Ultieme wanhoopspoging: Gheysens door de knieën

2239
Ultieme wanhoopspoging: Gheysens door de knieën

Antwerp FC kampt met zware financiële problemen door een recordverlies van 46,4 miljoen euro vorig boekjaar en een fors gedaald eigen vermogen. Spelerslonen zijn sterk gestegen, terwijl de inkomsten niet konden bijbenen.

Ondanks eerdere uitspraken dat de club niet te koop was, overweegt Paul Gheysens nu een gedeeltelijke verkoop van de club om nieuwe investeerders aan te trekken. Het Britse bureau Tifosy is ingeschakeld om potentiële investeerders te vinden, vooral uit het Midden-Oosten en de VS.

De gehoopte nieuwe investering moet Antwerp FC helpen groeien en extra inkomsten genereren, vergelijkbaar met de aanpak van Club Brugge met Orkila Capital.

LEES OOK: 'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

Te lang wachten op return op de transfermarkt

Antwerp FC leed vorig boekjaar een monsterlijk recordverlies van 46,4 miljoen euro, een stijging van 15%. De kosten, vooral spelerslonen, zijn explosief gestegen, terwijl inkomsten deze kostenstijging niet kunnen volgen.

Het eigen vermogen kelderde van +1,3 naar -45 miljoen euro, waarmee de spaarpot helemaal is weggeveegd. Bovendien heeft Antwerp FC te maken gehad met ernstige cashflowproblemen, wat opnieuw Paul Gheysens dwong tot een kapitaalverhoging.

Deze ingreep gebeurde binnen de grenzen van de Financial Fair Play-regels. “Men moet er Paul Gheysens dankbaar voor zijn, maar nu zal er wel return moeten komen op de transfermarkt. Dat vliegwiel zal moeten aanslaan”, stelde sporteconoom Wim Lagae in Het Nieuwsblad.

Op de recordtransfer van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid na, laten verdere lucratieve transfers echter op zich wachten, wat de verdere groei van de club belemmert.

Daarnaast heeft Gheysens’ vastgoedimperium, met name Ghelamco, te lijden gehad onder een moeilijke vastgoedmarkt, waardoor hij voorzichtiger omgaat met zijn centen. Het economisch klimaat dwingt Gheysens om met extra voorzichtigheid te handelen.

Gheysens houdt investeerders af: “Niet te koop”

Het aantrekken van een extra investeerder leek al maanden een voor de hand liggende oplossing om Antwerp FC financieel weer op de rails te krijgen. Volgens Het Nieuwsblad overwoog men binnen en rondom de club daadwerkelijk deze optie.

Desondanks gaf Paul Gheysens in januari aan dat hij nog niet openstond voor deze mogelijkheid. De voorzitter wilde de controle behouden en hoopte op een stabilisatie van de situatie.

Hij leek zich geen zorgen te maken en rekende op enkele grote transfers, die echter uitbleven. Sinds de zomer deden er veel geruchten de ronde over mogelijke overnemers, zoals Jozef Delcroix van Deldo, miljardair Fernand Huts, Jim Ratcliffe van het chemiereus Ineos, tot zelfs de familie Mintjens.

Deze geruchten werden echter niet bevestigd door de club. Paul Gheysens maakte zijn standpunt duidelijk in een korte reactie aan VRT Nieuws: “Niet te koop.”

Gheysens gaat overstag: gedeeltelijke verkoop van RAFC

Een jaar later lijkt Antwerp FC dringend behoefte te hebben aan vers kapitaal, en de zoektocht naar extra investeerders is dan ook op de agenda gezet. Vorig weekend meldde De Tijd dat Paul Gheysens het Britse gespecialiseerde bureau Tifosy heeft ingeschakeld om nieuwe investeerders te vinden voor de club.

Tifosy heeft vorig jaar al ervaring opgedaan met het zoeken naar potentiële overnemers voor AA Gent, en speelde ook een rol bij de overnames van Olympique Lyon en RWDM door John Textor.

Hoewel Gheysens niet van plan is om de club volledig te verkopen, is het wel de bedoeling dat hij een meerderheidsbelang behoudt. Nieuwe investeerders zullen de mogelijkheid hebben om in te stappen via een kapitaalverhoging en/of door een deel van Gheysens’ aandelen over te nemen.

De verwachting is dat de nieuwe investeerders vooral uit het buitenland zullen komen, met name uit het Midden-Oosten en de Verenigde Staten.

