Ultieme wanhoopspoging: Gheysens door de knieën

door
Ultieme wanhoopspoging: Gheysens door de knieën

Antwerp FC kampt met zware financiële problemen door een recordverlies van 46,4 miljoen euro vorig boekjaar en een fors gedaald eigen vermogen. Spelerslonen zijn sterk gestegen, terwijl de inkomsten niet konden bijbenen.

Ondanks eerdere uitspraken dat de club niet te koop was, overweegt Paul Gheysens nu een gedeeltelijke verkoop van de club om nieuwe investeerders aan te trekken. Het Britse bureau Tifosy is ingeschakeld om potentiële investeerders te vinden, vooral uit het Midden-Oosten en de VS.

De gehoopte nieuwe investering moet Antwerp FC helpen groeien en extra inkomsten genereren, vergelijkbaar met de aanpak van Club Brugge met Orkila Capital.

LEES OOK: Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Te lang wachten op return op de transfermarkt

Antwerp FC leed vorig boekjaar een monsterlijk recordverlies van 46,4 miljoen euro, een stijging van 15%. De kosten, vooral spelerslonen, zijn explosief gestegen, terwijl inkomsten deze kostenstijging niet kunnen volgen.

Het eigen vermogen kelderde van +1,3 naar -45 miljoen euro, waarmee de spaarpot helemaal is weggeveegd. Bovendien heeft Antwerp FC te maken gehad met ernstige cashflowproblemen, wat opnieuw Paul Gheysens dwong tot een kapitaalverhoging.

Deze ingreep gebeurde binnen de grenzen van de Financial Fair Play-regels. “Men moet er Paul Gheysens dankbaar voor zijn, maar nu zal er wel return moeten komen op de transfermarkt. Dat vliegwiel zal moeten aanslaan”, stelde sporteconoom Wim Lagae in Het Nieuwsblad.

Op de recordtransfer van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid na, laten verdere lucratieve transfers echter op zich wachten, wat de verdere groei van de club belemmert.

Daarnaast heeft Gheysens’ vastgoedimperium, met name Ghelamco, te lijden gehad onder een moeilijke vastgoedmarkt, waardoor hij voorzichtiger omgaat met zijn centen. Het economisch klimaat dwingt Gheysens om met extra voorzichtigheid te handelen.

Gheysens houdt investeerders af: “Niet te koop”

Het aantrekken van een extra investeerder leek al maanden een voor de hand liggende oplossing om Antwerp FC financieel weer op de rails te krijgen. Volgens Het Nieuwsblad overwoog men binnen en rondom de club daadwerkelijk deze optie.

Desondanks gaf Paul Gheysens in januari aan dat hij nog niet openstond voor deze mogelijkheid. De voorzitter wilde de controle behouden en hoopte op een stabilisatie van de situatie.

Hij leek zich geen zorgen te maken en rekende op enkele grote transfers, die echter uitbleven. Sinds de zomer deden er veel geruchten de ronde over mogelijke overnemers, zoals Jozef Delcroix van Deldo, miljardair Fernand Huts, Jim Ratcliffe van het chemiereus Ineos, tot zelfs de familie Mintjens.

Deze geruchten werden echter niet bevestigd door de club. Paul Gheysens maakte zijn standpunt duidelijk in een korte reactie aan VRT Nieuws: “Niet te koop.”

Gheysens gaat overstag: gedeeltelijke verkoop van RAFC

Een jaar later lijkt Antwerp FC dringend behoefte te hebben aan vers kapitaal, en de zoektocht naar extra investeerders is dan ook op de agenda gezet. Vorig weekend meldde De Tijd dat Paul Gheysens het Britse gespecialiseerde bureau Tifosy heeft ingeschakeld om nieuwe investeerders te vinden voor de club.

Tifosy heeft vorig jaar al ervaring opgedaan met het zoeken naar potentiële overnemers voor AA Gent, en speelde ook een rol bij de overnames van Olympique Lyon en RWDM door John Textor.

Hoewel Gheysens niet van plan is om de club volledig te verkopen, is het wel de bedoeling dat hij een meerderheidsbelang behoudt. Nieuwe investeerders zullen de mogelijkheid hebben om in te stappen via een kapitaalverhoging en/of door een deel van Gheysens’ aandelen over te nemen.

De verwachting is dat de nieuwe investeerders vooral uit het buitenland zullen komen, met name uit het Midden-Oosten en de Verenigde Staten.

 Antwerp FC gaat Club Brugge achterna

Volgens De Tijd staat de zoektocht naar extra kapitaal voor Antwerp FC los van de financiële problemen bij Ghelamco. Het doel van de nieuwe investering is om de club te laten groeien tot een aantrekkelijk entertainmentmerk dat ook buiten de wedstrijddagen inkomsten genereert.

De krant vergelijkt deze strategie met de aanpak van Club Brugge, die in 2021 een strategisch partnerschap aanging met het investeringsfonds Orkila Capital. Dit fonds investeerde 50 miljoen euro voor een aandeel van 25 procent in de club.

Met deze kapitaalverhoging wilde Club Brugge oorspronkelijk een buitenlandse satellietclub verwerven, waarbij clubs in Zwitserland, Denemarken en de Verenigde Staten werden overwogen.

Uiteindelijk werd besloten om deze centen te investeren in de verdere professionalisering van de organisatie, omkadering en de realisatie van een eigen stadion voor Club NXT.

Goede zet van Gheysens?

Meest recent

Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

4
4
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

80
80
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

106
106
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

121
121
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

135
135
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

296
296
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

102
102
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

273
273
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

62
62
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

181
181
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

416
416
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

149
149
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

252
252
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

130
130
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

185
185
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

102
102
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

1077
1077
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

103
103
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

250
250
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

360
360
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

347
347
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

260
260
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

256
256
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

285
285
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

496
496

Meer sportnieuws