Ultieme wanhoopspoging: Gheysens door de knieën

2239
Ultieme wanhoopspoging: Gheysens door de knieën

Antwerp FC kampt met zware financiële problemen door een recordverlies van 46,4 miljoen euro vorig boekjaar en een fors gedaald eigen vermogen. Spelerslonen zijn sterk gestegen, terwijl de inkomsten niet konden bijbenen.

Ondanks eerdere uitspraken dat de club niet te koop was, overweegt Paul Gheysens nu een gedeeltelijke verkoop van de club om nieuwe investeerders aan te trekken. Het Britse bureau Tifosy is ingeschakeld om potentiële investeerders te vinden, vooral uit het Midden-Oosten en de VS.

De gehoopte nieuwe investering moet Antwerp FC helpen groeien en extra inkomsten genereren, vergelijkbaar met de aanpak van Club Brugge met Orkila Capital.

LEES OOK: 'Transferakkoord nabij: Antwerp speelt smaakmaker kwijt'

Te lang wachten op return op de transfermarkt

Antwerp FC leed vorig boekjaar een monsterlijk recordverlies van 46,4 miljoen euro, een stijging van 15%. De kosten, vooral spelerslonen, zijn explosief gestegen, terwijl inkomsten deze kostenstijging niet kunnen volgen.

Het eigen vermogen kelderde van +1,3 naar -45 miljoen euro, waarmee de spaarpot helemaal is weggeveegd. Bovendien heeft Antwerp FC te maken gehad met ernstige cashflowproblemen, wat opnieuw Paul Gheysens dwong tot een kapitaalverhoging.

Deze ingreep gebeurde binnen de grenzen van de Financial Fair Play-regels. “Men moet er Paul Gheysens dankbaar voor zijn, maar nu zal er wel return moeten komen op de transfermarkt. Dat vliegwiel zal moeten aanslaan”, stelde sporteconoom Wim Lagae in Het Nieuwsblad.

Op de recordtransfer van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid na, laten verdere lucratieve transfers echter op zich wachten, wat de verdere groei van de club belemmert.

Daarnaast heeft Gheysens’ vastgoedimperium, met name Ghelamco, te lijden gehad onder een moeilijke vastgoedmarkt, waardoor hij voorzichtiger omgaat met zijn centen. Het economisch klimaat dwingt Gheysens om met extra voorzichtigheid te handelen.

Gheysens houdt investeerders af: “Niet te koop”

Het aantrekken van een extra investeerder leek al maanden een voor de hand liggende oplossing om Antwerp FC financieel weer op de rails te krijgen. Volgens Het Nieuwsblad overwoog men binnen en rondom de club daadwerkelijk deze optie.

Desondanks gaf Paul Gheysens in januari aan dat hij nog niet openstond voor deze mogelijkheid. De voorzitter wilde de controle behouden en hoopte op een stabilisatie van de situatie.

Hij leek zich geen zorgen te maken en rekende op enkele grote transfers, die echter uitbleven. Sinds de zomer deden er veel geruchten de ronde over mogelijke overnemers, zoals Jozef Delcroix van Deldo, miljardair Fernand Huts, Jim Ratcliffe van het chemiereus Ineos, tot zelfs de familie Mintjens.

Deze geruchten werden echter niet bevestigd door de club. Paul Gheysens maakte zijn standpunt duidelijk in een korte reactie aan VRT Nieuws: “Niet te koop.”

Gheysens gaat overstag: gedeeltelijke verkoop van RAFC

Een jaar later lijkt Antwerp FC dringend behoefte te hebben aan vers kapitaal, en de zoektocht naar extra investeerders is dan ook op de agenda gezet. Vorig weekend meldde De Tijd dat Paul Gheysens het Britse gespecialiseerde bureau Tifosy heeft ingeschakeld om nieuwe investeerders te vinden voor de club.

Tifosy heeft vorig jaar al ervaring opgedaan met het zoeken naar potentiële overnemers voor AA Gent, en speelde ook een rol bij de overnames van Olympique Lyon en RWDM door John Textor.

Hoewel Gheysens niet van plan is om de club volledig te verkopen, is het wel de bedoeling dat hij een meerderheidsbelang behoudt. Nieuwe investeerders zullen de mogelijkheid hebben om in te stappen via een kapitaalverhoging en/of door een deel van Gheysens’ aandelen over te nemen.

De verwachting is dat de nieuwe investeerders vooral uit het buitenland zullen komen, met name uit het Midden-Oosten en de Verenigde Staten.

 Antwerp FC gaat Club Brugge achterna

Volgens De Tijd staat de zoektocht naar extra kapitaal voor Antwerp FC los van de financiële problemen bij Ghelamco. Het doel van de nieuwe investering is om de club te laten groeien tot een aantrekkelijk entertainmentmerk dat ook buiten de wedstrijddagen inkomsten genereert.

