Mathias Delorge leerde elke dag van Thorsten Fink, die tijdens zijn eigen spelerscarrière ook een uitstekende defensieve middenvelder was, onder meer bij Bayern München en de Duitse nationale ploeg.

Kristof Liberloo, chef Sport bij Het Belang van Limburg, ziet Delorge zelfs als een mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels.

“Domenico Tedesco vermeldde al eens dat hij Matte Smets een interessante speler vindt. De Belgische bondscoach mag Mathias Delorge daar intussen zonder twijfel aan toevoegen.”

Jacky Mathijssen plaatste Mathias Delorge op de derde plaats in zijn top drie voor de Belofte van het Jaar, waarbij Arthur Vermeeren en Bilal El Khannouss de eerste twee posities innamen.

🚀

Welke club moet Delorge kiezen?

Meest recent

Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

2
2
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

5
5
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

95
95
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

18
18
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

37
37
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

179
179
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

128
128
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

70
70
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

187
187
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

56
56
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

58
58
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

98
98
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

86
86
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

47
47
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

56
56
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

207
207
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

37
37
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

57
57
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

245
245
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

191
191
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

143
143
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

260
260
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

90
90
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

65
65

Meer sportnieuws