‘AA Gent gaat tot de max voor JPL-klasbak’

door
‘AA Gent gaat tot de max voor JPL-klasbak’

Sint-Truiden bereikte afgelopen winter een akkoord met Eintracht Frankfurt over Mathias Delorge (19). Deze zomer werden er deals gesloten met Venezia en Stade Brest, maar Delorge besloot de aanbiedingen af te wijzen.

Hoewel een akkoord met Venezia in een stroomversnelling leek te komen, wilde Delorge eerst een tussenstap in de Belgische competitie maken. Club Brugge, KRC Genk en AA Gent toonden interesse, waarbij Gent de meest concrete partij is, terwijl de Genkies er alles aan doen om de deal naar zich te trekken.

Delorge bevestigde vorig seizoen zijn kwaliteiten als draaischijf van STVV. Met zijn overzicht, techniek en uithoudingsvermogen, is hij essentieel in balbezit en recuperatie. STVV-voorzitter Takayuki Tateishi noemt hem een groot talent.

Onder begeleiding van Thorsten Fink, ex-STVV en huidig Genk-coach, heeft Delorge zich zelfs ontwikkeld tot een kandidaat voor de Rode Duivels.

LEES OOK: Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

STVV vindt meerdere akkoorden, Delorge weigert (nog)

Sint-Truiden bereikte afgelopen winter een akkoord met Eintracht Frankfurt over de transfer van Mathias Delorge (19). Deze zomer werden er deals gesloten met zowel Venezia als Stade Brest, maar de middenvelder van STVV besloot steeds om de aanbiedingen af te wijzen.

Delorge leek lange tijd op weg naar Venezia. Begin juli meldde Het Belang van Limburg dat de entourage van de speler en de sportief directeur van Venezia een positief gesprek hadden, wat de onderhandelingen in een stroomversnelling bracht.

Daarnaast bereikten STVV en de Italiaanse club een akkoord over de transfersom. Volgens Het Belang van Limburg wil Delorge echter eerst een tussenstap maken in de Belgische competitie voordat hij naar het buitenland vertrekt

 Club Brugge werd genoemd als mogelijke geïnteresseerde, terwijl AA Gent momenteel de meest concrete partij lijkt te zijn. Volgens Sacha Tavolieri heeft KRC Genk Delorge echter al een contract voorgeschoteld en wil de nieuwe coach Thorsten Fink (ex-STVV) hem ten alle koste naar Genk halen.

Er wordt hard getrokken aan de mouw van Delorge

Het is een publiek geheim dat Mathias Delorge steeds meer in de belangstelling staat en voor STVV bijna niet meer te houdenis. “Delorge houdt van STVV, maar we voorspellen dat ook voor hem de lokroep te groot zal worden,” aldus Het Belang van Limburg eerder dit seizoen.

“Ik weet niet wat de toekomst brengt, maar dat er veel te gebeuren staat is wel zeker,” zei Delorge zelf over zijn toekomst.

In België werd gesuggereerd dat KRC Genk en Antwerp FC vorige winter al interesse hadden in Delorge, terwijl Het Belang van Limburg opmerkte dat Club Brugge hem goed kent vanwege zijn jongere broer Lucas, die actief is bij de jeugd van blauw-zwart.

Delorge gaf echter de voorkeur aan het sportieve project en besloot daarom in januari bij Sint-Truiden te blijven. Nu een vertrek van Delorge onvermijdelijk lijkt, hebben KRC Genk, AA Gent en Club Brugge zich stevig gemeld als geïnteresseerde clubs, waarbij de Buffalo’s momenteel de meest concrete interesse tonen.

Klassebak Delorge is dé draaischijf en metronoom van STVV

Vorig seizoen heeft Mathias Delorge zonder schroom zijn uitstekende kwaliteiten bevestigd. Hij combineert een uitstekend overzicht met techniek, uithoudingsvermogen en grinta, en voegt daar strakke passes en heerlijke crosspasses aan toe.

De tweevoetige Delorge bewaart de rust in de ploeg, is altijd aanspeelbaar, beweegt slim tussen de linies, draagt bij aan de opbouw, en toont klasse en vista. Hij is sterk in het balbezit als in de recuperatie, en heeft een grote actieradius.

Hij dicht veel gaten en hij is niet bang om vuile meters te maken. De jonge speler zet de Truiense lijnen uit en profileert zich als een leider. Het Belang van Limburg omschreef Delorge niet voor niets als dé draaischijf en de metronoom van Sint-Truiden.

“Hij is een groot talent”, zei STVV-voorzitter Takayuki Tateishi.

Delorge staat op de radar van Tedesco

Mathias Delorge leerde elke dag van Thorsten Fink, die tijdens zijn eigen spelerscarrière ook een uitstekende defensieve middenvelder was, onder meer bij Bayern München en de Duitse nationale ploeg.

Kristof Liberloo, chef Sport bij Het Belang van Limburg, ziet Delorge zelfs als een mogelijke kandidaat voor de Rode Duivels.

“Domenico Tedesco vermeldde al eens dat hij Matte Smets een interessante speler vindt. De Belgische bondscoach mag Mathias Delorge daar intussen zonder twijfel aan toevoegen.”

Jacky Mathijssen plaatste Mathias Delorge op de derde plaats in zijn top drie voor de Belofte van het Jaar, waarbij Arthur Vermeeren en Bilal El Khannouss de eerste twee posities innamen.

Welke club moet Delorge kiezen?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

64
64
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

27
27
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

57
57
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

28
28
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

151
151
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

20
20
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

120
120
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

189
189
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

108
108
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

209
209
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

90
90
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

58
58
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

304
304
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

295
295
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

193
193
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

519
519
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

41
41
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

238
238
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

178
178
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

256
256
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

369
369
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

342
342

Meer sportnieuws