De krant vergelijkt deze strategie met de aanpak van Club Brugge, die in 2021 een strategisch partnerschap aanging met het investeringsfonds Orkila Capital. Dit fonds investeerde 50 miljoen euro voor een aandeel van 25 procent in de club.

Met deze kapitaalverhoging wilde Club Brugge oorspronkelijk een buitenlandse satellietclub verwerven, waarbij clubs in Zwitserland, Denemarken en de Verenigde Staten werden overwogen.

Uiteindelijk werd besloten om deze centen te investeren in de verdere professionalisering van de organisatie, omkadering en de realisatie van een eigen stadion voor Club NXT.

Goede zet van Gheysens?

Meest recent

'Bologna heeft beet met tweede Belgische aanwinst'

Samuel Mbangula staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De Belgische aanvaller verlaat ...

1
1
Ruben Van Gucht maakt brandhout van Miss België-circus

Ruben Van Gucht haalt stevig uit naar de mensen die volgens hem misbruik maken van zijn relatie met ...

72
72
Sibierski aan zet: twéé extra spelers nodig op cruciale posities

Anderlecht kreeg een tikje van Union SG. Paars-Wit toonde weliswaar beterschap inzake doelgevaar, ...

66
66
'Genk vangt zeer straf bedrag met doorverkooppercentages'

Het lijkt voor KRC Genk een zeer lucratieve transferzomer te gaan worden. In de laatste dagen van de ...

67
67
Verrassende transfer in de maak voor Vermeeren?

Op zijn 21ste lijkt Arthur Vermeeren stilaan op een kruispunt in zijn carrière te staan. ...

87
87
'Done deal El Ouahdi: deze exacte som vangt Genk'

Het is nog een zeer bewogen einde van de zomermercato voor Genk. Dat stelde zondag nog Benjamin ...

120
120
Anderlecht kondigt definitief vertrek van flop aan

Anderlecht staat nog voor enkele zeer drukke dagen. Sportief directeur Antoine Sibierski is nog op ...

158
158
'Sensatietransfer Brughmans: alle details bekend'

Het slot van de mercato brengt bij KRC Genk nog een enorme verrassing. Terwijl de ogen veelal ...

329
329
'Knaltransfer Fofana: drie clubs in de running'

Voor Malick Fofana lijkt er in het slot van de mercato nog een transfer op komst te zijn. De ...

85
85
'Mbangula versiert op de valreep nog transfer'

De voorbije jaren maakten heel wat Belgische talenten een veelbelovend debuut, maar dat kreeg lang ...

35
35
'Twee vliegen in één klap: Standard loost overbodig duo'

Standard is goed aan het seizoen begonnen en is na vier speeldagen nog steeds ongeslagen. Met een ...

145
145
'Grote drukte Anderlecht: ook Stroeykens vertrekt nog'

Het slot van de mercato belooft nog zeer druk te worden voor Anderlecht. Dat maakt volop werk van de ...

648
648
TRANSFERUURTJE: 'Topbod op Vermant, transferbom bij Genk'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

299
299
‘Anderlecht zoekt oplossing: drie clubs strijden om Bertaccini’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Adriano Bertaccini. Onder Vitor Bruno is de ...

326
326
‘Brughmans richting Liverpool: Genk vangt wéér recordbedrag’

Het gaat plots snel voor Lucca Brughmans. De 18-jarige doelman brak vorig seizoen pas door bij KRC ...

395
395
'Westerlo slaat toe met transfer in de Serie A'

Westerlo heeft een nieuwe versterking beet, dat vernam onze redactie via buitenlandse bronnen. De ...

88
88
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

171
171
Vandenbempt bijzonder hard voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Een zeer verdiende zege, maar de score was inzake ...

360
360
'Westerlo en Fenerbahçe op zucht van akkoord'

Bij KVC Westerlo gaat een van de jonge talenten mogelijk nog een toptransfer versieren. ...

68
68
Lommel SK baalt: "Jammer dat hij vertrekt"

Lommel SK is zeer goed begonnen aan het seizoen en boekte een zeven op twaalf. De club zag dit ...

63
63
'Anderlecht biedt tot 6 miljoen voor twee spelers'

RSC Anderlecht roert zich nadrukkelijk op de transfermarkt. De Brusselaars hebben een betere ploeg ...

694
694
Degryse scherp voor dure Club-aankoop: "Loopt er maar tussen"

Club Brugge speelde voor de tweede week op rij matig. Tegen Cercle Brugge werd nog gewonnen, tegen ...

739
739
'KV Kortrijk duwt door, twee clubs mengen zich in de strijd'

KV Kortrijk gaat de komende dagen zeker nog versterking halen. Dat is ook nog heel erg nodig, want ...

217
217
'Transferschok bij Barça: nieuwe spits uit Premier League'

FC Barcelona wil zondagavond zijn perfecte competitiestart doortrekken tegen Rayo Vallecano. ...

117
117
'Huur plus aankoopoptie: Club bereikt transferakkoord'

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

426
426

Meer sportnieuws