 Antwerp FC gaat Club Brugge achterna

Volgens De Tijd staat de zoektocht naar extra kapitaal voor Antwerp FC los van de financiële problemen bij Ghelamco. Het doel van de nieuwe investering is om de club te laten groeien tot een aantrekkelijk entertainmentmerk dat ook buiten de wedstrijddagen inkomsten genereert.

De krant vergelijkt deze strategie met de aanpak van Club Brugge, die in 2021 een strategisch partnerschap aanging met het investeringsfonds Orkila Capital. Dit fonds investeerde 50 miljoen euro voor een aandeel van 25 procent in de club.

Met deze kapitaalverhoging wilde Club Brugge oorspronkelijk een buitenlandse satellietclub verwerven, waarbij clubs in Zwitserland, Denemarken en de Verenigde Staten werden overwogen.

Uiteindelijk werd besloten om deze centen te investeren in de verdere professionalisering van de organisatie, omkadering en de realisatie van een eigen stadion voor Club NXT.

Goede zet van Gheysens?

Meest recent

Bruno gooit elftal opnieuw om: Anderlecht met basisdebutant

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Dat vraagt wel om bevestiging ...

39
39
'Arsenal niet voldaan: Arteta pusht voor monsteraanwinst'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

118
118
TU: 'Club wil bekend gezicht, Anderlecht vindt buitenkans'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

215
215
Straffe onthulling: ‘Lukaku wilde niet weg bij Napoli’

Romelu Lukaku zal komend seizoen te zien zijn bij het Turkse Fenerbahçe. Na een ...

48
48
‘Union houdt hart vast: plots gesprekken over smaakmaker’

Union SG verliest elke mercato sterkhouders en dat is ook deze zomer niet anders. Het einde van de ...

77
77
‘Fernandez-Pardo eist toptransfer en start oorlog bij Lille’

Matias Fernandez-Pardo werd afgelopen WK als wit konijn door Rudi Garcia geselecteerd bij de Rode ...

133
133
Heynen roept duidelijke taal na remontada KRC Genk

KRC Genk keek tegen Westerlo tegen een dubbele achterstand aan, maar de Limburgers wisten die nog om ...

225
225
Thorgan Hazard niet in selectie RC Lens voor PSG-clash

Thorgan Hazard nam afscheid van RSC Anderlecht en trok naar oude club RC Lens. Die club was vorig ...

71
71
Sam Kerkhofs slaat hard terug op kritiek Dender

In de Challenger Pro League werd het FVS-systeem meteen gebruikt. Via Football Video Support kunnen ...

59
59
'Anderlecht gelinkt aan peperdure Serie A-speler'

RSC Anderlecht is nog van plan zich te gaan versterken de komende weken. De Brusselaars worden ...

196
196
Vanaken looft ploegmaat: "Je moet hem vrij laten"

Hans Vanaken speelde een degelijke wedstrijd tegen OH Leuven. De Rode Duivel deed vooral verder ...

568
568
'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Royal Antwerp FC is met een zes op zes uitstekend aan het seizoen begonnen. De Great Old raakt zo ...

436
436
Bruno ontdekt 'nieuwe chouchou' bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is Neerpede al jarenlang hét lichtpunt binnen de club. Onder Vitor Bruno ...

342
342
Tevreden Thorup vreest voor zware blessure bij KRC Genk

KRC Genk heeft de rug weten te rechten tegen KVC Westerlo. Ze wonnen alsnog met 3-2. Trainer Jess ...

336
336
‘Carrick flikt het: Tielemans al slachtoffer voor debuut’

Youri Tielemans kreeg tegen AC Milan meteen een plaats in de basis, maar de 2-4-nederlaag legde ook ...

207
207
Leko streng voor 'man van de match': "Niet de beste versie"

Club Brugge won makkelijk met 0-3 van een OHL dat alweer drie goals om de oren kreeg. Trainer Ivan ...

700
700
'Lucas Stassin op weg naar de Premier League'

Lucas Stassin lijkt bezig aan zijn laatste weken bij AS Saint-Étienne. De 21-jarige Belgische ...

62
62
Anderlecht heeft er nieuwe publiekslieveling bij

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

345
345
'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

90
90
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

411
411
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

305
305
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

377
377
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

148
148
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

70
70
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

267
267

Meer sportnieuws